Създаване на Онлайн Магазин

250 лв осигуровки (само ако не се осигуряваш другаде вече)

абе не е баш тъй
 
@Lyubo33, явно не сме се разбрали нещо. Далеч не съм искал да се почувстваш обиден, още по-малко да изглеждам надменен. Напротив - уважавам труда и мнението на всеки и се уча от всеки. Затова и дадох примера с автобусния шофьор и училището в предишния си пост. За мен няма срамна работа, нито недостоен човек (подчертавам човек, че има и изключения). Може критиката ми да ти се е сторила малко по-остра, но е по-добре да получиш виртуален шамар, отколкото реален фалит ;). Реално погледнато не се познаваме, така че мнението ми е обектовно. Нещо повече - за мен даже е по-добре да има повече онлайн предприемачи, тъй като с това си изкарвам прехраната, но не те агитирам да стартираш нали ;) ? Разбирам, че не ти се работи от 8 до 5,макар че ще се учудиш колко повече работят собствениците на дори и дребен бизнес. Нека колегите с опит кажат. Искаш сайт за 300лв, не искаш да работиш от 8 до 5, не разполагаш с голям капитал и нямаш технически познания (маркетинг, сео, програмиране) да си помогнеш сам, нито пък имаш опит в начинанието. Е, така ако ставаше, нямаше да има работници... Сам виждаш как звучи всичко това.

Конкретно за сайта за 300лв реагирах така, защото (вярвям колегите ще ме подкрепят) няма как да имаш читав сайт за такава сума. Само фронт енда (понеже искаш ux/ui, т.е. лесна навигация и приятен дизайн) и то с bootstrap ще ти излезе повече, доста повече...

А тоя лаф (пак казвам, не се обиждай) "познавам едно момче, дето прави сайтове за 300лв" ми е до болка познат. Обикновено след няколко месеца следва публикуване на обява от твоя страна тип "леки корекции по сайт" с обяснението "момчето замина, има много работа, не си вдига телефона". И като ти пряснат сума от 2к (ако някой читав изобщо се навие) и си викаш "да бе, сайт за 300, а корекции за 2к..", но нещата не стоят така. Нека патилите споделят опита да оправяш чужди грешки.

Така, че не - нито съм горд, нито те хейтвам. Просто изказвам градивна критика и мнение. Нито ще си първия, нито последния, патил си от такива неща. Писал съм поне на 10 човека тук на лс, заради следствия от подобно мислене. Имам опит с поне още 10 и не смятам да си го причинявам пак, ако се наложи.
Изборът си е твой, но приеми нещата така: сайта ти е като физическия магазин. Трябва да е на подходящото място, с подходящата визия и да има здрави основи и вид, което няма как дя стане с 300лв. Това е цена за изработка на портфолио с безплатна тема. Така стоят нещата, всичко е пари за съжаление или не.
 
Последно редактирано:
Тъй като програмата за лоялни клиенти трябва да се пише, там трябва да дам 200 лв като имайте на предвид, че ако Wordpress ъпдейтне нещо, най-вероятно ще трябва пак да се дописва нещо и да се дават още пари. Къстъм сайт за 300 лв смятам, че е добра оферта, тъй като пича който го прави е на 18 и за него като чели е по-важно да свърши работа отколкото парите. Занимава се от 4-5г с програмиране, показа ми готови проекти. Точно затова реших да питам кое от двете е по-добре. Имам доста добра оферта за къстъм сайт и момчето не ми иска никакви пари преди да видя резултата и преди да види, че сайта наистина работи.
Тука някой жестоко те е излъгал. Бягай от него. Нищо не се затрива при ъпдейт като се направи правилно.
 
Тука някой жестоко те е излъгал. Бягай от него. Нищо не се затрива при ъпдейт като се направи правилно.
Не е баш така. Може та ди трещи някоlко версии с deprecated някоя функция, която използваш и после пълна греда. За Woo важи още в по-голяма степен.
 
Наскоро мигрирахме един такъв сайт за 300 лева, пращах скрийн на админа на @ReminD ако му стои хисторито във вайбър да качи снимката.
 
В БГ е много лесно да се класираш напред-няма конкуренция и ако не е супер трудна нишата ти-ще стартираш от 4та или 3-та страница.Наистина може без пари да си направиш магазин(Woo или някой опен сорс СМS, или дори Клауд решения).Важното е магазина/сайта да е респонсив, защото 90% от трафика идва от Мобайл търсене. Най-голямата грешка,която всеки прави със сайт за малко/хич пари е,че не е обяснил в подробности какво ще се продава точно/с какви характеристики, и човека правещ сайта не прави правилната структура на сайта-категории.... От там нататък е безмислено да очакваш органично влизане на потребители и съответно магазина/сайта спира да получава посещения. Т.е.-не ти е направено първоначалното SEO и ти не можеш да се надяваш на чудо.Разбира се,че е важно да отделиш колкото можеш повече пари като инвестиция,но не е задължително-единствено е задължително да знаеш какво ще правиш и да го обясниш добре(включително и ти можеш да си поиграеш и при желание ще постигнеш добър резултат-не е трудно (визирам БГ, за навън трябва яко пара за линкове)).Успех!
 
Минаха повече от 2 дни, има ли магазин демо от въпросния човек на Node/ExpressJS?
 
Минаха повече от 2 дни, има ли магазин демо от въпросния човек на Node/ExpressJS?
Да, има сигурно. В бъдещето нещо. Чудя се какво ли ще представлява това чудо на технологията за 300 лв., че и всичко да си има. ;)
 
Наскоро мигрирахме един такъв сайт за 300 лева, пращах скрийн на админа на @ReminD ако му стои хисторито във вайбър да качи снимката.
shit.png
Ей го, за 300 лева толкова ще получиш.
Триене, добавяне няма - само през базата.
Поръчките нямат статуси, категории нови не може да се добавят
 
Виж файлът 24204
Ей го, за 300 лева толкова ще получиш.
Триене, добавяне няма - само през базата.
Поръчките нямат статуси, категории нови не може да се добавят
Това да не е правено 2000-ната година?
 
Виж файлът 24204
Ей го, за 300 лева толкова ще получиш.
Триене, добавяне няма - само през базата.
Поръчките нямат статуси, категории нови не може да се добавят

Принципно къстъм изпълненията започват от 8к до 100к за магазин, когато чуя момче на 18 - 22 г ще направи нещо за 300 - 500 лв знам какъв ще е резултата, просто нищо. През годините това съм го виждал толкова пъти, ако получавах левче всеки път щях имам мой остров. Общо взето всеки търси евтиното, но тези неща не са евтини, скоро бяхме получили запитване за складов къстъм софтуер и клиета давал 1000 лв и било лесно да се направи, когато казах, че срещу 30 хиляди ще направим складов софтуер той каза, че ще си наеме момче на заплата 600 лв и щяло да направи складовият софтуер. Толкова за Българските "предприамачи" и "тарикат бизнесмени".
 
Принципно къстъм изпълненията започват от 8к до 100к за магазин, когато чуя момче на 18 - 22 г ще направи нещо за 300 - 500 лв знам какъв ще е резултата, просто нищо. През годините това съм го виждал толкова пъти, ако получавах левче всеки път щях имам мой остров. Общо взето всеки търси евтиното, но тези неща не са евтини, скоро бяхме получили запитване за складов къстъм софтуер и клиета давал 1000 лв и било лесно да се направи, когато казах, че срещу 30 хиляди ще направим складов софтуер той каза, че ще си наеме момче на заплата 600 лв и щяло да направи складовият софтуер. Толкова за Българските "предприамачи" и "тарикат бизнесмени".
Наемате ли хора? Ще ми се да се джойна в екипа ви само заради такива клиенти. Искам да ми обяснява колко евтино е да се направи и как ще си намери някой по-тънко. Искам след края на работния си ден да се чувствам смачкан и знам, че признанията ми се оценяват на тези, които тъпчат метрата в Япония. Тази школа е само за спартанци.

Към автора, още в началото трябва да ти светне лампичката, че това ще ти донесе много проблеми, ако въобще стигнеш до там да имаш проблеми.

Моят личен съвет е да прочетеш тук и на други места в интернет кое какво представлява, колко усилия се изискват, как вървят специалистите в тези технологии и какви срокове се дават за всеки един проект. Не се надявай, че светът е осеян само с добри намерения... Всеки иска да има най-доброто за малко пари, но както тук, така и в другите сфери, не се случват точно така нещата.
 
Принципно къстъм изпълненията започват от 8к до 100к за магазин, когато чуя момче на 18 - 22 г ще направи нещо за 300 - 500 лв знам какъв ще е резултата, просто нищо. През годините това съм го виждал толкова пъти, ако получавах левче всеки път щях имам мой остров. Общо взето всеки търси евтиното, но тези неща не са евтини, скоро бяхме получили запитване за складов къстъм софтуер и клиета давал 1000 лв и било лесно да се направи, когато казах, че срещу 30 хиляди ще направим складов софтуер той каза, че ще си наеме момче на заплата 600 лв и щяло да направи складовият софтуер. Толкова за Българските "предприамачи" и "тарикат бизнесмени".
Наемате ли хора? Ще ми се да се джойна в екипа ви само заради такива клиенти. Искам да ми обяснява колко евтино е да се направи и как ще си намери някой по-тънко. Искам след края на работния си ден да се чувствам смачкан и да знам, че признанията ми се оценяват на тези, които тъпчат метрата в Япония. Тази школа е само за спартанци.

Към автора, още в началото трябва да ти светне лампичката, че това ще ти донесе много проблеми, ако въобще стигнеш до там да имаш проблеми.

Моят личен съвет е да прочетеш тук и на други места в интернет кое какво представлява, колко усилия се изискват, как вървят специалистите в тези технологии и какви срокове се дават за всеки един проект. Не се надявай, че светът е осеян само с добри намерения... Всеки иска да има най-доброто за малко пари, но както тук, така и в другите сфери, не се случват точно така нещата.
 
Като ми кажат че някой го бил направил "къстъм" и иска 30к-100к, разбирам да си разпишеш всичко от нулата, ама абсолютно всичко. Това никога не се случва. Първо, че ако дори и да е така, този код не е сигурен и със сигурност някой ще го хакне тоя сайт много лесно. Второ, че всеки ползва някакъв фреймуорк който му дава основните тулове, връзка с база, вюта и т.н. Всичко стъпна на фреймуорка или цмс-а.

Като цяло за мене къстъм е да ти направят дизайн и някой да ти го кодне, с фреймуорка или цмс-а с който работи. Над тези проекти работят толкова много хора и са решили толкова много проблеми, че вие дори не знаете за какво бихте имали проблеми ако не го позлвате ( няма значение кой фреймуорк или цмс ).

От тая гледна точка да кажеш сайт за 30к-100к ама е къстъм, си е малко смешно. И да, може да се стигнат такива суми в зависимост от скейла и нужните интеграции на 3rd party сървиси ама са 1 на 1000 проекта.
 
Тука някой жестоко те е излъгал. Бягай от него. Нищо не се затрива при ъпдейт като се направи правилно.
Кажи го това на 99% от wordpress сайтовете които след ъпдейт на плугин или wordpress-a нещо се омазва до огромна степен. Даже вече пуснаха и сейф режим (преди трябваше сам да се орпавят)...
 
Наемате ли хора? Ще ми се да се джойна в екипа ви само заради такива клиенти. Искам да ми обяснява колко евтино е да се направи и как ще си намери някой по-тънко. Искам след края на работния си ден да се чувствам смачкан и знам, че признанията ми се оценяват на тези, които тъпчат метрата в Япония. Тази школа е само за спартанци.

Към автора, още в началото трябва да ти светне лампичката, че това ще ти донесе много проблеми, ако въобще стигнеш до там да имаш проблеми.

Моят личен съвет е да прочетеш тук и на други места в интернет кое какво представлява, колко усилия се изискват, как вървят специалистите в тези технологии и какви срокове се дават за всеки един проект. Не се надявай, че светът е осеян само с добри намерения... Всеки иска да има най-доброто за малко пари, но както тук, така и в другите сфери, не се случват точно така нещата.

Принципно търсим хора яко, но вече в България лека - полека гледаме да не работим, защото просто нямам нерви и като цяло пазара е малък, тъжното е, че повечето са точно такива от 100 човека 2 - 3 да бъдат точно хора и да знаят, че цената която им даваме не е висока или ниска, а просто златно средна. Мога да напиша книга за комуникацията с подобни хора, а мисля, че не само аз мога и другите уеб студия в България. Имал съм много пъти заплахи, че ще ме съдят, че сме били измамници, видиш ли ти даваме по-голяма цена от другите уеб студия, онзи там искал 500 лв за това ние сме искали 2200 лв за тази услуга. Пазарлъците просто няма да споменявам, там нямат край, все едно сме на бит пазар.
 
Да не си Cisco?
Ти що се гъбаркаш с корпорация Станимир.Там правят еднорози и нищо под това не се тачи. Само се чудя кви магазини са тези за над 50 000, които фирми точно пък с него ще се свържат да им ги прави. Но нека има и такива коментари. Едните да ринат дъното с 300 лв., а другите да хвърчат в небесата със стотиците хиляди. Да може автора тотално да изгуби нишката.

В неговия случай говорим за не повече от 3-4К лв. бюджет да му се направи всичко като хората. После като тръгне, ще види, че има къде къде още много по толкова да налива. Все пак това е бизнес и иска инвестиции, не е еднократен билет за аквапарка за цял ден.
 
Момчето според мен се отказа отдавна да прави какъвто и да било бизнес още като прочете, че трябва да плаща на счетоводителка и осигуровки
 

Горе