Твоето мнение за моят онлайн магазин

V.Andreev

Well-Known Member
Здравейте Колеги,

Заглавието мисля, че е ясно : Твоето мнение за моят онлайн магазин

Подобрих доста неща от предишната тема и реших защо да не попитам отново след 1 година.

Магазина : тук

Пишете свободно в темата, може и на ЛС както Ви е най - удобно.

Благодаря на всеки включил се!
 
От: Твоето мнение за моят онлайн магазин

прекалено натрупанп ми се вижда (особено хедъра). Мже да се пробваш да опростиш дизайна малко. полето за търсене може да се измести най- в дясно където е на повечето сайтове. Ключовата дума е да бъде интуитивен, тоест когато някой попадне на него без да се налага да мисли много и да търси да схване за какво се отнася сайта.
иначе идеята мисля, че е добра.

успехи
 
От: Твоето мнение за моят онлайн магазин

Благодаря!

Други колеги няма ли да се включат :)
 
От: Твоето мнение за моят онлайн магазин

И моята критика е относно дизайна. Прекалено претрупан е. Направо се губиш в сайта и е трудно да намериш това, което ти трябва максимално бързо. Губи се фокуса върху самите продукти, а това е най-важното за един онлайн магазин(както и съдържанието е най-важно в един сайт).

Прекалено много продукти има на първата страница. Скрола направо става безкраен. А и самите продукти се губят от текстовете покрай тях. Мисля, че тези текстове ще е по-добре да ги оставиш само, когато се отвори продукт.

Навигацията е сложна и неинтуитивна дори и за мен, представям си как е при някой по-малко опитен потребител. Струва ми се, че може да опиташ да я направиш подобна на тази на Starbucks.

Разгледах също и Order страницата. И там ми се струва сложно. Колкото по-прости са тези страници, толкова по-голям е ефекта от тях.
 
От: Твоето мнение за моят онлайн магазин

И моята критика е относно дизайна. Прекалено претрупан е. Направо се губиш в сайта и е трудно да намериш това, което ти трябва максимално бързо. Губи се фокуса върху самите продукти, а това е най-важното за един онлайн магазин(както и съдържанието е най-важно в един сайт).

Прекалено много продукти има на първата страница. Скрола направо става безкраен. А и самите продукти се губят от текстовете покрай тях. Мисля, че тези текстове ще е по-добре да ги оставиш само, когато се отвори продукт.

Навигацията е сложна и неинтуитивна дори и за мен, представям си как е при някой по-малко опитен потребител. Струва ми се, че може да опиташ да я направиш подобна на тази на Starbucks.

Разгледах също и Order страницата. И там ми се струва сложно. Колкото по-прости са тези страници, толкова по-голям е ефекта от тях.

Подкрепям на 100%. Трябва ти по-изчистен вид. Дизайна изглежда стар, като от 15 години. Трябва ти нещо свежо, изчистено и подредено. Погледни някой от по-големите онлайн магазини (например този ) и ще видиш разликата :)
 
От: Твоето мнение за моят онлайн магазин

Тая вечер ми се е паднало да оценявам дизайни.

За съжаление и тук оценката ми няма да е много висока. Сайтът си плаче отвсякъде за редизайн.

Преди да обясня защо, направи следното нещо: отвори твоя магазин, след това, в нов таб, отвори магазина за цветя на колегата spy - flo.bg (бяха го шернали наскоро в една тема и затова го давам като пример). След като ги отвориш превключи няколко пъти двата таба и виж дали няма да си отговориш сам на въпроса - "Какво не ми е наред на магазина?"

В общи линии, магазинът трябва да е семпъл, подреден и да се акцентира върху 3 неща - какво продаваш, колко струва и как да се купи. Във flo.bg спазени ли са условията - спазени са. В твоя магазин ми се набива в очите един хедър с подаръчета, панделки и други шарении, които не мога да си купя. Нещата, които мога да си купя (сиреч картичките), се намират по-надолу и са невзрачни, обградени с текст, чието място не е на главната страница, а на отделната страница на всеки артикул.
 
От: Твоето мнение за моят онлайн магазин

От хвалби никой няма ползва при рецензии, та ще драсна какво не ми харесва.
Малък шрифт и затруднява четенето.
Мнооого скрол.
Не ме кефи тайтъла на сайта.
Претрупан хедър и трудна ориентация кое, къде как се прави.
''Смачкани'' сайдбарове с много празно пространство около тях (ценно място си губиш) и в 500 пиксела набутани 4 продукта, просто няма място за тях, колкото и да ги гъчкаш в това тясно пространство:) Лично аз обичам широките и семпли теми, да речем 800 пиксела за контента между сайбаровете.
Снимките определено трябва да се пипнат.
А това мега меню, където е горе вляво, прилича на ионката на folder на виндовса, случайно минах с курсора от там, та го видях. С нищо не подсказва, че това е дроп меню всъщност:)
Тази мешаница между кирилица и латиница в заглавията на продуктите ич не ми седи добре.
Това от мен:)
 
От: От: Твоето мнение за моят онлайн магазин

От хвалби никой няма ползва при рецензии, та ще драсна какво не ми харесва.
Малък шрифт и затруднява четенето.
Мнооого скрол.
Не ме кефи тайтъла на сайта.
Претрупан хедър и трудна ориентация кое, къде как се прави.
''Смачкани'' сайдбарове с много празно пространство около тях (ценно място си губиш) и в 500 пиксела набутани 4 продукта, просто няма място за тях, колкото и да ги гъчкаш в това тясно пространство:) Лично аз обичам широките и семпли теми, да речем 800 пиксела за контента между сайбаровете.
Снимките определено трябва да се пипнат.
А това мега меню, където е горе вляво, прилича на ионката на folder на виндовса, случайно минах с курсора от там, та го видях. С нищо не подсказва, че това е дроп меню всъщност:)
Тази мешаница между кирилица и латиница в заглавията на продуктите ич не ми седи добре.
Това от мен:)

Напълно подкрепям. След като се казва УАУ би следвало и такъв ефект да се търси от пръв поглед ;)
 
От: Твоето мнение за моят онлайн магазин

Интересни коментари, очаквах да споделите, че дизайна си е стар.

Нещо от към функциите, предложения?
 
От: Твоето мнение за моят онлайн магазин

функциите сигурно са стандартни, но дизайна е отвратителен
на мен лично ми харесват изчистени и подредени - като този http://demo.harnishdesign.net/opencart/bigshop/index.php?route=common/home

много текст също създава чувството за претрупаност
както и безкрайния скрол :D
 
От: Твоето мнение за моят онлайн магазин

Имам чувството, че повечето нямате онлайн магазини или ако имате определено не продавате.

п.с - написах голям коментар но реших, че не е за всеки и го изтрих
 
От: Твоето мнение за моят онлайн магазин

Е ма ти трябва да свикваш и да вадиш из между редовете им само онова което наистина ще ти е полезно :wink:

Тук има бръмчалки с по над 500 фермана отностно какво как и защо трябва да бъде, но те самите никога не са дали линк към собствено произведение :D АМА НИКОГА :D
Верно че шубето е голем страх ама па чак толкова :rolleyes: по-скоро параноя :twisted:

Иначе наистина беше убаво някой от тях специалистите, успоредно с поученията си да даде нагледен пример с нещо РЕАЛНО и да викне "е виж как трябва да бъде" :lol:

Но аз съм по-голема хиена от тех и съм се научил да ги пускам напред..и после леко с придърпване :D Тоест - винаги можеш да извлечеш полза, дори и от най-безмисленият коментар :wink:
 
От: Твоето мнение за моят онлайн магазин

Андрейчо, придържай се към подходящите цветови схеми и гами. Поомешил си ги. :) Нямаш идентичност. Едно време работих с гърци и при тях всичко беше небесно синьо, до такава степен, че вечер с...х сини л@йна. И така докато не го промениха на зелено. 2. Имаш смущения в изображенията и си личат при по-голям ъгъл на гледане. 3.Направи лого. 4. Защо повтаряш това
Marianne Design - Топери... Заглавие
Marianne Design - под заглавие,
туй за чии буй си го направил? Погледни корпоративните сайтове на Сони, Олимпус и т.н.

Спечелил си поне 1/4 от фасбук приятелите ми към твоята страница. :) Леко ми ги свиваш :p
 
От: От: Твоето мнение за моят онлайн магазин

Иначе наистина беше убаво някой от тях специалистите, успоредно с поученията си да даде нагледен пример с нещо РЕАЛНО и да викне "е виж как трябва да бъде" :lol:

Ти май четеш по диагонал?

Преди да обясня защо, направи следното нещо: отвори твоя магазин, след това, в нов таб, отвори магазина за цветя на колегата spy - flo.bg (бяха го шернали наскоро в една тема и затова го давам като пример). След като ги отвориш превключи няколко пъти двата таба и виж дали няма да си отговориш сам на въпроса - "Какво не ми е наред на магазина?"
 
От: Твоето мнение за моят онлайн магазин

copyмастера е изпаднал във въздишки и само пропагандира :confused:
Ами имам предвид следното - и мога да се аргОментирам, след като му погледнах фасбука и видях, че там гъмжи от розови невинни овчици, какво чака та не се насочи към топлите нежни цветове. :)
 
От: От: От: Твоето мнение за моят онлайн магазин

Ти май четеш по диагонал?

Аааа не така. След като някой дава прекомерно акъл, би трябвало да покаже собствено произведение и да го даде за пример, а не да ми показва какво видиш ли той бил харесал някъде си.... Тия в детската градина :) Тук щом си майстор ТРЯБВА ДА ГО ПОКАЖЕШ, ако не - си по-мек в критиките си...

Та така, хайде специалистите, дайте си някой проект за пример, иначе дерзанията ви остават напразни :wink:
 
От: От: От: Твоето мнение за моят онлайн магазин

Аааа не така. След като някой дава прекомерно акъл, би трябвало да покаже собствено произведение и да го даде за пример, а не да ми показва какво видиш ли той бил харесал някъде си.... Тия в детската градина :) Тук щом си майстор ТРЯБВА ДА ГО ПОКАЖЕШ, ако не - си по-мек в критиките си...

Та така, хайде специалистите, дайте си някой проект за пример, иначе дерзанията ви остават напразни :wink:

Хахаха, добре, искате мнения за сайтовете си, после казвате, че сме пишман "специалисти" и трябва да ви показваме наши проекти... Дадохме ви достатъчно примери за добре направени онлайн магазини, това че вие сте решили да ни игнорирате препоръките си е ваша работа. Сега, уж искате критика, като ви кажем нещо отрицателно и веднага се сърдите.

Дизайнер съм, не съм търговец, не мога да ти покажа мой онлайн магазин, но знам какво ме дразни в другите такива, понеже често пазарувам... Като искате мога да покажа дизайн за магазин, който съм правил:

Home: https://dl.dropboxusercontent.com/u/18757952/reacreationHome2.png
Home с dropdown: https://dl.dropboxusercontent.com/u/18757952/reacreationHomeDD2.png
Категория: https://dl.dropboxusercontent.com/u/18757952/reacreationCategory.png
Продукт: https://dl.dropboxusercontent.com/u/18757952/reacreationProduct.png

Сравни го с твоя и сам си прецени ;)
 
От: Твоето мнение за моят онлайн магазин

Андреев за теб са по ценни съветите на хора които нямат сайтове - защото те гледат с окото на потребителите - А едва ли и 1% от твоите клиенти имат онлайн магазини - така че си вади изводи от техните отзиви

Дизайна е доста субективен фактор за това ще ти кажа че най важното нещо е конверсията - Сравни си конверсията на новият дизайн със старият и ако се е увеличила значи работиш в правилната посока ако е паднала и сам може да се сетиш какво трябва да направиш

Оптимизацията ти е тотална щета

Отворих няколко панделки всичките с дублирано мета описание а мета тайтълите кошмар - Прегледай всички продукти и добави уникални описания и качествени тайтъли

Ако държиш на първа страница да показваш продукти по добре избери 10 най продавани и ги остави само тях този дълъг ферман на първа не мисля че работи за теб - Най често срещана дума - Количка - 217 пъти -
Най често срещана фраза - лв в Количка - 215 пъти 8% - Лошо няма ама поне почни да продаваш колички :)

Важните за теб думи

панделки, кутии торбички и тн. са от 10 до 65-то място по насищане на първа страница

Единственото ти добро класиране е на панделки - на мен ми го показва като второ място - Виж страницата с която си се класирал е ОК - Приличен тайтъл - уникално описание - добра наситеност на ключовите думи

Първо място - Панделки 2% наситеност

Виж си страницата за Кутии - виждам я като девето място

Кошмарен тайтъл и Г е решил да ти измисли той тайтъл и явно пък е уцелил баш това дето не трябва от Н4 тага ти

Влез си в уебмастер тула - Облик на търсенето - Подобрения в ХТМЛ - Виж какви препоръки са ти дали - Оправи си тези неща а пък след това мисли за дизайна
 
От: Твоето мнение за моят онлайн магазин

Мантата е прав и го подкрепям.
Това, което на мен наистина не ми хареса е - освен хедъра, то хайде може се смени, не ми допадна нещо цветова гама - труден за четене е текста и те тормози, но хайде и това да кажем субективен фактор.
Това, което много си дразни е факта, че текста(като цяло) е повече от снимките и като наложим предишното изречение става кофти. Съвета ми е да го поизчистиш и опростиш иначе го няма никъде УаУ ефекта.
 
От: Твоето мнение за моят онлайн магазин

Скрола направо става безкраен.

Не обърнах внимание на това, докато не видях Истината! :shock:
Първо впечатление - претрупаност, цветовете все още не дразнят.
Второ и последно впечатление - превъртам колелото на мишката веднъж, дваж... и поглеждам плъзгача... не го виждам! По размер прилича на плъзгача на папката, в която свалям снимките, които щракам ежедневно.

Повече от две-три превъртанията на колелото на мишката изтърпявам единствено на сериозни статии.

Пет години съм се опитвал да подредя на ДВЕ сергии всичката стока която съм предлагал - по первази и рафтове, на въженца, под сергиите, на покрива на сергиите. НЕ става! Артикула пред очите на клиента, но той не го вижда.
 

Горе