Таблетите на Уебмастърите

eLast

Active Member
Привет, колеги.

Предстои ми избор на таблет. Интересно ми е вие какви таблети ползвате, от какво сте доволни и от какво не.

Моите потребности са мейл, ФБ странички и да проверявам за поръчки. Игри не играя, за филми нямам време...
 
От: Таблетите на Уебмастърите

Според мен е най-добре да е голяма батерията, също така и процесора да е двуядрен - за да не се получава досадно лагване и насичане.

Имах таблет за половин година, но го продадох - нещо не ми хареса честно казано.

В момента съм с нетбук, от който съм предоволен.
 
От: Таблетите на Уебмастърите

Аз преди време се бях навил за таблет. Разгледах много модели, но накрая като се замислих стигнах до извода, че към парите за таблет по-добре да добавя още малко и да си взема нов лаптоп. Така направих и не съжалявам. Сега съм решил да си взема хибриден смартфон, който има много голям екран и става за вършене на работа, когато човек не си е вкъщи. Нещо такова ще си взема и пак ще пропусна купуването на таблет.
 
От: Таблетите на Уебмастърите

Уебмастърите не ползват таблети по принцип. Таблетите са за жените и майките, а защо не и за бабите на уебмастърите. Незаменими са в кухнята примерно - подпираш таблета на плота и отваряш ютуб видеото, където някой френски "шеф" показва как се готвят манджи, и действаш.
 
От: Таблетите на Уебмастърите

Немога да се съглася с теб! Всеки си избира как да работи и на какво. Разбирасе че ако администрираш онлайн магазин си е необходимо да си в офис и на десктопа.
Но ако предпочиташ да си мобилен, особено ако блогваш от мястото на събитието и или просто си на дълаг веекенд в планина на море ....
Таблета е добро решение компактен лек и батерията му държи много повече от конвенционалния лаптоп.
Аз лично ползвам едно Fujitsu и съм доволен. А ако трябва да предложа нещо ето тук.


Уебмастърите не ползват таблети по принцип. Таблетите са за жените и майките, а защо не и за бабите на уебмастърите. Незаменими са в кухнята примерно - подпираш таблета на плота и отваряш ютуб видеото, където някой френски "шеф" показва как се готвят манджи, и действаш.
 
От: Таблетите на Уебмастърите

Ползвам моя за бърз чел на пощи и важни неща на бъзро. Взе ми с повечко рам, не гледай да е кой знае колко лъскав. Също така гледай батерията да издържа доста, това му е много важно. Аз си взех седем инчов, защото другия ми идва малко голям. Всичко, което трябва да притежава един таблет според мен е:

1. Рам
2. Пространство
3. Да е портативен
4. С добра операционна система
5. Възможен достъп до повече периферни устройства и апликации
6. Удобен за ползване и носене

С това се съобразих, като бях посъветван да не се мятам на големите дисплей, при положение, че имам лаптоп.
 
От: Таблетите на Уебмастърите

И на мен мисълта ми е да съм мобилен. Не мога да мъкна лаптопа, да го разпъвам и човъркам само, за да проверя дали има нова поръчка, за 1 мейл или дали ФБ е ОК. Трябва ми нещо, с което да чеквам как е положението, а не да си върша основната работа или да режа салати в кухнята докато гледам нещо от тубата.

От тук идват и съмненията ми дали си заслужава да давам повече от 300 лв.

Някой има ли опит с по-евтините таблети?
 
От: Таблетите на Уебмастърите

Аз съм със Самсунг Галакси Таб 2, перфектна машинка - но ползвам основно за четене и клипове като легна. Инак за по мобилните от мен може и за друго да върши работа.
 
От: Таблетите на Уебмастърите

Според мен е най-добре да е голяма батерията, също така и процесора да е двуядрен - за да не се получава досадно лагване и насичане.

Това за двуядрения процесор, мисля че зависи от операционната система. До колкото съм чел в интернет, за момента андроид не поддържа повече от 1 процесор. И рекламите на смартофи и таблети с андроид и двуядрени процесори е просто един напомпан балон.

Аз от няколко месеца съм с китайски 7-инчов таблет за под 100 лева.
RAM 512MB DDR3
1,2 GHz процесор
4 GB flash памет + 16GB карта памет
Android 4.0.3
Предна камера за скайп разговори
Ултра тънък (по тънък от показалеца ми - около 10mm)

Взел съм си и едно преносимо зарядно от 5000mah, за да го зареждам когато съм на път, в случай, че му падне батерията, която мисля че е 1800mah.

Ползвам го за същите причини - имейли, четене на блогове и електронни книги, youtube и от време на време скайп и някоя проста игричка.

Според мен няма смисъл от скъпи таблети, понеже в тая сфера технологиите много бързо напредват и е безмислено да се дават много пари за нещо, което след няколко месеца ще е вече остаряло и в някои отношения безполезно.

Освен това евтините "маркови" таблети са два/три пъти по-скъпи от евтините китайски, но имат по-слаби характеристики: 256MB RAM, android 2 и т.н.
 
От: От: Таблетите на Уебмастърите

Аз от няколко месеца съм с китайски 7-инчов таблет за под 100 лева.

А коя марка е и откъде си го взел?
 
Да бе, и аз съм с китайски, ама за 300 лв. и никак не ми се мисли какво ще е това чудо за 100 лв. Да не е втора ръка? Или да е нещо с дефект? Че и чак и тънък. Дай повече информация, защото и параметрите му не са никак лоши. Ако има такъв, веднага си взимам един - ей така, да имам още един. Този пък ще гледам да е 10ка. Може би малко по-скъп ще е.

Няма смисъл от скъпи таблети, и аз съм на това мнение, но поне трябва да е качествен, а това определено товари малко бюджета. Дай да видим какво е това нещо за 100 лева, че и на мен ми е мега интересно. Ще вземеш да зарибиш тук всички. А доволен ли си от него, не прави проблем и не е грозен. Все пак и вид да има де. :)
 
От: Таблетите на Уебмастърите

Немога да се съглася с теб! Всеки си избира как да работи и на какво. Разбирасе че ако администрираш онлайн магазин си е необходимо да си в офис и на десктопа.
Не е точно така. Аз си администрирам и обработвам поръчките в движение с таблета. Също и заявките за куриер си ги обработвам с таблета (винаги когато идва куриер и пише, накрая има объркване в нещо или номера на споразумението не го пише и трябва да се разкарвам до ЕКОНТ да си взема парите, вместо да ми ги превеждат в банковата сметка).
Аз избрах средния вариант PadFon. Телефон и таблет в едно, като по този начин се пази информацията на едно място и няма прехвърляне на данни между няколко устройства. Преди това бях с Samsung Galaxy Tab2 който подарих на приятелката като си взех PadFon-а.
Самсунга му падаше батерията доста бързо. За ден сравнително малко ползване му заминаваше батерията. ПадФон-а ми кара по 3-4 дена с същото ползване. Удобно е, че ако ти пада батерията на телефона, станцията ти го дозарежда и няма проблема на iPhone (преди PadFon-а бях с iPhone който всеки ден вечерта седеше на зарядното).
Отделно си имам и нетбук на делл 10 инча, но откакто си взех Samsung-a, а в последствие и PadFon-а, почти не съм го пускал.
Удобното на таблетите (говорим за маркови, а не китайчетата) е наличието на ГПС модул в поне 90% от тях. Удобно е (няколко пъти съм се губил в Лондон и само ГПС ме спасяваше) и е компактно. Цената на средностатистически ГПС е около 200-300 лв. (говорим за някой средно добър). За 649 лв. (толкова в момента върви галакси таб-а модела с 3г модул за сим карта с който можете и да говорите) получавате ГПС, Полу компютър (реално почти всичко което го имате на лаптопа можете да го ползвате и на таблета, но лаптопа си е лаптоп) и гсм дори (ако ще говорите с хандсфрее).
 
От: Таблетите на Уебмастърите

Таблет не мисля че ми трябва, аз си ползвам телефона за тая цел. С голям екран е и ми е достатъчен. Като съм си в нас съм си на компютъра.
 
От: От: Таблетите на Уебмастърите

Това за двуядрения процесор, мисля че зависи от операционната система. До колкото съм чел в интернет, за момента андроид не поддържа повече от 1 процесор. И рекламите на смартофи и таблети с андроид и двуядрени процесори е просто един напомпан балон.

Аз от няколко месеца съм с китайски 7-инчов таблет за под 100 лева.
RAM 512MB DDR3
1,2 GHz процесор
4 GB flash памет + 16GB карта памет
Android 4.0.3
Предна камера за скайп разговори
Ултра тънък (по тънък от показалеца ми - около 10mm)

Взел съм си и едно преносимо зарядно от 5000mah, за да го зареждам когато съм на път, в случай, че му падне батерията, която мисля че е 1800mah.

Ползвам го за същите причини - имейли, четене на блогове и електронни книги, youtube и от време на време скайп и някоя проста игричка.

Според мен няма смисъл от скъпи таблети, понеже в тая сфера технологиите много бързо напредват и е безмислено да се дават много пари за нещо, което след няколко месеца ще е вече остаряло и в някои отношения безполезно.

Освен това евтините "маркови" таблети са два/три пъти по-скъпи от евтините китайски, но имат по-слаби характеристики: 256MB RAM, android 2 и т.н.


@Боди Не бъркай броя ядра с броя процесори - двете неща нямат нищо общо по принцип.

Паметта все ми се струва, че с 512 ще се задъхва. На телефона съм с толкова и като започне да ъпдейтва или пусна няколко приложения и заминава.
Таблета ми беше с 1 ГБ и пак в дадени ситуации умираше направо ...

Иначе за по 100 лева има доста Таблети, но това е възможно най-долната граница .... по-евтино няма, но и от качество не може да очаквате кой знае какво.
 
От: Re: Таблетите на Уебмастърите

Да бе, и аз съм с китайски, ама за 300 лв. и никак не ми се мисли какво ще е това чудо за 100 лв. Да не е втора ръка? Или да е нещо с дефект? Че и чак и тънък. Дай повече информация, защото и параметрите му не са никак лоши. Ако има такъв, веднага си взимам един - ей така, да имам още един. Този пък ще гледам да е 10ка. Може би малко по-скъп ще е.

Няма смисъл от скъпи таблети, и аз съм на това мнение, но поне трябва да е качествен, а това определено товари малко бюджета. Дай да видим какво е това нещо за 100 лева, че и на мен ми е мега интересно. Ще вземеш да зарибиш тук всички. А доволен ли си от него, не прави проблем и не е грозен. Все пак и вид да има де. :)

Не е втора ръка. Чисто нов е, даже с 1 година гаранция.

Точната цена в момента е $59.99 с безплатна доставка до България. Когато аз го поръчах беше малко по-евтин: $55.99. Това е за сайта, от който аз го поръчах и общо взето от там беше най-евтин. По други китайски сайтове е по-скъп - до към $65-$75. (за единична бройка става въпрос, за повече бройки по принцип навсякъде дават по-добра цена).

Понеже знам, че има колеги в бизнеса с таблетите, публичен линк няма да пускам (освен ако не преместите темата в "да не се индексира"), а ще го пращам на лични, на колеги, които се интересуват.

Дизайна си му е бизнес - черен и ултра тънък. Има и други цветове разбира се - бял, син, розов, но според мен този отговаря повече като за сериозен човек.

A13_2.jpg


A13_3.jpg


Същите ги продават в продавалника с двойна надценка, а в други онлайн магазини са 3-4 пъти по-скъпи.

Относно моитe впечатления, единствената ми забележка е, че батерията му е малко слабичка. При постоянна работа като гледане на клипове в youtube или играене на игра пада за около час, час и половина. При по-ненатоварваща дейност изкарва повече. Това разбира се е за нон стоп човъркане. Иначе за пускане от време на време (за проверка на имейл например) и след това изключване в стендбай си кара доста. Аз съм си взел и портативно зарядно, което ми върши добра работа като съм по цял ден навън.

2 пъти ми е забивал, като единия път се оправи със задържане на компчето за изключване, а другия беше блокирал от всякъде и се наложи да го оставя да му падне батерията и сам да си изключи. След това позачистих малко вградената памет понеже я бях запълнил на 95 процента и прехвърлих повечето неща в картата памет. От тогава проблеми не съм имал.

Клиповете с HD качество в youtube ги зарежда учудващо (за мен) бързо, понякога дори по-бързо от настолния ми, може би защото мобилната версия на youtube е доста по-лека.
 

Горе