Създаване на сайт от 0-лата

Първо Весели Празници на всички!
Интересувам се колко лв. би излязъл един такъв сайт написан начисто от 0-лата заедно с дизайн и всичко каквото трябва за да се пусне онлайн. Тъй като аз имам блог с Wordpress система и се чудя да мина на чисто написан блог. Изискванията ми не са кой знае колко много.
- Искам да има регистрационна форма
- Искам да има upload форма от където хората като публикуват нещо заедно със снимката и т.н. да дойде направо така оформен както аз съм задал при мене и за мене да остане само да погледна публикацията и да одобрявам без да правя нищо друго.
- Да може да изтегля публикации заедно със снимките от друг сайт чрез RSS. Снимките да ги качи в определена папка както трябва да бъде
- При качване на снимка да има воден знак върху снимката
- Да има опция за коментиране на публикации, заедно с аватар на профила
- Да може да се споделя автоматично в социалните мрежи като се публикува в блога
- Да има всички плъгини, които използвам в Wordpress като функция

За сега за тези неща се сещам, и накрая естествено да си има дизайн. Моля да пишат тези които са запознати и имат уменията да направят такова нещо.
 
Цената сам си я сметни по формулата: X * 20 = Y
където X е цената за час работа която си определяш а 20 са неодходимите часове за да добавиш тези неща във съществуващия WP сайт.
 
Цената сам си я сметни по формулата: X * 20 = Y
където X е цената за час работа която си определяш а 20 са неодходимите часове за да добавиш тези неща във съществуващия WP сайт.
А колко долу - горе върви цената за час ? И тези 20 часа само за една функция ли говориш или за всички тези, които съм казал ?
 
Моя съвет е да си останеш на Wordpress и просто ако не намираш безплатен плъгин за функционалностите който ти трябват, да си купиш такъв, или да си поръчаш да ти направят тъкъв.......със сигурност ще е по-евтино и със сигурност ще имаш по малко главоболия.
 
А колко долу - горе върви цената за час ? И тези 20 часа само за една функция ли говориш или за всички тези, които съм казал ?
Де да знам, сам си определи колко ти струва времето.
Всеки среднограмотен ще може да се добави тази функционалност във WP.
 
Моя съвет е да си останеш на Wordpress и просто ако не намираш безплатен плъгин за функционалностите който ти трябват, да си купиш такъв, или да си поръчаш да ти направят тъкъв.......със сигурност ще е по-евтино и със сигурност ще имаш по малко главоболия.
То Wordpress не е ли натъпкан с много код ? Или другия начин да разкарам тези плъгини и да намеря някой който може да ми направи същите неща с по - малко код и да си поръчам един хубав дизайн и да си свиркам. Може ли да ми препоръчате такъв човек във форума ?
 
Никой разумен няма да направи това което си написал. Да ти пренапише плъгини ... тоест да открие отново топлата вода. Започни от нулата като да кажем си качиш един wordpress, със няколко теми има хиляди и почни да тестваш, ако след 2 дни тест не си доволен от резултата тогава търси някой. Или пък ако имаш пари за даване ми дари ги за благотворителност.
 
Wordpress е натъпкан с много кот? Тва къде го чете или някой те излъга? Wordpress e най-съвършенното нещо с което може да си направиш блог в днешни времена. Правенето на custom сайт от нулата е абсолютна загуба на пари и време, които никога няма да може да върнеш. Ще платиш да ти направят custom система и след 1-2 години пак трябва да платиш за преработки. Има ли смисъл? От тоя блог ако вадиш по 2000лв на месец може и да има не знам.
 
Wordpress е натъпкан с много кот? Тва къде го чете или някой те излъга? Wordpress e най-съвършенното нещо с което може да си направиш блог в днешни времена. Правенето на custom сайт от нулата е абсолютна загуба на пари и време, които никога няма да може да върнеш. Ще платиш да ти направят custom система и след 1-2 години пак трябва да платиш за преработки. Има ли смисъл? От тоя блог ако вадиш по 2000лв на месец може и да има не знам.
Бях чел в нета, че тази система е била пълна с излишни кодове, които забавят сайта, но то най - вероятно са искали да кажат, че ако дизайна не е както трябва и от там да бави сайта.
 
Срещу 5 плюс 000, някой може и да го направи, отделно като ти вземат още 5 000 за всички плъгини дето ще искаш в едно и ще си идеален, после като мине време и ъпдейтнат php-та миейчпита и други алабали, пак ще трябва да пъдейтваш срещу една подобна сума сайта и плъгините и темите .... Плати си да ди се позабърза сайта, и някои други неща да се премахнат. А какво си чел и мел, няма значение след като НЕ РАЗБИРАШ! Утре някой ще ти каже, че луната е слънцето и до сега са ни лъгали и ти ще му повярваш ( ако си склонен да повярваш и в това си вземи телескоп и гледай ) ?! . Имам уърдпрес сайтове, които хвъркат и работят супер.... Жестоко се съмнявам да имаш такива пари за БЛОГ, тука редица бизнесмени фрашкани с пари се скръндзат, ти ми говориш :D :D :D Има такива викат искам ''поръчкова платформа'', като им кажеш цените, препращам ги към възможно най-добрите на нормални цени по-ниски от други, които бига им предложили услугите си и като им треснат сумата, ''ее ама много скъпо луди ли сте''...... Еми, кое му е скъпото работата на екип от програмисти ?! В Бг дори са най-ниските цени! Само за нас уеб услугите са скъпи ( защото мизеруваме ), но реално не са.
 
И без това искаш много неща да прави, тъй че не виждам как ще стане с малко код.

Като ти го направят, ще се сетиш че ти трябва и админ панел, ма да е удобен за писане и администрация,...

Джиткай си там с Уордпреса и не се отплесвай в погрешни посоки.
 
След толкова съвети, които ми дадохте тука ще си остана на Wordpress, а ако ми трябва нещо допълнително като плъгин, тема ще си търся човек да ми направи като гледам ще излезе по изгодно отколкото да се пренапише кода отново и отново като излязат нови неща :)
 
След толкова съвети, които ми дадохте тука ще си остана на Wordpress, а ако ми трябва нещо допълнително като плъгин, тема ще си търся човек да ми направи като гледам ще излезе по изгодно отколкото да се пренапише кода отново и отново като излязат нови неща :)
Добър извод ;)
 
Бях чел в нета, че тази система е била пълна с излишни кодове, които забавят сайта, но то най - вероятно са искали да кажат, че ако дизайна не е както трябва и от там да бави сайта.
А като ти го напише някой баламурник за 500лв, дали няма да е бавен? Чист сайт от нулата според мен се прави в много редки случаи, когато това се налага по специфични причини. Иначе няма никакъв смисъл. Първо, връзваш си ръцете с един програмист/дизайнер, за който няма да знаеш доколко добре ще напише кода, колко ще е оптимизиран и осъвременен. При всяко нещо, което искаш да промениш или добавиш, ще трябва да търсиш същия този, за да ти го направи, защото повечето способни в сферата не обичат да се занимават седем дни и седем нощи да търсят кое как и къде е написал предишния и да дирят кое как ще се счупи поради грешки и разлики. Системите като WP са написани така, че да удовлетворяват нуждите на максимално повече хора с минимални усилия и познания. Разбираемо е да има неща, които на практика няма да ползваш и няма да ти трябват. Това се решава с оптимизация на кода/плъгините - по възможност нещата да се вградят като функционалност в самата тема, да се премахнат излишни функции. Получаваш и огромна база данни от информация в интернет за системата, редовни обновявания, нововъведения и т.н.
 
Wordpress си е отлична опция и винаги е била. С малко чете и учене, някой друг плъгин можеш да си направиш много красив и функционален уебсайт. Нашият сайт, макар и по-функционален е правен от нулата и мога да ти кажа, че излиза доста солено... Успех.
 
Първо Весели Празници на всички!
Интересувам се колко лв. би излязъл един такъв сайт написан начисто от 0-лата заедно с дизайн и всичко каквото трябва за да се пусне онлайн. Тъй като аз имам блог с Wordpress система и се чудя да мина на чисто написан блог. Изискванията ми не са кой знае колко много.
- Искам да има регистрационна форма
- Искам да има upload форма от където хората като публикуват нещо заедно със снимката и т.н. да дойде направо така оформен както аз съм задал при мене и за мене да остане само да погледна публикацията и да одобрявам без да правя нищо друго.
- Да може да изтегля публикации заедно със снимките от друг сайт чрез RSS. Снимките да ги качи в определена папка както трябва да бъде
- При качване на снимка да има воден знак върху снимката
- Да има опция за коментиране на публикации, заедно с аватар на профила
- Да може да се споделя автоматично в социалните мрежи като се публикува в блога
- Да има всички плъгини, които използвам в Wordpress като функция

За сега за тези неща се сещам, и накрая естествено да си има дизайн. Моля да пишат тези които са запознати и имат уменията да направят такова нещо.
Явно искаш да платиш на някой, да ти напише кавър на Wordpress.
 
глупости...
Това, че ти връзват клиенти за сайтове визитки и всички са доволни не значи нищо. За машабни проекти е абсурд да се изпозлва готов CMS, да не говорим, че ако ще използваш Wordpress първо трябва да отделиш 2-3 дена в четене как да го защитиш. Woocommerce става за около ~500 продукта, но мине ли се тази бройка администраторите оцапват свещите лека по лека
 
- Да има всички плъгини, които използвам в Wordpress като функция

Какво ще рече това?
Мога да ти покажа, какво прилича custom нещо на Laravel - http://cvetomir.info - Ако знаеш какво пишеш, такова нещо се прави от моделите до вютата за един ден. Но за блог ако си свикнал на wordpress, ще се озориш с ларавел, понеже трябва да си пишеш всичко, което си е плюс от една страна, че няма Ракеш и Мохамед да са ти писали кода и знаеш във всеки момент кое как да си смениш / промениш. Ако това дето правиш прилича на блог, стой си на wordpress. Ако е нещо много специфично, wp не става, woocommers-a също е мазаляк - от адресите, до глупавите категории / тагове / атрибути и какво ли още не.
 

Горе