С кой cms да заменя wordpress/woocmmerce ?

Божке, вземете най-сетне та направете един читав нов екомерс ЦМС - очевидно има свободна ниша на пазара!
На базата на какво реши това?
 
Уукомерса бавен,
Опенкарт и Престашоп нищо не можеш да им промениш,
Маджентото дори не можеш да го подкараш,
Шопифая излиза скъпо да плащаш секи месец,
...


Из "Технологичните драми на един български е-търговец"
 
Уукомерса бавен,
Опенкарт и Престашоп нищо не можеш да им промениш,
Маджентото дори не можеш да го подкараш,
Шопифая излиза скъпо да плащаш секи месец,
...


Из "Технологичните драми на един български е-търговец"
Да, скъсана работа както винаги. Българин да ти оценява възможностите на вече доказали се световни системи, на база пари, си е нещо като опело на малката кибрито-продавачка. Аз ги наричам шушляци. Хем ми е тъжно за тях, хем ми е едно благо, че никога не успяват, защото имат мислене на мишчици.
 
въпросния wordpress с woo е при суперхостинг на високия им споделен хостинг 40 лв на месец. Викаш малко е да мина на 779лв на месец на нает, че виртуалния за 205лв/м. е малко.
Първо се трансферирай в CooliceHost и тогава ще тръгнат нещата нагоре.

WP_Postmeta с 40MB данни в нея е сравнително малък сайт което не би било проблем да се оптимизира.

Но започни първо като преминеш на CooliceHost защото там ще получиш нужната подкрепа и технологиите.


Ако смяташ WordPress за кофти изграден то тогава ела виж базата с данни на TecDoc която има таблици от 10+ GB с 40-50 връзки между останалите таблици.
 
Абе и аз се чудя на какъв шер хостинг се метнал автора на темата?

Няма да правя реклама на нищо и никой, но тези бази не вървяха ли на едни такива неща....как се наричаха....хостинг? Нещо да е мислено в тази насока. Правени ли са тестове с по-мощни планове, персонални решения.
 
Абе и аз се чудя на какъв шер хостинг се метнал автора на темата?

Няма да правя реклама на нищо и никой, но тези бази не вървяха ли на едни такива неща....как се наричаха....хостинг? Нещо да е мислено в тази насока. Правени ли са тестове с по-мощни планове, персонални решения.
Автора на темата си има стандартен онлайн магазин който на NGINX и малко cache настройки ще хвърчи за това го насочих към CooliceHost.

Offtopic: Иначе TecDoc базата не може да върви на споделен хостинг защото всичките таблици са 29.8GB отделно изображенията, PDF характеристики са около 80GB.

Базата и файловете се качват на виртуален сървър а файловете на магазина се качват на споделен и чрез API връзка се работи отдалечено с базата.
 
Автора на темата си има стандартен онлайн магазин който на NGINX и малко cache настройки ще хвърчи за това го насочих към CooliceHost.

Дали ще е Nginx, Litespeed, Apache - няма отношение към проблема, освен ако нe го лазят 5к+ посетителя на ден (едва ли).

Има си методи и инструменти дето показват кое точно товари, кои заявки, от кой файл/плъгин идват и т.н.

Ама както и да е - човекът изглежда идва с изградено мнение, вече е поставил диагнозата и е решил да се отърве от мишките като запали къщата :)
 
Автора на темата си има стандартен онлайн магазин който на NGINX и малко cache настройки ще хвърчи за това го насочих към CooliceHost.

Offtopic: Иначе TecDoc базата не може да върви на споделен хостинг защото всичките таблици са 29.8GB отделно изображенията, PDF характеристики са около 80GB.

Базата и файловете се качват на виртуален сървър а файловете на магазина се качват на споделен и чрез API връзка се работи отдалечено с базата.
Ако правиш сериозен бизнес, няма да мислиш това, просто агенцията ще го реши вместо теб, но едно 300-400 лв на месец към хостинг не мърдат. Но хостинга ти е най-малкият проблем, ако си сериозен 3-5к за реклама най-малко трябва да даваш за един онлайн магазин, имаме клиенти при нас плащат по 20-40к на месец за реклама и това е нормално. Но това са едни 5-9% от хората в българия, всички гледат да спестят, липса на пари и мислене. А това да се прави нещо голямо е рядко в България, доста често имаме запитвания за сайт тип мегапартс и клиента има 1000 лв, но все пак намира някой да направи WP за 700 лв и хостинг 200 лв на година и бута там.
 
Ако правиш сериозен бизнес, няма да мислиш това, просто агенцията ще го реши вместо теб, но едно 300-400 лв на месец към хостинг не мърдат. Но хостинга ти е най-малкият проблем, ако си сериозен 3-5к за реклама най-малко трябва да даваш за един онлайн магазин, имаме клиенти при нас плащат по 20-40к на месец за реклама и това е нормално. Но това са едни 5-9% от хората в българия, всички гледат да спестят, липса на пари и мислене. А това да се прави нещо голямо е рядко в България, доста често имаме запитвания за сайт тип мегапартс и клиента има 1000 лв, но все пак намира някой да направи WP за 700 лв и хостинг 200 лв на година и бута там.
Бате, като те слушам как говориш започвам да се чувствам като клошар.
Нищо че само автомобила с който се придвижвам струва повече от всички твои наследствени имоти... ;)
 
Ако правиш сериозен бизнес, няма да мислиш това, просто агенцията ще го реши вместо теб, но едно 300-400 лв на месец към хостинг не мърдат. Но хостинга ти е най-малкият проблем, ако си сериозен 3-5к за реклама най-малко трябва да даваш за един онлайн магазин, имаме клиенти при нас плащат по 20-40к на месец за реклама и това е нормално. Но това са едни 5-9% от хората в българия, всички гледат да спестят, липса на пари и мислене. А това да се прави нещо голямо е рядко в България, доста често имаме запитвания за сайт тип мегапартс и клиента има 1000 лв, но все пак намира някой да направи WP за 700 лв и хостинг 200 лв на година и бута там.
след самоделката си ти по абсурдни писаници във форума
 
Бате, като те слушам как говориш започвам да се чувствам като клошар.
Нищо че само автомобила с който се придвижвам струва повече от всички твои наследствени имоти... ;)


Доста комплексари в този форум, но хейта винаги идва от долу, нормално.


- Nural aka шматката.


@nsevimov ще се радвам да споделиш какъв автомобил караш, явно много се радваш, че си събрал за кола, чудно ми е колко трябва да си жалък, да се хвалиш с колата си в форум. Но чакам да споделиш колата си тук и снимките + видео, че е твоя, щом пък се хвалиш, явно караш бугати.


Поздрави.
 
Последно редактирано:
@nsevimov Станимирката всички проблеми ги решева с мисленето на българина!
@Станимир И тука падна под най-ниското си постижение! Значи човека си качва WP, който е безплатен, но ти искаш да му вземеш месечен абонамент 2-3к щото така се прави по белите страни ли :D ?

Както стана ясно нещото, което бута е омазано и е нужно някой да го направи както трябва. Аз лично с WP нямам почти никакви допирни точки, караха ме да пиша едни пъгини и тогава се запознах със заветната таблица, споментата по-горе.

Да разкажа и малко за случая някакъв проект го хванали инсталатори и наплякали едни 10-20 плъгина. Тръгвам да правя къстъм логика върху това и заявките към базата се получават някаква бруталия. Питам ПМ и БА що правим, че вадим продукт, който е буквално неизползваем. Отговора, давай ще го мислим на друг етап, сега трябва да изкараме продукта за времето, което сме дали!
 
Доста комплексари в този форум, но хейта винаги идва от долу, нормално.


- Nural aka шматката.


@nsevimov ще се радвам да споделиш какъв автомобил караш, явно много се радваш, че си събрал за кола, чудно ми е колко трябва да си жалък, да се хвалиш с колата си в форум. Но чакам да споделиш колата си тук и снимките + видео, че е твоя, щом пък се хвалиш, явно караш бугати.


Поздрави.
Браво! Успя да ми намериш публичен профил в Facebook и сега ще те КУРонясам с званието "CyberSecurity ninja".
Какъв е смисъла да се доказвам финансово на клошар който банковата му сметка излиза от overdraft един път месечно?

На думи имаш по-сериозни бизнеси от FAANG а реално проектите които си работил са от часа по трудово в 2-ри клас.
Не разбрах защо си такъв плъх.. вложил си труд да ми намериш напишеш името в Facebook но не и да ми изпратиш покана?!

Слагай си два пръста отзад и дърпай.
 
Да разкажа и малко за случая някакъв проект го хванали инсталатори и наплякали едни 10-20 плъгина. Тръгвам да правя къстъм логика върху това и заявките към базата се получават някаква бруталия. Питам ПМ и БА що правим, че вадим продукт, който е буквално неизползваем. Отговора, давай ще го мислим на друг етап, сега трябва да изкараме продукта за времето, което сме дали!
Имам за задача да оправя точно такъв боклук и вече 7 ден не мога да се престраша да почна, сайта правен от виден форумен мембър...
Screenshot 2023-05-03 at 18.25.29.png
 
Браво! Успя да ми намериш публичен профил в Facebook и сега ще те КУРонясам с званието "CyberSecurity ninja".
Какъв е смисъла да се доказвам финансово на клошар който банковата му сметка излиза от overdraft един път месечно?

На думи имаш по-сериозни бизнеси от FAANG а реално проектите които си работил са от часа по трудово в 2-ри клас.
Не разбрах защо си такъв плъх.. вложил си труд да ми намериш напишеш името в Facebook но не и да ми изпратиш покана?!

Слагай си два пръста отзад и дърпай.

Нали си голям ербап, скачаш правиш се, като всеки тук и накрая като ви намеря сте някакви залупени шматки. Ако бяхте мъже, нямаше да ми скачате, аз не съм писал нищо лошо срещу никой тук, ако той не ме нападне и то директно, даже доста пъти се прави на ударен.

Най-смешното е, че очаквам някакви лапета да ми скачат, а като ви намеря сте някакви 30г+, това говори доста за вас, супер жалко е голям мъж да се прави и надува с кола и пари, това го правят неудачниците. Ще изтрия снимката, защото съм пич и съм мъж на място за разлика от вас явно, редактирай и ти твоят re-play пост.


Поздрави.
 
Имам за задача да оправя точно такъв боклук и вече 7 ден не мога да се престраша да почна, сайта правен от виден форумен мембър...
Виж файлът 28856

Просто кликни да се ъпдейтнат 25-те и може да се оправи...
 
Просто кликни да се ъпдейтнат 25-те и може да се оправи...
Първо ще се чистят, не вярвам всичките 60 да са нужни или да не може да се заменят с 2 реда код.
 
@$INeed$ така е, има читави. Зависи от потребностите. Не шошските са си ок. Резервационните са си ок, визитните са си ок. Магазинните - при тях има спецификации - при едни работят, при други се сбозват, някъде съм спрял ъпдейти, другаде няма как без ъпдейти. Фейсбук най-накрая направиха читав бридж с woo, до преди това, тая база данни дето се трупаше с техния код, да не мислиш, че магически изчезва. Кой спомена, за магията нановата инсталация, само тя маха всичко. Не е решение, а е нужното действие.

anyway

@nsevimov щях преди седмици да местя неща в CooliceHost, но има една пречка, която ще се реши до края на годината или началото на другата. Нямам търпение да се махна от суперхостинг, както вече се случи с домейните. Проблеми при суперхостинг няма, цените са високи, това е проблема за мен. Wordpressa си има структурно иерархични базови проблеми, колко да литне в CooliceHost - ще видим, ще му дойде времето.

@contra още в първия пост споменах, че следя реусрсите, не съм споменал всички методи, но съм го споменал. Да, не са 5к на ден. Да имам си мнение и зададох въпрос за насоки за други cms-и./както и вие си имате мненя, кой за дев, кой за по скъп хостинг и т.н./ А моето мнение за wordpress видиш ли в гугъл връща доста резултати за проблемите с базата през годините. Голяма намеса за промяна на работата в базите имат хостинг доставчиците, не малко предложения са дали през годините и някаква част от тях се реализира. WordPress не е затворена страница. Джумлерските ми сайтове не обновявани от 10 години седят/да не говорим за html сайтовете ми от преди 20 години/. Няма да сменям всички WordPress-и. Исках да споделите опит. Не всички woo сайтове са проблемни при мен.

@Sky благодаря за предложената помощ. Докато тествам стария дядо друпал, поразбутах базата на wordpress. Тествам разни неща...като от varchar 255 към 191, дава резултати. Ще видим.

@Станимир И без да се заяждам с теб, но ти така може би ще го приемеш, може би не, who knows, who cares както викат бабите на село.

5-9 процента... викаш 600к в България..да да имал си впредвид хората плащащи си за реклама, anyway. Че си прав за пестенето, прави си. Ти и за много други неща навярно си прав и мислиш правилно. Вярвам, че е така.

Кой колко плащал за реклама на месец топли теб. Гугъл какво правят - режат от години всички no pay методи за seo скоринг. Но видиш ли най ми е кеф да се конкурирам с фирма даваща 20-40 к на месец с в пъти по-малък бюджет - ти или те ако не могат - АЗ МОГА. /това теб не те топли/

CyberSecurity ninja - сайтовете на клиентите ти идентични/покажи различните, портфолиото фирмена тайна?/ - буташ ги на една и съша тема, тези на които си се тагнал - journal3, тук там oct_showcase. "Фирмения сайт, не го коментираме в секция контакти, закон имаме, но няма кой да те санкционира, понеже мнението си е мое, сайта ти чудно как привлича фирми даващи 20-40к, да то името ти може да работи за теб, може да си се много доказал и т.н., но пък мнението си е мое, чичак, щото всички сме малки за теб, ма за мен не си чичак, за мен си патенце, така те усещам духовно. Дигитално ицхелп куца.

Мегапартс е прост сайт/ти им вземи 100к за направа, дай боже/. Помня "фирмите" 2002 като бутаха флаш сайтове за по 8к с три менюта. Това което промениха е да у сложат вендор опция, всеки да продава, пак като не минаха на аукциони.

btw плати ли си домейн лицензите към envato ? или те клиентите трябва ? status checking са - с клиенти даващи по 20-40к, нали 5-9 процента от - нямаМ идея от какво число няма как да не си/са си платили домейн лицензите, щото 50 60 долара са нищо.

Според брашна, не винаги агенцията трябва да решава вместо теб, понякога е обратното, понякога ти си ставаш агенция. примери бол.

Срещи 2 лева си трия поста.

@nsevimov навярно е визирал работата ти с намерените сайтове в гугъл, които визирах и аз/i guess so/. Ти се чувстваш нападнат, си писал. Утре може и да си пиеш бирата с всеки един от тук - живота е ....bitch

Почувствах се нападант - каза ми, че има липса на финанси и опит. емоушънъл демидж получих.

няма отклоение по темата, виждам позволявате си в този форум такива позитивни мисли, значи съм се потопил в този дух, ain't shit

пак да кажа Скай - докато тествам друпал, си играя с базата на wordpress, просто не ми се занимава да търся начини да подобрявам структурата на базите, а това правя....но като писне спирам и съм дал шанс на друпала. will see.
 

Горе