Съобщение :"Активирайте компресирането с GZIP"

sporter

Member
"Активирайте компресирането с GZIP за сайтовете си
Анализирахме някои от страниците на сайтовете Ви, които извеждат най-много реклами, и установихме проблеми със скоростта на страниците, които създават силно отрицателни впечатления за някои потребители. Често разглеждани страници на сайтовете Ви ще получат големи подобрения на ефективността, ако се активира HTTP компресията на отговорите."
Това получих днес като съобщение в адсенса .Дайте съвет какво да правя.
Използвам Wordpress 3.5
 
От: Съобщение :"Активирайте компресирането с GZIP"

И аз съм го получавал това. Къде е проблема?
 
От: Съобщение :"Активирайте компресирането с GZIP"

даден е линк към една от статиите
 
От: Съобщение :"Активирайте компресирането с GZIP"

W3 Total Cache Още доста забележки от Г може да ти спести
 
От: Съобщение :"Активирайте компресирането с GZIP"

И аз имах тази грешка но ползвах плъгина на mlazarov струва ми се по-добра алтернатива
 
От: Съобщение :"Активирайте компресирането с GZIP"

Ако искаш да си увеличиш скоростта, прибягвай към компресиране. Но това не значи, че ще ти се увеличат приходите от адсенс, а просто ще зареждат по-бързо рекламите и сайтът като цяло, което няма да отегчава толкова много посетителите в чакане. Но това дали ще кликнат, вече божа работа. Аз подобни съобщения ги игнорирам, тъй като все пак това е просто "идейка", "съветче" от тяхна страна, а не нещо крайно наложително. Едно компресиране може да създаде допълнителни проблеми и/или временно (или постоянно) натоварване, което не за всеки сайт е удачно, според това каква е целта, колко често се обновява, какво визуализира..
 
От: Съобщение :"Активирайте компресирането с GZIP"

Откакто ползвам плъгина на mlazarov съобщенията от този тип намаляха .
 
Плъгина на mlazarov е страхотен но кешира на диска (коеот е нормално за шеърд хостинги на suphp) ако се във fcgi/fpm среда може да кеширате в рама (някой хостинги го предлагат или ако сте на впс) тогава с w3 total cache се получава повече пройзводителност

ПП макар че все си мисля да тествам Hyper-Cache-Extended да си го модна плъгина да пише кеша на /dev/shm (на рам драйва) демек (но това ще е за хора с vps си само) и все не ми остава време

или mlazarov може да го добави като опция в бъдеща версия
 
От: Съобщение :"Активирайте компресирането с GZIP"

Гзип увеличава скоростта на сайта обаче при Зенкарт започва много често да дава грешка - Интърнал Сървър ерор - Четох в нета и други се оплакват от същото - Вероятно това засяха по старите версии на зенкарта и не се отнася за УП
 

Горе