Трябва ли фирмите, които правят сайтове да обявяват цените на сайта си?

Трябва ли фирмите, които правят сайтове да публикуват цените на услугите си?

  • да

    Votes: 65 43.6%
  • не

    Votes: 84 56.4%

  • Общо гласове
    149
От: Трябва ли фирмите, които правят сайтове да обявяват цените на сайта си?

angelovarna добре го написа.

Но в крайна сметка, винаги има и от едните и от другите предложения.

Да имаш цена може да е самоубийство или успех.
Както и да нямаш.

Всичко се свежда до бизнес модела ти и маркетинг подхода.

Това е малко като Joomla или WordPress :)

Теми, които са Да си купя ли як миксер или да ида до Банско
 
От: Трябва ли фирмите, които правят сайтове да обявяват цените на сайта си?

Ти писа, докато съм писал и аз, но със секунда си постнал преди мен :)
 
От: Трябва ли фирмите, които правят сайтове да обявяват цените на сайта си?

Radev, не мога да разбера какво казваш, хем за самоубийства говориш хем в подписа имаш думата цена, вярно, че и на сайта ти имаше думата цена, пък цени нямаше доста време.

И още нещо, когато някой проверява цени проверява и портфолио и не винаги цената е фактор, а комбинацията от двете, както и никой не е дал цена за нещо за което са оставени на клиента още пет свободни желания!
 
От: Трябва ли фирмите, които правят сайтове да обявяват цените на сайта си?

Жалко,че не ме разбираш, но за теб. А какво имам в подписа, не мисля, че е предмет на външнофирмена дискусия.
 
От: Трябва ли фирмите, които правят сайтове да обявяват цените на сайта си?

Ако говорим само за фактора цена като цена и нищо друго, съм съгласен с вас че не трябва да я има. Понеже ще се набутате.
Аз не говоря просто за цена, а за описан продукт със всичките му детайли + цена.

За мене вашата работа е "продавам щори ама не можем да ви кажем цена, понеже първо трябва да дойдем до вас и да мерим, да видим какъв джам имате и т.н." Винаги може да се сложи цена на кв.метър според типа щори и разцветката, както може да се сложи и цена на примерни размери джамове, като се сложат най стандартните размери. Защо трябва 20 фирми да минават през апартамента докато си избера най изгодната оферта? За мене лично липсата на цена е бягане от отговорности, както и липсата на срокове. Просто никой не може да ме накара да си купя нещо, след като не знам какво е. Както и не съм съгласен, че цената не трябва да се гледа. Всеки гледа първо цената, как може да купиш нещо, след като освен че не знаеш какво е, не знаеш и колко струва?
Знам че качеството на продукта е по важно от цената, но не бих си губил времето да приказвам с някой само защото ми е симпатичен. Ако познат ми е споделил за фирмата, какво са му направили колко е платил, вече е друг въпрос. Ще знам какво предлагат и на какви цени. Ама ей така само заради надписа "уеб дизайн, изработка на сайтове и т.н.", каквото и портфолио да имат...

ПП: Само да уточня пак че не искам да се заяждам, просто критикувам и споделям лично мнение.
 
От: Трябва ли фирмите, които правят сайтове да обявяват цените на сайта си?

Добре. Ще ви издам нещо от кухнята.


През 3-4 месеца слагаме цени за по седмца две
И това е времето, през което нито телефона звъни, нито на е-мейла се получава писмо.
Естетсвено, това е така, защото на пазара човек може да срещне и цени 10 пъти по ниски от нашите.

Махаме пак цените и телефона отново помпи и емейла е препълнен, от комуникация с хора не остава време за бачкане.
Следват срещи, още срещи, оферти, представяне на оферти.

И знаете ли какво са ни казвали:

- Ами вижте сега пичове, по принцип вашата оферта беше най-скъпата, обаче избрахме вас.

За това един колега беше казал по-горе, че с цената си слагаш един голям....

Има ли цена, хората само минават през "витрината", разглеждат и си отиват, защото винаги има по-евтини кебати от твоите, и често хората нямат против да си купят кебапи от лайна, щом са стотинки. Но няма ли, човек е любопитен, пита, звъни, проучва...

и си го облъчваш както ти е кеф.

И ThinkFast , да много логично ти звучат мненията, обаче и на теб в магазина на Витошка като ти облечат коженото яке и се огледаш в него пред огледалото какъв мега як пич си и как сички мацки ще ти се лепят, започваш вече не да мислиш за цената, а за това какво това яке ще ти донесе..

И това не можеш да го отречеш.

Клиенти, които няма да си направят труда да звъннат, да дойдат на среща, това не са бизнесмени, те не искат да се развиват, не искат да просперират. Най-вероятно нямат и една проста секретарка, която са нарамили със задачата да намери потенциални изпълнители, от които шефовете да си избират. Това са тарикатите, които искат джумла и оскомерс за 100 лева и да направят милионите. Но такава таргет група клиенти пожелавам на много малко хора.

Така че ако искате да продавате сайтове за 100 лева, ОКЕЙ, слагайте етикетите си като на дрехи от женския пазар, но знайте, че винаги има сайтове и за 10 лв. Така че, умрели сте без още да сте се родили. Клиентите се печелят, не им се продават дънки за едиколко си лева.

Но за всичо това, трябва да си пукате гъза. Вие си избирате дали ви се заминава или не ви се занимава. Няма средно положение


лека нощ от мен :)
 
От: Трябва ли фирмите, които правят сайтове да обявяват цените на сайта си?

radev, нищо лично, дано не си се обидил. Не съм запознат с вашата сфера и както каза всеки сам си избира бизнес модела, но аз все си мисля че щом с цена на сайта не привличате клиенти, а ги привличате с лична среща, то явно информацията на сайта не е толкова изчерпателна колкото на една лична среща. Вероятно нямате добре организиран FAQ, лесен достъп до него и т.н.
Аз с бг клиенти не съм се занимавал и не ми се и занимава, не съм запознат и с мисленето на бг клиента, ама все си мисля че цената е фактор който не трябва да се пренебрегва.
Пожелавам ви на всичките уеб разработчици и дизайнери да им проработи бизнес модела, но мен така и не ме убедихте като клиент да търся информация за уеб решение от фирма която няма цени. Не че и аз не мога да си правя скриптовете, ама не това ми е най-силната страна и доста често нямам време за такива неща. Пък за дизайн да не говорим, там съм като сакато магаре ;)
 
От: Трябва ли фирмите, които правят сайтове да обявяват цените на сайта си?

През 3-4 месеца слагаме цени за по седмца две
И това е времето, през което нито телефона звъни, нито на е-мейла се получава писмо.
Естетсвено, това е така, защото на пазара човек може да срещне и цени 10 пъти по ниски от нашите.

Махаме пак цените и телефона отново помпи и емейла е препълнен, от комуникация с хора не остава време за бачкане.
Следват срещи, още срещи, оферти, представяне на оферти.

ТОЧНО ПО ТАЗИ ПРИЧИНА СЛАГАМ ВСИЧКАТА ВЪЗМОЖНА ИНФОРМАЦИЯ НА САЙТА + ЦЕНИ! ЗАДЪЛЖИТЕЛНО
ЗАЩОТО ВРЕМЕТО МИ Е НАЙ-СКЪПОТО НЕЩО КОЕТО ИМАМ И НЕ МОГА ДА СИ ГО КУПЯ ОТ НИКЪДЕ!!!
ЗАТОВА И НЕ МОГА, А И НЕ ИСКАМ ДА ГО ГУБЯ ОБЯСНЯВАЙКИ НА ДЕСЕТКИ ОЛИГОФРЕНИ ВСЕКИДНЕВНО, КОЛКО СТРУВА ЕДИ КОЕ СИ КОЛКО КИЛА Е, КАКЪВ ЦВЯТ, КАКВО ПРАВИ...
НЕ ЖЕЛАЯ ДА ОБЯСНЯВАМ ЕДНО И СЪЩО НЕЩО ПО НЯКОЛКО ПЪТИ НА ДЕН! И ТОВА ДА СЕ ПОВТАРЯ ОТНОВО И ОТНОВО...
ТРЯБВА ДА СТЕ ЕБАТИ ФИЛАНТРОПНАТА АГИТКА ЗА ДА СИ ПРИЧИНЯВАТЕ ТОВА, НА КАКВАТО И ДА Е ЦЕНА! :)

ПРЕДПОЧИТАМ ДА МИ СЕ ОБАДИ 1 ЧОВЕК И ДА ЗНАЕ ЗАЩО СЕ ОБАЖДА, ОТКОЛКОТО 50 КОИТО ИСКАТ ДА ПИТАТ НЕЩО... и да се налага да им разяснявам персонално.
Сори за капса ама си падам по големите работи :)

И според мен методите ми са правилни... почти всеки телефонен разговор означава печалба, без излишни нерви и приказки с непознати.
 
От: Трябва ли фирмите, които правят сайтове да обявяват цените на сайта си?

Радев свали магарето от крушата че ще се утрепа добичето. Понеже сте много претъпкани от работа и за това ви се налага да сложите цени на сайта та да спрат да ви звънът та да наваксате - а стига де дай да не се обиждаме на интелигентност.
Някъде по темата четох че през миналата година сте реализирали около 50 проекта, никой не може да ме убеди че повече от 10% са ви случайни клиенти от нета или други реклами и 90% са ви стари клиенти или пратени от тях.
 
От: Трябва ли фирмите, които правят сайтове да обявяват цените на сайта си?

:)))

Винаги съм знаел, че тук пиша за 1% от членовете на форума, и ми е много яко, че точно този процент го оценяват.

mentman, мислиш ли, че ще те убеждавам за каквото и да е?!?!

AMAUN, пробвай с Ctrl и + ако ти е дребен фонта :)
 
От: Трябва ли фирмите, които правят сайтове да обявяват цените на сайта си?

Друго ми е дребно... ама и да го уголемя, файда няма щото и без това рядко се надига, а и да се надигне няма да е за повече от 3 минути :)
 
От: Трябва ли фирмите, които правят сайтове да обявяват цените на сайта си?

Бий го по често по главата щом не слуша :)
 
От: Трябва ли фирмите, които правят сайтове да обявяват цените на сайта си?

Гласувах с НЕ въпреки че отговора на въпроса според мен е "Не е задължително", но няма такъв в анкетата.
Като попадна на сайт за изработка на сайтове понякога търся цена и като не я намеря затварям сайта, а понякога ми идва да използвам някои от посочените начини за контакт. Просто доста зависи от първия контакт с фирмата/ сайта.
 
От: Трябва ли фирмите, които правят сайтове да обявяват цените на сайта си?

radev, предния път си изтрих това което ще напиша сега.

Следял съм твоя сайт, дори съм ти пращал на л.с. един сайт, който го имаше два пъти в портфолиото ви.

Чували сме се 2-3 пъти по телефона, един път съм идвал да говорим и уж си записахте някакви неща, но така и не се обадихте за ориентировъчна цена, предлагахте ми да си играя с нек'ви джумли и подобни ... та нека не говорим в пространството.

Обявил си цени с подробни параметри защото си наясно, че това е полезно за хората, дори се бориш за такива словосъчетания. Това че таргета ти е друг е въпрос на друга дискусия.

Повече няма да пиша в темата, защото не ме интересува лично, не съм в този бранш. Казах си мнението като клиент, дано когато някой защитава толкова твърдо дадена теза да я защитава винаги такава каквато е.

Поздрави,


п.п.
Сега видях, че си махнал пак цените :) но има едно нещо наречено перспектива, пипнете си пакетите, че така изглеждат криви ;)
 
От: Трябва ли фирмите, които правят сайтове да обявяват цените на сайта си?

уау, какви неща стават по земята, , уау, казали сме да си играеш с джумли?! : D : D: D и уау, колко странно, че не сме се обадили..

:)
 
От: Трябва ли фирмите, които правят сайтове да обявяват цените на сайта си?

radev, що си мислиш че имаш правото да разиграваш клиента и да го караш да чака вечно? Супер нетактично отношение. Поне му кажи цена която няма да може да плати и толкоз.
 
От: Трябва ли фирмите, които правят сайтове да обявяват цените на сайта си?

Добър въпрос би бил, защо разни хора също си мислят, че могат да идват, да разпитват някакви неща, да взимат оферти, договори и после да офейкват с тях? На всеки, заслужил доверие и показал отношение, сме откликнали подобаващо. И защо ме обвиняваш за неща, които не знаеш, даже и аз не ги знам?! Първо беше нищо лично, после стана друга песен само щото някакъв си бълва простотии.

Все тая...

Лек ден
 
От: Трябва ли фирмите, които правят сайтове да обявяват цените на сайта си?

Ами понеже и ти му отговори "много подобаващо". Такова впечатление оставяш у хората, че все едно ти е масова практика и не знаеш за кого точно става дума.

Иначе за "разните хора" не си много прав. Опитваш се да лепнеш на клиентите етикет, за да си избираш най-сочните. Естествено че клиента има право да офейка. След като си отворил магазин за сайтове, трябва да има и продавач консултант. Не можеш да очакваш 100% конверсия! Никой магазин няма такава. Доверието трябва фирмата да си го гради, не клиента.

Да допълня за офейкването. Хората имат нужда да размислят дадена оферта. След като нямате цени на продуктите си, при една лична среща клиента е меко казано неподготвен за предстоящото понеже и той не е съвсем запознат със нещата. Вие го омайвате, надъхвате и той супер много се навива да си вземе готин сайт, а той е дошъл просто да научи колко струва. Но на път към вкъщи или офиса започва да размисля за всичко и в един момент се отказва. или просто хвърля всичко у кофата, щото не е дошъл за това за което вие си мислите. И аз съм го правил това, и като се сетя ме хваща яд на оня кретен от Глобул как щеше да ме набута докато ми обяснява сладко сладко колко е красив света със Глобул, както и един келеш от Германос както се опита да ме прекара. Хората са свикнали да ги мамят и гледат по-така.

ПП: Не го приемай като лични нападки, просто само ти отговаряш от името на всички привърженици на безцението. Другите си гласуват тихомълком и гледат сеир.
Иначе евала ви правя задето успявате да си намерите този 1% от клиенти който идеално пасва на вашия бизнес модел. То и това не е лека работа...
 
Последно редактирано:
От: Трябва ли фирмите, които правят сайтове да обявяват цените на сайта си?

Всичко си зависи според цената, която искаш. Ако е под средните е ясно, че ще си я сложиш понеже знаеш, че веднага ще грабне погледа. Но ако е над средната занеш, че ще изгони клиента и за това не се слага, а разчиташ на това като дойде и попита клиеанта да го омаеш, да го накараш да си представи, че вече го притежава ( както беше споменато по горе с якето) и да си го купи. Всичко е до стратегия според мен.
 

Горе