Тествайте новия български революционен WordPress плъгин Social Time Master

Re: От: Тествайте новия български революционен WordPress плъгин Social Time Master

Плъгина е нещо като безплатна версия на Hootsuite. Можеш да си нагласяш постове за социалките т.е да избираш на коя дата в колко часа да се постват и скрипта ти ги поства вместо теб.

Да, идеален е за хора водещи активно социален маркетинг. Доста удобен е и бих го ползвал с голямо удоволствие. Дори мисля да го предложа на някои мои познати, които активно пълнят сайтовете си със съдържание. ;)
 
Re: От: Тествайте новия български революционен WordPress плъгин Social Time Master

Благодаря Иво! :)

Ще съм напълно прозрачен, защо се опитваме да го популяризираме в БГ.
Правим го, защото очакваме подкрепа от сънародници да се направят даунлоуди и ревюта на безплатния плъгин.
Това от своя страна ще доведе до други даунлоуди и snowball или лавинообразен процес, който да докара вече и
потребители от целия свят, които от своя страна след като пробват безплатната версия и я харесат могад да стигнат
до закупуване и на платената версия (или на SAAS версията която предстои да пуснем).

Нямаме никакво намерение да продаваме платената версия на българи.
Както съм го правил преди и с другите си продукти - на всеки българин, който иска да ползва плъгина
предоставяме платената версия безплатно. Все пак сме малка общност, малък народ и трябва да се държим
един за друг и да си помагаме.

Така че, ето ви направо линк за (платения) плъгин: http://wiziva.com/stm.zip

Но моля да не се разпространява на англоезични сайтове! :)
В настройките ще ви иска лицензен код. Въведете това: 2V0DErC5Zc
Този код ви регистрира плъгина и ви дава възможност да го ъпдейтните
автоматично при пускането на нови версии.
А който желае да получава и информация за ъпдейтите моля да се запише в мейллистата ни тук (на английски е): http://wiziva.com/newsletter.html

И много ще сме благодарни, ако направите поне по един даунлоуд на безплатния плъгин.
А ако го тествате молим за отзиви и идеи за подобрение?
Благодаря! :)

Колега, още веднъж браво.
Имам няколко въпроса за ФБ постването:

1. Какво точно се праща към ФБ? Урл на статията в ВП ли?
1а. През коя точка на ФБ пуска урл - апи или друга?
2. Как става графика - в смисъл през крон ли върви на сървъра или как?
3. Ако искам да постна следното: 5 статии в 200 фб страници по едно и също време, напр в 10 00 ч. Това означава, че плъгина ще трябва да направи 1000 заявки към ФБ (и бит.ли), така ли е? Ако да няма ли опасност ФБ да сложат капча или да резнат по някакъв друг начин достъпа до апи-то от това ИП? Или да блокират акаунта?
3а. Има ли забавяне между постването на урл-тата / на фб страниците.
4. По някога ФБ слагат капча при логване да видят, че си ти (не знам дали при оаут е така). Това ще създаде ли проблеми?
 
От: Тествайте новия български революционен WordPress плъгин Social Time Master

Колега, разучих плъгина, гледах видеата и исках само да те поздравя, че си един различен българин, мислещ човек. Това трудно се среща.

Благодаря колега! :)
То и да не го мислиш много-много с практиката се получават интересни неща...
 
От: Re: От: Тествайте новия български революционен WordPress плъгин Social Time Maste

Колега, още веднъж браво.
Имам няколко въпроса за ФБ постването:

1. Какво точно се праща към ФБ? Урл на статията в ВП ли?
1а. През коя точка на ФБ пуска урл - апи или друга?
2. Как става графика - в смисъл през крон ли върви на сървъра или как?
3. Ако искам да постна следното: 5 статии в 200 фб страници по едно и също време, напр в 10 00 ч. Това означава, че плъгина ще трябва да направи 1000 заявки към ФБ (и бит.ли), така ли е? Ако да няма ли опасност ФБ да сложат капча или да резнат по някакъв друг начин достъпа до апи-то от това ИП? Или да блокират акаунта?
3а. Има ли забавяне между постването на урл-тата / на фб страниците.
4. По някога ФБ слагат капча при логване да видят, че си ти (не знам дали при оаут е така). Това ще създаде ли проблеми?



1. URL на статията за оригиналния Variation, за другите Variations го модифицира, като добавя един GET параметър, за да направи URL-то уникално и да проследи кликовете за даден Variation. Не разбрах много добре въпроса 1а, но гледам че питаш за AIP... та плъгина ползва Graph API-то за постване във Feed (личен, на страница, на група).
2. Ползва WP cron. За целта за по ненатоварени сайтове е добре са се пусне една крон задачка, която да зарежда wp-cron.php. Много има изписано из нета по темата за WP cron, но ако някой има въпроси ще отговарям.
3. Не е добра идея да го правиш това. Всъщност малко вероятно е плъгина да направи 1000 поста без да достигне ограничението за изпълнение на PHP скрипт (освен ако не си на dedicated server и махнеш ограниченията). Освен това няма логика да пуснеш 5 статии на един акаунт наведнъж... добре е да има поне няколко часа отстояние между тях. Няма логика да показва капча, при положение, че постването се прави от приложение. FB няма да банне акаунт или приложение от раз заради множество постване. На първо време ще връща грешки за превишен лимит (статистика може да се види в Insigts: https://www.facebook.com/insights/). Има вероятност, ако многократно се достига лимита да банне приложението. Мисля си, че с 200 страница няма да има проблем, но все пак да не се постват няколко поста наведнъж на една и съща страница. Ограниченията на FB са за потребител и варират в зависимост от engagement-а, но ориентировъчно са 20-тина заявки на потребител на ден. Т.Е. ако постваш на много страници е добре да имаш няколко потребителя/админа.
Няма забавяне на постването, освен времето което отнема на крон скрипта да направи заявките. Да уточня, че завка към bit.ly се изпълнява само веднъж за дадено URL. Ако поства многократно едно и също URL, заявка към bit.ly ще се изпълни само първия път.
4. Както вече споменах капча няма как да покаже, при положение, че постването става от приложение автоматично.

А ти наистина ли поддържаш 200 страници или това е хипотетичен въпрос?
 
Re: От: Re: От: Тествайте новия български революционен WordPress плъгин Social Time M

1. URL на статията за оригиналния Variation, за другите Variations го модифицира, като добавя един GET параметър, за да направи URL-то уникално и да проследи кликовете за даден Variation. Не разбрах много добре въпроса 1а, но гледам че питаш за AIP... та плъгина ползва Graph API-то за постване във Feed (личен, на страница, на група).
2. Ползва WP cron. За целта за по ненатоварени сайтове е добре са се пусне една крон задачка, която да зарежда wp-cron.php. Много има изписано из нета по темата за WP cron, но ако някой има въпроси ще отговарям.
3. Не е добра идея да го правиш това. Всъщност малко вероятно е плъгина да направи 1000 поста без да достигне ограничението за изпълнение на PHP скрипт (освен ако не си на dedicated server и махнеш ограниченията). Освен това няма логика да пуснеш 5 статии на един акаунт наведнъж... добре е да има поне няколко часа отстояние между тях. Няма логика да показва капча, при положение, че постването се прави от приложение. FB няма да банне акаунт или приложение от раз заради множество постване. На първо време ще връща грешки за превишен лимит (статистика може да се види в Insigts: https://www.facebook.com/insights/). Има вероятност, ако многократно се достига лимита да банне приложението. Мисля си, че с 200 страница няма да има проблем, но все пак да не се постват няколко поста наведнъж на една и съща страница. Ограниченията на FB са за потребител и варират в зависимост от engagement-а, но ориентировъчно са 20-тина заявки на потребител на ден. Т.Е. ако постваш на много страници е добре да имаш няколко потребителя/админа.
Няма забавяне на постването, освен времето което отнема на крон скрипта да направи заявките. Да уточня, че завка към bit.ly се изпълнява само веднъж за дадено URL. Ако поства многократно едно и също URL, заявка към bit.ly ще се изпълни само първия път.
4. Както вече споменах капча няма как да покаже, при положение, че постването става от приложение автоматично.

А ти наистина ли поддържаш 200 страници или това е хипотетичен въпрос?

Мерси за инфото. Аз не, но познавам човек с ~1000 страници. :)
Предполагам 200 страници е нещо не толкова невероятно. Ако са 20 едва ли има смисъл от приложение.
Има ли някъде описание на лимитите за приложение и достъп като потребител (през браузер)?
 
От: Re: От: Тествайте новия български революционен WordPress плъгин Social Time Maste

Да, идеален е за хора водещи активно социален маркетинг. Доста удобен е и бих го ползвал с голямо удоволствие. Дори мисля да го предложа на някои мои познати, които активно пълнят сайтовете си със съдържание. ;)

Благодаря!
Ще се радваме на отизиви, като започнеш да го ползваш!
 
От: Re: От: Re: От: Тествайте новия български революционен WordPress плъгин Social Ti

Мерси за инфото. Аз не, но познавам човек с ~1000 страници. :)
Предполагам 200 страници е нещо не толкова невероятно. Ако са 20 едва ли има смисъл от приложение.
Има ли някъде описание на лимитите за приложение и достъп като потребител (през браузер)?

Не знам каква полезна информация може да се извлече, но все пак са описани тук:
https://developers.facebook.com/docs/reference/ads-api/api-rate-limiting/
 
Re: От: Re: От: Re: От: Тествайте новия български революционен WordPress плъгин Socia

Не знам каква полезна информация може да се извлече, но все пак са описани тук:
https://developers.facebook.com/docs/reference/ads-api/api-rate-limiting/

Мерси пак.
Аз се чудя ако някой хора почнат да пускат много често или до много страници и нарушат лимитите на ФБ, кое се блокира: приложението за определения човек или приложението като цяло (т.е. всички го губят)?
 
От: Тествайте новия български революционен WordPress плъгин Social Time Master

garnet
и страниците, и приложението, и акаунтите :)

и не е само до определени часове, това с часовете е ако постваш забранени неща, ако те маркират като спамер, делват приложението, всички постове, в повечето случай акаунтите заминават, в някой случай заминават и страниците
 
Е как тогава работи хуутсуйт?
Нали е приложение и там милиони хора постват в секунда. Би трябвало да е на база личен акаунт. Не е ли?
 
От: Тествайте новия български революционен WordPress плъгин Social Time Master

Hootsuite може да има споразумение с Фб, че те продастявят тяхното приложение на 3-ти страни, а ние сме имали доста акаунти блокирани заради ползване на hootsuite, много много зависи как ще ползваш приложенията
 
От: Тествайте новия български революционен WordPress плъгин Social Time Master

Здравей, имам едно въпросче. Значи, нагласих плъгина според темплейта, който ти даде
Виж файлът 11538
Обаче, плъгина си споделя постовете винаги по няколко пъти наведнъж. Исках да попитам дали така е по принцип или аз някъде бъркам в Template-а
Виж файлът 11539
 
От: Тествайте новия български революционен WordPress плъгин Social Time Master

Здравейте, и на мен ми допада плъгина. Поздравления за свършената работа. Само не виждам къде да въведа лицензионния код, който любезно предоставихте. В сетингс страницата ми показва само полета за туитър карти. Може би не съм догледал нещо?!
 
От: Тествайте новия български революционен WordPress плъгин Social Time Master

И аз питам как да се възползвам от безплатната пълна версия, че нещо не мога да се ориентирам.. В плъгина не виждам къде може да се въведе този код, а на сайта хептен..
 
От: Тествайте новия български революционен WordPress плъгин Social Time Master

We are working to integrate G+ and Pinterest and they will become available in the next 2 weeks.

Нещо са замрели нещата май.
 
От: Тествайте новия български революционен WordPress плъгин Social Time Master

Нещо за съжаление не мога да добавя и профил в twitter написал съм всичко, но не става. Може би аз бъркам нещо.
 

Горе