Трябват ми вашите мнения! Идея за онлайн магазин за ръчно рисувани дрехи.

Представи си един ден имаш 20 заявки за дрехи, какво правиш !? Колко време ще ти отнеме да направиш дрехите и да ги пратиш ? Щото желязото се кове докато е горещо. Ако човек до седмица не си получи поръчката - има риск да се откаже.. Хора всякакви
За тази цел, ритъмът на работа, който съм измислил е следният:
Всеки артикул ще е готов предварително и ще бъде изложен за продажба. Да кажем имам около 15-20 готови неща и ще бъдат пуснати всички за продажба.
Докато те се продават, аз продължавам с производството на следващите, като няма да предлагам услуга за изработка на нещо което клиент желае.
 
За тази цел, ритъмът на работа, който съм измислил е следният:
Всеки артикул ще е готов предварително и ще бъде изложен за продажба. Да кажем имам около 15-20 готови неща и ще бъдат пуснати всички за продажба.
Докато те се продават, аз продължавам с производството на следващите, като няма да предлагам услуга за изработка на нещо което клиент желае.
Затова бях те питал какви размери ще продаваш но не видях отговор . Ще продаваш да речем 20 бройки, а знаеш ли колко размера имат дрехите ? Не може една дама да каже искам я тази тениска, а ти да кажеш ами не става нямам твоя размер. За всичко си има решения но ще трябва да ги откриеш и така да почнеш Не почвай неподготвен ще станеш за резил Малко по добре се приготви и така Както е казано бързата работа срам за майстора
 
Последно редактирано:
Затова бях те питал какви размери ще продаваш но не видях отговор Ще продаваш да речем 20 бройки а знаеш ли колко размера имат дрехите
Да, разбира се. Относно размерите ще бъдат:
5 броя S / 5 броя M / 5 броя L / 5 броя XL / 5 броя XXL и ето това са 25 артикула в мъжката гама. Като има възможност най-често търсените размери да бъдат по-голям брой.
Също толкова могат да се направят и в женски размери.
Не разчитам, че всичко ще стане супер бързо. Аз и не бързам за никъде все пак.
 
Един интересен въпрос. Ти художник ли си o_O
 
Един интересен въпрос. Ти художник ли си o_O
Наистина интересен въпрос :D Ами как да ти отговоря... принципно винаги съм разсъждавал, че един артист не трябва да продава или да изкарва пари изкуството си, но наскоро в ума ми се запечата едно много дълбоко послание вкарано в картина на уличен артист/художник, което гласеше "Ако си добър в нещо, не го прави безплатно". Иначе за въпроса ти не мога да ти потвърдя, че съм художник. В смисъл това е супер относително, всеки може да бъде художник и всеки е по свой собствен начин. Не съм продавал изкуство до сега, но от малък винаги съм бил креативен и желаещ да създавам. Сега имам възможност и поле за изява, така че мисля да се възползвам.
 
Много интересна идея, а сега в цифри. Когато правиш мострите си пусни таймер и виж средна часова ставка за един брой. Измисли си заплата и добре прецени колко искаш да изкарваш за себе си. Примерно 10 лева на час (това е с осигуровки). След това усмножи по времето за един брой и добави цената на материалите и самата тениска с ДДС. Това е чистата производствена цена. Тук трябва да сложиш търговска надценка и то поне 70% - разхода за реклама е около 20-30% от оборота при дрехи, доставка, опаковка, снимане, модели, времето за качване на обява (пак по часова ставка, която си си определил), разход за поддръжка на рекламните кампании. И накрая сложи и непредвидени 10%, винаги ги има. Имаш и данъци, в твоя случай можеш да се възползваш от 40% признати разходи за човек на изкуството. Намери си добър счетоводител да ти измисли в началото тази част.
От часовата ставка за един брой пък можеш да си определиш и дневна производителност, а от там и очаквана месечна доходност, ако продадеш 60% от продукцията си. Пресметни колкото се може повече фактори и самото начало и ги сравни след това в реално време.
Това се сещам за сега, по груби сметки това няма да излезне продукт под 30-40левв. Но не мисля че е и много. Ориентирай се да продаваш в etsy, там има много таргетирани клиенти, но имат и комисионна и по-скъпа доставка, така че пресметни и това.
Дано съм помогнала. По моя мнение моите приятели художници не са много добри в сметките. Дано ти си ;)
90% от бизнесите фалират, защото собствениците не могат да смятат, но си мислят че могат. Моля те не бъди от тях :)

Успех от сърце, има пазар и за това - оригинално е.
 
Може би не съм бил достатъчно ясен при изказването си. Аз ще продавам, това което нарисувам върху самата тениска!
Буквално ще рисувам с четка върху тениската. Няма да има принт. Принтът е моята ръка, ако така ще ме разбереш :D
Мисля, че точно такъв дори и подобен стил дрехи в България няма, и честно казано никъде не съм виждал да правят нещо такова.
Успех !
Преди години продавахме ръчно рисувани вратовръзки с добър успех.
Има хляб в това начинание. Радвам се, че има хора, които предлагат нещо наистина уникално и 100% творческо ! Още веднъж, желая успех !
 
Много интересна идея, а сега в цифри. Когато правиш мострите си пусни таймер и виж средна часова ставка за един брой. Измисли си заплата и добре прецени колко искаш да изкарваш за себе си. Примерно 10 лева на час (това е с осигуровки). След това усмножи по времето за един брой и добави цената на материалите и самата тениска с ДДС. Това е чистата производствена цена. Тук трябва да сложиш търговска надценка и то поне 70% - разхода за реклама е около 20-30% от оборота при дрехи, доставка, опаковка, снимане, модели, времето за качване на обява (пак по часова ставка, която си си определил), разход за поддръжка на рекламните кампании. И накрая сложи и непредвидени 10%, винаги ги има. Имаш и данъци, в твоя случай можеш да се възползваш от 40% признати разходи за човек на изкуството. Намери си добър счетоводител да ти измисли в началото тази част.
От часовата ставка за един брой пък можеш да си определиш и дневна производителност, а от там и очаквана месечна доходност, ако продадеш 60% от продукцията си. Пресметни колкото се може повече фактори и самото начало и ги сравни след това в реално време.
Това се сещам за сега, по груби сметки това няма да излезне продукт под 30-40левв. Но не мисля че е и много. Ориентирай се да продаваш в etsy, там има много таргетирани клиенти, но имат и комисионна и по-скъпа доставка, така че пресметни и това.
Дано съм помогнала. По моя мнение моите приятели художници не са много добри в сметките. Дано ти си ;)
90% от бизнесите фалират, защото собствениците не могат да смятат, но си мислят че могат. Моля те не бъди от тях :)

Успех от сърце, има пазар и за това - оригинално е.
Благодаря за изчерпателния съвет! Ще се погрижа да изчисля максимално много фактори и разбирам, че наистина е важно да го направя :)
 
Успех !
Преди години продавахме ръчно рисувани вратовръзки с добър успех.
Има хляб в това начинание. Радвам се, че има хора, които предлагат нещо наистина уникално и 100% творческо ! Още веднъж, желая успех !
Искрено благодаря! Радвам се, че има хора одобряващи моята идея!
 
Здравейте. Един приятел от доста време се занимава с точно този бизнес, но все още не се отдал изцяло към него, тъй като изкараните пари от него не му стигали. А, както казахте по-горе няколко платени рекламки тук-там и нещата би трябвало да потръгнат нагоре, но е малко стиснат... Иначе има доста поръчки. Ето я и страницата му във Facebook - https://www.facebook.com/hristo.velikov.3/
 
Към автора - тези рисунки продаваш ли ги? Т.е. аз ги купувам от теб и ги правя каквото преценя - тениски, рокли, тенджери, тигани... Пиши ми лично ако продаваш
Здравейте ! Извинявам се за голямото ми забавяне, тъй като нямах възможност да посетя сайта за известно време.
Принципно моята идея е да продавам конкретно дрехи. Въпросът е, че за самото им изготвяне се изисква неопределено число от време. Все още нямам натрупана голяма бройка, готови дрехи от сорта - 20-30бр. да речем.
 
Сега открих темата ти и понеже имам голям интерес към това, с което се захващаш, с удоволствие бих разгледала магазина ти, когато решиш, че е готов за пускане! Успех :)
Здравейте ! Извинявам се, за забавения ми отговор, тъй като нямах възможност да посещавам сайта. Благодаря за проявеният интерес от Ваша страна! Мога да Ви покажа съвсем базови мостри, а ето ги и тях:

https://drive.google.com/file/d/1rsXobU2X3GFoMBoF3ZhxKyQCkclSzj0V/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1Dc2XVfEe5BtNxaKEIiOyBKfIv9j3Iw1_/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1GmRVxLjKPS-LOs4GNVALANNZpHuCrvVB/view?usp=sharing
 
Здравейте. Един приятел от доста време се занимава с точно този бизнес, но все още не се отдал изцяло към него, тъй като изкараните пари от него не му стигали. А, както казахте по-горе няколко платени рекламки тук-там и нещата би трябвало да потръгнат нагоре, но е малко стиснат... Иначе има доста поръчки. Ето я и страницата му във Facebook - https://www.facebook.com/hristo.velikov.3/
Здравейте! Извинявам се забавеният ми отговор, тъй като нямах възможност да посетя сайта през изминалият месец. Изкуството на вашият познат е наистина впечатляващо! Радвам се да чуя, че на хората им допада като цяло! Изпращам ви и моят тип изкуство, който е по-различен ( стремя се към абстрактното изкуство ):

https://drive.google.com/file/d/1rsXobU2X3GFoMBoF3ZhxKyQCkclSzj0V/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1Dc2XVfEe5BtNxaKEIiOyBKfIv9j3Iw1_/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1GmRVxLjKPS-LOs4GNVALANNZpHuCrvVB/view?usp=sharing
 
Здравей, идеята ти е доста иновативна за нашия пазар и според мен с малко усилия ще потръгнат нещата.
Може да развиеш идеята си и в посока надписи, слогани, нишови думи в смисъл да не само абстракти нещата.
П.С. не прекалявай с обясненията, че току виж някой те е изпреварил ;)
 
Здравей, идеята ти е доста иновативна за нашия пазар и според мен с малко усилия ще потръгнат нещата.
Може да развиеш идеята си и в посока надписи, слогани, нишови думи в смисъл да не само абстракти нещата.
П.С. не прекалявай с обясненията, че току виж някой те е изпреварил ;)
Благодаря Ви за мнението ! И със сигурност ще послушам съвета ви :)
 
Къв е тоя скрит линк билдинг :D Тва нов начин за изграждане на линкове ли е. Революция в изграждането на линкове.
 
Привет, готина идея и примерните дизайни, които си показал, ми харесват. Разбира се - важно е ако ти ги рисуваш, дали ще ги правиш добре. :)

Предлагам ти партньорство - можем да пуснем твои продукти в някои от моите сайтове - Kafene.bg, Girl.bg, Teenews.eu, Teenportall.com, Avtora.com и др. Ако нарисуваш нещо на по технологична или сайфай тематика, може да го пусна и в технологичните ми сайтове. Фиксираме някакъв процент за мен при продажба и тестваме пазара. :)

Ако потръгне, мога да партнирам с около 60 сайта и собствена ПР агенция.

Поздрави
 
Къв е тоя скрит линк билдинг :D Тва нов начин за изграждане на линкове ли е. Революция в изграждането на линкове.

Аз тук виждам само линкове към Etsy, Imgur и Google Drive ... Кое точно е скрит линкбилдинг???? :)
 

Горе