Трябва ни някой по-тъп от теб?!?

toretic

Member
"Вие сте прекалено квалифициран за предлаганата позиция"

ОК?! Добре бахти отговора?
Имам бакалавър информатика, 2 майкрософтски сертификата за сървар и за .нет, сертификати за английски и немски език, мастър левъл сертификат за сап, 4то ниво майкрософт офис... и купчина други безмислени...

И кво, кандидатствам за IT Support в доволна фирмичка, изисква се SAP, висше информатика, информациони технологии или кст и английски език, като втори чужд език е предимство и получавам такъв отговор?!? Защо в обявите търсят хора с купчина глупости, а накрая ... си бил много квалифициран...
 
От: Трябва ни някой по-тъп от теб?!?

Защото сигурно в офертата не са написали че всичките тези работи трябва да ги можеш срещу макс 500лв на месец
 
От: Трябва ни някой по-тъп от теб?!?

Точно това е причина, търсят ИДИОТИ да работят за жълти стотинки, ако може и за без пари като стажанти
 
От: Трябва ни някой по-тъп от теб?!?

Защото не могат да ти платят реалната сума, която заслужаваш за тези ти качества, придобити с времето.

Да, тук са така. Ако фирмата не е чужда няма начин да се намери нещо за хубави пари, даже и чуждите за това идват тук - за да минат тънко.

И на една приятелка и казаха същото. Но е по-добре така, защото тя беше на 1500 лв. на старата си работа и сега като и дават по 1000 лв. може да се сетите каква мотивация ще има.
 
От: Трябва ни някой по-тъп от теб?!?

Това е синдрома over qualified :) преценяват, че нито те могат да ти плащат, нито ти ще си мотивиран за там. но и ти няма какво да се вреш по такива места.
 
От: Трябва ни някой по-тъп от теб?!?

Да, прекалено квалифициран си за дейността им. Първо не могат да ти платят адекватно на възможностите ти и второ-следствие от първото: очакват да не се задържиш дълго при тях. Все пак малко или много ще ти трябва време да свикнеш с организацията и работата във фирмата и не искат да сменят кадри често.

Сигурна съм, че е за добро и ще си намериш много по-добра работа
 
От: Трябва ни някой по-тъп от теб?!?

Добре де, тогава кой е по-добрия вариант.

- Да си попълвам само минималните изисквания
- Да си попълвам цялата характеристика...??!?

Явно второто нещо не помага, Да, имам предложения, но точно тези от които се интересувах най-много в интернационални фирми изобщо не ми отговориха...

Или да тръгвам да се права на европеец и да си търся правата за интервю?
 
От: Трябва ни някой по-тъп от теб?!?

E тебе за какво са те отрязали - че си прекалено квалифициран или че немогат да ти плащат толкова?
Щото и в двата случая може да ти отговорят така, обаче има разлика :)

Очаквано заплащане казвал ли си им?
 
От: Трябва ни някой по-тъп от теб?!?

за теб по-добрият вариант би бил да не се занимаваш с тях, явно че няма переспектива. Ако пък толкоз много държиш да си при тях покрий минимума зададени изиксвания
 
От: Трябва ни някой по-тъп от теб?!?

Пиши си пълната характеристика и въобще да не те притеснява. Просто от фирма до фирма разликата е много голяма, има и много които си търсят по-квалифицирани хора, въпроса е да попаднеш на тях.
 
От: Трябва ни някой по-тъп от теб?!?

Хората ти казват "Не се занимавай с такива като нас, щот сме зле и на теб няма да ти хареса", а ти се оплакваш.
Аз много бих искал по-често да виждам фирми, които си признават, че някои хора са прекалено добри, за да работят при тях.
Все едно Лео Меси да играе в Локо Сф, не става.
 
От: Трябва ни някой по-тъп от теб?!?

Тук пише повече по въпроса: Overqualification.

А защо си търсиш "работодател" след като може да работиш директно с клиенти?

Ако се наложи може да намериш отнякъде няколко хиляди лева за регистрация на фирма и плащане разходите на фирмата за първите няколко месеца, през които фирмата няма да има приходи. Или не може да намериш начален капитал?
 
От: Трябва ни някой по-тъп от теб?!?

Точно за това ми обясниха днес, при кандидатстване за работа никога не се надхвърляи(ще надминеш възможностите на този, които ти преглежда документите или интервюира, а това не е в твоя полза) и си остави поне няколко коза които ще ти бъдат полезни.
 

Горе