Тотално ме отвяха със спам сайтове

Ако си правиш саитовете с лонг търм стратегия ще видиш много такива да се появяват и да изчезват.... Миналата година с блинки се нагледахме на такива :)
Да и което е страното излетяха добре направените SEO сайтчета. Евалата бацета. Но Г не е всичко - там спама си е преходен, макар че напоследък алгоритъма им е малко кофти и освен ч ги пускат на топ позиций, не ги махат и те си седят. Кофти, но факт.

Просто правете сайтове и се целете във всякакви думи, но незабравиайте това че освен играта честно, ноже да се наложи някой да ви мине с малко по-нечестан - това е грешка на търсачката - не правете като него (спамара), той си е преценил че няма да е там за дълго време.

Затова стратегията, която предприемаме завбъдеще е много по-различна от тогавашната, а Г си е със същият буклождиж алгоритъм. Имайки предвид всичко това - СЕо-то вече трябва да се прави малко по-съобразено с някой необявени неща. :wink:
 
Досега не съм виждал репортването на Гугъл да дава някакъв резултат.
Не помня от колко време го има като опция, но не е от ското. Още навремето аз, приятели и колеги сме репортвали.

Не съм чул случай нещо да е променило това.

А "спам сайтовете" не се затриват толкова лесно. Седят си с месеци, години. Глупостите с дубликейт контент и алабала са само зарибявки. :mad: Знам сайтове, които поне 30 имат един и същ контент и си заемат първите двайсетина страници в резултатите и си гледат кефа....
 
Да и още нещо.. Кофти за пича, който си е загубил целия трафик заради талаша, но все пак можеш да разчиташ, че потребителите търсят нещо си, не случайно, а защото им трябва. А като прелистнат всички талаши, ще те намерят.
Кофти, но все пак е начин да се пребориш като направиш сайта си читав.
Юзър френдли сайта е по-силен от СЕ френдли. Онзи сайт например със хилядите страници с заглавия за лекарства и прочие. Аз разцъках и естесвено няма жива маймуна на земята, която да обърне внимание на това, камо ли да стане клиент. Така че, като намеря все пак сайта на пича, който сега е изместен от талашите, ще му се обадя пак.
 
Не. Според мен няма да ходят никъде.

Седя си аз един ден на една стара работа и тогава шефчето се хвали.
Абе един наш сайт излиза на първо място по еди какво си (фразата беше на EN).

Тогава трябваше да барна малко по сорс кода.
тръгвам аз да едитвам и след един час гледам 3 сайта преди гордостта на шефа.

Лудница!!
(а аз не съм барал още нищо)

Шефа полудя и ме гледа на кръв. Викам "Шефе абе не съм барал нищо, а и да съм барнал сега за един час.. луд ли си....).
После ходих му показвам че не е ъплоадвано нищо..

Абе мъка..

Отварям ония сайтчета... Пълни глупости и по 40 пъти същата фраза навсякъде..

Още си седят.. Минаха почти две години. :mad:
 
по принцип клокси беше споделил като се съберат повечко рипорти от разлини ипта се получавал номера тои нали патувал повече и където спирал пускал и по един рипорт само да се сетя каде беше коментирал :)

в пе къдео играехме ние седяха макс по седмица 2 и изчеваха
 
Да дам малко информация по развитието на случая:
1. На първа страница остана само 1 спамерски сайт.
2. На трета страница са отишли 3-4 спамерски сайта.
3. Не съм си върнал предишните позиции, а съм на втора страница (което пак е по-добре от нищо).

На мен ми прилича просто на промяна в алгоритъма, тъй като резултатите са много по-различни от тези, които видях преди да започна да оптимизирам за тази ключова дума.
 
"преди да започна да оптимизирам за тази ключова дума."

От тогава досега колко време долу горе е минало? Аз нещо на честите промени на алгоритмие не съм вярващ май..
 
"преди да започна да оптимизирам за тази ключова дума."

От тогава досега колко време долу горе е минало? Аз нещо на честите промени на алгоритмие не съм вярващ май..
Месец и нещо мина...
 

Горе