Теглене на пари от paypal без карта

Ilker Sh

Member
Да попитам ако не съм регистрирал карта и ми пратят пари в акаунта в пайпъл от там мога ли да си ги изпратя на моята банкова сметка и от къде ?
 
От: paypal

Ако си в САЩ можеш, за България - не. Направи си една Виза за 2 лева на месец и не го мисли... 2 евро на транзакция ще ти е превода към картата.
 
От: paypal

аз имам карта но е maestro майче и пак не става .... но няма пари вътре може ли от това да е :D
 
От: paypal

Като прикачаш карта ПейПал дърпа някакви пари, за да види дали данните са верни, после ги връща. Може да е от това.
 
От: paypal

Ахам... утре ще вкарам няколко лева да видя ще стане ли... а също искам да попитам като си прикача карта като ми пращат пари от пайпал в картата ли отиват ?
 
От: paypal

Отиват в сметка в профила ти. От там можеш да ги въртиш в евро, долари или в каквато искаш валута. Можеш да ги теглиш и т.н.
 
От: paypal

Здравейте,
може ли да опишите стъпките подробно как да прехвърля пари от paypal в картата
 
От: paypal

Кликаш на Withdraw->Кликаш на Withdraw funds to your card->Избираш баланс (ако имаш повече от един)
->Пишеш сумата която искаш да изтеглиш и кликаш на Continue->Ще видиш таксата която ти взимат и колко ще получиш в картата,ако ти харесва потвърждаваш и чакаш да одобрят транзакцията от PayPal
и банката да осчетоводи плащането-по мои наблюдения 3-5 дена.
 
От: Теглене на пари от paypal без карта

Вероятно за България се тегли само с Visa + определена такса. Използвам Master Card. Съществува и опция за превеждане на пари директно в банковата сметка - безплатно.

master-card.png
 
От: Теглене на пари от paypal без карта

Ще е добре и за България да я има тази опция,сега чакам да се съберат повече и тогава тегля,но ми се е случвало да закъсам и да тегля малки суми.....
Вероятно за България се тегли само с Visa + определена такса. Използвам Master Card. Съществува и опция за превеждане на пари директно в банковата сметка - безплатно.

Виж файлът 5094
 
От: От: Теглене на пари от paypal без карта

Ще е добре и за България да я има тази опция,сега чакам да се съберат повече и тогава тегля,но ми се е случвало да закъсам и да тегля малки суми.....

Предполагам, че опцията ще е видима, ако се попълнят данните за банковата сметка. Помня, че се регистрирах първо с банков акаунт, след време добавих и верифицирах картата.
 
От: От: paypal

Кликаш на Withdraw->Кликаш на Withdraw funds to your card->Избираш баланс (ако имаш повече от един)
->Пишеш сумата която искаш да изтеглиш и кликаш на Continue->Ще видиш таксата която ти взимат и колко ще получиш в картата,ако ти харесва потвърждаваш и чакаш да одобрят транзакцията от PayPal
и банката да осчетоводи плащането-по мои наблюдения 3-5 дена.[/


Благодаря за отговора.
Ще пробвам дано не сгреша някъде.
 
От: От: От: paypal

Здравейте . И аз имам пари в пейпал-а но като дам Withdraw и попълня моите данни на моята Виза Електрон ми изписва ----- We're sorry, but that credit card can't be linked to additional PayPal accounts. Please link a different credit card.
Какъв е проблема ? Ще съм много благодарен ако някой ми обесни
 
От: Теглене на пари от paypal без карта

  1. Картата е издадена от ОББ;
  2. Картата е на др. банка, но не става за международни разплащания;
  3. Картата не е активирана от банката;
  4. Картата е ВЕЧЕ била използвана в ДРУГ твой PP акаунт („can't be linked to additional…“). 1 карта може да се регистрира само към 1 PP акаунт. Отрегистрираш ли от X акаунт, регистрираш ли я в Y акаунт, автоматично X и Y ще бъдат linked, ако имаш „запори“ (limits) някакви, авт. ще се „пренесе“ и към новият акаунт;
  5. Имената на картата не съвпадата точно с имената (1:1), които са въведени в PP акаунта;
  6. Друг вид проблем.
Залагам на 4..

Извод: Изваждане на нова карта. Hint: нека да бъде прикачена към EUR банкова сметка, съответно и картата да бъде в €, за да няма „превалутиране“ като теглиш суми в €. А ако са главно (или повечето) в $, то тогава USD bank acc + $ карта съответно. При BGN банковите акаунти с BGN карти ВИНАГИ има „превалутиране“ и то при използване на най-кофтият възможен курс на света – този на PP.
 
От: От: Теглене на пари от paypal без карта

Извод: Изваждане на нова карта. Hint: нека да бъде прикачена към EUR банкова сметка, съответно и картата да бъде в €, за да няма „превалутиране“ като теглиш суми в €. А ако са главно (или повечето) в $, то тогава USD bank acc + $ карта съответно. При BGN банковите акаунти с BGN карти ВИНАГИ има „превалутиране“ и то при използване на най-кофтият възможен курс на света – този на PP.

Не съм съгласен с това. Използва се курса на банката ти, не този на PP. Когато плащаш PP пуска заявка за X$ или X€ и банката ти превежда тази сума като ти превалутира парите от сметката. При теглене е пак така - PP праща X$ или X€ към картата ти, ако сметката отзад е в BGN то банката ти ги превалутира в левчета и ти зарежда сметката. ;)

Кога има превалутиране в PP?
Когато работиш с баланса си:
- имаш баланс в EUR, а плащаш някъде в USD или обратното.
- имаш баланс в EUR и искаш да си прехвърлиш парите по баланса с USD (доста тъпо решение :) )
 
От: Теглене на пари от paypal без карта

Не си, не си. Докажи.

Ето и аз доказвам. И аз съм Withdraw-вал преди време доста пъти (и от EUR към BGN, и от USD към BGN, после и от EUR-to-EUR, и от USD-to-USD), разлика опр. има, опр. НЕ се използва „rate-а на банката, към която е картата, която е вкарана в PP акаунта“, а rate-а на PP (тяхната банка ли ще е, тяхната система ли ще е, какво е там, не знам; освен знаенето, че винаги цакат и винаги rate-а им е по-ЛОШ от 90% от банките в света). При Withdraw от еднаква валута (PP Balance) към еднаква валута (картата/банковия акаунт) си получаваш точната сума, колкото си изтеглил, до последната цифра/нула. Докато, ако е към BGN… гадаеш. За ниски суми е все тая и няма значение. За високи – има.

https://kb.odesk.com/questions/1341...osts+are+associated+with+PayPal+withdrawals?+
http://forums.whirlpool.net.au/archive/1841931
https://cms.paypal.com/au/cgi-bin/?...nancialServicesGuideandProductDisclosure_full
 
От: Теглене на пари от paypal без карта

На 7 януари тази година съм теглил от PP към българска банкова карта 500USD. Таксата на PP е 2.50USD и при мен идват 497.50USD. По сметката ми са заредени 740.11BGN по курс "безкасово купува" на банката.

БНБ курс за въпросния ден: http://valuti.bgbanki.net/bnb-fixing/курсове-на-bnb-bg-за-07-01-2013/
Според този курс 1.49998 е трябвало да получа 746.24BGN, но естествено банката има по-нискък курс за безкасово купуване и безкасово продаване. Ако се чудиш какво значи "безкасово" то е точно това... Случи за обмен при танзакциите. На 1000% съм сигурен, че курса на PP е бил МНОГО по-нискък от 1.487 на колкото е обменила моята банка. Аз лично не можах да намеря историческа информация за PayPal exchange rates.

Картата към която съм превеждал е Visa Electron.

Съвсем друга бира е, че реално PP няма как да знае каква банкова сметка стои зад дадена карта - кредитна, дебитна, левова, доларова и т.н. че да прави каквито и да е схеми... Това откъде го знам? Еми и аз имам картови разплащания по моите услуги и имам само данните на картата на клиента, нямам данни за банковата му сметка и каква валута е и прочие...

ПС. Всеки сам си преценя на кой да вярва - този който е чел по форумите или този който е боравил реално с парите...
 

Горе