С какво и как се храните

С какво и как се храните

  • ям за да живея;

    Votes: 12 10.7%
  • живея за да ям;

    Votes: 14 12.5%
  • гледам да балансирам между горните две;

    Votes: 26 23.2%
  • внимавам какво и как ям като подбирам продуктите и местата, където се храня;

    Votes: 39 34.8%
  • по лични причини спазвам определен начин на хранене (диети, вегетарианство и т.н)

    Votes: 14 12.5%
  • когато мога, гледам да си угодя;

    Votes: 28 25.0%

  • Общо гласове
    112
От: С какво и как се храните

Това за Луеб Мастерите ме утрепА! Имам тука една приятелка перничанка - леле, леле ...:lol:
 
От: С какво и как се храните

Организмът най-добре знае какво не му достига и какво му е излишно. Сигнализацията на оргнизма е проста - яде ти се това, не ти се яде другото. Не може да си налагаш режим на хранене на основание, че на някого този режим се отразява добре. Организмите са различни. Това, което мога да кажа на всеки чудещ се какво е култура на храната, е да не му пука за това и да се доверява на собствения си организъм. Ако е болен, ситуацията е друга, но на здрав човек организмът си му бачка правилно.

За започналата темата:
Готви му каквото му харесва (любовта на мъжа наистина минава през стомаха). Ако нещо от това, което той готви, не ти харесва, просто му го кажи, че да готви вкусни за теб неща. Това, че заедно сядате на масата не означава, че трябва да ядете еднакви неща. Важното е хората да се чувстват добре когато се хранят.
 
От: С какво и как се храните

Определено съм в тази графа "когато мога, гледам да си угодя; "

Тва дюнера като го видя, НЯМА как да не си купя.. невъзможно :lol:
Той просто ме желае.. аз няма как да му откажа.. ще ми се разсърди! :(
 
От: С какво и как се храните

Гледам да се храня колкото се може по-здравословно и разделно. Ходя на фитнес колкото да поддържам мускулната си маса и всяка сутрин или бягам, или карам колело, или скачам на въже. Като се добави и една здравословна и енергична закуска, става идеален старт на деня. Напоследък обаче си лягам късно и денят ми започва към обяд, но лятото, като си бях в Бургас, си бягах всяко утро по изгрев слънце на плажа. Уникално яко беше! И не само моят ден започваше така. Имаше и други момчета и момичета, лелки и чичаци и дори баби и дядовци :)
 
От: С какво и как се храните

Браво на спортистите. При мен най-развити са мускулите на пръстите на ръцете. Тренирам ги почти денонощно по клавиатурата (изключение: когато спя). :D
 
От: С какво и как се храните

Благодаря ви за отговорите, колеги!
Да си призная, причината да подхвана тази анкета е един спор с моя мил съпруг, според когото 90% от хората (той има предвид българите) нямат култура на хранене. Аз не съм напълно съгласна с него и съответно продължаваме да си водим нашата малка "семейна война". Личното ми мнение е "когато мога, гледам да си угодя", а според него би трябвало винаги да "внимавам какво ям..." От отговорите на акетата, до момента, няма "забиване" в едната или в другата посока и следователно се оказва, че въпроса с предпочитанията в храненето е много индивидуален въпрос и в крайна сметка, ако се започне спор по темата, всеки ще бъде прав за себе си.
 
От: С какво и как се храните

Бира и цигари.

Не виждам тази опция в анкетата. Съществен пропуск.
 
От: С какво и как се храните

Бърза храна в повечето време (било то дюнери, пици, макдонладс, кфс или ресторант). Не остава време за готвене вкъщи.
 
От: С какво и как се храните

Нека отговоря така - ако даваха вип карти на редовните си клиенти в Макдоналдс, KFC, Burger King и пицарията на Лео - на мен щяха да ми дадат Ултра Вип карта:)
 
От: С какво и как се храните

"Жиевя за да ям" ето на това му викам правилна сентенция но бих добавил и да пия :p
 
От: С какво и как се храните

Определено подбирам с какво се храня :) Но задължително по малко и на често :)
 
От: С какво и как се храните

Да си призная, причината да подхвана тази анкета е един спор с моя мил съпруг, според когото 90% от хората (той има предвид българите) нямат култура на хранене.
Абсолютно е прав! Това е и една от причините да сме с най-високата смъртност в Европа. Почти половината население на държава умира преди 65, което е идеално за политиците, защото скатават кинти от пенсии. Ние нямаме култура не само на хранене, но и въобще за всичко свързано със здравето - като започнем от профилактичните прегледи, минем през избора на лекарства, лошия избор на лекуващи лекари и здравни заведения, режима на живот и т.н. Предполагам и че сме нацията с най-лоши зъби. И най-много нелекувани психично болни. Българина силно подценява психичното си здраве, някак си не може да приеме, че това е част от общото здраве.
Говоря ги тия неща, щото правих статистики за една фармакологична компания. Освен нашата фирма, участваше и една фирма, която правеше маркетинга. Имаха тайни агенти, които посещаваха верига аптеки на една фирма. Изследването показа, че масово фармацефтите пробутват най-евтините и скапаните лекарства, които има на пазара, беше трагично!
 
От: С какво и как се храните

Общо взето кафета и цигари. Като огладнея обръщам клавиатурата изтръсквам я и каквото падне :lol:
 
От: С какво и как се храните

Абсолютно е прав! Това е и една от причините да сме с най-високата смъртност в Европа. Почти половината население на държава умира преди 65, което е идеално за политиците, защото скатават кинти от пенсии. Ние нямаме култура не само на хранене, но и въобще за всичко свързано със здравето - като започнем от профилактичните прегледи, минем през избора на лекарства, лошия избор на лекуващи лекари и здравни заведения, режима на живот и т.н. Предполагам и че сме нацията с най-лоши зъби. И най-много нелекувани психично болни. Българина силно подценява психичното си здраве, някак си не може да приеме, че това е част от общото здраве.
Говоря ги тия неща, щото правих статистики за една фармакологична компания. Освен нашата фирма, участваше и една фирма, която правеше маркетинга. Имаха тайни агенти, които посещаваха верига аптеки на една фирма. Изследването показа, че масово фармацефтите пробутват най-евтините и скапаните лекарства, които има на пазара, беше трагично!

Ако тезата ти, като цяло не лансираше The Big Pharma щях да се съглася напълно с мнението ти. Аз пък мисля, че българина трябва да се храни здравословно и да бяга от лекари и аптекари, като от чума. Виж за зъболекарите съм съгласна, но там проблемът е финансов за по-голяма част от хората. Относно анкетата - само двама ли сме вегетарианците в нея или другия просто спазва режим ? :)
 
От: С какво и как се храните

Ако тезата ти, като цяло не лансираше The Big Pharma щях да се съглася напълно с мнението ти. Аз пък мисля, че българина трябва да се храни здравословно и да бяга от лекари и аптекари, като от чума. Виж за зъболекарите съм съгласна, но там проблемът е финансов за по-голяма част от хората. Относно анкетата - само двама ли сме вегетарианците в нея или другия просто спазва режим ? :)
Мне, в заблуда си. По никакъв начин не рекламирам, нито лансирам каквато и да е фармацевтична компания. Нямам никаква полза от това. Лично купувам лекарства от чужбина, за цялото семейство. Витамини и хранителни добавки си поръчвам от английският Амазон. На лекарствата, предназначени за БГ-пазара нямам вяра.
Частично споделям мнението ти за избягването на лекари. Тук останаха малко свесни лекари. Повечето, дето стават, вече са назапад. И въобще не ги обвинявам. Млад лекар, който няма връзки, му спукват задника от бачкане, денонощно и му хвърлят 700 лв с пренебрежение, няма никакъв стимул да седи в тая държава. Но пък колкото по-редовно си правиш профилактика, толкова по-добре. Сложното е да намериш читав лекар. Почти всичко е лечимо, ако се хване в ранна фаза.
 
От: С какво и как се храните

Не знам предходните какво консумират, ама вкусовете на последните 3-има писали в темата са ясни.

Некрофили.
 
От: С какво и как се храните

Не знам предходните какво консумират, ама вкусовете на последните 3-има писали в темата са ясни.

Некрофили.

Нали ? Ноке, приготвила съм ти карта и те чакам в клуба. :wink: Ти поне не пушиш, та си готов да посрещнеш следващото хилядолетие.
 

Горе