Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

  • Да, трябва

    Votes: 14 38.9%
  • Не, не трабва

    Votes: 22 61.1%

  • Общо гласове
    36
  • Poll closed .
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

Без AdBlock – Каква бъркотия и кой Download бутон да кликна!?
without-adblock.png

Същият уебсайт с AdBlock включен – по-добре? Download бутоните намаляха около 10 пъти!
with-adblock.png

http://karakehayov.com/bg-seo-google
Темата се дъвче и при нас.
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=51972&p=562473
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

Аз съм против ползването на адблокър, така малките сайтове, които изкарват пари много бързо и славно ще затворят врати. Има и сайтове, които имат прекалено много реклама, но това вече е преценка на потребителя. Аз примерно само по веднъж влизам в такива сайтове и не повтарям след това.
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

Аз съм против ползването на адблокър, така малките сайтове, които изкарват пари много бързо и славно ще затворят врати. ...
Ще прощаваш, ама не го разбирам това! Явно единствения възможен начин за оцеляване в нета е гледане на мигащи хапчета за отслабване, докато плюскаш като свиня. Рекламите ме обиждат, в тоя си вид. Вие ако се чувствате модерни рекламо-сапиенси с живот на кредит - то си е ваша работа.
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

Rabin, просто изразявам мнение, не ме интересува кой ще слага блокър и кой не. Просто казвам, че аз няма да сложа.
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

Rabin, просто изразявам мнение, не ме интересува кой ще слага блокър и кой не. Просто казвам, че аз няма да сложа.
Имах предвид, че не разбирам яростната съпротива срещу други, проверени, работещи бизнес модели с човешко лице. Дадох 3-4 примера, които дори не струват пари, за да се въведат, и са лесни.
Явно единствения начин да оцелее нета е децата да гледат за евтини прахове, хитри машинки, penis enlargement и хапчета против запек.
Мали, като почнат да ме бомбардират и по нощите с SMS-и, мама им деба и боклуци, не се сдържам вече!
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

Единственият пример, който даваш е норматив за навъртане на 1000 поста за 5 месеца imho, а цялата тема е за коша отдавна.
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

Единственият пример, който даваш е норматив за навъртане на 1000 поста за 5 месеца imho, а цялата тема е за коша отдавна.
Каза ли нещо, че не разбрах, госин евтин прах? За коша викаш темата, почна ли да ти се спича вече под кръста?
http://smartmoney.bg/wp-content/upl...равляваме-умно-парите-си-електронна-книга.pdf
Глей кво хубаво книжле, едни лоши работи пише човекът, от които кредитните инспектори увеличават сънотворните, че и те на бонус чакат!
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

Каза ли нещо, че не разбрах, госин евтин прах? За коша викаш темата, почна ли да ти се спича вече под кръста?
Евтиния прах да не онова дето го употребяваш през носа, че не знам за мен, ама на теб нищо не ти се разбира, госин на всяко гърне мерудия.
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

Евтиния прах да не онова дето го употребяваш през носа, че не знам за мен, ама на теб нищо не ти се разбира, госин на всяко гърне мерудия.
Викаш, кой спами в момента? Евтиния прах за пране на леля Мария имах предвид, дето бизнесът ти виси на него. Аз веднъж си купих някъв евтин, после дрехите смърдят като непрани. Менте реклами, за менте бизнес, за ... айде да спра да конкретизирам.
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

Викаш, кой спами в момента? Евтиния прах за пране на леля Мария имах предвид, дето бизнесът ти виси на него. Аз веднъж си купих някъв евтин, после дрехите смърдят като непрани. Менте реклами, за менте бизнес, за ... айде да спра да конкретизирам.

Рекламата по принцип се ползва за промотиране на нов продукт и за продаване на евтини/труднопродаваеми продукти. Тези хубавите, марковите и скъпите нямат нужда от реклама...
Та понеже аз постоянно гледам реклами, мисля, че и в момента има доста интересни реклами в адсенс мрежата. Примерно до скоро вървяха едни хубави реклами за 4x4 на опел :( и тойота :) Сега гледам една търговска верига пусна някакви промоционални стоки (сигурно си чистят складовете). На MOZ рекламата я гледах до преди 2-3 дена...
Така, че всеки с интересите си. Но гугъл са царе в това да ви намерят слабото място :)
 
От: От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

...
Така, че всеки с интересите си. Но гугъл са царе в това да ви намерят слабото място :)
Не знам, покрай тая тема се присетих да погледна все пак какво има в рекламната папка на мейла им. Блокера ли е захитрял толкова, не можах дори да я намеря, а знам къде е по принцип.
Не ползвам Хром, има един Iron, дето е чист Хром с извадени отровни зъбки. И не ми трябват социални мрежи, че вътре сал едни лиготии, сърчица, и реклами.
Наскоро станаха популярни разни предавания от типа на сървайвъри, оцеляване, минимализъм... Има едно природно, дълбоко вкоренено и древно чувство в нас. Което чисто интуитивно се противопоставя на тоновете помия, дето се леят и от канализацията вече. В метрото не се седи край рекламните монитори, примерно.
Ерата на насилствената реклама умира! И най-безмозъчния чалгарник взе да се усеща, че го работят. Само сравни лекотата с която раздаваха кредити преди Кризата, и днес.
Е гледай, дори в страната на ментетата какво се случва!
http://www.investor.bg/novini/346/a...to-si-kym-biznesa-s-kachestveni-hrani,170548/
 

Горе