Създаване на нова рекламна мрежа

От: Създаване на нова рекламна мрежа

Чакай, чакай, аз ли нещо не разбирам правилно, или ако си публишър и слагаш реклами в сайта си, можеш да печелиш по 22 лв на всеки 5к уникални потребители?
Тези пари могат ли да се изплатят като такива, или са просто виртуални пари за купуване на реклама към сайта?

Ще се отчитат само реални импресии ( показване на рекламата ) или 1 импресия = Дадена реклама ще се показва на даден потребител (IP) - 1 (един) път за 24 часа.
 
От: Създаване на нова рекламна мрежа

Това го разбрах, но изплащането в реални пари ли е?
 
От: Създаване на нова рекламна мрежа

Това го разбрах, но изплащането в реални пари ли е?

Да , ако разгледаш коментарите може да видиш че един потребител е показал и снимка и е казал че са изплатени парите !
 
От: Създаване на нова рекламна мрежа

Видях, ама ми се струваше прекалено хубаво, за да е истина. :lol:
Ще кандидатствам, и ако ме одобрят, ще споделя впечатления, дано има повече рекламодатели. :)
 
От: Създаване на нова рекламна мрежа

Видях, ама ми се струваше прекалено хубаво, за да е истина. :lol:
Ще кандидатствам, и ако ме одобрят, ще споделя впечатления, дано има повече рекламодатели. :)

Може ли малка помощ от теб " Аз незнам дали коректно сам сложил кода като издател и ако някои може да влезе в сайта ми и да каже дали му се показва реклама много ще съм му благодарен !
Че нали на едно IP се показва веднъж на 24 часа ." а името на сайта ми е същото като usernama !
 
От: Създаване на нова рекламна мрежа

Може ли малка помощ от теб " Аз незнам дали коректно сам сложил кода като издател и ако някои може да влезе в сайта ми и да каже дали му се показва реклама много ще съм му благодарен !
Че нали на едно IP се показва веднъж на 24 часа ." а името на сайта ми е същото като usernama !

Не ми излиза нищо. Явно няма рекламодатели. :)
 
От: Създаване на нова рекламна мрежа

Здравейте !

jesika в момента Вашата реклама е със статус Спряна ( от Вас ) и е с включени таргет опции :

Таргет опции

Показване на рекламата в определени часове на деня :

от 22 до 23 (включително)

Показване на рекламата в определени области на страната :

обл. София, обл. Пловдив, обл. Варна, обл. Бургас

Реклами не се показват, когато URL-а е еднакъв с този на издателя. Примерно ако рекламата е с URL(demo.com) и във Вашият уеб сайт, който е с URL(demo.com) и има сложен код за реклами, Вашата рекламата няма да се покаже.
Ако желаете мога да Ви изкарам подробна статистика ( IP, Издатели и час )

Blinky

Къде могат да се видят сайтовете издатели? Или след логване. Мерси предварително.

Ще бъдат добавени в началната страница на уеб сайта, както и в панела за рекламодатели. Също така ще бъде добавена опция за филтриране на конкретен рекламодател / издател.


Поздрави,
Ивайло Радев
 
@bgobqva.com, виж инструкциите, ако има такива и после стави и виж дали отчита. Това ще ти покаже дали е сложен правилно. Но, ако някой може да ти помогна. То реално ще е хубаво някой да види отвътре. Направи ако е нужно някой скриншот, за да видят кода. :) То и така може да се види, но за всеки случай да е по-сигурен.
 
От: Създаване на нова рекламна мрежа

bgobqva.com

Сложили сте <script> в <script>. Поставете кода извън <script> тага.

<script type="text/javascript">
function parse_date(timestamp) {
.....
}
</script>

<script type="text/javascript">
var bA_d....
....
</script>

Поздрави,
Ивайло Радев
 
Re: От: Създаване на нова рекламна мрежа

Blinky

Ще бъдат добавени в началната страница на уеб сайта, както и в панела за рекламодатели. Също така ще бъде добавена опция за филтриране на конкретен рекламодател / издател.

Поздрави,
Ивайло Радев

Мерси за информацията. ;) Супер, това със филтъра няма да е лоша идея. Помислите и ако може да излизат и бейсик статистиките им: трафик, рейтинг, обхват на пазара. Ако случайно искат и малко таргетиране по пол и възраст, локация, вече е друга история. Но тези неща са малко сложни, но конвертират потенциалните рекламодатели. :)
 
От: Създаване на нова рекламна мрежа

Здравейте !

Добавена е опростена таблица с одобрените издатели в панела за рекламодатели. Вероятно утре ще добавя и началната страница.

Blinky

Помислите и ако може да излизат и бейсик статистиките им: трафик, рейтинг, обхват на пазара. Ако случайно искат и малко таргетиране по пол и възраст, локация, вече е друга история. Но тези неща са малко сложни, но конвертират потенциалните рекламодатели.

Основните статистики ще е по-добре да се изискват от издателите чрез поставените в техните уеб сайтове броячи, защото ще натовари много системата с изчисляване на всички данни. Примерно чрез линк или снимка на статистиката от преди 3 месеца до датата на добавяне на издател. Има добавено таргетиране по области. Събрани са всички налични IP-та на градове и села от България и са групирани по области. За таргет по пол и възраст ще е малко по-сложно и доста неточно. Има рекламни мрежи, които предлагат този вид таргет, но едва ли има голям ефект от тази опция. Този вид таргет според мен най-точно може да се определя в уеб сайтове тип Социални мрежи, защото потребителите в тях си предоставят нужната информация. Така може лесно да се определя на кой потребител каква реклама да покажеш според това какво е въвел като информация в неговият профил.

Ще се радвам на още коментари, мнения и предложения относно системата.

Поздрави,
Ивайло Радев
 
От: Създаване на нова рекламна мрежа

мога ли да настроя рекламата ми да се показва само в определени активни издатели ?
 
Ааа, по- скоро си мислех за твърди числа (статичен текст), които да се подменят на три месеца, или месец. А относно таргетирането по пол, социално положение и възраст, както и интереси си е малко трудно, но са го решили в някакви анкети този проблем, които не ангажират по никакъв начин потребителите и не ги притеснява, защото не споделят лични данни, а общи характеристики за тях. Поне така е при големите сайтове. Социалните медии (и не само) са идеални за това поради факта, че там имаше реално регистрирани потребители, което малко или много ги пита за тези неща. Но както казах проблема се решава бързо с анкети, които да не са досадни, като някои на метричните фирми. :)
 
От: Създаване на нова рекламна мрежа

jesika

мога ли да настроя рекламата ми да се показва само в определени активни издатели ?

В момента тази опция не е активна, но ще гледам да бъде пусната в най-скоро време.
 
От: Създаване на нова рекламна мрежа

Вече трети ден сайтът ми чака одобрение. Писах и в скайпа им, който е на линия, и там не отговаря никой. Малко лошо първо впечатление създавате.
 
От: Създаване на нова рекламна мрежа

Izvunzemen

Вече трети ден сайтът ми чака одобрение. Писах и в скайпа им, който е на линия, и там не отговаря никой. Малко лошо първо впечатление създавате.

Вече е одобрен.


Има и още няколко уеб сайта, които са на поддомейни и те са със статус "За преглед", но в момента одобряваме сайтове, които не са на поддомейни и имат собствен домейн.

Поздрави,
Ивайло Радев
 
От: Създаване на нова рекламна мрежа

За 5000 импресии колко клика могат да се очакват, ако има вече някои рекламирал да сподели впечатления. :)

Иначе къде се загуби последните години, LiOL с нови проекти не съм те виждал. :)
 

Горе