Трагедията в Норвегия

harkon

New Member
Не са ставали свидетели на такава трагедия от Втората световна война.

[video=youtube;nDPD-zub84U]http://www.youtube.com/watch?v=nDPD-zub84U[/video]
 
От: Трагедията в Норвегия

Брутална гледка. Според информацията, която прочетох или са ислямисти или са националисти (макар, че за вторите не виждам мотив).
 
От: Трагедията в Норвегия

Това, което прави впечатление от видеото:
A man dressed as a police officer opening fire at a crowd ...
Smoke rising from the center of town ...
It was like a war zone ...
Opened fire on a camp for teenagers ...
 
От: Трагедията в Норвегия

Брутална гледка. Според информацията, която прочетох или са ислямисти или са националисти (макар, че за вторите не виждам мотив).
Не точно:
"The suspect is reported by local media to have had links with right-wing extremists."
"We have no more information than... what has been found on [his] own websites, which is that it goes towards the right and that it is, so to speak, Christian fundamentalist."
 
От: Трагедията в Норвегия

Може би е съвпадение, че 2-те събития се засичат. Стрелецът, по-скоро ми се струва на човек с отклонения, но взрива... Интересно какви са мотивите и защо точно Норвегия...
 
От: Трагедията в Норвегия

Според мен не е вярно за този християнски фундаменталист или поне е доста странно. Какви биха били мотивите му? А и четох, че ислямисти са поели вината за взривовете, абе странна работа. Може да е отговор на нападението над Либия, нали Кадафи заплашва вече месеци, че ще нападне Европа.
 
От: Трагедията в Норвегия

Според мен не е вярно за този християнски фундаменталист или поне е доста странно. Какви биха били мотивите му? А и четох, че ислямисти са поели вината за взривовете, абе странна работа. Може да е отговор на нападението над Либия, нали Кадафи заплашва вече месеци, че ще нападне Европа.
Ето ти отговор:
"Police have a suspect in custody and have said he has posted right-wing statements on the Internet."
Най ми е странно, че се е предал след случилото се.
 
От: Трагедията в Норвегия

right-wing statements
Ето какво пише в news-а.

В акаунта си в Туитър Брейвик е написал - „Един човек, който има вяра, е силен колкото 100 хиляди, които имат само интереси"
 
От: Трагедията в Норвегия

В акаунта си в Туитър Брейвик е написал - „Един човек, който има вяра, е силен колкото 100 хиляди, които имат само интереси"
Така е. Тук всички имат само интереси. :)
 
От: Трагедията в Норвегия

Този или е супермен или нещата не са такива кавито ги представят

Един човек да натръшка 87 звучи нереалистично и буди меко казано недоумение пък да не говорим как би изглеждало на практика.

Те 10-15 чавета от детската градина да му скочат на врата ще му прегризят грацмуна, а тези бъдещи политици според "информацията" са се наредили под строй и са чакали да ги натръшка по ред на номерата.

Това е воин на бъдещето лично бог Тор го е изпратил сигурно има защо !!!
 
От: Трагедията в Норвегия

В Норвегия има бели нощи, които продължават по няколко месеца и на много хора им избиват чивиите заради липсата на слънчева светлина. Сигурно това има връзка със станалото. Вторият инцидент е станал на малък остров, превърнат в детски лагер. Никой не е можел нито да избяга, нито да се противопостави. Какво могат да направят на луд със зареден автомат?
 
От: Трагедията в Норвегия

В Ютьоя имало втори стрелец?

Полицията в Норвегия търси втори заподозрян стрелец за кървавата баня на остров Ютьоя , където 32-годишният Андерс Брейвик разстреля десетки души.

Норвежката обществена телевизия съобщи, цитирана от АП, че се работи по версията за втори замесен в стрелбата, отнела живота на 84 човека.
По данни на медията много от интервюираните свидетели на станалото са разказали, че нападателите са били двама, а не за един, както се считаше до момента.

Те допълват, че вторият мъж не е бил облечен с полицейска униформа както задържаният 32-годишен Андерс Брейвик.
Свидетели описват втория стрелец като типичен норвежец - 1,80 м. висок, с гъсти светли коси. В дясната си ръка е носил пистолет, а на гърба - автоматично оръжие. Допълват, че въпреки че двамата са бързали, доубивали простреляните. Жена, видяла стрелбата, посочва как те се доближили до ранено от тях момче, което стенело и стреляли отново по него.
 
От: Трагедията в Норвегия

Тоя верно е некъв болен мозък.. Това да изтепаш 80+ човека със стреляне...си е откачена работа. Ще думнеш един, втори после..третият някак, ама да продължаваш и да продължаваш да бръмчиш гонейки и пукайки ги.... определено нещо яко го е ръчкало в болният мозък. Аз подобен случайне знам! Трее го чекнат на кво е бил - това от чиста злоба, ненавист или какво и да е - посмъртно не може да се случи!
 
От: Трагедията в Норвегия

Този случай е нелогичен, плюс това как се убиват 84 души с пистолет? Че на всичкото отгоре имали и време да доубиват ранените..
 
Ужасно е... гледката е като от резидънт ивъл...

този ЦС ви кара си мислите че трябва екип, но някои изперкал от белите нощи Куеикър и ли Думър с мисия и микробус оръжия ще се справи и сам като дуумъра даже последните с бензинова резачка ще ги довършва

примера с игирите го давам щото това да почнеш да губиш връзка с реалноста си е често срещана форма на изперкване и някои български геймър на които му е писнало от комунистическата простотия в БГ може някои ден да го изиграе на Бузлуджа това


летен лагер на младежката организация на Норвежката работническа партия на остров Ютьоя.
 
От: Re: Трагедията в Норвегия

примера с игирите го давам щото това да почнеш да губиш връзка с реалноста си е често срещана форма на изперкване и някои български геймър на които му е писнало от комунистическата простотия в БГ може някои ден да го изиграе на Бузлуджа това
Прав си. На мен от много игри ми изглежда съвсем реална бройката, но да не забравяме, че те са и средство за успокояване на емоциите. Ефектът не е еднопосочен.
 
От: Трагедията в Норвегия

Този случай е нелогичен, плюс това как се убиват 84 души с пистолет? Че на всичкото отгоре имали и време да доубиват ранените..
Въпрос на време, желание, пълнители и липса на съпротива.
 
От: Трагедията в Норвегия

Баси ужаса :X:X:X

как е възможно такова нещо изобщо ? Тва и и да искам немога да си го представя как ще стане..

Тва е няква изрудска извратения водена от ИЗРОД с БОЛЕН МОЗЪК..

Тва си е направо ебало Май*** :X:X

напрао съм в шок...

Изпаткала работа, изпаткало население..

Не случайно дават края на света да е 2012.. Ми то.. ще е за хубаво като гледам..
Днешно време да неможеш да излезеш на улицата дееба.. Пълно с изроди и тъпаци..

Жалко, че живеем в такъв свят.. Наистина жалко..
 
От: Трагедията в Норвегия

бе тоя не изглежда да е геймър :) А и геймърите са силни само зад монитора..или поне там са по-силни :D
Тоя си е националист отсекъде - то си личи, ама пак не ми се връзва да продължи стрелбата след 4-5ият - бил е на нещо гаранция.

Само да не се окаже накрая, че е дело на бая повече народ (екстремисти някакви) и за да се избегнат пак някакви (позьорски) антибизнес и тн и политически калибристики, тоя да го отнесе като рекордьор - избил най-много народ (и се млади, жизнени, бързи, пъргави и тн) само с ръчни пушкала

Мн кофти..толкова млади да заминат така нелепо :( и то в една от най-"белите" страни
 

Горе