Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Аз също мисля, че за всяко нещо трябва да си се наеме външен човек (така се решава проблема с "ти кво свърши").
То от това "ти кво свърши" отърване няма. Ще има: как може на онзи да му даваме толкова много за толкова лесна работа? И също така ще има към онзи: Ама ти толкова зле го свърши за такива добри пари.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

ОК! Явно не става по този начин. Нека Ви предложа друг вариант: Имам план за създаване на голяма компания и съм сигурен, че всеки интелигентен предприемач ще го оцени положително след като се запознае с него. Няма да споделя плана тук, защото наскоро се опарих от хора без въображение. Един "голям" предприемач искаше да стане съдружник и съответно ми поиска повече инфо за проекта. Аз му го изпратих, но той явно не е разбрал проекта много добре, защото е откраднал само малка част от него, а на мен ми каза, че проекта е страхотен, но сега бил много зает защото и той имал страхотна идея. След две седмици видях каква му е идеята и знаех че я е откраднал от мен понеже тя е уникална за целия свят. Естествено той не сполучи, защото не знаеше другите детайли по проекта, но всеки знае, че ако първите ябълки са гнили, то вторите колкото и да са хубави, пак няма да се продават толкова добре.
За да изпълня плана ми трябват 7 души, които да вложат по 7000 лева. Аз ще вложа 21000 лева. Инвестицията на всеки ще бъде застрахована от моите дялове в компанията. Т.е. ако съдружниците не си върнат инвестираната сума до 1 година аз ще им прехвърля своите дялове. Сега някой ще каже: Какъв е смисъла от твоите дялове, ако компанията не струва нищо...... Всеки, който се запознае с проекта ще разбере, че няма как след инвестиране на 70 000 лева и една година работа компанията да струва по-малко от 50 000 лева (говоря специално за този проект, а не по принцип). Проекта се състои от 6 компании, които ще се открият една след друга и са взаимно свързани. Всяка една от тях е абсолютно уникална за целия свят и моят план за развитие е да се стартира в България и да се разшири в чужбина.
Надявам се, че вече ще спрем да разтегляме локуми и да си чешем езиците, а ще направим нещо смислено.
Ако имате желание да се включите ми пишете тук или на имейл: [email protected]
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Успех с проекта, така вече звучи много добре. Нямам възможност за инвестиция, така че не искам повече инфо, но следя темата с интерес
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

pensun кажи поне областта на проекта: имоти, търговия, произвоство тежка промишленост, рекламна платформа. Така на сляпо малко хора биха решили да инвестират...
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

pensun кажи поне областта на проекта: имоти, търговия, произвоство тежка промишленост, рекламна платформа. Така на сляпо малко хора биха решили да инвестират...

Ейййй мислех си, че трябва да го напиша и съм забравил. Благодаря че ме подсети! :)
Компаниите са от следните области:
1. Интернет компания с портфолио от 20 уебсайта (абсолютно уникален проект за целия свят според маркетинга, функционалностите и управлението...... дори и дизайна)
2. Онлайн магазин (тук различното от всички други онлайн магазини по света е маркетинговата стратегия, която ще позволи привличането на стотици доставчици и хиляди клиенти в рамките на няколко месеца)
3. Дистрибуторска мрежа (този проект е доста сложен и ще ми трябва много време за да го обясня, но с две думи - става въпрос за търговия на едро, като в началото ще се търгува само с продукти от областта на модата)
4. Производство на облекла и обувки (тук уникалното е също маркетинговата стратегия, която ще направи марката лидер на пазара за много кратко време)
5. Верига от заведения Bar & Grill (обиколил съм почти всички държави в Европа и не съм виждал нещо подобно, както като изпълнение, така и като маркетинг)
6. Организация и управление на международно събитие, единствено по рода си.
В подкрепа на тези компании вече купих модна агенция с много добра репутация, която ще работи основно за развитието на по-горе изброените, но освен това ще се развива и като самостоятелно звено. Всички са свързани по между си....
Основната идея за създаването на тези компании е принципа Push-Pull или с други думи първата компания издърпва втората, а тя на свой ред бута първата.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Забравих да напиша още две неща:
1. Веригата заведения са уникални с още едно нещо - разходите по откриването на всяко от тях ще се около 3 пъти по-ниски от тези на нормално заведение.
2. Ако някой реши да се включи в проекта той няма да инвестира дори един лев преди да е разбрал всички подробности и преди да е абсолютно сигурен в успеха на компанията.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Модната агенция, която купих наскоро се казва Best Models Group и ще играе много важна роля в реализирането и развитието на целя проект през първата една година. В момента правим нов уебсайт и изграждаме нова визия на фирмата.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Един вече се включи. Ще изчакам да се съберат още 6 и ще пратя на всички допълнителна информация за проекта. Толкова информация, колкото да не ми навреди в случай, че някой от тях не е коректен. Съща така бих искал да Ви предупредя, че когато се съберем достатъчно ще изпратя на всички моето CV и ще искам от тях същото. Няма да пращам информация на анонимни хора. Все пак ще правим реален бизнес. :)
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Станахме четирима. Още 4 и ще стигнем до втора стъпка. Включи се дори VMiloykov с който имахме малко разногласия преди време в тази тема, но се радвам, че и двамата не сме злопаметни.
Искам да отговоря на няколко въпроса, които получих на лично:
1. Модна агенция Best Models Group ще бъде ли част от общата компания или ще си работи самостоятелно?...... Ще работи като самостоятелна фирма, но ще бъде част от общата компания и собственост на всички съдружници.
2. Какво се изисква за да стана част от фирмата?...... Аз лично държа на три основни неща за да работя със съответния човек:
- Интелект
- Бизнес опит
- Инвестиция в размер на 7000 лева
Първоначално съдружниците ще бъдат одобрени от мен, но след това всеки от тях ще трябва да бъде одобрен от останалите съдружници. Измислил съм как ще стане това по много лесен и коректен начин.
3. Инвестиция от 70000 лева не е ли прекалено малка за толкова мащабен проект? ...... Инвестицията дори е малко завишена, защото винаги се появяват непредвидени разходи. Искам да подчертая, че компаниите няма да се създадат едновременно, а за период от около 3 години. Освен това по-голямата част от печалбите ще се реинвестира.
4. Според моите изчисления всеки съдружник след една година ще притежава дялове на стойност 10 пъти по-големи от неговата инвестиция. Естествено това ще бъде така само ако не допускаме фрапантни грешки, но аз мисля че 8 умни предприемачи трудно ще объркат нещата.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Вече 5 човека заявиха желание за участие в дружеството. Още двама и ще действаме. Ако някой има въпроси нека ги зададе тук за да могат и другите потребители да видят отговорите. :)
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Малко извън темата..... Бих искал да подаря идея за уебсайт понеже не се вписва в стратегията ми за останалите проекти и нямам нужда от нея. Ще се радвам, ако се хареса на някой и той я реализира на практика. Не съм сигурен до каква степен би имала успех, но поне на мен ми е интересна.....
Идеята е относно уебсайт за търсене и предлагане на работа. Знам, че има много такива, но функционалността на този е по-различна от всичко, което съм виждал до сега.
Всеки потребител ще бъде задължен да си създаде CV в сайта, като ще трябва да пише само личните данни и фирмите в които е работил. Всичко друго при създаването ще бъде с падащо меню и потребителя ще си избира това което се отнася за него - умения, езици, опит, предпочитана работа, град и много, много други.
В същото време всяка фирма която пуска обява за работа ще може да избира своите изисквания по същия начин. По този начин веднага след като е заявена позицията от фирмата ще им излиза списък с всички които отговарят на изискванията, без да се налага да чакат хората да кандидатстват и най-важното - без да се налага да разглеждат CVта на хора, които нямат нищо общо с тази работа (всеки, който е работодател знае колко е досадно да преглеждаш стотици CVта и само 5% от тях да са подходящи за позицията.
Хубавото за работниците е че няма да се налага да си изпращат CVто на всяка една обява. То ще излиза автоматично точно на когото трябва.
Могат и да се сложат още екстри като например:
1. Бутон на профила на работника - Поискай мотивационно писмо или препоръка
2. Бутон на обявата за работа - Изпрати мотивационно писмо или препоръка
Ако някой има интерес мога да помисля за още интересни опции. Според мен подобен сайт ще бъде много по-удобен и за работодатели и за работници.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Май никой не иска да се възползва от моя подарък!? :( Жалко, аз бих станал първи клиент!
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Идеята ми звучи по-подходяща за сайт за запознанства :wink:
А за такъв за работа трябва да има огромна база от кандидати, за да не се получи - "намерени кандидати 0, моля намалете критериите" :(
Малко извън темата..... Бих искал да подаря идея за уебсайт понеже не се вписва в стратегията ми за останалите проекти и нямам нужда от нея. Ще се радвам, ако се хареса на някой и той я реализира на практика. Не съм сигурен до каква степен би имала успех, но поне на мен ми е интересна.....
Идеята е относно уебсайт за търсене и предлагане на работа. Знам, че има много такива, но функционалността на този е по-различна от всичко, което съм виждал до сега.
Всеки потребител ще бъде задължен да си създаде CV в сайта, като ще трябва да пише само личните данни и фирмите в които е работил. Всичко друго при създаването ще бъде с падащо меню и потребителя ще си избира това което се отнася за него - умения, езици, опит, предпочитана работа, град и много, много други.
В същото време всяка фирма която пуска обява за работа ще може да избира своите изисквания по същия начин. По този начин веднага след като е заявена позицията от фирмата ще им излиза списък с всички които отговарят на изискванията, без да се налага да чакат хората да кандидатстват и най-важното - без да се налага да разглеждат CVта на хора, които нямат нищо общо с тази работа (всеки, който е работодател знае колко е досадно да преглеждаш стотици CVта и само 5% от тях да са подходящи за позицията.
Хубавото за работниците е че няма да се налага да си изпращат CVто на всяка една обява. То ще излиза автоматично точно на когото трябва.
Могат и да се сложат още екстри като например:
1. Бутон на профила на работника - Поискай мотивационно писмо или препоръка
2. Бутон на обявата за работа - Изпрати мотивационно писмо или препоръка
Ако някой има интерес мога да помисля за още интересни опции. Според мен подобен сайт ще бъде много по-удобен и за работодатели и за работници.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

3. Инвестиция от 70000 лева не е ли прекалено малка за толкова мащабен проект?
Да четем 7 000 или си искал да кажеш друго?
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Идеята ми звучи по-подходяща за сайт за запознанства :wink:
А за такъв за работа трябва да има огромна база от кандидати, за да не се получи - "намерени кандидати 0, моля намалете критериите" :(

Вярно, че изглежда като сайт за запознанства.. :( И определено си прав, че трябва да има много кандидати за работа, но това е въпрос на маркетинг. Да не забравяме, че в България има над 400 000 безработни. В доста книги съм чел, че две основни причини карат хората да стават клиенти на определена фирма (в случая сайт) - надежда за финансови приходи или някоя от основните емоции. В този случай е първото.
Радвам се, че ще си част от екипа, който ще правим. Определено имаш поглед върху нещата. Все пак аз мисля, че някой добър предприемач може да се пребори с конкуренцията на останалите сайтове като jobs.bg и други.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Да четем 7 000 или си искал да кажеш друго?

Общата инвестиция ще бъде 70 000 лева. Ако 7 човека вложат по 7000 лева и аз вложа 21 000 то крайният резултат е 70 000 лева. :)
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Общата инвестиция ще бъде 70 000 лева. Ако 7 човека вложат по 7000 лева и аз вложа 21 000 то крайният резултат е 70 000 лева. :)
Това за размера на твоята инвестиция нещо съм го изтървал, моя грешка, sorry. Видях го :wink:
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

А дали може да кажеш като % как ще са разпределени парите. Т.е. колко са изработка на сайта, реклама и т.н. :)
 

Горе