С какво и как се храните

С какво и как се храните

  • ям за да живея;

    Votes: 12 10.7%
  • живея за да ям;

    Votes: 14 12.5%
  • гледам да балансирам между горните две;

    Votes: 26 23.2%
  • внимавам какво и как ям като подбирам продуктите и местата, където се храня;

    Votes: 39 34.8%
  • по лични причини спазвам определен начин на хранене (диети, вегетарианство и т.н)

    Votes: 14 12.5%
  • когато мога, гледам да си угодя;

    Votes: 28 25.0%

  • Общо гласове
    112
От: С какво и как се храните

Мне, в заблуда си. По никакъв начин не рекламирам, нито лансирам каквато и да е фармацевтична компания. Нямам никаква полза от това. Лично купувам лекарства от чужбина, за цялото семейство. Витамини и хранителни добавки си поръчвам от английският Амазон. На лекарствата, предназначени за БГ-пазара нямам вяра.
Частично споделям мнението ти за избягването на лекари. Тук останаха малко свесни лекари. Повечето, дето стават, вече са назапад. И въобще не ги обвинявам. Млад лекар, който няма връзки, му спукват задника от бачкане, денонощно и му хвърлят 700 лв с пренебрежение, няма никакъв стимул да седи в тая държава. Но пък колкото по-редовно си правиш профилактика, толкова по-добре. Сложното е да намериш читав лекар. Почти всичко е лечимо, ако се хване в ранна фаза.

Ами и аз ще кажа ''мне'' - и ти си в заблуда ако си мислиш, че ходейки на профилктични прегледи ще си по-здрав. Кое е лечимо ако се хване в ранна фаза - ракът? Много грешиш ако мислиш, че The Big Pharma индустрията има за цел да лекува рак. С риск да прозвуча конспиративно ще кажа, че тя всъщност го създава и разпространява, защото той (ракът) наред с хипертонията и диабета са златните кокошки, които им наливат потоци от пари ежеминутно. Изобщо не става дума за кадърни или некадърни, платени или неплатени лекари - това е друга тема. Тук става дума, че фармацевтичната мафия има нужда от болни хора, а не от здрави и затова ''добрите'' лекари никога няма да кажат на един сърдечно болен човек със сменена клапа, че не трябва да яде маргарин, защото той запушва кръвоносните му съдове. Затова ще продължават да ''лекуват'' рак с канцерогенни химио и лъче-терапии, които убиват по-бързо и сигурно от самата болест още 100 години напред, пък ти ме карай да им ходя и да търся добряци сред тях, които не са осакатени ментално, високомерни задници, дето си мислят, че единственото вярно решение е да гълташ хапове и да си хронично болен. По темата може да се спори дълго, но аз ще препоръчам на всички да се хранят (до колкото могат) с натурална, а не химически обработвана храна и да се опитват да се лекуват с природни средства, а не с медикаменти (независимо колко са качествени), защото хванеш ли се на хорото на Big Pharma - пускане няма. Техните лекарства не лекуват, а те държат зависим, като междувременно увреждат и другите ти органи със страничните си ефекти.
 
От: С какво и как се храните

По-скоро си мислех за кариес или астигматизъм.
Много си се надъхал за тая Big Pharma. Чел съм статии за черните страни на фармацията, чел съм и за теориите, че втората световна война е предизвикана от фармацевтичния бизнес. Наясно съм и че, печалбите от фармация са най-големите на планетата - над 900 млрд. годишно. За сравнение печалбите от оръжие и наркотици са в пъти по-малко. Но никога не съм се филмирал и не съм си и помислял да стана фармафоб. Много хора са увредили здравето си, доверявайки се на натуралисти "лечители", билкари и всякакви други псевдо-лекари. Ако трябва да ти отрежат апандисит или трета сливица, малко трудно ще се справиш с правилно хранене и природна медицина.
Скоро четох брутална статия и за електронните цигари, как само в България оборота е над 3.5 милиарда лева от тютюневи изделия и как всякакви псевдо научни специалисти обясняват колко вреден е глицерина в електронните цигари :). Човек не бива да се доверява на всичко, което чува и чете. Добре е да се мисли.
Преди 2 години бях 96 кг, а съм едва 176cm. Естествено бях започнал да усещам негативите от наднорменото си тегло. Моето решение беше, да спра да ям хляб вечер, иначе си ям всичко друго, като вечер наблягам на салатите и сушените меса + едно уиски. Перфектно ми идва и вече свикнах да не търся вечер хляб. Гледам вече и да не прекалявам с другите хранения. Просто не се тъпча. Иначе пия и бира, всеки ден по 1-2 бирички. Много е лековита - антистрес! Но не пия българска бира, че от нея ме боли главата.
Понякога сутрин бягам. Та така за около 2 години свалих килограмите на 87-88 кг. И се чувствам добре. Не казвам, че ми е правилно храненето, но поне се старая да го контролирам малко.
 
От: С какво и как се храните

Истината за фарма мафията е много по-зловеща и жестока и затова много малко хора ще я приемат сериозно. Че кой нормален човек ще допусне, че на тази индустрия не е и пука за живота на едно 6 годишно детенце, а само за единия милион евро, необходими за неговото ''лечение'' от левкимия. Снизходителният ти тон е много забавен и дано никога не изпиташ на гърба си жестоката истина, че конвенционалната медицина няма интерес да лекува. Тя има полза само от хронично болни, затлъстели и послушни, гледащи с обожание лекаря си - пациенти.
Филма, който най-много ме впечатли тази година (най-вече с това, че е по действителен случай) е Dallas Buyers Club - поредното доказателство, че фармацевтичната мафия не само няма желание да ни лекува, но и ще направи всичко възможно да ни спре да се излекуваме, без нейна помощ.
 
От: С какво и как се храните

Наскоро гледах едно предаване, в което обесняваха как вече не е валидно твърдението, че ако ядеш по една ябълка на ден ще се прадпазиш от много заболявания. Причината - интензивното селско стопанство в последните десетилетия, което изтощава земята и води до това, че "плодовете и" не съдържат вече същото количиство и съотношение на полезни за човека вещества. Една днешна ябълка съдържа 12 пъти по-малко витамини от ябълките, които са яли нашите баби и дядовци. :!:
Да добавим и факта, че купуваме ябълки с незнаен произход, обрани още зелени и изминали хиляди километри в хладилни камери и прочие, преди да си направим сок от тях и да си мислим, че по този начин се храним здравословно...правилно или че спазваме някаква култура на хранене.

За мен, културата на хранене няма нищо общо със засукани рецепти и залитания по разни диети. Важното е да знаем какво ядем, кой, къде и как го е произвел.:)
 
От: С какво и как се храните

Наскоро гледах едно предаване, в което обесняваха как вече не е валидно твърдението, че ако ядеш по една ябълка на ден ще се прадпазиш от много заболявания. Причината - интензивното селско стопанство в последните десетилетия, което изтощава земята и води до това, че "плодовете и" не съдържат вече същото количиство и съотношение на полезни за човека вещества. Една днешна ябълка съдържа 12 пъти по-малко витамини от ябълките, които са яли нашите баби и дядовци. :!:
Да добавим и факта, че купуваме ябълки с незнаен произход, обрани още зелени и изминали хиляди километри в хладилни камери и прочие, преди да си направим сок от тях и да си мислим, че по този начин се храним здравословно...правилно или че спазваме някаква култура на хранене.

За мен, културата на хранене няма нищо общо със засукани рецепти и залитания по разни диети. Важното е да знаем какво ядем, кой, къде и как го е произвел.:)
Така е, вече няма чиста и качествена храна и това не е случайно. Светът е пренаселен, а на the big pharma и трябват болни хора. Някой задавал ли си е въпроса как възникват грипните епидемии и от къде знаят за тях лекарите, та ни предупреждават 6 месеца по-рано, назовавайки името на щама и симптомите, с които ще протича ? И защо не могат да се лекуват без антибиотик ? Аз, която почти никога не боледувам изпитах на гърба си съвършената изработка на грипния щам тази зима. Опитвах да лекувам, зверска ангина с всичко, което би трябвало да помогне и на 12-тия ден се предадох и се наложи да се хвана на хорото на антибиотиците, като след това се наложи, разбира се да лекувам последствията от това лечение с друг медикамент и така....
 
От: С какво и как се храните

Аз съм си го задавал тоя въпрос и съм намирал информация. Отговора е, че вирусните и други епидемии се проектират, програмират и разпространяват умишлено. Точно за това ще ти е доста трудничко да се пребориш с такива вируси със средствата на народната медицина.
Както по-горе писах, ако правиш печалба от 900 млрд долара годишно, каквато правят фармацевтичните компании, можеш да си направиш война в която точка от света си пожелаеш. А ако не искаш да правиш война, тогава можеш да си направиш нещо по-дребно, като вирусчета примерно.
 
От: С какво и как се храните

Аз съм си го задавал тоя въпрос и съм намирал информация. Отговора е, че вирусните и други епидемии се проектират, програмират и разпространяват умишлено. Точно за това ще ти е доста трудничко да се пребориш с такива вируси със средствата на народната медицина.
Както по-горе писах, ако правиш печалба от 900 млрд долара годишно, каквато правят фармацевтичните компании, можеш да си направиш война в която точка от света си пожелаеш. А ако не искаш да правиш война, тогава можеш да си направиш нещо по-дребно, като вирусчета примерно.

Именно ! Радвам се, че се оказахме на едно мнение, което мисля, автоматично трябва да прати съвета ти за редовна профилактика в коша за боклук.:roll:
 
От: С какво и как се храните

Не виждам нищо лошо в профилактичните прегледи. Лично за мен, превантивната медицина намаля смъртността и навика да се провежда създава здравна култура. Нищо лошо няма в това да ходиш поне веднъж годишно на зъболекар или да си пуснеш една кръвна картина на 1-2 години. А за жените е още по-релевантно.
 
От: С какво и как се храните

Като цяло спортна диета - зеленчук, плодове, сокчета-мокчета. Закуската обикновено е стабилна. Неща от рода на хемендекс. Имам малко повече мускулна маса и по-добри женски форми от една френска манекенка примерно, и тия неща трябва да се поддържат.
 
От: С какво и как се храните

Като цяло спортна диета - зеленчук, плодове, сокчета-мокчета. Закуската обикновено е стабилна. Неща от рода на хемендекс. Имам малко повече мускулна маса и по-добри женски форми от една френска манекенка примерно, и тия неща трябва да се поддържат.

Сокчета-мокчета, по възможност прясно изцедени, а не тия с аспартам, дето е най-големия канцероген. Аз лично не мога да закусвам, но някакъв плод все ще се насиля да хапна.

И все пак съм против честото ходене по доктори, без реална причина. Един познат лекар казва: човек като реши да живее и докторите не могат да го уморят. :)
 
От: С какво и как се храните

Повече домашно производство без определен режим и по-малко купешко.
 
От: С какво и как се храните

Мисо най много обичъм аз.

Ох Пури... Много ми е мъчно, че точно ти се оказа такъв вълкодав и то не за друго, а защото искам да си ми жив и здрав дълго време. Хапвай и салатки все пак, тая на аватара ми не те ли изкушава?
 
От: С какво и как се храните

Ох Пури... Много ми е мъчно, че точно ти се оказа такъв вълкодав и то не за друго, а защото искам да си ми жив и здрав дълго време. Хапвай и салатки все пак, тая на аватара ми не те ли изкушава?

Фсичко ме изкошава в теб миличка. Как си облякъна освен със салата?
 
От: С какво и как се храните

За мен храненето е много важно. Също и качеството му. Винаги гледам да подбера по-качествените продукти, защото според мен храненето е в много пряка зависимост със здравето. Любимото ми е, когато ходя на екскусрзии в България и чужбина да опитвам местните специалитети навсякъде. :)
 
От: С какво и как се храните

За мен храненето е много важно. Също и качеството му. Винаги гледам да подбера по-качествените продукти, защото според мен храненето е в много пряка зависимост със здравето. Любимото ми е, когато ходя на екскусрзии в България и чужбина да опитвам местните специалитети навсякъде. :)
Не ходи във Виетнам, тогава - особено ако обичаш кучетата или ако мразиш хлебарки.:)
 
От: С какво и как се храните

Без сладко, газирано и мазно - другото си позволявам.

Ти си за медал, тогава. Аз не мога без сладко, въпреки че знам колко е вредно, не само калорично.:!:
 

Горе