ТВ. Рекламата в БГ. напоследък!

От: ТВ. Рекламата в БГ. напоследък!

Да така е имаме си местни звезди но както посочиха горе рекламата с " кочовете и хижата ... извинявам се но е малко gh3y " , а тази на банката да много е добра но
" По слухове знам, че и тази банка използва чужда компания за изготвяне на рекламите си. " и аз бих направил същото като тях :)
Но все пак ... нашите го правят за ПО-ЕВТИНО или НАЙ-ЕВТИНОТО НА ПАЗАРА ... така че ... сети се до кога ще ги гледаме да подскачат с помпони и да си подаряват готварски книги ... и мацката спасител с кучето :Д
 
От: ТВ. Рекламата в БГ. напоследък!

Не ми се отваря нова тема, ще пиша в най-близката. ТВ почти не гледам, българските канали - хич. Като гледам съм "изтървал" огромно количество простотия.
Инсталирам си тия дни нов за мен браузър - Iron. От Хрома са махнали следенето и безспирните ъптейти когато им скимне, и са го кръстили Iron. Та, оставям го без капка блокери за реклама или Флаш. Сайтовете вече не са за гледане, отдавна не бях влизал без филтър! На Инвестора съвсем подмолно се отваря някакъв прозорец на 1/3 от екрана, и като посегнеш да го затваряш - рекламата се отваря, и не може да я спреш.
Мисълта ми е докога по тоя турбо дебилен начин ще я карат? Въпрос на време е рекламодатедлите да се усетят, че само си дават парите за досада, която няма кой да гледа. Малко като ТВ простотията - усилват ти я до дупка, и щеш-нещеш - я спираш!
 
Ако сте гледали българския филм на Слабаков - Хиндемит, ще видите реално какво са рекламите в БГ. :) Бяха брутално представени.

[video=youtube;Joa5cOQsvOM]http://www.youtube.com/watch?v=Joa5cOQsvOM[/video]

Има една много "добра" реклама на една верига супермаркети, където те подготвят от до за Свети Валентин - от бонбоните до бельото. :)

Рекламите на сайтовете са нормално нещо, ненормалното идва от това как се представят. И на мен не ми е приятно да вляза и да гледам някой брутален флаш....през целия екран....някой друг дезодорант или паста за зъби...:) Или да ти прелети някоя дамска превръзка през екрана, в някой женски сайт. :)
 
От: ТВ. Рекламата в БГ. напоследък!

Има една много "добра" реклама на една верига супермаркети, където те подготвят от до за Свети Валентин - от бонбоните до бельото.
Първо, самия Свети Валентин е една рекламна кампания. Има един филм "какво би си купил Христос". Привнесен католически празник, заради търговията. После - защо трябва да са бонбони, това е вреден продукт, често и изцяло синтетични.
Аз дори не визирах качеството на рекламите. На по-слаба машина вече не може да отвориш нет без блокер. Рендването на безбройните анимации претоварва процесора. Лакомията... ето БгМама е издразнила почитателките си точно по тоя параграф. Дръпнали са 2000 от най-заклетите участнички. Нищо чудно превесът да се обърне.
ьТВ вече не мога да видя какво въобще се мъчат да дават. Кога да пипна - все някакъв дебилизъм се върти, по-зле от Телешоп. И все представят таргета си като стадо малоумници, това най ме дразни.
 
Да, някои прекаляват. Други не, И така. Зависи колко си се излакомил. Те там, в този сайт, малко попрецакаха нещата. Един форум реално е насочен към потребителите си, а после към това да печели. И да печели колкото да си заслужава и да има за поддръжка. ;) Но всеки сайт има реклама, няма как. Аз даже се учудвам на големи сайтове, в които няма...дори и не съм виждал. Ще ми стане странно, ако видя. А колкото до католическия празник....ние си имаме много по-добри и не са толкова насочени към търговеца. Къде си е Спасов ден....не ти трябват бонбони и цветя....дори и бельо. :D :D :D
 
От: ТВ. Рекламата в БГ. напоследък!

Да чакаш празник, че да направиш еди какво си... За капак по тия лигавите празници не може да си намериш място по заведенията. После - пияни заляни, шумотевица до тавана. Стадна работа, все някой да ме насочва кога, къде и какво да правя.
Майната им!
 
Еее, то това е вече традиции и култура на населението, не е толкова, защото така е казал някой. :) Всеки наш (говоря за наш) празник е възникнал на някаква основа, не е просто "абе айде да има празник на тази дата". Има празници, пък който иска да ги празнува. И това кой как г празнува и какво се опитва да препечели по тях, това е друга тема. Но поне като има предлагане си е друго. Търсенето си се определя от пазара. И е пак "ако искаш". :)
 
От: ТВ. Рекламата в БГ. напоследък!

И е пак "ако искаш".
Без дистанционно и без блокери - медиите им са неизползваеми. А рекламата, като продукт - пълен абсурд!
 
От: ТВ. Рекламата в БГ. напоследък!

В някакво предаване наскоро, карбовски мрънкаше че в телевизиитге било голям глад напоследък и са готови да се дупят за някой лев...

Сезона още е слаб за реклами, сега само лекарства и кредити предимно и стандартните реклами, но може и да е от криз аи безпаричие.
 
Сезона още е слаб за реклами, сега само лекарства и кредити предимно и стандартните реклами, но може и да е от криз аи безпаричие.

Да, в статия за миналогодишните топ рекламодатели, това бяха - банките, телекомите, фармацевтичните компании, кредитните институции, застрахователите, големите вериги супермаркети и големите брандове. Това е. До там ни е икономиката. :) По-скоро е от лакомия и олигофрения. За да не ти се избива рекламата означава, че имаш кофти хора, които ти я управляват. Всичко друго са глупости. :)
 
От: ТВ. Рекламата в БГ. напоследък!

Да, в статия за миналогодишните топ рекламодатели, това бяха - банките, телекомите, фармацевтичните компании, кредитните институции, застрахователите, големите вериги супермаркети и големите брандове. Това е. До там ни е икономиката. :) По-скоро е от лакомия и олигофрения. За да не ти се избива рекламата означава, че имаш кофти хора, които ти я управляват. Всичко друго са глупости. :)

Е, пак има разнообразие, след години като остане само Бай Джагал тука сигурно ще се въртят основно реклами за пунктове за желязо. :D
 
От: ТВ. Рекламата в БГ. напоследък!

В някакво предаване наскоро, карбовски мрънкаше че в телевизиитге било голям глад напоследък и са готови да се дупят за някой лев...
...
Какъв авторитет може да има проправителствена медия с цензурирани новини, сапунки, и 30% от времето - малоумни реклами? Големите рекламодатели наливат по инерция, имат си бюджет и толкоз. Нали трябва да си отчетат харча по "авторитетни" медии пред дядото - собственик? По жълтите парцали рекламното време е най-евтино. Няма какво да се мръщят на основни природни закони! Хем да леят в repeat като Телешоп, хем да се скъсват да наливат за още. В друг форум пуснаха анкета - само пенсионерите четат вестници, така се оказа. Мога да дам линк. Нормалният човек отдавна се усети, че го работят.
 
Е, пак има разнообразие, след години като остане само Бай Джагал тука сигурно ще се въртят основно реклами за пунктове за желязо. :D
Да, не знам какво ще им продават телевизиите тогава? :) А Интернет, там няма начин, не влизат там. :) То каквото и да рекламираш няма да си на печалба с такава покупателна единица, но дано не се стигне до там. Да видим как ще им продават шампоани и сапуни точно на такива хора. :)
 
От: Re: ТВ. Рекламата в БГ. напоследък!

...

Има една много "добра" реклама на една верига супермаркети, където те подготвят от до за Свети Валентин - от бонбоните до бельото....


Аз искамда знам, ако купя бельо цветя и бонбони от този супермаркет със слава на евтин магазин, как ще реагира мацката?
Ще се зарадва ли.
не че някога ще купя подобни глупости, при това за подобен повод...
Моля пъпчиви тинейджъри и ученички с аматьорски цикъл да не се зачитат...
 
Re: От: Re: ТВ. Рекламата в БГ. напоследък!

Аз искамда знам, ако купя бельо цветя и бонбони от този супермаркет със слава на евтин магазин, как ще реагира мацката?
Ще се зарадва ли.
не че някога ще купя подобни глупости, при това за подобен повод...
Моля пъпчиви тинейджъри и ученички с аматьорски цикъл да не се зачитат...

Ще се почувства евтино като имиджа на супермаркета. :) Даже не знам на кой болен мозък му е дошло това. Или целят някаква много ниска класа. Сещам се за една, но нея не я виждам в този супермаркет. :) Както викаше един френд - жалка работа....дори тъжна. ;)
 
Има една по яка реклама по скапаната телевизия. Онази с майката и дъщерята дето аха да скочат, ама едната има разстройство. ;)

Или тази дето се въргаля в леглото една шаврантия, реклама на дамски превръзки. А сега има на една бира с Робин Зо Крузо, който се прави на кретен на един кораб. рекламата не струва, бирата също. :) Но рекламодателите си заслужават скапаните канали и обратното. :)
 
От: ТВ. Рекламата в БГ. напоследък!

Екранът се е задушил от едни и същи реклами,обаче не само рекламите са проблем. Праймтаймът е окупиран от турски сериали.(България е вторият най-голям вносител на турски сериали след Казахстан). Телевизионната продукция се подчинява на отнощенията между самите телевизии,рекламния пазар,от който те се финансират,интересите на собствениците им за високи нива на печалби, капацитета на независимите продуценти да произвеждат смислено съдържание. Всички тези фактори се пресичат в момента по начин,който не предполага много добро качество. Рекламния пазар е свит значително.Това ограничава възможносттите на телевизиите да инвестират в собствено качествено съдържание.
 
От: Re: ТВ. Рекламата в БГ. напоследък!

Има една по яка реклама по скапаната телевизия. Онази с майката и дъщерята дето аха да скочат, ама едната има разстройство. ;)

Или тази дето се въргаля в леглото една шаврантия, реклама на дамски превръзки. А сега има на една бира с Робин Зо Крузо, който се прави на кретен на един кораб. рекламата не струва, бирата също. :) Но рекламодателите си заслужават скапаните канали и обратното. :)


Всеки път се чудя на малоумието на тази реклама, но има и много по-малоумни, особенно български...вафла хели? хипер- ебаси титаните на рекламата са тия които са я измислили а тия които са платили а нея са дебили :)
 
Всеки път се чудя на малоумието на тази реклама, но има и много по-малоумни, особенно български...вафла хели? хипер- ебаси титаните на рекламата са тия които са я измислили а тия които са платили а нея са дебили :)

То има го и този момент:

7iyf.jpg


Като гледаш преведени кофти реклами, смотани (изглеждащи евтино и без идея), да знаеш, че и това е причината също, освен ограничените им мозъчета. :)
 

Горе