Съвети как да продължите след провал

От: Съвети как да продължите след провал

Човек не бива да се отчайва провала си е нещо което може да се случи на всеки.
 
От: Съвети как да продължите след провал

Здравейте, на всички. Лично аз считам, че провалът даже е много необходим. Няма как да научиш някои тънкости ако не се провалиш. Провалът те прави гъвкав, опитен и дори още по-стимулиран да успееш.
Предизвикателствата всъщност са нещо прекрасно, представете си живот, в който всичко е перфектно, как ще го оцените? Ами няма да можете понеже не сте видели нищо друго от него.
Най-добрия начин да сте успешни в бизнеса е да сте в бизнеса и да не се отказвате. В крайна сметка всички хора сме различни, не можем да съдим хората, които се отказват, но тези които не се отказват действително заслужават успеха си. А провалът е нещото, което обикновено или те събаря или те издига в небесата, замислете се че всяко велико откритие е направено след хиляди провали, всеки един от успелите хора, които познаваме и сме виждали по телевизията са претърпели милиони провали, мислите ли че щяха да са толкова успешни без провалите в живота им? :)
Провалът е просто още една възможност, която стои в пространството и чака да я грабнем :)
 
От: От: Съвети как да продължите след провал

Да, но тук идва един друг важен фактор за успех и това е ФОКУСИРАНЕТО. Човек трябва да даде всичко от себе си за да се получат нещата, защото ако се прави през пръсти провала е много вероятен!
В една от любимите ми книги "Мисли и Забогатявай" Наполеон Хил разказва история за една малка армия, която се изправя срещу многочислен противник. Когато слизат на бреговете капитана заповядва да се изгорят всички кораби и след това казва на войниците - "Вече нямаме възможност за отстъпление. Или побеждаваме или умираме". В крайна сметка побеждават!

Цезар го е казал това като е започнал инвазията в Британия и изгорил корабите.
 
От: Съвети как да продължите след провал

Не съм съгласен.Ще побеждават веднъж,два пъти,десет пъти...и ще загубят-ще умрат.Никой не побеждава винаги.По-горе написаното са някакви крайни неща.Крайностите са хубави в краткосрочен план,но в дългосрочен по-добре е да няма такива.Но човек първо трябва да си изпати за да го рабере.Корабите не трябва да се изгарят,винаги трябва да има вариант за отстъпление.Трябва да се дава всичко от себе си,но да има и вариант за отстъпление.
 
Много истина само в една снимка:

8207545M.jpg


Точно нещо по случая. ;)
 
Нещо интересно, на което попаднах:

8310929N.jpg


Споделяйте, ако имате нещо налично - за надъхване.

Имам един приятел, който в момента може би изпитва най-големия си страх - успоредно с тъпото му бачкане да почне частпром, което за него е нещо ново, нещо непознато и определено го е накарало на настръхне. И гледам да го успокоя. Има дете, което му засилва страховете от това да предприеме нещо сам. Разбира се с партньори. Но няма никога да разбере, докато не го пробва, както и не трябва да се стряска от провала, той е просто сигнал, че си на прав път. Не се е провалял този, който не прави нищо, което не е опция в случая.
 
От: Съвети как да продължите след провал

Блинки, благодаря за споделянето на тая инфографичка. Доста поучително. Никога не се предавай! :twisted:
 
Re: От: Съвети как да продължите след провал

Блинки, благодаря за споделянето на тая инфографичка. Доста поучително. Никога не се предавай! :twisted:

Равам се, че ти допада, като цяло адски много неща има, които могат да ти повлияят. Ето една интересна инфографика:

Staff-infograph_Startup-fail.png
 
Re: От: Съвети как да продължите след провал

За успех трябват много усилия и воля.
Motivation-Picture-Quote-Truth-Success.png

Да, така е. Това казва всичко на едно. Имам чувството, че ако не си минал през един два фалита (или провала) няма начин да успееш на 100%. ;) Може и от първия път, но рядко се получава така, поне в много практики, които гледам. Включително и моята. :)
 
От: Re: От: Съвети как да продължите след провал

Да, така е. Това казва всичко на едно. Имам чувството, че ако не си минал през един два фалита (или провала) няма начин да успееш на 100%. ;) Може и от първия път, но рядко се получава така, поне в много практики, които гледам. Включително и моята. :)

BrRPlXBIgAEgtdC.jpg:large

Всичко си има своите върхове и спадове, важното е човек да остане позитивен и в трудните моменти. Човек се учи цял живот, така че не бива да се отказва, когато настъпи провал, както ти каза. :)
 
И да продължа традицията с развиването на темата: http://elitedaily.com/life/entrepreneurs-failures-motivation/1361297/

Силно препоръчвам да се прочете. В абсолютно всичко е в сила правилото, че провалът (временният) е само част от постигането на успех.
 
От: Съвети как да продължите след провал

Понякога и аз самия се вкарвам в паранои. Принципно имам много работа, дори не мога и да смогна, но има и затишия... е тогава вече като дойде едно такова затишие и почват да ми се въртят из главата разни глупости из главата да затварям ли фирмата или не.
 
От: Съвети как да продължите след провал

Понякога и аз самия се вкарвам в паранои. Принципно имам много работа, дори не мога и да смогна, но има и затишия... е тогава вече като дойде едно такова затишие и почват да ми се въртят из главата разни глупости из главата да затварям ли фирмата или не.

А кво да кажем тия дето сме в затишие повечето време? Копаш копаш копаш и накрая я получиш 1 рекуест я не .... Надявам се пак търпениеи копането ми да се отплатят :)
 

Горе