Тия от Google са смотани - 5 милиона мейла са били хакнати

Blinky

Owner
Ако някой има поща там, или друг вид акаунт. Да тегли едни реет на паса. Сега чета из нета, че 5 милиона мейла били хакнат.

И от тук можете да проверите, но тула не е много точен: isleaked.com/en.php - дори се чудя кой го е пуснал, защото при мен не позна. ;)

Някой нещо да е видял, чул повече. Ама не са ли кретени....:) Поне един анонсмънт да бяха пуснали. Баси хората, чета из нетя. :)

http://www.businessinsider.com/russ...l&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer
 
Последно редактирано:
От: Тия от Google са смотани - 5 милиона мейла са били хакнати

На мен преди няколко седмици ми звъняха от Google Ireland, че ми блокирали акаунта в adwords, защото някой от някаква африканска държава се мъчил да ми влиза в мейла. След няколко дни активираха отново акаунта, но кой пък ще се мъчи да влиза се чудя, аз на него акаунт нямам нищо кво да се краде :).
 
От: Тия от Google са смотани - 5 милиона мейла са били хакнати

Писах в друга тема но и тук да се разпиша да сабера някое и друго мнение :D


Постна работа само 5 милиона То и сайта им падна на руснаците и архива с компроментираните emails изтрит което е нормално. Но има нещо гнило.Защо ще имаш 5 милиона адреси и пароли и ще ги постнеш в форум. Вероятно е било продавано и препродавано и накрая е стигнало до тоя пич които решил да публикува информацията.Но сигурно голяма част от тези адреси са руски щото е изтекло от google RU.
 
От: Тия от Google са смотани - 5 милиона мейла са били хакнати

20-те най-често ползвани пароли:

Код:
cat Yandex.ru.txt Gmail.com.txt Mail.ru.txt | sed -e 's/^[^:;]*[:;]//g' | sort | uniq -c | sort -nr | head -n 20
 252301 qwerty
 119868 123456
  32776 123456789
  16538 111111
  13761 12345
  12930 qwertyuiop
  12377 password
  11792 12345678
  10711 1qaz2wsx
  10198 1234567890
  10190 1234567
   8744 123123
   8411 123321
   8172 qazwsx
   8046 1q2w3e4r
   6514 7777777
   6303 qwer1234
   6251 000000
   6117 123qwe
   6055 1q2w3e4r5t

Активирайте си 2FA, ако още не сте го направили.
 
От: Тия от Google са смотани - 5 милиона мейла са били хакнати

На мен преди 2-3 седмици май бяха ми влезли през акаунта. Гледах едни клипчета в youtube и по едно време цъкам на Исторя, и видях, че има 5-6 някви други клипчета от последните гледани, които даже не бих се сетил да потърся за тях в нета. След това си смених паролата и въведох тва със смс верификация, но ми пречи на Thunderbirda, защото в гугъл има една опция за еднократни пароли, които са точно за такива мейл клиенти, но нещо само един път работи, а ппц в сайта им пише, че само веднъж ще я иска и после ще мога да ползвам клиента си без проблеми, но нещо не е така.
 
От: Тия от Google са смотани - 5 милиона мейла са били хакнати

На мен преди 2-3 седмици май бяха ми влезли през акаунта. Гледах едни клипчета в youtube и по едно време цъкам на Исторя, и видях, че има 5-6 някви други клипчета от последните гледани, които даже не бих се сетил да потърся за тях в нета. След това си смених паролата и въведох тва със смс верификация, но ми пречи на Thunderbirda, защото в гугъл има една опция за еднократни пароли, които са точно за такива мейл клиенти, но нещо само един път работи, а ппц в сайта им пише, че само веднъж ще я иска и после ще мога да ползвам клиента си без проблеми, но нещо не е така.
Баси кашата и как се оправи,,, ил оши неси се оправил, баси
 
От: Тия от Google са смотани - 5 милиона мейла са били хакнати

Аз ползвам услугите на Google почти на макс. Всички акаунти са ми свързани с един профили и една парола, която я зная само аз (и Google) и никога не съм я записвал, дори и на хартия. Освен това съм регистрирал и телефона си, за да мога чрез него да удостоверя собствеността си при евентуален пробив. Естествено, че има много начини да се хакнат акаунти и пощи, но има и доста начини да се защитят. За мен gmail е най - добрата и сигурна поща в момента.
 
От: Тия от Google са смотани - 5 милиона мейла са били хакнати

Това не е окраднато от гугълски сървъри...
 
От: Тия от Google са смотани - 5 милиона мейла са били хакнати

И от тук можете да проверите, но тула не е много точен: https://isleaked.com/en.php - дори се чудя кой го е пуснал, защото при мен не позна. ;)

тула познава, но НЕ ГО ПОЛЗВАЙТЕ. Нещата с него са доста странни - домейнът е регистриран два дни ПРЕДИ изтичането да бъде обявено публичн0

- WHOIS:

http://www.whoismind.com/whois/isleaked.com.html

За пръв път за това оповести lifehacker

Пробвах с ненужен акаунт и сайта действително ми върна първите две цифри от паролата. Много други споделят същото, така че няма съмнение, че сайтът разполага с базата данни за изтеклите акаунти.

Със създаването му обаче непосредствено преди изтичането да стане обществено достояние и с достъпа до данните, веднага може да свържем самият сайт с опит за създаване на нова база данни за хак, или в най- добрият случай за събиране на мейл списъци.

След оповестяването за изтичането навсякъде в мрежите беше посочен и същият сайт за проверка. След няколко дни lifehacker, в чиято публикация също имаше линк към него, го премахна.
 
От: Тия от Google са смотани - 5 милиона мейла са били хакнати

Нно ми пречи на Thunderbirda, защото в гугъл има една опция за еднократни пароли,

Няма такова нещо. Не си чел внимателно. Паролите не са за еднократна употреба, може многократно да се ползват. Нямам проблем с достъпа чрез POP3 до пощите си с тези пароли.

Има кодове за еднократно ползване (ако ти се счупи телефона), не ги бъркай с паролите. С тях не може да влезеш през POP3 протокол в кутията си (не става да ги дадеш на Thunderbird и да очакваш да работи).

Прочети още един път внимателно какво ти пише на екрана и помисли.
 
От: Тия от Google са смотани - 5 милиона мейла са били хакнати

Аз ползвам услугите на Google почти на макс. Всички акаунти са ми свързани с един профили и една парола, която я зная само аз (и Google) и никога не съм я записвал, дори и на хартия. Освен това съм регистрирал и телефона си, за да мога чрез него да удостоверя собствеността си при евентуален пробив. Естествено, че има много начини да се хакнат акаунти и пощи, но има и доста начини да се защитят. За мен gmail е най - добрата и сигурна поща в момента.

По принцип не е така.Дори Google не би трябвало да ти вижда паролата понеже е криптирана.
 
От: Тия от Google са смотани - 5 милиона мейла са били хакнати

По принцип не е така.Дори Google не би трябвало да ти вижда паролата понеже е криптирана.

Е то не би трябвало и те да ти го виждат, но все пак ключа за палатката е в тях ; , всичко можеш да видиш след като ти го криптираш ;)
 
не е баш така че всичко може да видиш при крипографията... Хепито знае... за другите накатко не е нужно да се знае паролата за да се логваш някъде md5(md5+salt)* и се записва хеша при логване всеки път се прави тази операция и се сравняват хешовете ако са еднакви те пуска без да ти се знае паролата.... ако някой има хеша на парлоата и знае алгоритъма може да генерира пароли да ги хешва и да сравнява хешовете докато я налучка

*мд5 вече е слаб но за примера става и пак една така хешната 14 символна парола би отнела 10к хиляди години на 500 левова видео карта


много по лесно е с килогър - затова вероятно не са изтегли от гугъл и някой да ги дектиптирал а директно са били записани от компютрите на хората

вбюлетин така ги криптира по споменатия начин
 

Горе