Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Какво предпочитате да си купите за прекарване на свободното си време?


  • Общо гласове
    61
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Електронните книги нямат душа, не ме кефят нещо. Друго си е хартийката.

Важните книги ги имам в реалната си библиотека, но не си пълня чували с книги,,, всички книги, които имам съм чел, а не са сложени за украса
Пък да не ти казвам колко тиливизора имам, чи щи стани лошо
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Съмнявам се някой да си купува книги, само и единствено с целта да ги пъха в чували :D
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Съмнявам се някой да си купува книги, само и единствено с целта да ги пъха в чували :D
Не са съмнявай, чувека са фали с ного книги в чували
Аз гласувах за ТВ - то, защото обичам 42 инчови...иначе библиотеката ми е пълна, държа книги и в чували вече. Постоянно се монтират рафтове, а на бластера ще му лисна една кофа бистра вода да се свести малко.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

За душата може и да сте прави, но аз не приемам книгите така :) Аз не чета книги за удоволствие, аз чета, за да науча някаква информация, която да ми е полезна сега или в бъдеще. Затова обичам и електронните книги :) Там си маркирам лесно текстовете в различни цветове, маркирам цели страници и има търсачка. :)
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

+1 именно липса на душа щяшх да напиша и аз. Друго си е да вземеш книгата в ръка да я отвориш, прелистиш и усетиш миризмата на хартия и мастило...
Особенно старите книги :) Има доста интересни неща, които човек може да прочете и които никой никога няма да преиздаде. Такива книги, които с библиографска рядкост, дават кефа от четенето. А миризмата на 100 годишна книга е....несравнима. Абе, романтика :lol:
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Особенно старите книги :) Има доста интересни неща, които човек може да прочете и които никой никога няма да преиздаде. Такива книги, които с библиографска рядкост, дават кефа от четенето. А миризмата на 100 годишна книга е....несравнима. Абе, романтика :lol:

Насълзиха миса очите от романтика, бахти IT сектора
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Насълзиха миса очите от романтика, бахти IT сектора
Гледай да не се насълзиш отзад, че тогава не знам какво ще те правим :lol:
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Ако трябва да избирам измежду двете предложения, определено бих се спрял на библиотеката. Не ползвам телевизорь вече към 3 години, просто много режисирано инфо се пуска там и постепенно загубих интерес.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Виж файлът 12673

Без книги за къде?

Между другото ако искате да общувате със нови и интересни хора ето един прост тест. Попитайте го коя книга дето я е чел наскоро му е доставила удоволствие. Един вид - дай съвет какво да чета през лятото/ваканцията/отпуската и т.н.

По-простичките хора - ще ви кажат че не четат щот е загуба на време или ще ви излъжат по един или друг начин за да прикрият това че не четат нищо.
Останалите - ще ви кажат нещо като "Х от писателя З" или "абе в момента чета Х, но преди месец-два четох З и ми хареса много".
Експертите - ще ви попитат за жанр и тогава ще си кажат експертното мнение.

Разбира се последните 2 са вашата цел.

Хора които не четат поне 10 книги на година са обречени.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Прикрепеният ти файл дава фал
А книгата дето ми препоръча за плажо е готена и ретро, па язе кълва по фантастика ного
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Много начетени сте всички, но аз гласувах за телевизора. А и, защо винаги свързвате телевизорите с новините, не мога да разбера? Аз наскоро си взех 3D телевизор и го ползвам главно за гледане на филми, даже доста успешно замества киното. Освен това, новите ТВ-та са с операционни системи, имат браузъри и приложения. Заместват до голяма степен компютрите. Като цяло, новини почти не гледам, но това не ми пречи да гледам други неща. Сравнението с библиотека книги ми се вижда много пресилено - това са две коренно различни неща. Аз пък не харесвам старите хартиени книги и чета на електронен четец - много по-лесно и удобно ми е.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Относно тези които съхраняват много книги у дома. Трябва да знаете, че те са идеалната среда за живот на всякакви гадинки. Т.е. не помагат на здравето :)
все едно е да работите в библиотека..
Няма смисъл да съхранявате много книги само за да кажете, че имате голяма библиотека.
 
От: От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Относно тези които съхраняват много книги у дома. Трябва да знаете, че те са идеалната среда за живот на всякакви гадинки. Т.е. не помагат на здравето :)
все едно е да работите в библиотека..

Е какво да ги правя моите? За да хвърля книга, трябва да се самоубия първо....
Пък и никой не си купува книги, за да ги складира, а за да ги чете, което на бластера му е непонятно.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Много начетени сте всички, но аз гласувах за телевизора. А и, защо винаги свързвате телевизорите с новините, не мога да разбера? Аз наскоро си взех 3D телевизор и го ползвам главно за гледане на филми, даже доста успешно замества киното. Освен това, новите ТВ-та са с операционни системи, имат браузъри и приложения. Заместват до голяма степен компютрите. Като цяло, новини почти не гледам, но това не ми пречи да гледам други неща. Сравнението с библиотека книги ми се вижда много пресилено - това са две коренно различни неща. Аз пък не харесвам старите хартиени книги и чета на електронен четец - много по-лесно и удобно ми е.

Аз телевизора го свързвам с гледането на филми и сериали изтеглени от интернет. На него негладам телевизия, защото е безмислено при условие, че един филм или сериал се тегли бързо и след това го гледам на голям екран. Но не гледам постоянно. В повечето дни до 1 час или 45 минути видео на ден а понякога не ми се гледа. От книгите имам изтеглени на четец но имам и хартиени. Мисля, че може да се гледат филми и сериали и да се чете. И най-важното е че с филмите, сериалите и книгите ние живеем повече от един живот. Аз смятам, че е добре eдна стара книга да се даде на приятел да я чете или да се продаде.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Каква е тази ограничена анкета?
Това че някой решава да избира едно от двете си е негов проблем. Факта че имам 55 инчов телевизор (не знам кой реши че телевизор се ползва само за телевизия :D) не променя факта, че имам библиотека с над 400 книги.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

(не знам кой реши че телевизор се ползва само за телевизия :D)

на другото нормалните хора му викат МОНИТОР -> М-О-Н-И-Т-О-Р :clap: пиша бавно, в случай, че не може да четеш бързо :shock:
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Всъщност тъпо е да гласуваш за библиотеката, ако не го усещаш вътрешно, а само защото е по-правилно прието според обществото. Тази анкета зависи много според етапа на развитие на човека в различни фактори като - възраст, професионална заетост, финансово състояние и още много др.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

@nortrant винаги ли се опитваш да докажеш, че си достоен заместник на ционер(единица за глупост; hint: милиционер)

Playstation/Xbox/MediaCenter/etc. към какво се връзват?
Не ми отговарай знам, че не знаеш защото дори не правиш разлика между монитор и телевизор.
 
От: Телевизор vs. Библиотека пълна с книги

Може ди да се сравняват несъпоставими неща?
Пълна глупост, какво е общото между двете на каква база е това сравнение?
По скоро питай на книгите ли отделяте повече врвме на телевизора или на жената?:)) опс забравих и колата
 

Горе