Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Нали знаете кои са блаженните.

Какво ще стане ли една голяма маса от слаби хора, да не би от количествено натрупване в качествено изменение :D

От къде съм сигурен за думите ли си? Вярам силно в едно нещо в прично-следствеността и историята - абсолютно всички големи революции промени войни и каквто се сетите винаги са дирежирани от силните - как нещо толкова велика като историята, никога не грешяло сега видите ли ще се промени. Масата си е маса, тя бива водена като стадо офце, от обора до пасището и обратно, като не виждат нещата около тях.

Такива утопии за да станат всички трябва сме равни, а това е невъзможно, докато още има инциативността и желанието за подобряване на статуктвото, никога няма просъществува утопия.

А и ме съмнява всички дейни и инциативни, да склонят за благото на общата идея :D

И на мен ми харесва проекта има доста сполучливи неща, но като цяло е утопия :). От времето на оно пак казвам, кой управлява - и не си мислете че е само до сила, ако беше до сила тълпата щеше да управлява, защото като тръгне тя няма сила равна на нея. Не прече си мислите, че именно революциите и тълпата правят нещо :) - тя е просто влак, но стрелочника е в сянка
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Добре, но представителната демокрация не е демокрация. Властта не в ръцете на хората, както пише в конституцията. Ама хич. Това е Олигархия. Това, което правим е само да избираме диктаторите си. Единствената възможна демокрация е тази, при която всеки член на обществото взима участие в управлението. Да, трудно е за постигане, когато си с индивидуалистична философия и си промивал мозъците на хората толкова много време да не се интересуват от политика и просто да консумират и да си гледат жалкия животец, докато ти им харчиш парите от данъци и ги даваш на фирмите, които са платили за гласовете, с които си станал управляващ:)

Управляващите се страхуват от Пряката демокрация, която ти наричаш утопия. Един референдум нещат да пуснат, а уж: "Цялата държавна власт произтича от народа. Тя се осъществява от него непосредствено и чрез органите, предвидени в тази Конституция" Народът обаче никаква власт не осъществява...
(Конституция на Република България - Чл. 1 , Aл. 2)
Единствената възможна, но неосъществена на практика, защото противоречи на човешката природа. Точно затова никога не е съществувала.
 
От: От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Токът ще поскъпва всяка година с 13%

Забележете и газта от 2008 до сега колко е скочила. Този говори за цена на едро явно щото на дребно е повече над 900лв. :)

Така ще е като мълчим сами сме си виновни. След това увеличение, в близките 5 години изобщо цената на тока не трябва да я пипат, дори нито с 1 % ! Тия май плачат за събаряне със сила. Да им пикая и на дружествата... абе мамицата и мръсна монополистка, няма ли чистка за тия посредници... :twisted: Първо тия паразити ЕРП-тата трябва да се махнат, и от там лека по лека ще започнат да се нареждат нещата.
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Това ще да е неква спекула, нали уж сега ще им режат изкупнитете на ВЕИ.

В момента ВЕИ и цената на изкупуването е извинението да си надуват 3те ЕРП-та цените.

За такива сфери, при които продавача става чист монополист поради естеството на дейност трябва се приватизира с як контрол а като не могат директна национализация
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

ДКЕВР орязва печалбата на инвеститорите във фотоволтаици

Крайно време беше - спаднали разходи, увеличаващо се предлагане и да не повлияе на изкупната цена това си е чист монополизъм няма какво да реват
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

ДКЕВР орязва печалбата на инвеститорите във фотоволтаици

Крайно време беше - спаднали разходи, увеличаващо се предлагане и да не повлияе на изкупната цена това си е чист монополизъм няма какво да реват

Пада им се. Лакомо дупе - кръв сере! :twisted:
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Ще видим дали ще стане, Бойко се стресна явно минава номера.
Проблема е че ще се съдят, защото навремето БСП-то като са подписвали договорите за изкопните били много яки тези договори и само чрез съд са минавали, редица такива процеси са минавали в западна ЕС, и голяма част са ги печелили производителите. Това спорих с един от главните журналисти на инвестора, яко агитираше да се купува една соларна компания на Узунов, бързо ги разобличих в ифото яко надуваха всичко и накрая с този се захапахме викам му правителството ако реши ще паднат цените, той ме контрира с процесите ще видим. Мисля че ще мине, все пак 7% доходност си е добре, а и панелите са ниски при добри преговори може и доходността мине 10%
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

425002_3559866839247_888591866_n.jpg
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите


Ами тогава на революция. Като не искат мира - на им секира :twisted:
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Това е направо възмутително. Да увеличават тока, нямам против, ама да увеличават и заплатите. То става невъзможно за някои хора на прага на бедността да посрещат елементарните си нужди.
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Вълчева, кой да ти увеличи заплатите. Стига с тоз соц. Заплатите се увеличва, намаляват от пазара и бизнеса. Ако ще си на държавна служба тогава си търси сметка от политиците.
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

На теория ако никой не се съгласява да работи за под 500-600 лв. или там каквато сума искат, работодателите няма да имат избор, освен да вдигнат заплатите, но това е много трудно да стане :)
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

311675_422212534498228_852288846_n.jpg
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Но на практика винаги има голямо количество което е съгласно да работи за тези пари. Търсене и предлагане кво да правиш. Като и търсените кадри не са толкова компетентни, както и предлагащата част в лицето на бизнеса 90% от него е некадърен. Много странно бачкат за 500 кинта дават им 500 кинта собствениците произвеждат продукт за 2-3к лв и после се чудят адежаба зако не се купува и свито потреблението и същевременно гледат с празен поглед зако се потрябва всичко вносно. А някой чакат доходите да скачат.
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Тука не съм съгласен с теб. Надявам се разбереш какво имам в предвид:

http://www.statisticbrain.com/stress-statistics/

Стрес нивата са огромни и на запад.

И аз не съм съгласен с теб. Надявам се да разбереш какво имам предвид!
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Тук не разбрах, в смисъл няма какво толкова се вадят неща при положение и че на запад нещата са същите. Стреса като цяло е в следствие на безброй много неща, това че негодуваш срещу герб и вадиш такава статистика, не означава, че те са фактор това ми бе мисълта
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

Днес попаднах на една хубава карикатура

557965_470528759632898_96741866_n.jpg
 
От: Токът скача, държавата продължава да извършва геноцид над българите

хахаха, да бе айде взимай пръчката на Хари Потър и да ставаш голям :D
 

Горе