Съвет за аффилейт

skippi

New Member
Здравейте, решил съм да се занимавам с Амазон аффилейт, нов съм в бизнеса, но ще се пробвам.
Искам да ми дадете съвет коя система да ползвам, тъй де, кой ЦМС е най-добър за амазон аффилейт и ибей.


Ще дам положителен реп :)
 
Аз съм за WordPress, но не е единствения избор. Прецени си какво искаш да прави системата и от какво имаш нужда и така лесно ще стигне до решение. Имаш предвид, че е хубаво да има и дизайн теми за твоя вид ниша. Да речем - мебели, или почивки. ;)
 
От: Съвет за аффилейт

Тъй като не мога да поствам линкове още, ще ти пратя примерен сайт на ЛС, надявам се не е проблем.
 
Re: От: Съвет за аффилейт

Тъй като не мога да поствам линкове още, ще ти пратя примерен сайт на ЛС, надявам се не е проблем.
Да, видях го. И със сигурност мога да кажа, че WP ще свърши идеална работа за твоя случай. ;) Даже се чудя дали да не се метнеш на нещо по лачено, от това, което ми даде за пример. В интерес на истината, това са малко left behind сайтове. Но все още са си вървежни за някои ниши. ;)
 
От: Съвет за аффилейт

Благодаря ти за съвета, ще пробвам и каквото стане. Имаш лс.
 
От: Съвет за аффилейт

Аз понеже сега имам също един въпрос свързан с amazon и дано колегата не ми се сърди, че ще питам в неговата тема, но просто да не отваряме 10 теми, за сходни въпроси за amazon :)


До момента продавах и рекламирах продукти на амазон чрез техните банери и линкове, сега се чудя има ли възможност да си добавя техни продукти в моя магазин, но с различна цена и при поръчка от мой клиент, аз да задавам неговите данни за доставка в сайта на амазон? И ако стоката има проблем после как се процедира ?
 
Тук говорим за дропшипинг май. ;) Ако е го правиш този номер, по-добре не използвай Амазон, свържи се директно с търговеца, за да го питаш за тази опция. Мисля, че няма да е проблем, единствено, което трябва да се направи е да доуговорите. ;)

Тогава си разпределяте и задълженията. ;)
 
От: Съвет за аффилейт

Аз понеже сега имам също един въпрос свързан с amazon и дано колегата не ми се сърди, че ще питам в неговата тема, но просто да не отваряме 10 теми, за сходни въпроси за amazon :)


До момента продавах и рекламирах продукти на амазон чрез техните банери и линкове, сега се чудя има ли възможност да си добавя техни продукти в моя магазин, но с различна цена и при поръчка от мой клиент, аз да задавам неговите данни за доставка в сайта на амазон? И ако стоката има проблем после как се процедира ?


защо да не може,

има 1 момиче от Япония, поне 10-15 продукта от мен взима на седмица и всичките поръчки са с различни адреси в Япония.
Сигурен съм, че тя прави подобно, продава на собсвен сайт или др. и после купува от мен...

Ако има проблем би трябвало да искаш да върнат стоката до теб, а ти после да се разправаш с продавача, все пак са купили от теб.
Поне аз винаги приемам да върнат стоката до мен в Англия, нищо че съм я пратил от Китай. Имам доста голям процент клиенти от Англия, защото знаят, че винаги могат да върнат стоката лесно и евтино до адрес в Англия.
Пък аз после или я продавам пак на по ниска цена или я давам на приятелката, така и клиента доволен че си е взел парите обратно и мойта приятелка доволна, че има почти всеки ден нови дрехи (кое момиче не мечтае за това)
 
Защото има както търговци, така и самия сайт продава. Ако те нямат интерес, винаги има едно ако. Но на практика да се получи е по-голям шанса. ;)

Да, така е. теб те държат за нещо около продукта, но реално и самия производител е отговорен за това какво ще прати, ако не минава през теб като локация. Ако минава и ти си приел стоката и след това я пращаш, ти си само. Но си поделяте риска, ако все пак си направил заявка след като ти е било пусната на теб о клиент и нямаш досег до продукта. Тогава клиента се допитва до теб, а ти държиш производителя или първоизточника, както е в този случай.

Вече какво ще правиш стоката след като ти я върнат, си е твое решение. Или я продаваш на по-ниска или я подаряваш. Както и каза ти. Може и да я замениш, ако случайно си в срока, който ти дава производителя (мисля, че от 7 до 30 дни). В САЩ са брутални. Там може да ползваш един продукт 30 дни, и ако не си доволен, връщаш, а те ти го подменят или ти връщат парите. Направо там потребителя е толкова защитен, че ако тук стане така, ще фалират масово. ;)
 
От: Съвет за аффилейт

Всяка информация свързана с Амазон би могла да ми бъде полезна, тъй че нямам нищо против всеки да задава въпроси в темата.
 
От: Съвет за аффилейт

Нещо с Уордпреса не мога да листвам от амазон продукти с хтмл код :( Дали да не пробвам Джумла?
 
Re: От: Съвет за аффилейт

Нещо с Уордпреса не мога да листвам от амазон продукти с хтмл код :( Дали да не пробвам Джумла?

Как така. Къде го интегрираш? Ако е в бодито на поста, страницата, мини на код или "Текстов редактор", ако ти е преведен админа. Или е като уиджит в сайт бара? Дай малко повече инфо защо не иска и какво реално интегрираш и как. ;)
 
От: Съвет за аффилейт

Взимам готови кодове от Амазон центъра, пробвах да го интегрирам в пост, пробвах и Текстов редактор и на Визуал, пробвах като уиджит с кода, пак нищо. Уж са хтмл кодове, ама нещо не става като хората. Даже инсталирах плъгин Amazon Link, попълвам всички нужни данни, и пак не се листват по постове.
 
Re: От: Съвет за аффилейт

Взимам готови кодове от Амазон центъра, пробвах да го интегрирам в пост, пробвах и Текстов редактор и на Визуал, пробвах като уиджит с кода, пак нищо. Уж са хтмл кодове, ама нещо не става като хората. Даже инсталирах плъгин Amazon Link, попълвам всички нужни данни, и пак не се листват по постове.
Ха, това е странно.

Да не почва кода със script или нещо подобно? HTML / Text уиджита би трябвало да захапе чист HTML. Нещо и аз не разбирам от къде може да дойде проблема.
 
От: Съвет за аффилейт

<iframe src> така почват кодовете.

пс Не съм особено запознат със хтмл, много много основни неща преди година и нещо бях чел. Тъй не знам кое е чист хтмл и мръсен :cry:
 

Горе