Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

как ви се вижда участието като акционер на юридическо лице мислили сте по темата ?

Не разбирам въпроса. За какъв тип юридическо лице говориш? За голяма компания (АД), инвестиционен фонд, малка фирма? Мисля, че разбирам доста от търговско право и не виждам разлика една компания да бъде акционер заедно с физически лица. Резултата ще бъде същия както, ако са само физически лица. Естествено има някои подробности, които трябва да се вземат в предвид. Под каква форма юридическото лице влиза в дружеството. В коя сфера на дейност е това юридическо лице и дали дейността има връзка с бъдещата IT компания. Дали това юридическо лице ще участва само като инвеститор или ще излъчи свой представител като част от борда и т.н.
 
От: От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Да, така е! Трудно се случва една жена да бъде едноличен лидер, но участие в ръководен екип е по-различно. По този начин не е необходимо да взема решенията сама. А иначе, всяка компания има нужда от ПР специалисти, независимо от сферата на дейност.

Айде без семитски изказвания! Една жена може да е много добър лидер(познавам две жени, които водят много големи компании от доста години и са чудесни ръководители). Какво като е жена? Това е тъпо изказване, жена не може да взима сама решения... Взимат ги по-добре и от нас, но не искаме да си признаем.
 
От: От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Айде без семитски изказвания!
Ама това така ли му се викаше? Антисемит не значеше ли анти-еврейски (въпреки, че май е за по-широка група хора).

Иначе по темата и аз ще я следя с интерес, стига това което ще се прави в бъдещата фирма да го представяте тук...
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Решенията трябва да се предлагат и гласуват, а не еднолично като диктатор някой да налага собственото си мнение.
Пък дали ще ги предложи жена или мъж няма никакво значение.
 
От: От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Айде без семитски изказвания! Една жена може да е много добър лидер(познавам две жени, които водят много големи компании от доста години и са чудесни ръководители). Какво като е жена? Това е тъпо изказване, жена не може да взима сама решения... Взимат ги по-добре и от нас, но не искаме да си признаем.

Кое от израза "Трудно се случва една жена да бъде едноличен лидер" не разбра? Някъде прочете ли, че не е възможно или че никога не се е случвало жена да бъде едноличен лидер? Статистиката показва, че жените лидери са много по-малко от мъжете. Това не е мое мнение, а статистика. Аз лично имам 7 служители в моята фирма и 6 от тях са жени. Това е тотално различна тема от това за което говорим и затова няма да задълбавам.
Извинявай приятелю за тъпото изказване, понеже май е първото в този форум. За сметка на това ти балансираш нещата с много умни изказвания!
 
От: От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Кое от израза "Трудно се случва една жена да бъде едноличен лидер" не разбра? Някъде прочете ли, че не е възможно или че никога не се е случвало жена да бъде едноличен лидер? Статистиката показва, че жените лидери са много по-малко от мъжете. Това не е мое мнение, а статистика. Аз лично имам 7 служители в моята фирма и 6 от тях са жени. Това е тотално различна тема от това за което говорим и затова няма да задълбавам.
Извинявай приятелю за тъпото изказване, понеже май е първото в този форум. За сметка на това ти балансираш нещата с много умни изказвания!

Мерси :) Това колко жени работят във фирмата ти какво значение имаше или просто искаше да кажеш, че имаш фирма? Не ме интересува. Статистиката казва броя, но ги има, нали? Хайде както каза да не задълбаваме, друга е темата :)
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Ако исках да се хваля с фирмата си бих го направил още в началото. Не всичко е такова каквото изглежда. 5 от тях не работят на пълно работно време и са на комисионна. Казвам това за да разбереш че това не е нещо с което бих се хвалил. А относно това че 6 от тях са жени го написах за да разбереш че аз също съм фен на женския интелект и никога не бих го омаловажил. Спирам този глупав спор и се надявам да говорим по темата.
 
От: От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Айде без семитски изказвания! Една жена може да е много добър лидер(познавам две жени, които водят много големи компании от доста години и са чудесни ръководители). Какво като е жена? Това е тъпо изказване, жена не може да взима сама решения... Взимат ги по-добре и от нас, но не искаме да си признаем.

Хайде да не прехвърляш незаслужено вина и да интерпретираш и преекспонираш мое мнение, а?
Думата е "сексиско", защото е на база "пол=секс". Това първо.
Второ, държа си на моето наблюдение от личен опит. И на твоите две мога да ти противопоставя 20! Които не само, че не се справят, но и не си го признават и скапват дори цялата организация.

Но уточнено от автора изглежда възможно, защото жените от друга страна имат прецизна интуиция и с нея могат много да ... "вдъхновят" мъжете :)

Пак ти Благодаря pensun!От непознат думите ти макар и косвено "звучат" "за пример" :|
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Вие от сега се изпокарахте, па камоли при тръгване на проект :lol:

Едно да знаете, аз като говоря не пея. :D
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Ако исках да се хваля с фирмата си бих го направил още в началото. Не всичко е такова каквото изглежда. 5 от тях не работят на пълно работно време и са на комисионна. Казвам това за да разбереш че това не е нещо с което бих се хвалил. А относно това че 6 от тях са жени го написах за да разбереш че аз също съм фен на женския интелект и никога не бих го омаловажил. Спирам този глупав спор и се надявам да говорим по темата.
Извинявай за въпроса - на колко години си?
Просто се опитвам да си изградя представа на какво се основава тоя мироглед.

ПС: Целесъобразно е някой да ограничи правата за писане на Касито само до Офтопик раздела.
 
Re: От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Извинявай за въпроса - на колко години си?
Просто се опитвам да си изградя представа на какво се основава тоя мироглед.

ПС: Целесъобразно е някой да ограничи правата за писане на Касито само до Офтопик раздела.

Даже на всички женки във форума да им се ограничи раздела и броя символи на денонощие също ииии броя мнения за ден.
Може да се приложи и за троловете същото и за политически пристрасните също.... така и така сме почнали, а стана дуима и за семити, ека ограничат и на евреите тогава престоя :)
 
От: От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Извинявай за въпроса - на колко години си?
Просто се опитвам да си изградя представа на какво се основава тоя мироглед.

ПС: Целесъобразно е някой да ограничи правата за писане на Касито само до Офтопик раздела.

Няма нужда от извинение. Аз не се крия зад анонимен профил и нямам нищо против да напиша и автобиографията си тук.
Скоро ще стана на 33 години, но понеже искаш да знаеш на какво се дължи моя мироглед мисля, че е по-важно да ти кажа какъв опит имам. Ще го напиша накратко за да не затормозявам другите читатели.
Завършил съм финанси. Занимавам се с бизнес и управление от 11 години. Дейностите в които съм работил са следните:
- Търговия на едро и дребно с бельо (два магазина и склад на едро) - собственик - 3 години
- Заведение за хранене (собственик) - 1 година
- Туризъм (управител на хотелски комплекс на остров Кефалоня, Гърция) - 4 летни сезона
- Туристическа агенция специализирана в отдаването на самостоятелни вили под наем за чужденци (съдружие с Англичанка и Шотландец) - 2 години
- Б2Б услуги (бизнес планиране, маркетингови анализи, бизнес брокеридж и др.) - съдружник - 3 години
- В момента управлявам фирма за организиране на събития.
Всички бизнеси в които съм участвал са били успешни с изключение на фирмата за Б2Б услуги. По това време загубих всичко спечелено преди това и трябваше да започна отново.
Надявам се че съм отговорил подробно на въпроса ти.
П.П. Аз мисля, че Касито беше абсолютно права. Нито тя, нито аз сме писали че жените не стават за лидери. Просто стигнахме до извода, че рядко се среща, което е тотално различно от това което написа човека по-горе. И на всичкото отгоре да каже, че изказването било тъпо......
 
От: От: От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Хайде да не прехвърляш незаслужено вина и да интерпретираш и преекспонираш мое мнение, а?
Думата е "сексиско", защото е на база "пол=секс". Това първо.
Второ, държа си на моето наблюдение от личен опит. И на твоите две мога да ти противопоставя 20! Които не само, че не се справят, но и не си го признават и скапват дори цялата организация.

Но уточнено от автора изглежда възможно, защото жените от друга страна имат прецизна интуиция и с нея могат много да ... "вдъхновят" мъжете :)

Пак ти Благодаря pensun!От непознат думите ти макар и косвено "звучат" "за пример" :|

Ох, вкарваш ме в излишни спорове... Но да ти отговоря. Аз държа на моето мнение, че не трябва да се разделят на мъже и жени ръководителите, както има 500 успешни жени лидери, така има и 10 000 неуспешни, както има 500 успешни мъже лидери, така има и 1 000 000 неуспешни. С това искам да кажа, че няма значние от какъв пол си, а какво можеш ти.
До колкото то твоето наблюдение то е малко, защото ти си видяла не повече от 20-30 жени лидери на фирми, а аз гледам данните от цял свят.

Аз лично не смятам да продължавам темата, понеже май двамката сте си дружки, радвам се за вас, явно форума среща мъже и жени.

Продължавам да следя темата, понеже както казах и по-рано бих се включил, понеже ще е интересно преживяване. :)
 
Последно редактирано:
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Не се познаваме с Cassiopeia. Нека се ограничим до коментари по темата. Извинявам се, ако съм обидил VMiloykov . Не виждам никакъв смисъл от подобни спорове.
За пореден път Ви моля, ако нямате какво да кажете по темата просто не пишете. Аз наистина вярвам, че можем да направим една много успешна компания с определени хора от форума.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Здравейте любители на женския интелект.
Аз излизам отпуска за две седмици, но ми се ще като се върна да си направим една среща, където да обсъдим както женския интелект, така и други практически аспекти на интернет компанията.
Поздрави и поддържайте огъня.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

А, и за хотелския комплекс в Гърция ще си говорим :)
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Айде не се ли събрахме достатъчно?
трябва да направим всеки да може да участва и ще има дял според сумата която дава.
Изпуснахме летния сезон :)
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Темата е интересна, би било хубаво ако има някакъв минимум на вложението, примерно 1000лв. Това ще откаже доста хора, които не са достатъчно сериозни. Аз също мисля, че за всяко нещо трябва да си се наеме външен човек (така се решава проблема с "ти кво свърши"). От организаторите - Пари, Идеи, Връзки (друг е въпроса, че тук пак може да има "ти никви връзки нямаш" :) ). Това с автобиографиите не ме кефи много, аз лично предпочитам директна среща на всички желаещи...
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Ами то ако има капитал 200 000, някой ако даде 100 лева, ще има 0,0-колко процента?

И ще чака да изпреварим гугъл за да усети ефекта на "инвестицията" си :)
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Ти какво свърши или ти какво даде, винаги ще го има когато има тарикатлъци, аз в моите мнения никога не съм го казвал за хора които наистина правят нещо, а за хора които "уж правят нещо". Просто има много хора които, ами да работим заедно и ти се надъхваш даваш всичко от себе си, а те лежат на една кълка и нищичко не правят или, ако направят нещо го правят веднъж дваш на няколко месеца, а ти опъваш каиша, пък после ами той не върви добре проекта. Там е проблема не принципно в това , че няма кой. Просто трудно се намират свестни хора в днешно време.
Темата е интересна, би било хубаво ако има някакъв минимум на вложението, примерно 1000лв. Това ще откаже доста хора, които не са достатъчно сериозни. Аз също мисля, че за всяко нещо трябва да си се наеме външен човек (така се решава проблема с "ти кво свърши"). От организаторите - Пари, Идеи, Връзки (друг е въпроса, че тук пак може да има "ти никви връзки нямаш" :) ). Това с автобиографиите не ме кефи много, аз лично предпочитам директна среща на всички желаещи...
 

Горе