Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

чудесно, вече има някакъв план за действие.
Колега pensun, оставям на теб организацията за срещата, щом ще е в София, на мен ми е удобно по всяко време, на което и да е място.
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Пичове, това не са неща, които се дъвчат по форуми ...

И аз съм на същото мнение. Затова ви исках имейлите.....
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Пичове, това не са неща, които се дъвчат по форуми ...
Надявам се това не е към мен, защото мисля, че това, което искам да се изясни касае всички заинтересовани в проекта.
А и pensun на няколко пъти изтъква, че ако имаме въпроси да питаме.
 
Re: От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Ами аз все си мисля, че ако се запознаем лично няма да се наложи да чакаме три седмици за да ви дам пълната информация. Нека да направим следното: Да се видим в София, понеже трима от вас са от там, аз съм от Варна, а pa_lta е от Пловдив. Само AMOUN не знам от къде е. Ако и той е от София определено ще е най-коректно да се видим там.
Виждам, че всички споделят вижданията ти и ще си взема бележка, но както вече ти казах - трудно ми е да ви дам повече информация за проекта, а за всякак друга информация мисля че съм повече от изчерпателен. Ако не съм ви писал нещо от което се интересувате само питайте и ще ви отговоря. :)

Хилоу, аз съм на морето лятото. няма как да дойда до София следващите 2 месеца, но ще упълномощя някой от останалите да се яви от мое име, с един от тях се видяхме преди няколко дни тук на морето.
/ най-грозния от всички :)/ // надявам се да не прочете това//
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Не ми се четеше всичко, но пък ако успеете и развиете - при следващото увеличение на капитала може се обадите :)
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Момчета, да ви се намеся малко в темата - не може да няма някакъв еквивалент на non-disclosure agreement в БГ, така ще преборите опасенията за плагиатстване
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Отпускарски сезон е иначе аз съм на линия. Предлагам септември-октомври да се съберем. До тогава не пречи хората да си изказват мнението във форума. Също да формираме някакъв дневен ред на срещата. Предлагам изказване виждането на учредителите относно дейността на фирмата и формата на сътрудничество(съдружие). Всеки ще има 5-10 минути според това колко се съберем. Ако се формира някаква група с общи идеи = бизнес. Ако не = бира и коз.
За председател предлам този с най-висок ранк във форума, който дойде.
 
От: От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Ако не = бира и коз.
За председател предлам този с най-висок ранк във форума, който дойде.

А кебапчета?

Председател нека да е организатора, все пак идеята е негова, както и отговорността :)
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Малко извън темата..... Бих искал да подаря идея за уебсайт понеже не се вписва в стратегията ми за останалите проекти и нямам нужда от нея. Ще се радвам, ако се хареса на някой и той я реализира на практика. Не съм сигурен до каква степен би имала успех, но поне на мен ми е интересна.....
Идеята е относно уебсайт за търсене и предлагане на работа. Знам, че има много такива, но функционалността на този е по-различна от всичко, което съм виждал до сега.
Всеки потребител ще бъде задължен да си създаде CV в сайта, като ще трябва да пише само личните данни и фирмите в които е работил. Всичко друго при създаването ще бъде с падащо меню и потребителя ще си избира това което се отнася за него - умения, езици, опит, предпочитана работа, град и много, много други.
В същото време всяка фирма която пуска обява за работа ще може да избира своите изисквания по същия начин. По този начин веднага след като е заявена позицията от фирмата ще им излиза списък с всички които отговарят на изискванията, без да се налага да чакат хората да кандидатстват и най-важното - без да се налага да разглеждат CVта на хора, които нямат нищо общо с тази работа (всеки, който е работодател знае колко е досадно да преглеждаш стотици CVта и само 5% от тях да са подходящи за позицията.
Хубавото за работниците е че няма да се налага да си изпращат CVто на всяка една обява. То ще излиза автоматично точно на когото трябва.
Могат и да се сложат още екстри като например:
1. Бутон на профила на работника - Поискай мотивационно писмо или препоръка
2. Бутон на обявата за работа - Изпрати мотивационно писмо или препоръка
Ако някой има интерес мога да помисля за още интересни опции. Според мен подобен сайт ще бъде много по-удобен и за работодатели и за работници.

Малко извън темата, но тъй като е от автора на темата...
Ето какво открих днес като статия:
http://news.idg.bg/internet/76663_22godishen_student_obyaven_za_italianskiya_mark_zukarbarg
Това изглежда доста близко до идеята. Самият сайт не съм го разглеждал, но според статията е почти същото като предлаганото.

Между другото linkedin е напълно неподходяща социална мрежа за подобни цели. Това е от мой личен опит с тази мрежа.

EDIT: Сайт всъщност все още няма. Но пък новини за сайта вече има... Май това е типично по европейски. Да планираме какво да правим и да правим нещо, въпреки че не е ясно какво всъщност ще направим. Например европейските програми за наука са точно от този вид...
 
От: От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Малко извън темата, но тъй като е от автора на темата...
Ето какво открих днес като статия:
http://news.idg.bg/internet/76663_22godishen_student_obyaven_za_italianskiya_mark_zukarbarg
Това изглежда доста близко до идеята. Самият сайт не съм го разглеждал, но според статията е почти същото като предлаганото.

Между другото linkedin е напълно неподходяща социална мрежа за подобни цели. Това е от мой личен опит с тази мрежа.

EDIT: Сайт всъщност все още няма. Но пък новини за сайта вече има... Май това е типично по европейски. Да планираме какво да правим и да правим нещо, въпреки че не е ясно какво всъщност ще направим. Например европейските програми за наука са точно от този вид...

Сайт има, просто не е достъпен от България и понеже не мога да видя сайта няма как да преценя дали е подобен на моята идея. На мен ми е по-интересно как става известен и той и сайта му. Току що намерих и статия за него дори в сайта на BBC. Един обикновен младеж с на пръв поглед обикновен сайт става необикновено известен. Защо? Само защото някой е решил да да го нарече "Италианския Зукърбърк". Или е изкарал супер голям късмет или е страшен мозък и той сам си е измислил прозвището. Свързваш нещо непознато с нещо супер познато и резултата е гениален маркетинг. Хората започват да четат статията заради името на Зукърбърк, но приключват четенето с мисълта за Ачили и компанията му се развива.
Благодаря Крис, от маркетингова гледна точка ми беше много интересно да прочета за него......
 
От: Създаване на Интернет компания от потребителите на Predpriemach.com

Леле сега виждам темата, почти един месец от последния пост няма движение. Интересно какво ли стана....почна се от едно, а се стигна до друго....уникални идеи без аналог в света, агенция за модели, 7 Х 7000, Варна.....пирамиди фараони...... те първите пирамиди не бяха ли във Варна? Наистина интересно ми е, а не за друго ами имам много развито шесто чувство или поне си мисля, че го имам, та ми е интересно.... както и да е.
Нямам достатъчното мнения за "тежест", съвсем отскоро минавам през форума и едва ли някой ще ме прочете, но все пак айде десет човека оттук да вадят по 100к да се събере милката и да се почва работата....другото си е алабала....
П.С: Оффроуд форума си направиха нюз агенция, малко жълтеникава според мен, но работеща..... сега си я оценяват на доста, а има слухове, че баш Прасчо (Пеевски) си я закупил, но това са слухове....та така.
 

Горе