Там където има ред, има и прогрес - добре дошли в Сингапур

От: Там където има ред, има и прогрес - добре дошли в Сингапур

Не разбирам каква ти е тезата.
Тезата ми е, че повечето закони в Сингапур са абсурдни и дори не мога сериозно да ги коментирам. Чудесно е, че са постигнали завиден порядък, но на такава цена - не, мерси ! И не бързай да ми казваш ,ами затова у нас няма ред. Има държави в, които си има и се спазва дори от българи, без да живеят в панически страх, че нарушават безумни закони.
 
От: Там където има ред, има и прогрес - добре дошли в Сингапур

Дай пример за това какви закони и къде се спазват, в кои държави. Също така дай пример за икономически растеж като в Сингапур. Някои от законите са странни за нашите географски ширини, но други са много подходящи. Ние нямаме проблем с огромния брой българско население, така че никой няма да ограничава раждаемостта сред българите. Не изповядваме ислям, така че нямаме проблем с облеклото. Това са дребни неща, погледни по-мащабно.
 
От: Там където има ред, има и прогрес - добре дошли в Сингапур

Ред. пожелавам ти да идеш в Сингапур и да видиш от 1во лице - мъжете как ходят, както и жените и че не те бесят за щяло и не щяло дори и смъртните присъди за наркотиците ги ревизираха - а и тези присъди са ако имаш количество в пъти от личната употреба. За шофьорите и отчитането е силно преувеличено. За замърсяването е така и другите неща са горе долу ок. За чичко полицай дето ти прави контроли за децата и това отново смешни неща, има и други, но да не ги говоря. Това, го и писал човек, който не е ходил в Сингапур, дори и бегъл обективен прочит на фактите не е правил. А за чистота да там правилата са брутално ясни.

Трябва да има спазване на обществените порядки - все пак това не са случайно избрани правила.
 
От: Там където има ред, има и прогрес - добре дошли в Сингапур

Ти ходил ли си? Въпросът е, че според либералстващите тези неща са неприемливи. Например смъртните присъди за чиновниците. Но явно работят, щом липсва корупцията :)
 
От: Там където има ред, има и прогрес - добре дошли в Сингапур

Либералите са по линия на пазарите и човешките права, но всяко общество е различно. Както е различно в осноновата на развитите общества стоят и принципите на лични свободи и задължения. Нещата работят при силно осъзнанатите общества. Сингапур е пример за това. Както ти казах това с бесилката са откровенни глупости. Но можеш да видиш примерно Нова Зеландия или Дания, там нито ги бесеят нито има смъртно наказание - видимо решението не е в смъртните наказания, а в осъзнаването на общността.

От всичко изброено реално е само забраната за замърсяването, колите наистина са малко и другото, което е вярно са кражбите, измамите и насилието. За всичко друго, съществува само и единствено с пожелателен характер, просто автора го е взел и го доокрасил - сигурно на картата не може намери Сингапур.
 
От: Там където има ред, има и прогрес - добре дошли в Сингапур

Сингапур е пример как с радикални наказания се прекратяват порочни практики, като не нужно 50-60 години да "осъзнаваш" някой. Не мисля, че при нас са приложими нещата от запада, ние никога не сме били западняци по мислене, а винаги сме били една идея по-диви и непокорни.
 
От: Там където има ред, има и прогрес - добре дошли в Сингапур

Сингапур е пример как с радикални наказания се прекратяват порочни практики, като не нужно 50-60 години да "осъзнаваш" някой. Не мисля, че при нас са приложими нещата от запада, ние никога не сме били западняци по мислене, а винаги сме били една идея по-диви и непокорни.

От една статия направи генерално заключение?
Ясни са ми тези статии в които е показана само едната страна на монетата :oops:
 
От: Там където има ред, има и прогрес - добре дошли в Сингапур

Ти случайно да имаш друга информация, така де, другата страна на монетата? Ако нямаш, значи просто си спамиш.
 
От: Там където има ред, има и прогрес - добре дошли в Сингапур

Свобода за храна и добри дрешки не разменям. Пример за успешно развит комунизъм (макар и в странна форма) са северняците (Швеция, Норвегия и Дания). Там данъците са високи, но никой не се оплаква. Има ред и без да се режат гласни струни, без да наказват и убиват за щяло и нещяло и без да ти обясняват как да се обличаш. По мой спомен за 2010-та година (за тогава съм гледал) няма нито една подадена жалба срещу Дания в Европейския съд по правата на човека. За съжаление през последните десетилетия просперитетът на тези държави е по причина инерция, а с еврогейските ценности вървят яко назад. Ако погледнем в исторически план, всяка загинала цивилизация първо е пропадала морално, а после е изчезвала.
 

Горе