Съвременните предприемачи

Blinky

Owner
Днес попаднах на една много хубава и интересна инфографика, с която съм съгласен на 100%. Кои са съвременните предприемачи:

FINAL2_new-generation-entreprenuers.jpg


Източник: http://www.entrepreneur.bg/7244/novata-valna-predpriemachi-infografika/

Ще се радвам да дадете едно мнение. Не говорим тук за на татко синчето или мутренската сган, а за истинските предприемачи. ;)
 
От: Съвременните предприемачи

Почти даа :)
 
От: Съвременните предприемачи

Много правилно,съгласен съм с всичко ! :)
 
От: Съвременните предприемачи

Сравнително млад съм на години, но според мен предприемачите никога не са били тези в хубавите коли и скъпите дрехи. Тези хора са от типа хора ,който се правят пред другите хора , пред телевизията. Предприемачите с много пари няма да ги различите от един обикновен човек. Сигурно всички сте виждали Марк Зукърбърг. Рядко може да го видите с костюм или в скъпа кола. Това е един от малкото примери ,който мога да дам. Доста хора си казват ,аз ако имам много пари ще си взема това и това. НО какъв е смисъла да правиш пари ако нямаш с кого да ги споделиш,ако нямаш семейство. Трябва да се намери хармонията между двете неща.

П.С. Кофти тръпка е ,че в днешно време доста пъти парите отнемат правото на човек да бъде щастлив с човека до себе си.
 
От: Съвременните предприемачи

Широко скроен и живее опростено са две взаимно изключващи си понятия. А това обича да твори е малко като за малоумници. Седи си там предприемачето и докато мисли как да изкара или къде да влага пари си драска по дъската и се прави на Пикасо. Но... да не разваляме захарния памук на младите предприемачи.
 
От: Съвременните предприемачи

Определено ми хареса графиката, дава повод за размисъл. 80% процента работят извън офис ...
 
От: Съвременните предприемачи

Широко скроен и живее опростено са две взаимно изключващи си понятия.
Напротив. ;)
 
От: Съвременните предприемачи

тъпооооооо,

пъврия не е предприемач, а престъпник който все още не е в затвора, а истинския предприемач с пари кво пречи да си кара скъпата кола и да ходи по островите на почивка, да има 40 роби дето да му правят кинтите, това за мен е предприемач :)
 
Така изглеждат истинските предприемачи и създатели. Всичко друго (поне в по-голямата си част) са позьори и глупаци.

Нещо ей такова виждам, гледайки ги:

tumblr_n3wl9pDxEI1qdlh1io1_400.gif


Аз лично не мога да си го обясня как може бизнеса ти да има нужди и в същото време да се качиш на някаква скъпа кола, за да те видят другите мишкари колко си напред. То реално не си напред, просто насочваш оскъдния си бюджет в грешна посока.

Днес гледам по светофарите задръствания с коли вътре с по 1 човек. Лъскави коли. Ето, на един такъв "бизнесмен" му отиват минимум 200 лева на месец за гориво. Аз простия пеша или с метрото. :) Но това тук е изкривено по свой си начин, тъй като в другите държави няма такива цигании. Това за мен не са бизнесмени, а прости селяни с комплекси, които са имали късмета, връзките или от някъде ресурса да започнат. Но това не е нещо постоянно. Днес кара Порше, утре не може да си плати кабелната. Такива примери колкото искаш.

Истинския предприемач живее скромно, но щастливо; преценява и взима много трезво решенията свързани с пари; винаги гледа да направи всичко възможно бизнесът му да не страда, заради някоя глупост (нов телефон, скъпа къща); винаги се разпростира според възможностите си (ако печели от бизнесчето си 5К лева на месец, няма да си позволи кола за 50К лева, както правят повече умници); никога не злоупотребява с положението си и ресурсите си. Абе с две думи, човек, който мисли повече от логично и не страда от синдрома на микропениса. :)

Направо не знам каква каша е в главите на тия дето не отговарят на тази графика. :)
 
От: Съвременните предприемачи

Винаги ми е било интересно как някой сяда и почва да съди другите без да ги познава, какви доходи имат, бизнеса им от колко пари се нуждае, каква кола карат без могат да си я позволят и тн. Не се ли замисляш, че точно тоя за който говориш може да прави 50 бона и повече за месец в най-лошия случай и то чиста пара и не му пука за някви 200лв на месец говриво.

Да говорим за бизнесчета с 5к приход, дето мои колеги зимат толкова без да имат ръководни функции, то това изобщо не виждам причина да го коментирам. Така и така спомена чужбина - там бизнес дето прави 5 бона няма, пазара е съвсем друг не знам дащо изобщо трябва да се намесва.
 
Преценявам ги, защото е на база това, което съм виждал. Демек опит. Да не звуча глупаво, но предпочитам да вярвам на опита си, отколкото на очите си. И то само за "обвивката". Често се случва най-големите позьори да са най-големите мишки. И продължава да е така. Имам и от двата типажа в живота си. Знам как да преценявам, не съм на 15 години. :)

Замислям се, да, но наблюденията друго показват после. Само да изясня, не говорим за някой с 50К на месец, говоря за такива дето са си с не толкова доходи. 5К лева на месец е доста добър доход, и определено може да си позволи много неща, но инвестирайки в придобивки, малко му пада прага на доходност. Ти предполагам знаеш как се поддържа кола за 50К и такава за 10К. :) Нали? :)

Няма западен бизнес, който да прави чист доход от 5К? Хм. Странно. :)
 
От: Re: Съвременните предприемачи

Преценявам ги, защото е на база това, което съм виждал. Демек опит. Да не звуча глупаво, но предпочитам да вярвам на опита си, отколкото на очите си. И то само за "обвивката". Често се случва най-големите позьори да са най-големите мишки. И продължава да е така. Имам и от двата типажа в живота си. Знам как да преценявам, не съм на 15 години. :)

Замислям се, да, но наблюденията друго показват после. Само да изясня, не говорим за някой с 50К на месец, говоря за такива дето са си с не толкова доходи. 5К лева на месец е доста добър доход, и определено може да си позволи много неща, но инвестирайки в придобивки, малко му пада прага на доходност. Ти предполагам знаеш как се поддържа кола за 50К и такава за 10К. :) Нали? :)

Няма западен бизнес, който да прави чист доход от 5К? Хм. Странно. :)

То и аз ги преценям ама само след като поговоря с тях, ако ги видя вътре с колите не. Иначе съм съгласен, че умния човек не само предприемача трябва да се простира според доходите си, за това спор няма.

Ами да ти кажа на запад минималната като е 1000Е за чистач няма кой да се занимава и рискува за 2500Е, освен ако не искаш да наречем собственик на количка за хотдог бизнесмен :)
 
Да, аз говоря предимно за малкия бизнес, който си е много важна част от икономиката на всяка държава. Абе някъде е 1000Е, другаде по-малко. Но всеки стартиращ среден бизнес минава през тази сума, стигайки и по-големи. Иначе за 2,5К си мисля, че малко магазинче за сладолед или за хр. стоки може да се класира. Няма какво да рискуваш кой знае какво. Преценяваш си трафика, конкуренцията и нуждите на населението. Храната не е стока, която е "мога и без нея". :)

Ход дог, но и един познат продаваше кебапчета на един пазар, сега има 3 бутки по пазарите, пък нека му е зле. :) Какъвто и да е бизнес, не е за пренебрегване.
 
От: Съвременните предприемачи

Съгласен съм с всичко без едно единствено нещо. И по точно това за излишния лукс. Първо какво е лукс? Да караш Порше, X5 или Q7 за 20-25к лукс ли е? Че то почти всяка нова кола струва толкова. Аз съм си върл фен на Порше още от малък и ако един ден имам възможността да си позволя такъв автомобил не би било за да се келешея а за личният ми кеф и удоволствие. Повечето хора разсъждават точно по този начин. Виж го тоя с Mercedesa или Porsche-то виж го комлексара гаден и т.н. Това си е чиста завист и нищо друго. Както при момичета. Аууу вижте я тая кифла, как се е облякла като някоя к*рва аууу вижте и косата и т.н. Същата работа е и при нас момчетата. Ауу виж го тоя комплексар, няма с кво друго да се доказва и за това си взел скъпа кола. Въобще не знам защо трябва да обсъждаме който и да било за начина му на живот. Всеки си решава сам за себе си. Но при чисти 5 бона на месец въобще няма да се замисля за Порше в диапазона 20-25 хиляди. Сега сме на земята дайте да не живеем за другите и за това кой какво казал или ще каже. ;)
 
От: Съвременните предприемачи

...Но при чисти 5 бона на месец въобще няма да се замисля за Порше в диапазона 20-25 хиляди. Сега сме на земята дайте да не живеем за другите и за това кой какво казал или ще каже. ;)

Ако ти е устойчив този размер на дохода, т.е. получаваш поне от няколко месеца 5 бона месечно и имаш известна сигурност, че ще го получаваш и занапред един достатъчно продължителен период, тогава няма лошо. Стига обаче да не си купуваш подобни играчки с пари, които са ти нужни, за да инвестираш в бизнеса ти, за да може той да ти носи (повече) пари. Тогава е по-добре да изчакаш малко, да си направиш нужните инвестиции и тогава да се глезиш.
 

Горе