С кой cms да заменя wordpress/woocmmerce ?

@nsevimov щях преди седмици да местя неща в CooliceHost, но има една пречка, която ще се реши до края на годината или началото на другата. Нямам търпение да се махна от суперхостинг, както вече се случи с домейните. Проблеми при суперхостинг няма, цените са високи, това е проблема за мен. Wordpressa си има структурно иерархични базови проблеми, колко да литне в CooliceHost - ще видим, ще му дойде времето.
Само за теста си вземи един акаунт и качи сайта, ще се изненадаш от резултата.
На предишната работа често го правех когато ми мрънкаха че даден сайт не съм го "оптимизирал" достатъчно.
 
пак да кажа Скай - докато тествам друпал, си играя с базата на wordpress, просто не ми се занимава да търся начини да подобрявам структурата на базите, а това правя....но като писне спирам и съм дал шанс на друпала. will see.
аз продължавам да съм на мнение че проблема не е в базата a плъгин/тема или и двете.
Пусни един скрийн или списък с плъгините и темата дай да видим коя и ще се разбере.
 
954aae01c738df1081ff44e07cba86f3.png
 
@contra това го има повече от година.

Пуснаха нов рилийз WooCommerce 7.7.0.

Но в един по стар рилийз от тази година виждам нещо хубаво и от това което проследих още се работи/ако не съм се заблудил//да в тестов период са до 08.08.2023/


Hello everyone,

Since last year, we have been working on building and rolling out HPOS (High-Performance Order Storage) as an opt-in feature. This changes the way that we store the order data in the database, from custom post types in wp_post and wp_postmeta tables to custom tables that are dedicated to storing the order data. We have also published the detailed structure for these tables: High-Performance Order Storage: Database Schema

https://github.com/woocommerce/woocommerce/projects/8 - обаче е closed

Иначе:

According to the timeline for this key feature’s development, HPOS will be feature complete and released with WooCommerce 7.1 for user testing on November 8 this year. The final stage will come in August 2023 when “HPOS becomes the default experience for stores with WooCommerce 8.0” and “data synchronization with posts/post-meta tables will be disabled.”

Оказва се, че имам няколко несъвместими плъгина и поради тази причина не мога да ползвам тази фунцкия. Е...любимото ми - нова инсталация/да се възползвма от новата структура на базата. чрез HPOS/, без тези плъгини. Отделно @Sky от 32к снимки на продукти, ще останах 4к :).

За да не Ви заливам с линкове, ето хората мислят как да разредят postmeta и Е ПРОБЛЕМ свързан с много неща, не само производителност.

Да извадиш цялата структура на ордерите в отделна таблица/и, това отваря врати за бриджове и възможности./да, има експорт импорт на ордерите, работи, но друга е идеята с изваждането им/.

  • 2023-08-08: HPOS becomes the default experience for stores with WooCommerce 8.0: data synchronization with posts/postmeta tables will be disabled.

Source: https://developer.woocommerce.com/2022/09/14/high-performance-order-storage-progress-report/

Ти да видиш...има надежда :)

P.S. във втория линк има и данни от тестове.

As you can see, HPOS improves the performance of various order-related flows, with the potential to increase general site performance by a lot.

Second P.S.

vedjainsays:
September 19, 2022 at 12:53 pm
So we will still keep the record on post table (as mentioned wc_order.id)?
We are working on another post with more details, but the gist is that we will insert a placeholder entry in the posts table anyway, even when using HPOS. This allows for making posts.ids identical as wc_order.id, which means that any shop storing order data outside of the WooCommerce system will still be able to use it as before, and they don’t have to write custom migration to update IDs for that data.
Our theory is that the performance impact of this insertion is easily worth the compatibility benefit that it provides. Since with HPOS, we have already reduced 50~ insert queries to just 4, adding one more for wp_posts should be fine.
How will the legacy will be kept without affecting performance of the new data structure? Woocommerce CRUD is a must but many plugins/code around still uses get_post_meta()
We have added functionality to keep the data in sync between posts and orders data if needed, but ultimately, we want plugins and other code to directly use WC CRUD methods instead of get/update/add/delete_post_meta calls. This will take some time, so for now the entire feature is an opt-in, and when opted in, you can still sync the data

The benefits of CRUD

  • Structure – each object has a pre-defined structure and keeps it’s own data valid.
  • Control – We control the flow of data, and any validation needed, so we know when changes occur.
  • Ease of development – As a developer, you don’t need to know the internals of the data you’re working with, just the names.
  • Abstraction – The data can be moved elsewhere e.g. custom tables, without affecting existing code.
  • Unification – We can use the same code for updating things in admin as we do in the REST API and CLIs – everything is unified.
  • Simplified code – less procedural code to update objects which reduces likelihood of malfunction and adds more unit test coverage.

От версия 6.3 на wordpress и woocommerce 8.0 това ще работи по дефолт. Навярно ще мине някоя година две или повече докато в бъдещ релийз спрат синсването от едната таблица с новата/новите.

От цялата пост-какафония в тази тема, поне научих, че работят над това от година насам и тестват, но реално Август ще видим крайния код как работи.

Както споменах в тази тема, има и други разработчици на плъгини, осъзнали ненужното трупане в postmeta. Едни от "големите" плъгини като Yoast Seo направиха тази промяна във версия 14.0, но все още има какво да доизчистят.
 
Последно редактирано:
Оказва се, че имам няколко несъвместими плъгина и поради тази причина не мога да ползвам тази фунцкия.
Сега попаднах на поста, очакваше се (несъвместими плъгини са често срещан проблем). Освен това оптимизирайте и поправете база данни на WordPress. Изчистете и изключете ревизиите. Използвайте качествен хостинг. Използвайте кеширане. Общо-взето има доста възможни причини за проблемите. Ето защо е нужно да се видят статистиките за зареждане на страниците и да се определи къде са грешките.
Като цяло, за 2023г. по тестове за производителност класацията изглежда така:
1. Opencart
2. Prestashop
3. Woocommerce
Въпреки това, Opencart (след намесата на някой "корифей"), също може да даде проблеми. Например големият DOM, може да увеличи използването на паметта, и ще доведе до по-дълги стилови изчисления.
По принцип WordPress е моx любим cms, но тя е платформа за блогове и по принцип не е предназначена за създаване на електронна търговия. Доста хора биха казали WooCommerce е бавен, че е по-добре е да използвате CMS, който е създаден за управление на електронната търговия като Opencart, PrestaShop или Magento. В някои случаи това е вярно, но не защото WooCommerce е бавен. Определено WooCommerce е тежък плъгин, които забавя WordPress. Той добавя куп javascript и CSS към страниците на вашия сайт, за да работят, и разбира се изпълнява допълнителни заявки към базата данни. Но това е поради компромиса да се използва WordPress за E-commerce и съответно това довежда до инсталирането на поне 10-15 плъгина, които зареждат своите javascript и CSS, правят заявки. От друга страна, WordPress има много предимства.

Доста често напоследък е практика е да се използват и Visual builder-и, което помага за създаване на WordPress сайт лесно. Ако сте начинаещ и нямате опит в кодирането, визуалният конструктор може да ви помогне най-много да създадете първото си онлайн присъствие. Използването на визуален конструктор обаче може да добави излишен обем към вашия уебсайт. Когато вашият уебсайт се разраства, вашият визуален конструктор може да повлияе на последователността на данните на уебсайта ви. Това може да окаже влияние върху времето за зареждане на уеб страницата и дори може да доведе до грешки в кодирането на бекенда.

Проблем с темата. Много теми са красиви и добре направени, но зареждат огромно количество ресурси. css и js файлове, които не се използват, но увеличават обема на страницата и броя на заявките. Тези файлове, дори и да не се използват, трябва да се изтеглят от браузъра при всяко показване на страницата.

Изображения. Оптимизирайте WordPress изображенията.

Премахнете ненужните добавки.
Инсталирането на прекалено много плъгини и оставянето им неизползвани може да раздуе сайта ви. Освен това може да ви струва пробив в сигурността. Така че проверете всеки инсталиран плъгин и се уверете, че използвате точния брой плъгини, от който се нуждаете. Излишните плъгини могат да добавят допълнителна тежест и да направи сайта ви по-бавен от необходимото.

CDN?
Базата данни на вашия уебсайт се използва за съхраняване на данните и прехвърлянето им, когато бъде извикана от вашите посетители. Има голямо влияние върху ефективността на уебсайта. Така че, опитайте се да намалите натоварването колкото можете на базата данни на вашия сайт.
Ако имате много публикации и метаданни за организиране, помислете дали да не направите своя собствена схема за базата данни. Това ще ви позволи да организирате всичко по-ефективно.
Най-вероятно вашата мултимедия се съхранява в различни папки като файлове на уебсайта ви. Ако намерите мултимедия, която се съхранява в базата данни, превключете към опция за външно съхранение или преместете тези файлове в друга част от уебсайта си.
Когато става въпрос за уебсайт на WooCommerce, който обработва много продукти, трябва да се имат предвид следните основни фактори:

Надежден управляван хостинг на WordPress: ще трябва да използвате стабилна хостинг услуга, която осигурява необходимата производителност, памет и пространство за вашия уебсайт.

Трафик на уебсайта: определено ще имате нужда от кеширане (обект, страница, CDN и т.н.).

Вариации на продуктите: Ако имате продукт с много вариации, всичко се забавя. Ако вашият магазин има продукти с много вариации, трябва внимателно да тествате такива продукти. Това е така, защото всяка вариация се добавя като подпродукт (скрит).

Разширения/плъгини на WooCommerce: трябва разумно да избирате външни плъгини/разширения. Някои плъгини преминават през всички продукти едновременно, което е проблем когато имате много продукти.

Изброяване на страници: ограничаването на продуктите на страница е жизненоважно. Извличането на всички продукти наведнъж трябва да се избягва. Тук на помощ може да влезе при някои случаи Lazy load.

Филтриране/Търсене: WP-заявките трябва да бъдат подготвени правилно при търсене/филтриране на данни. В противен случай може да отнеме твърде много време, докато уебсайта покаже резултати.

Табло за управление на WordPress: може да се наложи да деактивирате някои функции в административната област (функции, които изискват генериране на данни от всички продукти).

И не на последно място: Проблемът е вероятно плъгин/и, който попълва таблицата _postmeta. Проверете кои го правят, съвместими ли са и дали са ви необходими.

Изводът е, че всеки уебсайт за електронна търговия, който обработва много продукти, изисква специфичен подход и ефективността на уебсайта трябва да бъде тествана, преди новите функции да станат активни. Същото важи и при "обновления".
 
Последно редактирано:
и все пак
Той добавя куп javascript и CSS към страниците на вашия сайт, за да работят
1692264242292.png
Кое AI написа тоя безсмислен текст?
 
Сега попаднах на поста, очакваше се. Освен това оптимизирайте и поправете база данни на WordPress...

Не забеляза ли че си куотнал мнение на човек, който ако съдим по останалото в поста ти, е на светлинни години пред теб по технологични (не само WordPress) знания?

Залагам 15 лв че тая купчина с ла*на е Гугъл транслейт на SEO статийка, писана от индиец :)
Можеше поне да редактираш тук-там че да не си личи толкова.
 
Не забеляза ли че си куотнал мнение на човек, който ако съдим по останалото в поста ти, е на светлинни години пред теб по технологични (не само WordPress) знания?
Дали? :D

Залагам 15 лв че тая купчина с ла*на е Гугъл транслейт на SEO статийка, писана от индиец :)
Можеше поне да редактираш тук-там че да не си личи толкова.
Расизъм ли се усеща тук? :oops::)
 
Еми такива са впечатленията. Дай някакви индикации че имаш аргументирано мнение по темата. Папагалстване на база гугъл сърч и чатДЖПТ смърдят отдалече.

Расизъм ли се усеща тук? :oops::)
Абсолютно. Има маса такива матряли на водещи места в серпа и всичките са писани от Ганешовци и Джамаловци. Съответно и ти на такова си попаднал.
 
Еми такива са впечатленията. Дай някакви индикации че имаш аргументирано мнение по темата. Папагалстване на база гугъл сърч и чатДЖПТ смърдят отдалече.


Абсолютно. Има маса такива матряли на водещи места в серпа и всичките са писани от Ганешовци и Джамаловци. Съответно и ти на такова си попаднал.

Е, не с рогата де, не с рогата. 😂

А и не подценявай индийците ;)
Не че ме е грижа много, но по принцип.
Screenshot_2.jpg
 
Последно редактирано:
@Chris007 първо с шегите да започна. Поста ти изглежда не като преведен с Гугъл, а написан от chatgtp. Макар, че аз вече го ползвам доста често/потърси е pastebin как да избегнеш забраните му, защото всеки нов метод работи максимум седмица и обучават бота да не се поддава, но методи има/ та бота може да пише по-кадърно.

Тия тестове за производителност и класации на децата в 5 клас. От телефона съм иначе на две на три бих го сглобил сложен дълбок анализ за статистики с което да видиш картината отгоре за да разбереш, да спреш да ги гледаш тези класации.

Като пълен аматьор си де хванал за едно мое изречение за несъвместими плъгини - ставаше въпрос за тестовата функция на woo и не съвместимостта не пречи на нищо друго освен тази функция. HPOS. Е тази функция работи вече по дефолт./защо, чети ми целите постове/.

И все още дописвам новата чиста база на магазина и ще дам отзиви и статистики.

Писал си: И не на последно място: Проблемът е вероятно плъгин/и, който попълва таблицата _postmeta. Проверете кои го правят, съвместими ли са и дали са ви необходими.

Тука сериозно се замислям дали чатбота е писал или просто не си прочел постовете ми :) shit is real. Не най вероятно на WooCommerce едно малко плъгинче за онлайн търговия пише яко в postmeta. Вземи прочети постове ми :)

А нещата които си написал са шаблонни и всеизвестни особенно на кодърите продаващи шаблони, които за да се продават добре гонят 99% скор за зареждане на фърст пейдж и се стремят да зареждат все по малко код.

В смисъл 2023 сме, а ти ми прозвуча все едно сме 2017г.

PS сега видях, че и @contra е заподозрял chat бота :))))))

Btw намерих начин да давам по малко пари на Гугъл за реклама и бота вдига сайта по-напред. Не споделям как. Тука сте умове и вие ще откриете. - в темата за бота ще пиша в края на месеца.
 
@Chris007 първо с шегите да започна. Поста ти изглежда не като преведен с Гугъл, а написан от chatgtp. Макар, че аз вече го ползвам доста често/потърси е pastebin как да избегнеш забраните му, защото всеки нов метод работи максимум седмица и обучават бота да не се поддава, но методи има/ та бота може да пише по-кадърно.

Тия тестове за производителност и класации на децата в 5 клас. От телефона съм иначе на две на три бих го сглобил сложен дълбок анализ за статистики с което да видиш картината отгоре за да разбереш, да спреш да ги гледаш тези класации.

Като пълен аматьор си де хванал за едно мое изречение за несъвместими плъгини - ставаше въпрос за тестовата функция на woo и не съвместимостта не пречи на нищо друго освен тази функция. HPOS. Е тази функция работи вече по дефолт./защо, чети ми целите постове/.

И все още дописвам новата чиста база на магазина и ще дам отзиви и статистики.

Писал си: И не на последно място: Проблемът е вероятно плъгин/и, който попълва таблицата _postmeta. Проверете кои го правят, съвместими ли са и дали са ви необходими.

Тука сериозно се замислям дали чатбота е писал или просто не си прочел постовете ми :) shit is real. Не най вероятно на WooCommerce едно малко плъгинче за онлайн търговия пише яко в postmeta. Вземи прочети постове ми :)

А нещата които си написал са шаблонни и всеизвестни особенно на кодърите продаващи шаблони, които за да се продават добре гонят 99% скор за зареждане на фърст пейдж и се стремят да зареждат все по малко код.

В смисъл 2023 сме, а ти ми прозвуча все едно сме 2017г.

PS сега видях, че и @contra е заподозрял chat бота :))))))

Btw намерих начин да давам по малко пари на Гугъл за реклама и бота вдига сайта по-напред. Не споделям как. Тука сте умове и вие ще откриете. - в темата за бота ще пиша в края на месеца.
Знаеш ли, оправяй си се с проблемите! Може и контрата да поканиш, да си подозирате заедно! Аз съм ти написал възможни причини и начини да си подобриш сайта си, като в тях е описана и тази, която вероятно ти е проблем! И не касае плъгини, но по-важен /така се пише правилно/ за теб е бил май не проблема ти, а лаф да става. Макар и безсмислен.
 
Не знам приятел какви проблеми имаш с базата на Woo, поддържам чужд сайт на приличен хостинг - с 50к продукта и сайта лети : ) и няколко наши с по 10к продукта и няма проблеми.
По-скоро послушай Sky и бягай от наще superhosting, все по-често случвам на проблеми с хостинги там.
 
@NgDesign бягам вече от тях. Темата за суперхостинг е обширна. Ползвам вече услугите на coolicehost.com, но не и за въпросния сайт. Ще му дойде времето. Разликата е огромна coolicehost vs superhosting. Но в друга тема ще ги заливам със суперлативи и статистика как е при едните и другите.

Вече правя огледален сайт на проблемния. С работещ HPOS. 1 година го тестваха и мъдриха и го пуснаха с бъг. Писал съм и аз в бъг тракера им. 8.1.0 2023-09-12 - тук вече оправиха генерално проблема с Fix 31.

Сайта е заварено положение с над 9 експорт импорта на продуктите. Всеки рекорд в постмета след всяка интервенция оставя много следи от woo.

@Chris007 не съм чел ToS-а на този форум или правила или както там са наречени и не знам кое ще мине за нормален и не нормален тон в писмена форма.

Брат....ако за теб и другите не са - за мен си написал ШАБЛОННИ КЛИШЕТА.

Още с първия ред "Сега попаднах на поста, очакваше се (несъвместими плъгини са често срещан проблем)." wtf - написах ти, HPOS към тогавашна дата не работеше с повечето плъгини, но за теб било често срещан проблем, за тестова фунцкия на woo на няма и година. И пак няма да ме разбереш./дано греша/. Но пък наистина за начинаещи, поста ти е ценен. ФАКТ. Да речем си искал първосигнално да помогнеш, ама след поста ми да беше прочел от край до край да ти се изясни за HPOS и за какво пиша, постмета и новия им начин на писане в базата след версия 8.0 на woo. Даже добави и един ред в поста си - да се изключи генерирането на различни размери на изображенията както от wordpress така и от woo.

"Ако сте начинаещ и нямате опит в кодирането" - аз и стария ми правец 8 се спогледахме при това изречение.

Отплесвам се.

Базата на woo е експортвана и импотрвана на чиста инсталация, дори на xammp. Паразитните следи които се оставят в postmeta са много. Сайта е збозен заради това.

Сайт2 с двапъти повече продукти работи добре, но там не е имало такива интервенции с базата.

Просто досегашния начин на писане в шаблоните на базата си е шит отвсякъде. Ето...пуснаха най-накрая HPOS - тепърва изграждам на ново всичко с HPOS.

И докато изграждам на ново всичко с работещ HPOS намерих отговор на въпоса - to be or not to be... на темата:

С кой cms да заменя wordpress/woocmmerce ?​

Не е cms... - Yii PHP Framework - та да видим. Иначе нищо хубаво не сте казали за Yii във форума назад в годините, но пък и те се развиха.
 
Правя импорт на 3 дропшипинга всеки ден през Cron в 3 сутринта ( продуктите са над 10к - сметни ги за година са 365 импорта x10k продукта ) и нямам проблем с базата, има си плугини за чистене на базата (ако не ти е ясно какво пипаш там ) , както си има и за импорт/експорт.. но те са платени и сумите не са малки.
Ако ползваш безплатните, съвсем нормално е да си чупиш главата ;)

Хостинга е друга и обширна тема, която няма да засягам : )
 
Yii PHP Framework - та да видим. Иначе нищо хубаво не сте казали за Yii във форума назад в годините, но пък и те се развиха.
Че то няма какво да кажеш! Yii от едно време си беше назад, чисто концептуално. Сравнение със Symfony е като ръчна количка и булид от ф1. Само за пример, дори Opencart вкараха темплейт енджин!
 
  • Like
Реакции: Sky
... дори Opencart вкараха темплейт енджин!
Ако не броим че PHP поначало си е темплейт енджин и няма особена нужда от още един отгоре.

С ORM-тата е подобно положението - още един лейър със съмнителна файда.
 
@NgDesign каръщината ме гони само с тази база. Но скоро е в историята. Иначе ръчно съм си играл да ги чистя, с плъгини също. Както и да е. Ще видим с HPOS как ще е. А след като правиш толкова често и импорти, ползва ли се в някой сайт при теб плъгина на facebook?

@hristonev не се ли развиха с Yii2 ? Гледах различни мнения все клонящи към друг от Yii2.

Но реално да не се захващам с Yii2 ?

OpenCart както Yii2 използват model view controller.

А за останалото не съм запознат. но навсякъде е борба за скорост.
 
А за останалото не съм запознат. но навсякъде е борба за скорост.
И за лесно надграждане. Opencart още не могат да минат на нивото на Woo с ъпдейтите. И говоря само за модули / плъгини / екстеншъни, системата отделно.
 

Горе