Търся: Трябват ми 10+ кратки статии

Всичко е субективно. За един цената е висока, за друг - нормална. Всеки си представя качествено написана статия по различен начин. 2ма еднакви хора няма. Съответно аз може да смятам едно нещо за хубаво, а за друг то да е скучно. За мен и моя екип цената е смешна и изпълнението (ако се намери изпълнител) ще е също такова. Но то няма как да е и иначе. Времето е скъпо. Написването на една таква статия отнема да кажем 1 час. 300 думи според автора ще струват 3 лв. Е, кажете ми 24 лв на ден кой взима (8ч. Х 3 лв/ч.)? Изключвам неграмотните мангали. Такива са фактите според мен. Успех на автора!


Както сам казваш, всичко е субективно. Ако само това ще правиш, да, съгласна съм, че 24 лв не стигат никак. Но има и други варианти. И, моля те, не излизай с това клише, че понеже не е висока цената, изпълнението ще е смешно. Вероятно няма да се смееш, ако ти кажа, че съм професионална журналистка със сериозен стаж в печатни медии, както и квалифициран преподавател по английски и български, при това също с опит, а не само по дипломи. Интериорният дизайн пък ми е хоби, затова мога да си доработвам допълнително с писане по тия теми.

Направихте човека на нищо, а той просто си е пуснал тема, съвсем по правилата. Смешна била цената, ами ок, ама нужно ли е да занимавате всички ни с това. Да ви кажа ли кое е смешна цена, смешна цена са наглите предложения, които съм срещала тук, за цена от 0,50 лв на сто думи. И дори те не събраха толкова негативен вот, колкото тази тема! Май само аз бях тогава единствената възмутена.

Не се фокусирайте върху негативното, а търсете позитивното. Голямо клише, ама сори - вярно. Всеки си прави своята игра и не е нужно да се обяснява на когото и да било за каквото и да било, особено, като не го засяга. Като сте толкова айляк, че да водите безсмислени спорове, значи не ви трябват пари. Иначе щяхте да хвърлите усилия да ги изкарате, вместо тоя bullshit тука...
Извинявам се, ако съм засегнала някого.
 
Аз съм напълно съгласен с колегата "freelancer". С тези изисквания една такава статия би ми отнела не повече от 10 минути превеждайки вече съществуваща от английски език, без Google Translate. Не се занимавам с копирайтинг, но съм превеждал хиляди технически текстове за лични нужди.

Оставете човека на мира и стига сте се правили на професионални копирайтъри... За времето, което отделихте на тази тема можехте да напишете 2-3 статии и да изкрате надника си.

/End of rant
 
"професионален копирайтер" - какво е това животно? Да не ви разочаровам, но копирайтинга никога не е бил престижна работа, още пък повече "професионална". Направете един чек в jobs.bg за какво става дума.
 
"професионален копирайтер" - какво е това животно? Да не ви разочаровам, но копирайтинга никога не е бил престижна работа, още пък повече "професионална". Направете един чек в jobs.bg за какво става дума.
И трябва да приемем мнението ти за чиста монета, защото????
Недей да звучиш толкова убедено за нещо, което е доста относително. Във форума има хора, които се препитават от текстописане, а често дейността е трамплин към завидно кариерно израстване. ReminD, има и други галактики извън личната ти слънчева система. ;)
 
  • Like
Реакции: Lena
Не виждам как това доказва каквото и да е. Членовете на форума, които се препитаваме от писане не четем обявите в джобс-а - ясно е защо. Въпросът е ти защо го правиш? Безработен ли си? :)
 
Защото не виждам как писането на статии е "трамплин към завидно кариерно израстване" - израстване към какво? А джобс е хубаво да се гледа от всички, и да се сверяват часовници. Максимално колко статии могат да се поемат на месец и какви доходи са това? И разбира се, че има хора, които се препитават от това, но това не означава, че има професионално израстване и развитие в писането на статии. Накъде ще се развиваме със статии? Би ли пояснила, ако пишеш статии 10 години - какъв професионален трамплин дава това? Главен редактор някъде? Без журналистика няма да стане,или пък поет?
 
Така или иначе текстовете трябва да са написани професионалнo. Колко професионална професия да е това ? Ако има професионален копирайтър, сигурно трябва да пише толкова бързо уникалния текст, че Лил Джон да не може да му смогне рапирайки на писането. :/
 
Накъде ще се развиваме със статии? Би ли пояснила,

Познавам хора, тръгнали от копирайтинг и стигнали до собствени/престижни/ фирми за SEO услуги. Други развиват дейността си, като добавят и допълнителни услуги - виж обявите на някои от утвърдените имена във форума и ще ти светне. Ясно е, че двамата с Матей Христов не познавате професията, що се пънете да пишете смешки в такъв случай - не става ясно? :)
 
Има си хора за всичко, приятелю ReminD.

Баш навреме ми кацна, Кире. Ти си един от примерите, че с копирайтинг се започва, за да се стигне далеч, стига да имаш амбиции и потенциал. ;)
 
Така или иначе текстовете трябва да са написани професионалнo. Колко професионална професия да е това ? Ако има професионален копирайтър, сигурно трябва да пише толкова бързо уникалния текст, че Лил Джон да не може да му смогне рапирайки на писането. :/
Да, накрая нандибанди излезе с твърдението, че не било професия, а просто изкарване на пари, докато не почнеш да се занимаваш със seo или "нещо друго"
. Професия да кажем е журналистика, където наистина можеш да се развиваш, но в България нещата са куци, повечето са репортери. Предполагам, че звучи много апетитно на интервю да кажеш - 2 години съм писал статии... Аз като ходих по интервюта за php, им беше през оная работа, че 3-4 години съм се занимавал със SEO, даже по някое време спрях и да го споменавам.

Тоест според нанди банди - хем е преходна работа, хем ти дава "завидно кариерно израстване". Явно не разбираш понятието, нека да ти поясня. Ще ти дам пример с програмирането - почваш работа като junior или караш стаж, след време не си junior, вземаш повече пари, след още време ако те бива, и наистина можеш да израстваш / да се развиваш - ставаш senior, team leader и т.н. Това е пример за кариерно израстване, писането на статии няма нищо общо с това.
 
Да, накрая нандибанди излезе с твърдението, че не било професия, а просто изкарване на пари, докато не почнеш да се занимаваш със seo или "нещо друго"
. Професия да кажем е журналистика, където наистина можеш да се развиваш, но в България нещата са куци, повечето са репортери. Предполагам, че звучи много апетитно на интервю да кажеш - 2 години съм писал статии... Аз като ходих по интервюта за php, им беше през оная работа, че 3-4 години съм се занимавал със SEO, даже по някое време спрях и да го споменавам.

Тоест според нанди банди - хем е преходна работа, хем ти дава "завидно кариерно израстване". Явно не разбираш понятието, нека да ти поясня. Ще ти дам пример с програмирането - почваш работа като junior или караш стаж, след време не си junior, вземаш повече пари, след още време ако те бива, и наистина можеш да израстваш / да се развиваш - ставаш senior, team leader и т.н. Това е пример за кариерно израстване, писането на статии няма нищо общо с това.

Ти умишлено ли ми тълкуваш погрешно последните ми два коментара, или просто не успяваш да следиш разговора?

Изобщо не съм казала, че не е професия, а още по-малко, че пък е преходна работа. Не нося отговорност за лошо тълкуване на казаното от мен. Смятам, изразявам се максимално ясно, така че интерпретациите са въпрос на желание от страна на опонента, а не моя грешка. ;)
 
Както сам казваш, всичко е субективно. Ако само това ще правиш, да, съгласна съм, че 24 лв не стигат никак. Но има и други варианти. И, моля те, не излизай с това клише, че понеже не е висока цената, изпълнението ще е смешно. Вероятно няма да се смееш, ако ти кажа, че съм професионална журналистка със сериозен стаж в печатни медии, както и квалифициран преподавател по английски и български, при това също с опит, а не само по дипломи. Интериорният дизайн пък ми е хоби, затова мога да си доработвам допълнително с писане по тия теми.

Направихте човека на нищо, а той просто си е пуснал тема, съвсем по правилата. Смешна била цената, ами ок, ама нужно ли е да занимавате всички ни с това. Да ви кажа ли кое е смешна цена, смешна цена са наглите предложения, които съм срещала тук, за цена от 0,50 лв на сто думи. И дори те не събраха толкова негативен вот, колкото тази тема! Май само аз бях тогава единствената възмутена.

Не се фокусирайте върху негативното, а търсете позитивното. Голямо клише, ама сори - вярно. Всеки си прави своята игра и не е нужно да се обяснява на когото и да било за каквото и да било, особено, като не го засяга. Като сте толкова айляк, че да водите безсмислени спорове, значи не ви трябват пари. Иначе щяхте да хвърлите усилия да ги изкарате, вместо тоя bullshit тука...
Извинявам се, ако съм засегнала някого.

Ще си ги мерим ли?! За това ли сме тук?! Имаш ли представа с колко хора работя? И с какви? Знаеш ли колко и какви дипломи имат? Хайде без да знаеш, не се обаждай.
Умря ли циганката, която те хвалеше?! Тук ли си намери поле за изява?
Другият ми проблем е критиката, която отправяш при все, че съм казал, че всеки има мнение. Или конкуренцията не ти понася? Спокойно, има за всички. ;)
Хайде със здраве!
 
@ReminD , учудвам се, че има хора, тълкуващи по подобен начин копирайтинга. Всичко зависи от човека и от неговия прогрес. Ако има потенциал, ако намери правилните клиенти, ако успее да се докаже в нишата, постепенно ще се изкачи в йерархията, ще натрупа опит и ще пробие сред "големите". В днешно време не всичко е ТВ и радио, това ти най-добре трябва да го знаеш. Не забравяй, че интернет медиите са в трендинга от няколко години.

Това, че тук няма определение, като senior, junior и т.н., не го прави по-различно. Дори и при хигиенистите има разлика. Едно е да си чистач в обществено заведение на минималната, съвсем друго е да си прислужник на сериозен бизнесмен, нали?! Говоря от чисто материална гледна точка, тъй като виждам и ти си споменал за промяна в заплащането, а в днешно време това наистина е важно.

Също така познавам хора, които работят за големи медии и не са учили журналистика, така че това не винаги е основно изискване. Ако потърсиш в jobs.bg (виждам, че го тачиш), ще откриеш местни/ национални медии, които търсят стажанти и не изискват подобно висше образование.

Доста преиначи думите на @nandibandi . Тя каза точно обратното - копирайтингът може да ти е както професия, така и трамплин за нещо по-голямо. Покрай различни хора, различни възгледи и различно мислене, научаваш много нови неща и се ориентираш в правилната насока.

Относно отправената оферта, струва ми се нормална, ако се държи точно на тези изисквания. Е, все пак за 1 лв. няма как да отделя времето, което бих отдал на двойно по-високо заплащане, макар че крайният резултат не винаги се оказва по-добър. Това зависи от много неща и най-вече от познанията на автора. Ако един начинаещ "създател на статии" е компетентен по дадената тематика, може да си преведе текст от английски и знае къде се използва пълен член, може да се справи по-добре от копирайтър, който ежедневно пише по хиляди думи. Текстовете са относителни и не винаги представят копирайтъра в пълния му блясък. И на мен ми се е случвало да не се справя с определена задача по най-добрия начин, особено, ако съм крайно далеч от материята. С времето започваш да отказваш подобни поръчки и се фокусираш върху силните си страни, поне това съм научил аз.
 
Нанди, благодаря за обратната връзка. Аз все още се уча, имам много да уча. Прочетох много книги, за да разбера, че нищо не знам. И така :))))

Поздрави
 
Изключвам неграмотните мангали
Не ги подценявай - за физическа работа се справят доста добре, но не се хващат на 3 лева за час!

П.С. Лошото е, че трябва да отделиш човек, който постоянно да ги контролира и респектира ...
 
По-горе съм уточнил, че за мен такава статия трябва да отнема не повече от 20 мин. (аз не се имам за копирайтър, но подготвям подобен материал за толкова).
Това са 300 думи, в които не очаквам проучване, мислене и навлизане в тематиката - искам преразказване и/или бърз превод на подобна статия, където поне "Й" да е на правилното място и да няма тотално безмислени неща от Google translate.
Който пише такива 300 думи за 1 час, просто трябва да смени попрището, другаде ще има повече успех.
Ще си ги мерим ли?! За това ли сме тук?! Имаш ли представа с колко хора работя? И с какви? Знаеш ли колко и какви дипломи имат? Хайде без да знаеш, не се обаждай.
Умря ли циганката, която те хвалеше?! Тук ли си намери поле за изява?
Другият ми проблем е критиката, която отправяш при все, че съм казал, че всеки има мнение. Или конкуренцията не ти понася? Спокойно, има за всички. ;)
Хайде със здраве!
Ха, че какво да меря с теб точно?! И не ми се прави на ощипана госпожичка, че хич не си падам по леготии. Изказал си мнение, ок, аз - също. Казваш "смешно изпълнение", аз пък ти отговарям, че не е задължително и ти обяснявам. Моите дипломи какво ги бъркаш, да не би да си я окъсал откъм кетапи:) Не ми пука с колко хора работиш, явно нещо социалните ти умения куцат сериозно. Но това също не ми пука. И не ме занимавай с твоите комплекси, ок? Оттук насетне те оставям да се каляш сам, не разчитай да ти отговоря повече. И без това каквото имах за казване ти го казах, пък и не ми плащат лекторски, че да уча някой на каквото и да било:)
 

Горе