Тази година SEO-то ще е интересно

От: Тази година SEO-то ще е интересно

Гледам си писал че са ударили САПЕ сайтовете - Аз такова нещо не съм забелязал - Гледам сайта на един от колегите във форума по СЕО оптимизация си седи на първа страница а за него съм сигурен че ползва САПЕ
 
Re: От: Тази година SEO-то ще е интересно

Гледам си писал че са ударили САПЕ сайтовете - Аз такова нещо не съм забелязал - Гледам сайта на един от колегите във форума по СЕО оптимизация си седи на първа страница а за него съм сигурен че ползва САПЕ

Къци го обяви:

http://searchengineland.com/did-goo...burner&utm_medium=feed&utm_campaign=feed-main

http://www.seroundtable.com/google-sape-link-network-16465.html

Нормално е някои да се измъкнат. Доста обаче пострадаха, особено тези на ЕН пазара.
 
От: Тази година SEO-то ще е интересно

Предполагам че са ударили само тези с по няколко хиляди линка от там - Като май тези за цветята в УК за които на скоро Вискяр беше пуснал тема

В едната статия май прочетох че и Блек хат форума са го ударили - дали това има голямо значение за него той отдавна би трябвало да е надрасъл зависимостта си от гугле
 
Re: От: Тази година SEO-то ще е интересно

Предполагам че са ударили само тези с по няколко хиляди линка от там - Като май тези за цветята в УК за които на скоро Вискяр беше пуснал тема

В едната статия май прочетох че и Блек хат форума са го ударили - дали това има голямо значение за него той отдавна би трябвало да е надрасъл зависимостта си от гугле

BHW не е зависим от Гугъл. Едва ли ги е еня много.

Колкото до САПЕ си беше една кротичка мрежа, която не пречеше на никого и нямаше проблеми. От няколко месеца насам всяка втора тема в BHW е от типа "Ще ви класирам сайта със САПЕ", а всяко второ WSO е "Как да класираме сайта си със САПЕ". Е, няма как да не ги погнат.
 
От: Тази година SEO-то ще е интересно

Ето какво ни готви Гугъл - http://razbirach.com/google-new-updates/

Прочетох статията по линка - добро и по-обширно описание на кратките намеци на Съливан в SEL. +1.

Две забележки:

1. Пандите и пингвините досега извършиха наказателни акции, които предизвикаха най-вече уплах без да успеят да коригират уебмастърите в търсене на по-ефективно оптимизиране. Набутаха ги у ПФ, където разцъфтя една търговия с лайкове, леле-мале, а в СЕРП-а по комерсиалните тематики навлязоха доровете. Което със сигурност не го подобри, а алгоритмите превърна в тъжното: "Ние ви писахме, че имате проблеми, ама не го взимайте навътре, заяото това няма да промени нещата".

2. За Sape. Орязаха PR, но позициите в SERP не се промениха. PR служи за по-висока цена по борсите (и подозирам в Adsense), за нищо друго (макар че имаше lost in translate дори в Гугъл-съобщенията). Е за какво да махам sape, при положение, че тя ми вади една трета от доходите? Сега ще вади по-малко (като махнем загубения PR тук-там), но ако я махна пък няма да вадя абсолютно нищо.

Хайде да вземем за пример българския пазар. Повечето средни сайтове нямат повече от стотина входящи (индексирани) линка. От повече от година съм зарязал моите българоезични като оптимизатор, което не им пречи да обират доста ВЧ запитвания поради липса на каквато и да е конкуренция - просто е слаб пазарът, а не че аз нещо правя (освен няколко мижави линка от Sape). Като уебмастер пък не виждам никакъв начин за нормално тяхно монетизиране в сравнение с това от Sape - по форумите за миналия месец ръчно съм продал 4 (четири!) вечни линка (а, и една презентация забравих...). Е защо ми е изобщо да се занимавам с българоезичните сайтове (ако махна от тях Sape)? Или пък да губя часове в опит да купя или продам линкове по форуми и после да си играя с тяхното следене... Да не съм благотворителен фонд Детство егати?
 
От: Re: От: Тази година SEO-то ще е интересно

BHW не е зависим от Гугъл. Едва ли ги е еня много.

Не е така. Преди често попадах на резултати от блек хет форума. Сега не съм обърнал внимание.

Всеки сайт е зависим до известна степен от Google, понеже винаги има нужда от нови потребители. Щом от Youtube дават като причина за новия дизайн на каналите по-добрата навигация за новите потребители, тоест и те продължават да имат и се надяват за нови потребители, какво остава за останалите сайтове.

п.п. Сега се сещам и за vbox-a когато бяха баннати от Facebook как пуснаха подписка до потребителите си с молба да помогнат да се махне бана. Така че и големите риби се нуждаят от топ източниците на трафик не по-малко от останалите, да не кажа и повече.
 
От: Тази година SEO-то ще е интересно

Интересното за предстоящата Panda е, че има официална информация още преди да е минал ъпдейтът. До сега май никога не са предупреждавали, а винаги се е разбирало, че е имало ъпдейт постфактум?
 
Re: От: Тази година SEO-то ще е интересно

Интересното за предстоящата Panda е, че има официална информация още преди да е минал ъпдейтът. До сега май никога не са предупреждавали, а винаги се е разбирало, че е имало ъпдейт постфактум?

Да. И за първи път минава толкова време - 8 седмици. По принцип на 4 седмици е имало панда винаги. Може да е нещо по различно или по-голямо. Съвсем скоро ще се види.
 
От: Re: От: Тази година SEO-то ще е интересно

Да. И за първи път минава толкова време - 8 седмици. По принцип на 4 седмици е имало панда винаги. Може да е нещо по различно или по-голямо. Съвсем скоро ще се види.

По голямо от пандата е бяла мечка :). Но определено тази година за новите сайтове ще е много по трудно отколкото миналата година.
 
Re: От: Тази година SEO-то ще е интересно

Не ми се сърди за поправиките,но 16 март е събота и имаш няколко правописни грешки от бързане предполагам.. :)

УЖАС! Би ли пуснал едно ЛС? Статията буквално е драсната за под 10 минути. Адски зает бях, пък такава новина не се опуска. Ужас...
 
От: Тази година SEO-то ще е интересно

Здравейте,
Понеже имам няколко въпроса, на които аз лично сама не мога да си отговоря бих искала да попитам вас :)
Някой може ли да ми обясни какво точно означава 3-я ъпдейт описан в статията? Ще се наказват сайтове, които имат закупени линкове от тази въпросната руска мрежа sape или ще се наказват и сайтове с линкове от други мрежи? А някой има ли представа как ще се определя дали даден сайт има закупени такива линкове от сапе или не? Също така линкове в iframe код носят ли опастност за даден сайт от такъв ъпдейт като споменатия?
Ще съм благодарна на всеки, който ми разясни ситуацията до колкото е възможно.
Благодаря ви предварително.
 
От: Тази година SEO-то ще е интересно

Selling links (or entire advertorial pages with embedded links) that pass PageRank violates our quality guidelines, and Google does take action on such violations. The consequences for a linkselling site start with losing trust in Google's search results, as well as reduction of the site's visible PageRank in the Google Toolbar. The consequences can also include lower rankings for that site in Google's search results.

Много шумотевица пак, много. Г. отдавна удря продажба/покупка на линкове. Дали ще е САПЕ, Мапе...., кога, какво, няма значение.
Но яко не ру сайтове прекалиха с дрибъла и блъскаха линкове от Сапе, като за световно.
Като се пресоли манджата и отива на боклука. После се забърква нова :)

На всякъде са някви извратеняци вече.

Ония ден от Яндекс пък ми изтриха един мейл акаунт, че ги питам като човек, къде трябва да заверя малоумната
им декларация и кой ще ми плати разходите.

Хубавото е, че има много алтернативи и изобщо не трябва да ви дреме на шапката!

Живи и здрави! Мачкайте!
 

Горе