Турция - Русия пата кюта, на чия страна сме?

От: От: Турция - Русия пата кюта, на чия страна сме?

Толкова ли е трудно се разбере - турците са ги чакали, а руснаците са минавали както винаги мислейки, че нищо няма стане. В крайна сметка са ги гепали на гюме, но това не оправда преминавани на ВВС дори и с няколко стотин метра. Ревем, че нелегално ни преминват границата и заставахте зад граничаря убил онзи от афганистан, но тук не го приемате след като има потъпкване на границата.

Влиза някой с взлом у вас, въоръжен - вие какво с хляб и сол ли ще го посрещнете?
Имат си договорки да не се закачат, навлизането е било за секунди, ако въобще го е имало. Също така турският самолет е нарушил въздушното пространство на Сирия със сигурност. Отделно, това с нарушаването на въздушното пространство нали знаеш, че го правят всички.

Turkey Violated Greek Airspace 2,244 Times Last Year, Fires At Russia For Doing It Once
 
От: Турция - Русия пата кюта, на чия страна сме?

Вайййй русофобчетата как са активизирали и тук. Аз и снощи казах туряте си чалмите и си одете до ердоганя да мо близгате одоганя... Това ненормалниците край нямат. Няма да ги изброявам, че чак ме гнус да си пипам клавиатурата като им пиша никовете.
 
От: От: Турция - Русия пата кюта, на чия страна сме?

Блеки, позволяваш личните ти убеждения да заслепят трезвата ти преценка. Това с нарушаването на въздушното пространство е пълна глупост, прави се постоянно от всички, включително самата Турция. Османиста допусна сериозна грешка, която може да доведе до тежки последици включително и за нас. Сляпо защитаваш турската позиция, не защото е правилна, а защото е антируска. В случая Ердоган е пълен глупак, а ти го защитаваш. Тези неща се оправят с протестни ноти, не със сваляне на самолети.

За идил-петрола по 9 долара, който върти синчето, какво ще кажеш?



Толкова ли е трудно се разбере - турците са ги чакали, а руснаците са минавали както винаги мислейки, че нищо няма стане. В крайна сметка са ги гепали на гюме, но това не оправда преминавани на ВВС дори и с няколко стотин метра. Ревем, че нелегално ни преминват границата и заставахте зад граничаря убил онзи от афганистан, но тук не го приемате след като има потъпкване на границата.

Влиза някой с взлом у вас, въоръжен - вие какво с хляб и сол ли ще го посрещнете?
 
От: От: От: Турция - Русия пата кюта, на чия страна сме?

Остави го тоя болен мозък да си туря чалмата и да оди в Турция. Самолета е бил само за 17 сек. в тяхното пространство...
Блеки, позволяваш личните ти убеждения да заслепят трезвата ти преценка. Това с нарушаването на въздушното пространство е пълна глупост, прави се постоянно от всички, включително самата Турция. Османиста допусна сериозна грешка, която може да доведе до тежки последици включително и за нас. Сляпо защитаваш турската позиция, не защото е правилна, а защото е антируска. В случая Ердоган е пълен глупак, а ти го защитаваш. Тези неща се оправят с протестни ноти, не със сваляне на самолети.

За идил-петрола по 9 долара, който върти синчето, какво ще кажеш?
 
От: От: От: Турция - Русия пата кюта, на чия страна сме?

За идил-петрола по 9 долара, който върти синчето, какво ще кажеш?

Така е! Опозицията на Ердоган в Турция от доста време алармират за сделките, които върти Билал Ердоган с ИДИЛ. Сделките са за милиарди, с които пари Терористите си купуват оръжие. Тоест турция финансира атентатите в Европа. Терористи са и Свободната сирийска армия, която ние наричаме умерена опозиция... Те обаче стреляха по катапултиралия пилот (против всички военни правила, да не се стреля по парашутисти във въздуха). За жалост руснаците са в доста неизгодна позиция и какъвто и ход да предприемат срещу Турция ще загубят много.
 
От: От: От: Турция - Русия пата кюта, на чия страна сме?

Блеки, позволяваш личните ти убеждения да заслепят трезвата ти преценка. Това с нарушаването на въздушното пространство е пълна глупост, прави се постоянно от всички, включително самата Турция. Османиста допусна сериозна грешка, която може да доведе до тежки последици включително и за нас. Сляпо защитаваш турската позиция, не защото е правилна, а защото е антируска. В случая Ердоган е пълен глупак, а ти го защитаваш. Тези неща се оправят с протестни ноти, не със сваляне на самолети.

За идил-петрола по 9 долара, който върти синчето, какво ще кажеш?

Недей така сега.
Блеки може да се държи като наследник на избита от руснаците фамилия, но наскоро декларира тържествено, че не е русофоб.
Разстрела на единия парашутист е нарушение на член 42 от Женевската конвенция.

Русия и Турция са противници в патардията около ИД. Няма как да са кротки нещата.
 
От: От: От: Турция - Русия пата кюта, на чия страна сме?

С това русофилско мислене не виждам никаква надежда за българия.....
 
От: От: От: Турция - Русия пата кюта, на чия страна сме?

С това русофилско мислене не виждам никаква надежда за българия.....

А от туркофили пишещи България с малка буква... какво бъдеще я чака България?
 
От: От: Турция - Русия пата кюта, на чия страна сме?

Имат си договорки да не се закачат, навлизането е било за секунди, ако въобще го е имало. Също така турският самолет е нарушил въздушното пространство на Сирия със сигурност. Отделно, това с нарушаването на въздушното пространство нали знаеш, че го правят всички.

Turkey Violated Greek Airspace 2,244 Times Last Year, Fires At Russia For Doing It Once

Ред, сега вече влизали макар и за секудни, от вчера не влизали сега влизали ... Като цяло пак повтарям, ако руснаците бяха на 100% прави, че не са преминвали и йота през турското пространство цялото СМИ щеше да гръмне на секундата. До сега щяха да са им спрели газа/нефта и щяха да има сигурно огнена стена по цялата граница Сирия Турция, да спре всички амбиции на Ердогана за евтин петрол от ИД до диверсии в района... но уви няма такова нещо, а чисто шумкуване.

А това че си цъкат пространствата Гърция и Турция, не значи, че това може го правят други. Руснаците са били официално предупредени дни преди това, че ще ги свалят - http://www.rosbalt.ru/main/2015/11/24/1464308.html

Нека да приложим малко логиката, кой е виновен огънят или човека, който си играе с огъня и се опарва. Защото това е точно така руснаците си мислят, че пак ще е всичко по старо му, турците са чака ли просто на гюме, защото си защитават пространството и официално са ги предупредили. Кой е крив, кой е прав ми кажи?
 
От: От: От: Турция - Русия пата кюта, на чия страна сме?

А от туркофили пишещи България с малка буква... какво бъдеще я чака България?

Мина времето когато пишехме българия с главна буква.
И пак в стил аз съм русофил е поста ти, щом не си с на си от ”другите”.
 
От: От: От: Турция - Русия пата кюта, на чия страна сме?

Блеки, позволяваш личните ти убеждения да заслепят трезвата ти преценка. Това с нарушаването на въздушното пространство е пълна глупост, прави се постоянно от всички, включително самата Турция. Османиста допусна сериозна грешка, която може да доведе до тежки последици включително и за нас. Сляпо защитаваш турската позиция, не защото е правилна, а защото е антируска. В случая Ердоган е пълен глупак, а ти го защитаваш. Тези неща се оправят с протестни ноти, не със сваляне на самолети.

За идил-петрола по 9 долара, който върти синчето, какво ще кажеш?

Вече го писах.

А иначе за другото - когато си официално предупреден на най-високо дипломатическо равнище и ти продължаваш със същият какво очакваш? Да не би ако беше на опаки, руснаците нямаше да го направят същото?
Все още ми е интересно, някой идва с взлом и на питка със сол и мед ли ще го посрещнеш? Не знам какво ги е прихванало турчолята и какво са си мисли - дали е руски или сирийски, дали ще бомбандират конвой в Сирия или нещо може объркат в Турция и т.н - дали е трябвало да го свалят сигурно не, дали някой му са обтегнали нервите и дал заповед не знам, но все си мисля, че няма да тръгнат да свалят - ако нямат солидни аргументи. Там е военна зона, така че вече нормално преминаване на границата не знам колко се брой за нормално вече и при положение на официална нота връчена преди това!
 
От: От: От: Турция - Русия пата кюта, на чия страна сме?

Така е! Опозицията на Ердоган в Турция от доста време алармират за сделките, които върти Билал Ердоган с ИДИЛ. Сделките са за милиарди, с които пари Терористите си купуват оръжие. Тоест турция финансира атентатите в Европа. Терористи са и Свободната сирийска армия, която ние наричаме умерена опозиция... Те обаче стреляха по катапултиралия пилот (против всички военни правила, да не се стреля по парашутисти във въздуха). За жалост руснаците са в доста неизгодна позиция и какъвто и ход да предприемат срещу Турция ще загубят много.

Най-накрая обективно мнение!
 
От: От: От: Турция - Русия пата кюта, на чия страна сме?

Това са глупости! Турците много добре знаят, че там се извършват маневри, това че им облизали въздушното пространство е оправдание без покритие. Самолет се сваля ако е заплаха, каква заплаха е руския самолет? Сигурно е бил и без бомби даже... Турците трябваше да се извинят, НАТО трябваше да порицае Ердоган, компенсации и тн. неща, че всичко да се размине мирно и тихо. За да държиш позицията на Турция в случая трябва да си много зле, чесно. Без да се обиждаш, смятам те за приятел, ама в случая става въпрос за нагъл агресор, който има подмолни цели. Не ми пука за никой, но с такива действия ситуацията може да се омаже много яко и то много бързо! Ако се запукат какво ще правим ние? Нали знаеш, че от една такава евентуална криза ние ще пострадаме страшно много.

Някъде се изказа "Русия да се опълчи на Турция" :) Това прозвуча малко смешно. От 20 и кусур войни помежду им, Турция има една спечелена и 2 равни :) Малко несериозно звучи това "опълчи".





Вече го писах.

А иначе за другото - когато си официално предупреден на най-високо дипломатическо равнище и ти продължаваш със същият какво очакваш? Да не би ако беше на опаки, руснаците нямаше да го направят същото?
Все още ми е интересно, някой идва с взлом и на питка със сол и мед ли ще го посрещнеш? Не знам какво ги е прихванало турчолята и какво са си мисли - дали е руски или сирийски, дали ще бомбандират конвой в Сирия или нещо може объркат в Турция и т.н - дали е трябвало да го свалят сигурно не, дали някой му са обтегнали нервите и дал заповед не знам, но все си мисля, че няма да тръгнат да свалят - ако нямат солидни аргументи. Там е военна зона, така че вече нормално преминаване на границата не знам колко се брой за нормално вече и при положение на официална нота връчена преди това!
 
От: От: От: От: Турция - Русия пата кюта, на чия страна сме?

Това са глупости! Турците много добре знаят, че там се извършват маневри, това че им облизали въздушното пространство е оправдание без покритие. Самолет се сваля ако е заплаха, каква заплаха е руския самолет? Сигурно е бил и без бомби даже... Турците трябваше да се извинят, НАТО трябваше да порицае Ердоган, компенсации и тн. неща, че всичко да се размине мирно и тихо. За да държиш позицията на Турция в случая трябва да си много зле, чесно. Без да се обиждаш, смятам те за приятел, ама в случая става въпрос за нагъл агресор, който има подмолни цели. Не ми пука за никой, но с такива действия ситуацията може да се омаже много яко и то много бързо! Ако се запукат какво ще правим ние? Нали знаеш, че от една такава евентуална криза ние ще пострадаме страшно много.

Не защитавам никого - просто казах какви са фактитие и за не знам, кой път го казвам - няма как да дадат заповед, само заради спорта. Няма логика да го свалиш ако нямаш твърди факти за това. Това и казах руснаците пак са си го цъкали както те си знаят, а турците само ги и чакали, след като вече имат протесни ноти - а и нали са предупредили пилотите. Дано да излезе скоро какво е точно, но пак ти казвам, ако руснаците бяха прави все си мисля, че нямаше да им е такава реакцията.

За другото не бой се няма как да се подпукат - не мисля, че Путин е толкова луд, а Ердогана е в такава ситуация, че точно Русия няма да напада. По-горе съм писал, че това е несериозно да се случи! Ще видиш просто показване на мускули и симулиране на смут от двете страни и всичко по живо по здраво - петрола и газа нали потича от Русия към Турция. Като секне тогава ще го мислим.

ПП Ще ми обясниш ли какво ще направи Русия - те седмици на ред се подготвяха и с това въоръжение ли ще ги нападнат - то все едно бълха ги е ухапала турчолята. Прав си за войните, но те са били в миналото - сега е малко по различно. Нали не мислиш, че Путин ще ги залее с ядрен Топол М?Най-много може пуска конвенционално оръжие, но месеци наред ще трябва прехвъля цялата си армия. Виж от какво се състои армията на турчолята. В добавка войната струва пари - тези пари трудно се намират. Така, че прости ми но не виждам логически да стане каквото и да е между Русия и Турция.
 
От: Турция - Русия пата кюта, на чия страна сме?

Турция са в правото си да свалят руския самолет. След като са навлезли на тяхна територия. Ако не сваляш нарушителите, никой няма да те взима насериозно :)
 
От: От: От: Турция - Русия пата кюта, на чия страна сме?

Мина времето когато пишехме българия с главна буква.
И пак в стил аз съм русофил е поста ти, щом не си с на си от ”другите”.

За мен русофил не е обидна квалификация. Все пак предпочитам националния (български) интерес.
Ти обаче си поклонник на една държава, която храни терор и бленува за Османската империя. Държава (с Ердоган отпред), която няма място в НАТО, ЕС и въобще (поне докато поддържа диктатура и финансира радикалния ислям във всичките му форми). Между другото ми прави впечатление, че в Казанлък доста от циганетата се турчеят.
 
От: Турция - Русия пата кюта, на чия страна сме?

Турция са в правото си да свалят руския самолет. След като са навлезли на тяхна територия. Ако не сваляш нарушителите, никой няма да те взима насериозно :)

Естествено, но в случая Турция пази позициите си в Сирия, а не суверенитета си. Има разлика.
 
От: От: От: От: От: Турция - Русия пата кюта, на чия страна сме?

Предполагам така са си мислили и Хитлер и Наполеон :) Явно не познаваш руснаците, казвал съм ти, че съм живял сред тях няколко години. За тях няма нещо, което да не може да се жертва, ама нищо. Нито човешки живот, нито пари, а още по-малко икономика и облаги. Ако си гледал руски медии, щеше да знаеш, че общото мнение сред руснаците е за яростен отговор по всички фронтове, без значение последствията. Казвам ти че руснака не му пука какво следва, той цената ще я плати и ще пита за още.

Много хора не го харесват Путин, ама цял свят трябва да се радва, че той е на кормилото! Човека е разумен и няма да влезе в крайности. Не се знае какво щеше да стане при една такава ситуация и някой по лабилен, като Султана на Турция, примерно!

ПП Ще ми обясниш ли какво ще направи Русия - те седмици на ред се подготвяха и с това въоръжение ли ще ги нападнат - то все едно бълха ги е ухапала турчолята. Прав си за войните, но те са били в миналото - сега е малко по различно. Нали не мислиш, че Путин ще ги залее с ядрен Топол М?Най-много може пуска конвенционално оръжие, но месеци наред ще трябва прехвъля цялата си армия. Виж от какво се състои армията на турчолята. В добавка войната струва пари - тези пари трудно се намират. Така, че прости ми но не виждам логически да стане каквото и да е между Русия и Турция.
 
От: Турция - Русия пата кюта, на чия страна сме?

Естествено, но в случая Турция пази позициите си в Сирия, а не суверенитета си. Има разлика.

Не може да им се сърдиш, дори да използват суверенитета си като оправдание.
Да не забравяме, че САЩ (НАТО) и Турция подкрепят терористите които се борят срещу Асад.
Като добавим и това, че в сирия има някакви турци + това, че Турция предупреди преди няколко дни Русия да внимава с тях + това, че им свали един дрон преди няколко седмици...
НЕ се учудвам, че се стигна до тук. Ислямиста Ердоган има самочувствие все едно е султан на империя и не може да остава чужди страни да нарушават въздушното пространство на страната му.

Руснаците ако са искали да заобиколят турция - можеха да го направят! Явно не са очаквали турция да изпълни заканата си. Русия (а и други страни) имат голям опит в нарушаването на чуждо въздушно пространство - това много добре го знаят редица северни страни! Руснаците имат самочувствие, но и турция има. Турция са европейска страна колкото е територията до Цариград (т.е. няколко процента), иначе са ислямисти каквито са онези които стрелят по човек на парашут...
 
От: От: От: От: От: Турция - Русия пата кюта, на чия страна сме?

Предполагам така са си мислили и Хитлер и Наполеон :) Явно не познаваш руснаците, казвал съм ти, че съм живял сред тях няколко години. За тях няма нещо, което да не може да се жертва, ама нищо. Нито човешки живот, нито пари, а още по-малко икономика и облаги. Ако си гледал руски медии, щеше да знаеш, че общото мнение сред руснаците е за яростен отговор по всички фронтове, без значение последствията. Казвам ти че руснака не му пука какво следва, той цената ще я плати и ще пита за още.

Много хора не го харесват Путин, ама цял свят трябва да се радва, че той е на кормилото! Човека е разумен и няма да влезе в крайности. Не се знае какво щеше да стане при една такава ситуация и някой по лабилен, като Султана на Турция, примерно!

А защо мислиш, че Турция ще отиде на поход?
Пак казваш, че може да са жертват за спорта, но за война си трябва капитал! Нали ти е ясно, че ако не са били съюзниците дори в лицето на така омразните от всички вас Хамериканци, Хитлер щеше да стигне до Владивосток. Не знам дали ти е ясно, но лесният добив в Русия на почти всички важни ресурси е на изчерпване - ако не мислиш, че с дърва ще водят война. Путин не може си позволи да напада, защото не е толкова луд. Все пак Турция не е Украйна ...
 
Последно редактирано:

Горе