Създаване на Онлайн Магазин

Хубавото нещо е, че той ще ми прати сайта до 1-2 дни за да го прегледам как изглежда и мога дори да го споделя тук и да видите вие за какво става въпрос. Сигурен съм, че има програмисти тук :Д
 
Ами той ми обясни, че го е правил сайта на javascript (library react) и за backend ползва node.js и express. Говорих с приятел програмист, който ми каза, че ако наистина ползва всичко това, сайта ще бъде топ. А под framework, какво точно имаш предвид?

Фрейма е ExpressJS - да не е някой 'студент' от софтуни? Тоя стак не е от най-удобните за масовката, и ще плащаш здраво после за съпорт и доработки. А дали ще е топ - не зависи от стака.

От по предния пост доколкото разбрах: отказваш се от Woo / WP , и ще правиш магазина на къстом Node/ExpressJS или просто е някакъв микро сървиз на субдомейн дето ще си комуникира с wordpress-a

@Lyubo33 сподели сайт дето е правил пича на 18.
 
Фрейма е ExpressJS - да не е някой 'студент' от софтуни? Тоя стак не е от най-удобните за масовката, и ще плащаш здраво после за съпорт и доработки. А дали ще е топ - не зависи от стака.

От по предния пост доколкото разбрах: отказваш се от Woo / WP , и ще правиш магазина на къстом Node/ExpressJS или просто е някакъв микро сървиз на субдомейн дето ще си комуникира с wordpress-a

@Lyubo33 сподели сайт дето е правил пича на 18.
Ами той къстъм сайта е направен. Само дизайна трябваше да се смени с това което искам. Започнах да се занимавам от скоро с Wordpress, обаче ще отнеме много време да го направя чисто сам сайта на Wordpress и не мисля, че ще мога да го докарам да изглежда така както искам. В момента общо взето се чудя на къде да поема. Не ми е идеята да разбирам толкова много как се правят сайтове и тн, на мен ми трябва просто да мога лесно да го поддържам и да изглежда така както искам.
 
Готов е сайта - влизал ли си в админ панела? Има ли етикети - продукти различни типове, възможност за статии, категории към тях, категории на продуктите в магазина - seo_title / seo_description - на всеки продукт/ категория / Entity , - адресите как са - seo friendly ли - как са снимките като функционалност, как се определят наличности, и т.н. и т.н.. - тези неща гледал ли си ги?
 
Фрейма е ExpressJS - да не е някой 'студент' от софтуни? Тоя стак не е от най-удобните за масовката, и ще плащаш здраво после за съпорт и доработки. А дали ще е топ - не зависи от стака.

От по предния пост доколкото разбрах: отказваш се от Woo / WP , и ще правиш магазина на къстом Node/ExpressJS или просто е някакъв микро сървиз на субдомейн дето ще си комуникира с wordpress-a

@Lyubo33 сподели сайт дето е правил пича на 18.
Иначе не е учил в "СофтУни". Каза, че всичко което знае и може е от училището му (учи в Правец има такава специалност) и от това, че му харесва да се занимава чисто сам се е учил.
 
  • Haha
Реакции: Sky
Готов е сайта - влизал ли си в админ панела? Има ли етикети - продукти различни типове, възможност за статии, категории към тях, категории на продуктите в магазина - seo_title / seo_description - на всеки продукт/ категория / Entity , - адресите как са - seo friendly ли - как са снимките като функционалност, как се определят наличности, и т.н. и т.н.. - тези неща гледал ли си ги?
Още не е готов сайта, до 1-2 дни ще ми изпрати да го погледна, ще ми обясни всички тези неща как работят. Мога да го изпратя тук когато ми го прати на мен.
 
Още не е готов сайта, до 1-2 дни ще ми изпрати да го погледна, ще ми обясни всички тези неща как работят. Мога да го изпратя тук когато ми го прати на мен.

Това са базови неща - как работят - ами трябва да има механизъм по който да излизат seo тайтълите за гугъл - дали ще е името на продукта + име на сайта, дали по друг начин, дали къстом поле в продукта, и т.н.. За адресите е ясно - /ime-sait. bg/kategoriq/primeren-produkt123/ - дали ще е така, дали кирилица, дали няма да е с query params, тоест да няма изобщо това, и т.н..

Другите неща... май са ясни.
 
Изобщо не ти трябва и теми и дизайни много функции.. хората пазаруват 95% от телефоните си така че нещо много семпло е най-добре :)
 
  • Like
Реакции: Sky
Админ панел? Какъв? Какъв framework ползва - ако е без фрейм - бягай много надалече. И 300 лева за къстом сайт... Не ми се вижда адекватно.
И аз смятам, че това е нещо много странно като предложение. Дори и да се дооправя, пак това донагласяне към нуждите на новия собственик не би стъпило на 300 лв., но може поне да тества според мен.

Имай предвид едно при закупуването на такъв магазин, това са доста по-напредничави технологии за e-commerce, което значи, че и за всяка доработка на тях ще е нужен съответния специалист, който не взима малко пари и най-вече виж сегашния магазин какви точно функционалности има. Малко съм скептичен, защото съм наясно с двете технологии, и знам колегите колко взимат в тази сфера и това 300 лв. беше да ти изкарат само едно дроп даун меню на фронта, без да има функционалност към него.
 
Тия 300 лв ми ги дай на мен по-добре
Няма майтап.
Плати си за WP тема и на човек да ти я инсталира и нагласи. Да те научи как се добавят продукти и си готов.
 
Още не е готов сайта, до 1-2 дни ще ми изпрати да го погледна, ще ми обясни всички тези неща как работят. Мога да го изпратя тук когато ми го прати на мен.
Като е готов, пусни един линк тук да го разгледаме.
 
Взел съм и домейн и хостинг. Започнах работа по сайта. Въпроса е, че програма за лоялни клиенти няма готов плъгин за нея и трябва да се пише на PHP (на това се програмира Wordpress). Оказа се, че програмист лесно може да направи програмата. Излезе ми обаче една много добра възможност за къстъм сайт. Едно момче с което бях отговорил ми се обади и каза, че някакъв клиент се е отказал от сайта си в последния момент. Понеже той няма на кой да го продаде ми го предложи за много добра цена - 300лв. Трябва само да се оправи дизайна и аз да си добавя сам продуктите (ще ми даде такава опция). Тъй като програмата за лоялни клиенти трябва да се пише, там трябва да дам 200 лв като имайте на предвид, че ако Wordpress ъпдейтне нещо, най-вероятно ще трябва пак да се дописва нещо и да се дават още пари. Къстъм сайт за 300 лв смятам, че е добра оферта, тъй като пича който го прави е на 18 и за него като чели е по-важно да свърши работа отколкото парите. Занимава се от 4-5г с програмиране, показа ми готови проекти. Точно затова реших да питам кое от двете е по-добре. Имам доста добра оферта за къстъм сайт и момчето не ми иска никакви пари преди да видя резултата и преди да види, че сайта наистина работи.
https://codecanyon.net/item/sumo-reward-points-woocommerce-reward-system/7791451 - прогама за лоялност;
https://wordpress.org/plugins/woo-bought-together/ - често купувани заедно продукти;

Както ти казаха и преди мен, къстъм сайт е малко таралеж в гащите преди да си се ориентирал в нещата. Най-добре наистина тръгни с wp + woo, като посабереш пари и научиш какви функции ти трябват - custom.

Иначе успех с проекта :)
 
Дано не се обидиш, но още като ти видя мисленето "да мина с 300лв" и ми се отщява да те съветвам повече. Не че съм най-разбиращия де, но 20 човека ти казаха мнение и ориентировъчни цени. И ти от 8к на Станимир мина на вариант 300лв. За маркетинга даже няма да ти предлагам оферта, че съм се сблъксвал с много хора, очакващи 500% ROI 4 zero time. Ще се увериш, че евтиното е скъпо, ама с това което каза (че си се трудил от работа да събираш пари) ще ти излезе доста солен урок и ще имаш 1 голяяяяма обеца като на ония племена от дискавъри дето имат пиърсинг с мини чиния на устата хаха. Т.е. ще се разориш и отчаяш за дълго време. От нищо - нещо могат само алхимиците. За останалото се искат пари...много пари.
 
Ще се увериш, че евтиното е скъпо, ама с това което каза (че си се трудил от работа да събираш пари) ще ти излезе доста солен урок и ще имаш 1 голяяяяма обеца като на ония племена от дискавъри дето имат пиърсинг с мини чиния на устата хаха. Т.е. ще се разориш и отчаяш за дълго време. От нищо - нещо могат само алхимиците. За останалото се искат пари...много пари.
Но хубав урок. Такъв, който никой университет няма да му даде. Няма по-добър учител от практиката и сблъскването с реалността. Така се прави. Може да не е от първия, не от втория, но от някой опит винаги се получава, важното е да си упорит и да си действаш, да не се отказваш. И това е съвет все пак. Както винаги, от всичко трябва да извличаме полза. :)
 
Но хубав урок. Такъв, който никой университет няма да му даде. Няма по-добър учител от практиката и сблъскването с реалността. Така се прави. Може да не е от първия, не от втория, но от някой опит винаги се получава, важното е да си упорит и да си действаш, да не се отказваш. И това е съвет все пак. Както винаги, от всичко трябва да извличаме полза. :)
@Blinky така е, ама защо да си чука главата като мазохист. Една грешка понякога е на цената на години бълбукане с кредит и т.н. което води до отчаяние. Има 1 лаф, който ценя много: "За 10мин. с автобусен шофьор или случаен човек на пейка в парка можеш да научиш много повече, отколкото за 12г. в училище". А тук автора на темата получава мнения от хора с опит и знания и накрая виждам "custom сайт за 300лв" и си оставих яденето, че ми заседна, незнайно защо. Трудно ги преглътнах тия 300лв явно...Ти си по-запознат от мен, предполагам ме разбра.
 
Дано не се обидиш, но още като ти видя мисленето "да мина с 300лв" и ми се отщява да те съветвам повече. Не че съм най-разбиращия де, но 20 човека ти казаха мнение и ориентировъчни цени. И ти от 8к на Станимир мина на вариант 300лв. За маркетинга даже няма да ти предлагам оферта, че съм се сблъксвал с много хора, очакващи 500% ROI 4 zero time. Ще се увериш, че евтиното е скъпо, ама с това което каза (че си се трудил от работа да събираш пари) ще ти излезе доста солен урок и ще имаш 1 голяяяяма обеца като на ония племена от дискавъри дето имат пиърсинг с мини чиния на устата хаха. Т.е. ще се разориш и отчаяш за дълго време. От нищо - нещо могат само алхимиците. За останалото се искат пари...много пари.
Моя е грешката че не съм споменал. Имам над 3000лв спестени пари. Да, не са много, но са някакъв старт.

Просто сайта е най-базовото нещо. Мен ме интересува трафика и как този сайт ще прави продажби честно казано.

Ако ти смяташ, че с бюджет под 7-8хил. нещата няма как да се случат, ами аз вярвам и ще пробвам.
Въобще не ме интересува дали е най-функционалния сайт и т.н. Искам да е супер user-friendly, хората лесно да намират всичко и да мога да го менажирам лесно (да слагам/махам продукти и т.н). Все си мисля че това може да се направи и за под 8 бона.

Пак казвам, става въпрос само за сайта.
Разходите за маркетинг и всичко останало не ги броим.
И не, идеята с това мислене “да мина с 300лв” не е просто защото не ми се дават пари. Идеята е че искам с най-малко пари да вдигна сайта за да може да почне да прави продажби. Защо трябва да дам 100 бона за нещо което може да се направи с малко и пак да работи. Просто си мисля че ако има продажби, останалите неща могат да се донаправят в движение. Може да бъркам, просто лично мнение.
 
Дано не се обидиш, но още като ти видя мисленето "да мина с 300лв" и ми се отщява да те съветвам повече. Не че съм най-разбиращия де, но 20 човека ти казаха мнение и ориентировъчни цени. И ти от 8к на Станимир мина на вариант 300лв. За маркетинга даже няма да ти предлагам оферта, че съм се сблъксвал с много хора, очакващи 500% ROI 4 zero time. Ще се увериш, че евтиното е скъпо, ама с това което каза (че си се трудил от работа да събираш пари) ще ти излезе доста солен урок и ще имаш 1 голяяяяма обеца като на ония племена от дискавъри дето имат пиърсинг с мини чиния на устата хаха. Т.е. ще се разориш и отчаяш за дълго време. От нищо - нещо могат само алхимиците. За останалото се искат пари...много пари.
Дано не се обидиш, но още като ти видя мисленето "да мина с 300лв" и ми се отщява да те съветвам повече. Не че съм най-разбиращия де, но 20 човека ти казаха мнение и ориентировъчни цени. И ти от 8к на Станимир мина на вариант 300лв. За маркетинга даже няма да ти предлагам оферта, че съм се сблъксвал с много хора, очакващи 500% ROI 4 zero time. Ще се увериш, че евтиното е скъпо, ама с това което каза (че си се трудил от работа да събираш пари) ще ти излезе доста солен урок и ще имаш 1 голяяяяма обеца като на ония племена от дискавъри дето имат пиърсинг с мини чиния на устата хаха. Т.е. ще се разориш и отчаяш за дълго време. От нищо - нещо могат само алхимиците. За останалото се искат пари...много пари.
Ясно ми е че с трици маймуни не се ловят. В такъв случай какво предлагаш? Да си работя от 9 до 6 всеки ден и това е, край. Няма друг вариант с по-малко пари да не започвам изобщо и това е, нали? Изглеждаш доста възмутен, но не разбирам защо. Реших да пиша тук защото очаквах хората да разберат в каква позиция съм и да ме насочат. Доста от хората помогнаха много. Такива коментари като твоите обаче “да не се обидиш”, “ще се отчаяш” и какво ли още не, не ги разбирам. Просто обясни по нормален начин гледната ти точка. Защо трябва да се заяждаш не разбирам и да се държиш надменно. Хубаво, искаш да ми кажеш истината, но явно не съм толкова малоумен да стартирам само с 300 лв и да очаквам да правя милиони. Явно трябваше да се сетиш, че има много неща които не съм казал.
 
150 лева тема
100 лева ти е плъгина за бонус лоялност
Към 300 400 до 500 на човек да ти я настрои
200 лв хостинг и домейн
200 лв да си отвориш фирма
250 лв осигуровки
150 лв до 200 за счетоводител

Имай в предвид че трябва да имаш заделени пари за няколко месеца напред за осигуровки и счетоводител. Тия неща са ти задължителни.

И на мен ми е писнало да бачкам от 9 до 6 брат, но бизнес с 3000 лева не можеш да напуснеш работа Не и в близките 20 години хаха
 
150 лева тема
100 лева ти е плъгина за бонус лоялност
Към 300 400 до 500 на човек да ти я настрои
200 лв хостинг и домейн
200 лв да си отвориш фирма
250 лв осигуровки
150 лв до 200 за счетоводител

Имай в предвид че трябва да имаш заделени пари за няколко месеца напред за осигуровки и счетоводител. Тия неща са ти задължителни.

И на мен ми е писнало да бачкам от 9 до 6 брат, но бизнес с 3000 лева не можеш да напуснеш работа Не и в близките 20 години хаха
Доста добре обобщено. ;) Имаш ДА от мен. :)

До ноември сигурно се планира да отидат осигуровките и до 270-280 лв. Абе има, нямаш доходи, едно 300 лв. за държавата си ги имаш разход. ;)
 
150 лева тема
100 лева ти е плъгина за бонус лоялност
Към 300 400 до 500 на човек да ти я настрои
200 лв хостинг и домейн
200 лв да си отвориш фирма
250 лв осигуровки
150 лв до 200 за счетоводител

Имай в предвид че трябва да имаш заделени пари за няколко месеца напред за осигуровки и счетоводител. Тия неща са ти задължителни.

И на мен ми е писнало да бачкам от 9 до 6 брат, но бизнес с 3000 лева не можеш да напуснеш работа Не и в близките 20 години хаха
Горе доло е така.

150 лева тема (който колкото му се дават, но за 150 има трепач теми за woo)
100 лева ти е плъгина за бонус лоялност (бонус лоялност?)
200 лв хостинг и домейн (AWS предлагат автоматичен install на wordpress и доста добър хостинг за около 8 китна на месец + домейна може да е доста евтин, тука може с 100-120 лева да се мине за година)
250 лв осигуровки (само ако не се осигуряваш другаде вече)
 

Горе