Съдружник за малък бизнес.

Що не береш гъби в планината - някой май ти беше предложил тази идея? Или още по-добре - гледай гъби!
Казваш да обикалям баирите за 3 лв на кило ? ...
То няма и гъби вече, циганите от години ги скубят и в момента и на тях им се връща, ходят на тумби на по 60 км разстояние да търсят гъби. Че и с билките така направиха.
 
Казваш да обикалям баирите за 3 лв на кило ? ...
То няма и гъби вече, циганите от години ги скубят и в момента и на тях им се връща, ходят на тумби на по 60 км разстояние да търсят гъби. Че и с билките така направиха.
Нали, къде къде по-добре е да стоиш вкъщи на сянка и правиш планове как да натрупаш пачките без да се потиш.
Заеби ги ти тея глупости да работи - това е за будалите!!!!
 
Като не ти се работи измисли неква схема. Щом няма поминък за братята роми измисли нещо да ги впрегнеш да работят. Отдели 5-600 лв, и да ти берат джанки, ябълки. Вариш ракия, някой доверен човек в големия град ще я продава и си ТИ. Малко е в сивия сектор, но се изкарва лев. Хвани се с организация, виж някой търговец на орехи. Раздаваш по 2-3 чувала за надомно чупене на ядка. Прехвърляш през разлика и печелиш от техния труд. И други подобни начинания, които изискват ръчен-нелицеприятен труд.
Като искаш да си тарикат, бъди тарикат!
 
Казваш да обикалям баирите за 3 лв на кило ? ...
То няма и гъби вече, циганите от години ги скубят и в момента и на тях им се връща, ходят на тумби на по 60 км разстояние да търсят гъби. Че и с билките така направиха.

Отглеждай си ги :) Имам познати които се занимават с това и печелят много добре.
 
Отглеждай си ги :) Имам познати които се занимават с това и печелят много добре.

И аз това му казах на @kpetrov - да гледа гъби, но май не му се занимава с това. Още повече, че вече има пари за инвестицията.
 
И аз това му казах на @kpetrov - да гледа гъби, но май не му се занимава с това. Още повече, че вече има пари за инвестицията.
Да бе имам пари ... Ако имах щях да вложа. Да бе вий братята роми ги мислите за много прости, всъщност тукашните са големи тарикати. Ми добре, идеята за гъби, в случаят важи само за култивирани печурки не е лоша, но инвестиция иска, пари иска.
 
Да бе имам пари ... Ако имах щях да вложа. Да бе вий братята роми ги мислите за много прости, всъщност тукашните са големи тарикати. Ми добре, идеята за гъби, в случаят важи само за култивирани печурки не е лоша, но инвестиция иска, пари иска.

Моето предложение да почнеш с малко гъби, 30-40 килограма.Отглеждаш ги и след това на пазара ги пращаш, ако те е срам може да пратиш някой роднина да ти помогне. След което приходите влагаш в още повече и така докато не почнеш да правиш много килограми и ги продаваш на едро.
 
Моето предложение да почнеш с малко гъби, 30-40 килограма.

Ти пък, к'ви 30-40 килограма... той има пари да зареди едно 300 чувала, минимум.

Да бе имам пари ... Ако имах щях да вложа. ... Ми добре, идеята за гъби, в случаят важи само за култивирани печурки не е лоша, но инвестиция иска, пари иска.

Разбира се, че имаш парите. Освен ако не си ни излъгал, че имаш 2 000 лв. Ако наистина имаш тези пари - напълно достатъчни са за да започнеш бизнес с гъби. Даже и в момента сезона е подходящ за това. И да, в началото ще започнеш с култивирана печурка.
 
Ти пък, к'ви 30-40 килограма... той има пари да зареди едно 300 чувала, минимум.
Разбира се, че имаш парите. Освен ако не си ни излъгал, че имаш 2 000 лв. Ако наистина имаш тези пари - напълно достатъчни са за да започнеш бизнес с гъби. Даже и в момента сезона е подходящ за това. И да, в началото ще започнеш с култивирана печурка.
Нямам 2000 лева, къде съм го написал?
 
Нямам 2000 лева, къде съм го написал?
Нормално да ги нямаш, виж страника, само на минута ти взима едно 100усде за съвети
 
Моето предложение да почнеш с малко гъби, 30-40 килограма.Отглеждаш ги и след това на пазара ги пращаш, ако те е срам може да пратиш някой роднина да ти помогне. След което приходите влагаш в още повече и така докато не почнеш да правиш много килограми и ги продаваш на едро.
Е да ме е срам - защо, това дето го говорите за гъбите не е срамно. Абе аз м/у другото съм се интересувал по въпроса, малка е печалбата, много малка, трябва да отглеждаш и продаваш голямо количество за е рентабилно.
И за орехи съм мислел и за други неща - но това е за хора с пари или гешефтари, тези които смъчат пари от европрограми.
 
Последно редактирано:
Нормално да ги нямаш, виж страника, само на минута ти взима едно 100усде за съвети
Не знаех :) Не, лично от мен досега нищо не е взел. Грешна ти е информацията :)
 
Нормално да ги нямаш, виж страника, само на минута ти взима едно 100усде за съвети
Абе преди 4-5 години имах 12к кеш, но си купих кола, разни други неща и хич не ми е било на акъла да правя бизнес тогава.... късмет...то при мен е постоянно се повтаря 1 и съща схема - имам, нямам, нямам, имам and so on.
 
Нямам 2000 лева, къде съм го написал?

Или забравяш какво си писал или си ни подвел, че имаш парите и веднага ще почнеш работа. Написа го още в първото си мнение в тази тема, цитирам:

Как си ги представям нещата - първо търся капитал до 1000 лева, срещу което на съдружника предлагам дял от 40%.

Щом искаш 1 000 лв. за 40%, то значи имаш останалите 60% от сумата, аз просто я закръглих на 2 000 лв. Ако я нямаш - значи си ни излъгал и нямаш нищо, а ще почнеш да работиш само с тия 1 000 лв., ако някой ти ги беше дал, което означава, че евентуалния инвеститор ще даде 100% от сумата за твоя старт в бизнеса, но ще спечели само 40%?!

Абе аз м/у другото съм се интересувал по въпроса, малка е печалбата, много малка, трябва да отглеждаш и продаваш голямо количество за е рентабилно.

Въобще не е така, не си прав. От гъбите може да се печели много. Но не всеки може да печели, защото освен работа се иска и знание, умение да ги продадеш. Ако не си търговец и не можеш да ги продаваш - фалирал си още преди да си започнал.
 
Абе преди 4-5 години имах 12к кеш, но си купих кола, разни други неща и хич не ми е било на акъла да правя бизнес тогава.... късмет...то при мен е постоянно се повтаря 1 и съща схема - имам, нямам, нямам, имам and so on.
Като не ти е дошъл акъла, ще задаваш правилните въпроси и ще си преглътнеш егото.
 
Като не ти е дошъл акъла, ще задаваш правилните въпроси и ще си преглътнеш егото.
 
Или забравяш какво си писал или си ни подвел, че имаш парите и веднага ще почнеш работа. Написа го още в първото си мнение в тази тема, цитирам:



Щом искаш 1 000 лв. за 40%, то значи имаш останалите 60% от сумата, аз просто я закръглих на 2 000 лв. Ако я нямаш - значи си ни излъгал и нямаш нищо, а ще почнеш да работиш само с тия 1 000 лв., ако някой ти ги беше дал, което означава, че евентуалния инвеститор ще даде 100% от сумата за твоя старт в бизнеса, но ще спечели само 40%?!



Въобще не е така, не си прав. От гъбите може да се печели много. Но не всеки може да печели, защото освен работа се иска и знание, умение да ги продадеш. Ако не си търговец и не можеш да ги продаваш - фалирал си още преди да си започнал.
Не съм те подвел, ти си се подвел...никъде не съм написал, че аз влагам 2к и търся 1к, това е безумие, аз ще върша всичко, ще дам 2/3 от капитала и ще предложа 40%....Това някак си...
 
Или забравяш какво си писал или си ни подвел, че имаш парите и веднага ще почнеш работа. Написа го още в първото си мнение в тази тема, цитирам:

Въобще не е така, не си прав. От гъбите може да се печели много. Но не всеки може да печели, защото освен работа се иска и знание, умение да ги продадеш. Ако не си търговец и не можеш да ги продаваш - фалирал си още преди да си започнал.
Ест, че може да се печели.Трябва да произвеждаш в големи количества - пазари ще се намерят. Но за това се иска солидна инвестиция.
И за гъби съм мислел и за мед и за билки и за тоалетна хартия, ако щеш. Ама не става току така.
Пари се искат. И в онлайн и в офлайн бизнеса който е ловил рибата в мътните води - ловил. Сега е по-различно, с нищо нещо не може да се изкара.

Тука нали сте все онлайнери, е сигурно го знаете случая със сайта за 1 милион пиксела? Само че кога момчето успява? След като го показват по BBC.
 
имах 12к кеш, но си купих кола, разни други неща и
Разпродаде наследените ниви, нали? :D
Утре ще вземеш пенсията - купи си билетчета от лотарията. Там е истината. ;)
 
Разпродаде наследените ниви, нали? :D
Утре ще вземеш пенсията - купи си билетчета от лотарията. Там е истината. ;)
Не съм продавал нищо наследствено.
И не аз не съм някой на който му върви на хазартни игри. За последното СП изиграх 100 лева за залози и спечелих един голям...
 

Горе