Съвети за подобрения в блога ми

Pesho1978

Well-Known Member
Мисля си малко за лятото да си попроменя личния блог, понеже вие и такива като вас са ми основния таргет бих желал да ви помоля за съвет. Какво мислите, че е добре да се промени в http://lanix.org/blog/ за да стане по-добре. Какво ви харесва, какво не ви харесва (освен собственика) и какво бихте искали да видите.

Също така ми е интересно какви теми бихте желали да виждате по-често в блога?

Благодаря ви предварително.
 
От: Съвети за подобрения в блога ми

Здрасти, бате. Ще ти кажа моето мнение ако искаш.:)

Аз лично само на цветя не се кефя, много ме натоварва да го чета, но си му намерил цаката - пишеш кратки постове.:) Запълване на банерите с подходящи оферти, но това е ясно предполаг. Знам че си го харесваш с този цват, затова може и да си го оставиш.

Ако бях на твое място щях да допълня с някой друг банер или елемент за да стигне двупластовият блог рол до края и да се получи пълен и красив. Аз така харесвам - започва да предлагам повече неща (за банерите), както и има много опций за потребителите, което го прави функционално и атрактивно. Аз лично се разкликах по профилите на редовните ти мембъри.:) Стана ми интересно....

Иначе блога ти и много готин и добър, а какво за писане да ти препоръчам? Еми пиши си твойте си неща. Аз нямам уплаквания там - харесвам ги. Успехи...:)
 
От: Съвети за подобрения в блога ми

Ох за тия цветове от кога се каня... Все го отлагам, понеже яко ме мързи, ама може би е крайно време.

Аз съм на мнение, че дългите постове просто никой не ги чете... един пост когато е малко по-дълъг и гледам как просто го пропускат хората (то и аз съм така).

Горе за банерчетата, ще ги запълня скоро, просто си харесвам някакви продукти, които наистина да са интересни на потребителите ми. Примерно този банер го сложих снощи, вече има не лош CTR, при положение, че вчера пак чукнах 500 уникални визита. Разбира се само са го кликали, а мен там далаверката ми е на leed, ама въпроса е че седи по-гъзарско и ме кефи.
 
От: Съвети за подобрения в блога ми

аз пък се замислих, че цвета не ме дразни и погледнах кода, за да видя, че не точно черно 262626 и засега си мисля, че може и да го оставиш
 
От: Съвети за подобрения в блога ми

Защо не пробваш само за малко за проба..

рамките да са лееееко по-тъмно. някое светло сивичко
а заглавията и линковете да са маалко по-светло синьо.
 
От: Съвети за подобрения в блога ми

Защо не пробваш само за малко за проба..

рамките да са лееееко по-тъмно. някое светло сивичко
а заглавията и линковете да са маалко по-светло синьо.


Това ми допада като идея, трябва да видя как ще стане.
Аз си мислех за бяло, вместо сиво, но се сетих колко много мразя бял фон и защо монитора ми е със страшно намален брайтнес... Аз лично когато 12 часа (прекарваме средно между 12-16 часа пред компютъра дневно, главно четейки текс) чета черно на бяло на края на деня се чувствам толкова скапан, че не е истина... а очите ми са много изморени
 
От: Съвети за подобрения в блога ми

Аз също чета като обезумял на монитора, защото не ми се принтират хиляди страници и ползвам от доста години следните гами.

За бял фон: цвят на шрифта #333333
В твоя случай: цвят на шрифта #CCCCCC или #eeeeee

На пръв поглед почти няма разлика с това дали ще е чисто черно или чисто бяло, но като изчетеш няколко страници, се усеща, че не е толкова натоварващо.
 
От: Съвети за подобрения в блога ми

На пръв поглед почти няма разлика с това дали ще е чисто черно или чисто бяло, но като изчетеш няколко страници, се усеща, че не е толкова натоварващо.

Определено.
 
От: Съвети за подобрения в блога ми

Бих започнал с background-color: #2C2C2C;
Това е един по-сив нюанс на черното, който е по-мек от самото черно и същевременно изглежда като черно. Абе, пробвай го и ще видиш ;)

Не посещавам много блога ти (добър е, но просто съм си такъв) и не мога да ти дам точен съвет. На мен лично винаги ми е било интересно да чета за конверсиите. Нещо, за което никога няма да има достатъчно информация.

Успехи!
 
От: Съвети за подобрения в блога ми

Сега се сетих, че забелязах или поне си въобразявам, че градиентен бекграунд по някакъв мистичен оптикал начин някак ми помага за по-леко четене. Сигурно е простотия или съм бъгъв, но си го тествах като цапнах един прилив от по-тъмно (горе) към тъмно (долу)
Тъмно-тъмно синьо към тъмно синьо.
Черните и сивите фонове не са ми толкоз добре.
Цапни един доста тъмно син прилив за 2 мин в някое тестове файлче и наблъскай текст Tahoma с размер "на око" да видиш дали ще стане фатката.

А ся се сетих - параграфчетата, не ги забравяйте. още от бая годинки време ми направи впечатление че големи новинарски сайтове слагат дългите си статии силно раздробени на параграфтчета. Даже по 3-4 реда всяко. Много добре действа на окото при четене. Няма грешка!
 
От: Съвети за подобрения в блога ми

2c2c2c си го виждам абсолютно черно.... само като сменям с 000000 се вижда малка разлика. Обаче не мога да усетя ефекта който казваш. Чак на #454545 вече става май...
абе монитори.. всякакви ги има.. те за тва хората са измисли и Web Colors
 

Горе