Талант за неприятности

vasilena7

New Member
Здравейте,
Забелязала съм, че от известно време (няколко години) с каквото и да се захвана, винаги завършва с провал. Не знам дали е на генетична основа или е същото като с "жените и шофирането", но се чудех какво обичайно правите в подобна ситуация?

Има ли такова нещо като "карък" или "човек без късмет", който независимо какво прави, нищо не му се получава и вечно е в някакъв застой? Предполагам, с бизнеса също е така (не че разбирам нещо от него) - имаш някакви очаквания, вложения, а накрая - нищо.

Съмнява ме, че в дъното на всичко стои нещо студено, отблъскващо и отровно, наречено "игнориране". Но това са само теории на конспирацията.

Какво е Вашето мнение?
Можем ли да бъдем по-единни и сплотени или това са само миражи?
Какъв е смисълът от хората, които създават само неприятности на другите? Може би... вдъхновение за някоя комедия? :D :D
 
Не, не можем. Даже и в идеалния комунизъм трябва да има някой дето да чисти кенефите... Ти какво точно разбираш под "единни и сплотени"?

personal-robot-housekeeping-futuristic-concept-illustration-vector-domestic-cleaning-toilet-bowl-brush-103885123.jpg


Здравейте,
Забелязала съм, че от известно време (няколко години) с каквото и да се захвана, винаги завършва с провал. Не знам дали е на генетична основа или е същото като с "жените и шофирането", но се чудех какво обичайно правите в подобна ситуация?

Има ли такова нещо като "карък" или "човек без късмет", който независимо какво прави, нищо не му се получава и вечно е в някакъв застой? Предполагам, с бизнеса също е така (не че разбирам нещо от него) - имаш някакви очаквания, вложения, а накрая - нищо.

Съмнява ме, че в дъното на всичко стои нещо студено, отблъскващо и отровно, наречено "игнориране". Но това са само теории на конспирацията.

Какво е Вашето мнение?
Можем ли да бъдем по-единни и сплотени или това са само миражи?
Какъв е смисълът от хората, които създават само неприятности на другите? Може би... вдъхновение за някоя комедия? :D :D

Не зная дали е като с „жените и шофирането“, но ми се струва, че темата е като „едно е да говориш много, друго е да казваш нещо“.
 
Случайно да си негативно настроен към всичко ?
Когато се захванеш с нещо или ти дадат нова задача - първото нещо за което се сещаш е "не мога", "не знам как" и прочее ?
 
Има доста неща които трябва да са на лице за да се получи това с което се захванеш.
Примерно умения - нормално е да не ти се получават нещата ако ти липсват знания.
Мотивация - мн хора лесно губят мотивация. Било то заради липса на подкрепа или просто черта от характера.

Ако пробваш неща от различни сфери на живота (примерно личен и професионален план) и нещата не се получават значи липсва нещо като мотивация, предприемчивост и т.н.
Като имаш тези две неща вероятността да се получат нещата са по големи.
 
„Не си давай много-много зор. Най-хубавите работи се случват, когато най-малко ги очакваш.“
Габриел Гарсия Маркес
 
Трудно е да се определи точната причина без да знаем детайли за конкретните събития, от които си била разочарована. Но по дадената ограничена информация изглежда, че не си положила достатъчно усилия, за да накараш нещата да се случат, а по-скоро си разчитала по някакъв начин да се случат или от само себе си, или с малко усилия от твоя страна. Освен това когато не разбираме от нещо, често недооценяваме нужните усилия, за да постигнем целта, и това разминаване между очаквания и резултат в последствие ни разочарова и демотивира.

Ако хипотезата за усилията е вярна, то може би си човек с нисък Conscientiousness, което е личностна характеристика в Big Five модела за оценка на личността и грубо може да се обясни като умение да се полагат периодични и последователни усилия за постигане на дадена цел. Всъщност conscientiousness е един от най-добрите начини да се предскаже доколко даден човек ще успее в живота, което, изглежда, донякъде съвпада със симптомите, които описваш. Личността на човек е сравнително константна и не е много податлива на промяна, но за щастие характеристиката conscientiousness е най-лесно променимата от всички, но отнема минимум няколко месеца всекидневна работа върху себе си, за да постигне ефективна и дълготрайна промяна. Този процес се нарича от някои постигане на learned industriousness (industriousness е един от двата подаспекта на conscientiousness). Как знам това? Аз също съм човек с много нисък естествен conscientiousness (само 8% от населението са с по-нисък от мен) и трябваше да работя върху подобряването му. :)
 
Трябва жив петел, и при врачка. Хубавото е че това е до време, после се обръщат нещаата.

Но с петел ще е по бързо.

Смело напред, успехи.
Петелът пък за какво, някаква нова технология ли е?:)
 
На всеки 6-7 проекта средно един ми е успешен. Всеки от тях ми е отнел от 2 месеца до 1-1.5 години.

Всеки един провал увеличава шанса за успех на следващия с определен брой проценти. В един момент успехът става почти неизбежен, ако все още мърдаш :D
 

Горе