Тези директории за статии имат ебати изискванията

Знам, че тука има много собственици на директории за статии, но няма такива изисквания. В 3-4 от тях не са ми приели статиите, като тук искам да вметна, че са уникални, но примерно не са достатъчно дълги - примерно не им достигат 2-3 думички:) те какво искат ....роман на Иван Вазов ли, някакъв супер уникален, където никой не го е чувал.....ще си ползвам сателитките, поне са ми тематични, за разлика от тези директории. Дигам си пр на сателитките и си стават като директории за статии. Та някой от тези директории имат по 70-80 статии и пък някви ебати притенциите, та то един качествен сателит има по толкова статии, отрязвам ги
 
От: Тези директории за статии имат ебати изискванията

Изискванията на директориите за статии се вдигат с изискванията на Google за линковете. Ако искаш добри и качествени линкове ще трябва да отговориш на високите изисквания.
 
От: Тези директории за статии имат ебати изискванията

Не е само вдигане на PR, за да е ценен линка е нужно и да е от авторитетен домейн или поне с добри стойности. След това следват, релевантност, опримизиране на статията, баунс рейт за съответната страница и др.

Не защитавам собствениците на артикъл директории, но ако имат условия, то няма какво да се прави, освен да се спазват, ако искаме линк от там. И смея да кажа, че тук големите са доста "отпуснати", сравнявайки ги с другите - световните.

Например, Ezinearticles следят линкове, дали имаш в бодито, дали си под или на определения % за кл. думи. Друга пък не ти слага линковете, ако ме си Премиум, трета (даже голяма част от тях) не позволяват картинки. Статия без картинка си е просто текст и е идея по нечетима. Аз лично чета, но просто съзнанието ми търси образ, с който да свърже текста. Нормално, особено ако четем информационна статия, а в тези сайтове са предимно такива.

Спомням си даже един собственик на артикъл директория как ми дописа два реда, за да ми одобри статията. Предопреди ме, че правилата са си правила и това е. И вече си знам. За това, ако си с едно или две изречемия по-къс, направи ги. И ако реджекват статия е хубаващо да се слага коментар защо е отказана. Все пак всеки трябва да гледа нещата да се случват.
 
От: Тези директории за статии имат ебати изискванията

Знам, че тука има много собственици на директории за статии, но няма такива изисквания. В 3-4 от тях не са ми приели статиите, като тук искам да вметна, че са уникални, но примерно не са достатъчно дълги - примерно не им достигат 2-3 думички:) те какво искат ....роман на Иван Вазов ли, някакъв супер уникален, където никой не го е чувал.....ще си ползвам сателитките, поне са ми тематични, за разлика от тези директории. Дигам си пр на сателитките и си стават като директории за статии. Та някой от тези директории имат по 70-80 статии и пък някви ебати притенциите, та то един качествен сателит има по толкова статии, отрязвам ги

И колко думи са ти искали? По принцип броя на думите си е стандартно изискване и не виждам нищо лошо в това.

Малоумно изискване е например да трябва да събмитваш по 2 статии - една с линк и една без линк. Тоест да им подаряваш по 1 статия като искаш да вземеш линк. (то не че и тая с линка не е подарък, но все пак взимаш нещо в замяна)
 
От: Тези директории за статии имат ебати изискванията

Това дето една с линк друга без линк е странно да ... Иначе аз примерно се дразня на някои директории дето в правилата пишат, че одобряват за два работни дни, а реално статията се одобрява след 4-5 дни. Да не говорим, че има директории, които въобще не се поддържат. Имам списък с 9 (БГ) директории, които приемат статии и си одобряват редовно поне за сега, две от тях дори автоматично.
 
От: Тези директории за статии имат ебати изискванията

Аз друго се чудя. Дали не е добре като имаш статия за пускане да я пуснеш в г+ профила си или профил такъв на друг познат или непознат, ако ти я постне....
Въобще какво мислите по тази тема?
 
От: От: Тези директории за статии имат ебати изискванията

че одобряват за два работни дни, а реално статията се одобрява след 4-5 дни. Да не говорим, че има директории, които въобще не се поддържат.

Е понякога се случва, аз в тази която пуснах наскоро по принцип всеки ден по няколко пъти я преглеждам, но имаше миналата седмица мисля период от два дни в който просто нямах ама грам време и тотално ми отлитна от ума. А и други неща се случват собственика може да е болен, да му се прецака пц., и куп още неща. За това не можем да се сърдим. :)
 
От: Тези директории за статии имат ебати изискванията

Да, знам какво е да поддържаш много сайтове и определено тези директории не правят чак толкова пари, че да им обръщаш толкова голямо внимамие. Ако имаш десет сайтове, а артикъл директорията е тази, която изкарва най малко, колко мислите, че ще се следи спрямо другите. Не е само да натиснеш апрулв бутона, трябва да я видиш дали е дубликейт и да я прочетеш дали става за нещо. Аз съм доволен, когато одобеавят и след три дни даже. Знам, че има редакция, която наистина си държи на качеството.
 
От: Тези директории за статии имат ебати изискванията

Да може и аз да не съм прав, тъй като говоря от гледната точка на фрийлансър, на който понякога му се пищи на главата защо тази или онази статията не е излезнала в срок. Статиите перфекти, редактирани, с повече думи от необходимото всичко точно обаче статията се бави. Онзи звъни по телефона побеснял "Абе кво стаа с тия статии - матии!!!" аз му обяснявам, че поддръжката на директориите са хора и понякога отнема техническо време докато предгледат всичко, но онзи продължава "Е да ама аз си плащам нали, обади им се там на твойте хора! да пускат статията" разбира се, не всички хора са такива но се намират ...

Другото е когато ми дадат техен списък "Ето ви списък, в тези директории публикувайте" аз отварям списъка и виждам, че в 5 от 10 директории последните публикувани статии са от Ноември миналата година. Звъня и обяснявам но човека казва, ама как аз тоя списък го изтеглих от еди кой си сайт, на еди кой си СЕО специалист. И става дълга и широка докато уверя човека, че директорията Х не публикува статии. Та това е общо взето.
 
От: Тези директории за статии имат ебати изискванията

Спомням си даже един собственик на артикъл директория как ми дописа два реда, за да ми одобри статията. Предопреди ме, че правилата са си правила и това е. И вече си знам. За това, ако си с едно или две изречемия по-къс, направи ги. И ако реджекват статия е хубаващо да се слага коментар защо е отказана. Все пак всеки трябва да гледа нещата да се случват.
Аз обикновено така правя. :) Случвало ми се е да получавам и кратки и съвсем не уникални статии, както и с адски много правописни грешки. Но ако са полезни и обвързани с тематиката, си играя доста време да ги поправя и оформя така, че да съответстват на условията ми. След това пращам предупредителен емейл, че това ще им е последната, ако не спазват условията. Все пак си губя времето за тях самите без печалба, която ми е 20 цента от адсенс за 6 месеца.
 
От: Тези директории за статии имат ебати изискванията

ок, съгласен съм, но поне един имейл да ти изпратят....аз публикувам и ни вес ни кос и изобщо в някой не знам дали одобряват изобщо, или собственика на директорията я е зацепил. Направих си труда и отделих 10-12 такива директории. Някой ако знае за 7-8, които са актуални, моля да драсне
 
От: Тези директории за статии имат ебати изискванията

Да, и аз бих желал да знам за такива - активни и работещи. Листи много, но ако искаш точно в такива да си публикуваш статията, тогава трябва да си ги имаш под ръка.
 
От: Тези директории за статии имат ебати изискванията

Аз използвам тези 9 като последната не е публикувала от 20 Февруари 2013.

Преди малко се регистрирах и в rozovadolina.net на колегата TheCrazyBastard пък ще видим там дали ще се появи статията ми.

postvai.com
bgarticle.com
seopossessor.com
аквичоп.com
razkazi.info
myseoblog.org
kak-da.com
ipotpal.webpossessor.com
marinkovi.com
 
От: Тези директории за статии имат ебати изискванията

Аз одобрявам за около 7 дни, и това е защото:
- 50-70% от потребителите пускат дублирани статии и ми губят времето (въпреки, че в условията ясно е записано, че не приемам такива)
- директорията не ми печели пари, държа я само за да мога да я ползвам и аз и съответно и влизам веднъж на седмица да трия и одобрявам
- директорията е безплатна
- никъде не съм написал срок, за който ще одобрявам и не се ангажирам с такъв, всеки е свободен да ползва сайта или да не го ползва

Който има претенции, да си поддържа сам мрежа от сайтове, на различни IP адреси, да им плаща домейните и да си поства в тях.

ПС: сега влязох, изтрих 5-6 статии и нямаше нито една, която да става за одобряване.
 
От: Тези директории за статии имат ебати изискванията

Всяка директория за статии си има определени правила и те задължително трябва да се четат и спазват. Тук не става въпрос за обикновените "условия за ползване", когато се регистрираме в някой сайт и просто цъкаме, че сме съгласни.

Всичко е много ясно и просто. Ако искате линк - правите всичко, за да отговаря вашата статия на условията, ако не ви харесват условията - направете си ваша директория за статии.

Подкрепям собствениците на директориите за статии и се надявам те все повече да се увеличават, не мисля, че може да се упрекват чиито и да е правила, тъй като, както по-горе се спомена, никой не печели директно паричен ресурс от това, т.е. не ви се взимат пари за публикуване.
 
От: Тези директории за статии имат ебати изискванията

...
Преди малко се регистрирах и в rozovadolina.net на колегата TheCrazyBastard пък ще видим там дали ще се появи статията ми.
...
Одобрена е. Рано си я пуснал, гледам преди 7 часа, но днес бе натоварен ден. Малко викане по митинги, за риба ходих, на гости бях и ударих някоя ракия.. Нормално е :) А и на работа ходя през седмицата, така че имайте търпение.. Всичко трябва да се преглежда по реда. По малко от 10 часа си е направо късмет да бъде одобрена статия. Наздраве на всички и Честит Национален Празник :)
 
От: Тези директории за статии имат ебати изискванията

Здрасти колегаjordan3214, разбирам те перфектно като потребител но не и като администратор на директория за статии :)
Развивам една директория /тая в подписа ми/ и мога да кажа че се грижа горе-долу добре за нея, разбира се когато имам време. Както всички знаем подобни сайтове не носят нищо или почти нищо на собствениците им.
Аз не мога да говоря от името на колегите, но мога да кажа от мое име какво и как. В директорията за статии http://markovi-chasovnici.info съм сложил всички възможни екстри за потребителите. G+ верификация, Фацебоук и т.н. Отделно от това правим и събмит на статиите, срещу всичко това искам само едно нещо, да се четат правилата за публикация. Те не са високи, но дори това не се прави, последната седмица съм изтрил 9 статии, точно заради това че не отговарят на тези правила.
Затова предлагам за конкретната директория и за колеги от форума, пуснете няколко статии, ако всичко по тях е ОК ще ви направя автори и няма да чакате одобрение. Колегата уни-уеб от форума е един от тези потребители :)
Аз за съжаление нямам времето, а пък и желанието да дописвам статии, ако отговарят на условията ги пускам, ако ли не, не. Дори вече пуснати статии след време пак ги проверявам, на случаен принцип, и ако се окаже че въпросната статия се появи и другаде.... директен БАН.
От страната на администратор разсъждавам така, правя всичко по силите си за да е ОК директорията, и в замяна искам само коректност... е, след като не я получавам, защо трябва да го правя?!?!
Та поне се унесох...
Имам и още една директория, тя е с над 1600 статии вече, там беше страшно, що статия се изтри що чудо... ама беше :)
Та въпросната директория е: http://bgarticle.com/
Всеки е добре дошъл и тук, само преди това ви моля да прочетете условията, както и в другата директория и тук не са завишени. Но пък за разлика от първата, тук сме безкомпромисни.
И накрая...
Знам че чакането изнервя и дразни много, и мен ме дразни :)
Затова се старая поне веднъж на ден да ги поглеждам и двете, и ако всичко е ОК пускам статиите. Обаче, след 2-3-4 седмици може и да направя проверка /а правим/ и ако точно вашата статия се окаже "дубъл" заминава и тя, и акаунта. Това мисля, че май още не сме го добавили в условията.. ама скоро ще го добавим. :)
Нека бъдем коректни едни спрямо други, уважавайте труда ни /на всички админи на директории за статии/ той е безплатен, и ние ще уважаваме вашите статии и труда ви ;)
 
От: Тези директории за статии имат ебати изискванията

Ако искате да си разпространите контента, то събмитвайте в близки по тематика блокове, чрез гест постове, а не в наспамени директории за статии. Тези сайтове ще ги ударят филтрите на Гошо (въпрос на време), така че да си имаме едно на ум.
 
От: Тези директории за статии имат ебати изискванията

Ако искате да си разпространите контента, то събмитвайте в близки по тематика блокове, чрез гест постове, а не в наспамени директории за статии. Тези сайтове ще ги ударят филтрите на Гошо (въпрос на време), така че да си имаме едно на ум.

Съгласен, но нека да се използват само санирани.
 

Горе