Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Това ще бъде интересен експеримент. Някой спомена за подобно нещо в друг форум? Какво са постигнали те?
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

аз не виждам причини да не се получи при предложения от атака вариант. участва се с пари срещу дял. съставя се план и се възлага за работа със заплаща на изпълнители.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Сега остава момента да видим след консолидацията на всички че това е ЯКО , кой ще се захване да го организира и подготви . :D ;)
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

да направим една кръчма и ще го решим :)
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Ако сме се събрали хора да направим една работна среща (може би преди кръчмата) да поговорим, да видим кой какво мисли, става ли или не. Не вярвам някой да има излишни пари да даде, ей така, за експеримента.
Във форума на инвестор.бг преди години(2005-2006) се създаде една компания с инвеститори от форума. Беше за соларни панели или за ветрогенератори - едно от двете. Аз тогава бях в отбора на троловете (само че тогава се казваха хейтъри), които хранят другите и дават милион причини защо няма да стане.
Хората обаче си я учредиха и мисля, че и днес работи в Русе или Търново беше. И ето ме на сега - конформист. Не без задни мисли и съображения, не наивен, но със съзнанието, че ако няма да стане - просто няма да стане. А, ако стане може да донесе пари. :) Вариантът група българи да се разберат е 10 пъти по-малко вероятен от обратното. Тук има млади хора с модерно мислене и не е невъзможно.
Между другото инвестор.бг също е интернет компания, АД, дори публично. Може би някой да анализира техния случай.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

И аз да не подценявам тук форумджиите, ама ми е трудно да видя успешно АД с основен състав:

- СЕО оптимизатори
- Фейсбук спамери
- Вносители на стока 'всичко за 1 лв' от Китай

Дано не съм успял да подценя повечето :)

Мисля че малко бъркаме понятията тук :)
Като инвестинор, нямам желание да работя, предполагам и останалите.
Аз го виждам като работа от типа:
"Който е съгласен моля да гласува..."
и
"Наздраве за успешната петилетка..."

Това трябва да са хора с
1. ПАРИ
2. ИДЕИ
3.??? - предложете вие :)

И нямам нищо против стоката всичко по 1 лев от китай, стига да можем да се продават поне 10 контейнера годишно.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Мисля че малко бъркаме понятията тук :)
Като инвестинор, нямам желание да работя, предполагам и останалите.
Аз го виждам като работа от типа:
"Който е съгласен моля да гласува..."
и
"Наздраве за успешната петилетка..."

Това трябва да са хора с
1. ПАРИ
2. ИДЕИ
3.??? - предложете вие :)

И нямам нищо против стоката всичко по 1 лев от китай, стига да можем да се продават поне 10 контейнера годишно.
Май точно в това е проблемът, че може да се съберат инвеститори, но такъв който да работи за изграждането на проекта - няма да се намери. Т. е. и да се намери няма да направи проекта както трябва. И това е очевидно от световния опит. Нито Пейдж и Брин, нито Зукърбърг са инвеститори. Те дори не са и предприемачи, а са си директните разработчици. Тук се опитва да се направи нещо напълно на обратно и при това да се счита, че ще е достатъчно успешно.
 
Re: От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Май точно в това е проблемът, че може да се съберат инвеститори, но такъв който да работи за изграждането на проекта - няма да се намери. Т. е. и да се намери няма да направи проекта както трябва. И това е очевидно от световния опит. Нито Пейдж и Брин, нито Зукърбърг са инвеститори. Те дори не са и предприемачи, а са си директните разработчици. Тук се опитва да се направи нещо напълно на обратно и при това да се счита, че ще е достатъчно успешно.

Нали затова даваме пари, за да ни реализира някой идеите. Иначе няма да сме инвеститори, а общаци.
как мислиш единия сеоджия, другия ейчтиемелец, третия дизайнер,
сеото казва аз ще направя сео на сайта ама това е към 5000 лева значи ще дам още пет
да ама дизайнера казва че как 5 000 аз има приятел за 3 000
но виж дизайна е труден и ще струва 6
а другия мрънка, че не дава пари за глупости иска всичкосамда си накове?
Това е сбирка с бира не е бизнес.
Не бъркайте инвеститорите с общите работници, администрацията и обслужващия персонал. :)
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Освен по-горе казаното, има и друго. Тука всички са крайни индивидуалисти и много силни характери. Такива хора много трудно работят с други и им е неприятно да се съобразяват с чуждо мнение, в това число и аз. Значи представям си как ТЕО и РЕД са седнали на една маса и си гукат спокойно за бизнес, а отсреща АМУНЯ, смучейки маргарита, слуша и ги иронизира с вулгарни подмятания и двамата:). Другите гледаме сеир от страни и се подхилкваме мазно.... В това време Кул и Блинки се опитват да успокоят обстановката, естествено безуспешно... Накрая всичко завършва с масово меле, сдобрително напиване и проекта приключва.

Аз ще го пропусна това, ако ще го правите ми се обадете като се стигне до сдобрителното напиване:)

Как съм изпуснала! :lol:

Извинявам се на автора ...
Според мен идеята заслужава да се обсъди въпреки ... горните непреодолими пречки и различия :)

А иначе конкретно към biaaro: Ти можеш да си на една маса с buymore и моля аз да съм на вашата :twisted:
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

За пореден път искам да кажа, че първата стъпка според мен е да се избере един човек на когото всички желаещи да могат да изпратят своето CV, мотивационно писмо, идеи и финансови възможности. Той от своя страна да избере тези които си заслужават да бъдат в екипа и чак след това да се направи среща. Аз не бих си губил времето да отида на среща със сульо и пульо само защото те си мислят че са много способни, а реално не са.
Според мен най-подходящите хора, които трябва да оценяват кандидатите са собствениците на сайта. Ако на тях не им се занимава могат да посочат някой, който може да свърши тази работа. Ако и това не стане, може би Атака ще се съгласи да го направи понеже виждам, че е доста активен и интелигентен. Аз лично нямам нищо против той да ме оценява, стига да излезе от сянката на анонимността..... т.е. да опише своя опит, умения и т.н.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Как ще избереш само един човек, който да избира и решава, освен, ако само той не е инвеститорът?

Самата психологическа бариера "да работиш" за някакъв Сульо с кинтите, разбираш ли колко е проблемна?

Как хората си имат самочувствие и не всеки за не всеки би работил.
Още повече от подобно място където има и предубеденост и минали и предзададени отношения ...
Забрави да е така лесно на практика.
А пък админите/собствениците на сайта нали се сещаш с каква отговорност трябва да се нагърбят. Аз от форума не знам как не са изтрещели още, представям си компания да заръководят ... много оммммммммм-далай лами ще им трябват на високите постове :|
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Как ще избереш само един човек, който да избира и решава, освен, ако само той не е инвеститорът?

Самата психологическа бариера "да работиш" за някакъв Сульо с кинтите, разбираш ли колко е проблемна?

Как хората си имат самочувствие и не всеки за не всеки би работил.
Още повече от подобно място където има и предубеденост и минали и предзададени отношения ...
Забрави да е така лесно на практика.
А пък админите/собствениците на сайта нали се сещаш с каква отговорност трябва да се нагърбят. Аз от форума не знам как не са изтрещели още, представям си компания да заръководят ... много оммммммммм-далай лами ще им трябват на високите постове :|

Вече имам чувството, че Ви говоря на чужд език и никой не разбира това което говоря.
Първо: Да избира, но не да решава. Той просто ще избере хората, но няма да бъде техния лидер. Лидера ще се избере по-късно.
Второ: За каква отговорност говорим? Да избереш 20-30 човека, които има с какво да допринесат за компанията не е кой знае каква отговорност.

И за да Ви докажа това, току що създадох имейла [email protected]
На мен лично ми омръзна от празни приказки и повтарящи се коментари. Който иска да участва в подобна компания да кандидатства на този имейл. Аз ще изпратя паролата на следните хора: Ataka, Blinky и Coolice и четиримата (в случай че и те са съгласни) ще оценим хората с Да и Не. А защо точно ние? Защото идеята за подобна компания е моя, защото Атака беше най-активен в тази тема и защото Blinky и Coolice са собственици на този сайт и без тях това не би било възможно.
Моля, тези които не са съгласни с това, вместо да критикуват просто да дадат по-добро предложение!!!
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Интересно. Добре.
Извинявай, ако съм те обидила, най-малко исках ... смешните ми коментари да "звучат" несъпричастно към иначе добрата идея, което и отбелязах в първото си мнение.
Пожелавам продуктивен Успех и аз ще следя темата :) с любопитство и интерес. :|
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Интересно. Добре.
Извинявай, ако съм те обидила, най-малко исках ... смешните ми коментари да "звучат" несъпричастно към иначе добрата идея, което и отбелязах в първото си мнение.
Пожелавам продуктивен Успех и аз ще следя темата :) с любопитство и интерес. :|

Не си ме обидила. Даже се радвам, че има и будни жени като теб в този форум. Лично според мен една подобна компания не може да съществува без поне една жена в ръководния екип. Жените имат друга гледна точка и в много от случаите - правилна.
А реагирах така, понеже хейтърите в този форум са много повече от колкото съм очаквал. В същото време наистина не разбирам защо някой би си губил времето да пише коментари от типа "Няма да стане това" след като просто може да не участва в темата.
Няма начин нещо да не може да стане. Има начин да се направи грешно!
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

За сега ще следя с интерес развитието въпреки, че не ми се вярва да се получи каквото и да е, но ми е интересно. Иначе 20-30 човека форума, ако (повтарям ако) обединят сили може да стане страшно.
Обаче все-още си мисля, че ще стане а дано ама на дали. :)
 
Re: От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

... Значи представям си как ТЕО и РЕД са седнали на една маса и си гукат спокойно за бизнес, а отсреща АМУНЯ, смучейки маргарита, слуша и ги иронизира с вулгарни подмятания и двамата:). Другите гледаме сеир от страни и се подхилкваме мазно....

Това че във форума съм трол, не означава че и в бизнеса съм така, мога дасе похваля че съм тръгнал от кръглата нула, за 10 години съм изкачил доста стъпала с различни дейности и съм успял да стигна, от човек който няма пари за втори чифт евтини дънки от пазара до ниво при което не гледам цената на етикета когато пазараувам.
Имам съдружник с когото работя от 10 години и когото направих богат с моите идеи и ентусиазъм.

та така де, мисл че мога да работя със всеки от форума и на този всеки ще му бъде приятно от това че работи с мен, бил той ред, блю или шарено :)
 
От: Re: От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Това че във форума съм трол, не означава че и в бизнеса съм така, мога дасе похваля че съм тръгнал от кръглата нула, за 10 години съм изкачил доста стъпала с различни дейности и съм успял да стигна, от човек който няма пари за втори чифт евтини дънки от пазара до ниво при което не гледам цената на етикета когато пазараувам.
Имам съдружник с когото работя от 10 години и когото направих богат с моите идеи и ентусиазъм.

та така де, мисл че мога да работя със всеки от форума и на този всеки ще му бъде приятно от това че работи с мен, бил той ред, блю или шарено :)

Ето точно такива коментари очаквах, когато пуснах темата. Благодаря на Amoun и се надявам някой ден да работим заедно! :)
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Не си ме обидила. Даже се радвам, че има и будни жени като теб в този форум. Лично според мен една подобна компания не може да съществува без поне една жена в ръководния екип. Жените имат друга гледна точка и в много от случаите - правилна.
А реагирах така, понеже хейтърите в този форум са много повече от колкото съм очаквал. В същото време наистина не разбирам защо някой би си губил времето да пише коментари от типа "Няма да стане това" след като просто може да не участва в темата.
Няма начин нещо да не може да стане. Има начин да се направи грешно!

О! Това беше много мило :) Благодаря ти и като цяло от името на жените :| НО имам особено мнение за жени на ръководни длъжности ;)
Мъжете са по-добри. Те са създадени за лидери и решения. Мисля го. Наистина!

За хейтърите не е от твоята тема. Ти, ако видиш за едно безобидно питане на човек, как да си монтира и сложи плочки на терасата какво се случва ... така че, си "копай" без да обръщаш внимание. Имай си наум забележките им, защото примерно на biaaro беше много реалистично и също не е искал да те подразни дори. Сигурна съм :)
Стискам палци! Ако имате нужда от нещо по логистиката и Пи-ар-а ще си пратя документите ;)
 
Последно редактирано:
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

как ви се вижда участието като акционер на юридическо лице мислили сте по темата ?
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

О! Това беше много мило :) Благодаря ти и като цяло от името на жените :| НО имам особено мнение за жени на ръководни длъжности ;)
Мъжете са по-добри. Те са създадени за лидери и решения. Мисля го. Наистина!

За хейтърите не е от твоята тема. Ти, ако видиш за едно безобидно питане на човек, как да си монтира и сложи плочки на терасата какво се случва ... така че, си "копай" без да обръщаш внимание. Имай си наум забележките им, защото примерно на biaaro беше много реалистично и също не е искал да те подразни дори. Сигурна съм :)
Стискам палци! Ако имате нужда от нещо по лобистиката и Пи-ар-а ще си пратя документите ;)

Да, така е! Трудно се случва една жена да бъде едноличен лидер, но участие в ръководен екип е по-различно. По този начин не е необходимо да взема решенията сама. А иначе, всяка компания има нужда от ПР специалисти, независимо от сферата на дейност.
 

Горе