Трансфер на домейн от GoDaddy към name.com

nikolaicho

Active Member
Тъй като не съм правил тази операция до сега, моля за съвет.

Ето какво направих:

- отключих домейна
- в name.com написах името на домейна и auth кода
- платих си $7.35 и пристигна на мейла ми invoice, където си пише трансфер, името на домейна, моето име - всичко
- някъде пишеше, че отнемало 5 до 7 дни, за да завърши всичко и, че ще получа мейл

Това се случва преди 3 дни, мейл не съм получил от нито една от двете страни. В акаунта ми в годади в таба domain/transfers пише You have no pending transfers.

В акаунта в name.com също. Трябва ли да направя нещо допълнително, с което да задвижа нещата?

П.П. Сега виждам, че в контрол панела в godaddy се е появил голям червен бутон RENEW до домейна, който искам да трансферирам.
 
От: Трансфер на домейн от GoDaddy към name.com

Всеки регистрар си има специфични правила при трансфер, но има някой неща който важат при почти всички. За да се стартира даден трансфер, той трябва преди това да се одобри преди това. Това одобряване става след като ти пратят допълнителен мейлове от текущия и бъдещия регистрар, в които просто трябва да следваш инструкциите, за да стартираш трансфера. Мейловете се получават на административния контакт на самия домейн. Доста често и тези писма пристигат в спам папката на пощата, може и това да е проблема. Допълнително, ако имаш WHOIS protection, тази опция също трябва да се изключи по време на трансфера :)
 
От: Трансфер на домейн от GoDaddy към name.com

Сега проверих спам папката - няма нищо там. Домейнът е отключен и към момента няма privacy. Интересното обаче е, че при трансфера към name.com си активирах private whois. Но пък домейнът си е още в godaddy и си се вижда всичко при един whois (така че приемам това условие за изпълнено). Също така мейл адреса навсякъде е този, на който не получавам все още никакво уведомление (administrative contact, technical contact ...). Благодаря за отговора все пак.
 
От: Трансфер на домейн от GoDaddy към name.com

аз да питам ,защо ти трябва да прехвърляш от татенцата в нейм.ком?
поради някви съображения ли ?
някви проблеми ли имаш там?
Питам понеже имам домейни там и съм заинтересован за тяхното бъдеще
 
От: Трансфер на домейн от GoDaddy към name.com

Всичките ми други домейни са в name.com. В годеди имам два, които са от онези еднодоларовите (то за това имам домейни там). Местя поради две причини:

- искам всички домейни да са ми на едно място
- напоследък доста чета за разни сакатлъци около godaddy, пък и ме дразнят със скапаната им навигация и с всичките им изскачащи оферти, предложения и незнам какво :) Иначе не съм имал проблеми с тях до сега.

След 15 минутно ровене в help центъра им открих на супер зачукано място, информация за местене от годади към друг регистрар. И там също пише, че отнема до седмица и след като регистрара, към който се местя потвърди там плащане, код и всичко дето има да потвърждава праща мейл до татенцата и тогава те от своя страна ме уведомяват и те с мейл и чак тогава се появява опция за потвърждение в "Pending transfers". Явно много бързам и явно трябва известно време да мине, докато обработят заявката.
 
От: Трансфер на домейн от GoDaddy към name.com

Сега проверих спам папката - няма нищо там. Домейнът е отключен и към момента няма privacy. Интересното обаче е, че при трансфера към name.com си активирах private whois. Но пък домейнът си е още в godaddy и си се вижда всичко при един whois (така че приемам това условие за изпълнено). Също така мейл адреса навсякъде е този, на който не получавам все още никакво уведомление (administrative contact, technical contact ...). Благодаря за отговора все пак.

Със сигурност съпорта на name.com или Godaddy ще ти обърнат внимание за решаване на този проблем според мен :) Може автоматизираната им система да не е пратила мейл за потвърждение на трансфера. В такъв случай ако го пратят ръчно може пък да сработи.
 
От: Трансфер на домейн от GoDaddy към name.com

Ако някой попадне в същата ситуация, ето какво се случи:

След като писах на съпорта, се задействаха нещата.

Thank you for the notification. We have updated your transfer request with the current administrative email address. You will be receiving the confirmation instructions within one hour.

След 8 минути:

Once you have entered into the Agreement and approve the transfer, the transfer will take place within about five (5) days unless the current registrar of record denies the request.

If you do not respond within 4 days from this notice, the authorization will expire and the domain name(s) will not be transferred to us.

Цъкнах линка, за да потвърдя, че се махам от там.

След 5 минути:

GoDaddy.com, Inc. received notification on 6/11/2011 that you have requested a transfer to another domain name registrar. If you want to proceed with this transfer, you may accept it immediately or do nothing.

Логнах се в godaddy и там също потвърдих, че се махам, след което всичко приключи успешно.

the domain name(s) has been successfully transferred away from GoDaddy.com, Inc. to NAME.COM
 
От: Трансфер на домейн от GoDaddy към name.com

Мани, не ти завиждам с тия godaddy, добре че местиш домейна, те от godaddy едвам го пускат ;) , и внимавай с глупостите дето те карат да добавяш и да цъкаш отметки, патил съм си..
 
От: Трансфер на домейн от GoDaddy към name.com

Четох ти темата с цифрата домейни дето бяха поизчезнали за известно време. Добре че си се оправил. А много ме дразнят - на супер видни места имат обяснения как да си трансферираш домейн към тях, а обяснението за обратната операция трябва доста да се постараеш, за да го намериш (не че е по-различно от обичайното). Но най-наглото беше, че в мейла, в който трябваше да потвърдя, че се махам от тях, имаше обяснение стъпка по стъпка как да откажа трансфера към name.com и да остана при тях.
 

Горе