Търсачките сами ли ще ми намерят сайта?

batececko

New Member
Един месец мина от както започнах да чета форума и днес наи-накрая пуснах сайта в мрежата :) Интересуваме дали търсачките сами ще ме ми намират сайта, че да започне да излиза в тях.
Аз мислих, че сами, ама днес прочетох за това събмитване (Submission) и то ме накара да се замисля сериозно. Моля помогнете. Благодаря предварително :)
 
От: Търсачките сами ли ще ми намерят сайта?

Не е добра идея да се ползва "Add URL" на Google. Вместо това е по-добре да се сложат линкове към новия сайт в популярни и стари сайтове (например Digg).
 
От: Търсачките сами ли ще ми намерят сайта?

Не е добра идея да се ползва "Add URL" на Google.

нали няма да си говорим за сандбокс?!

по тая логика не е добра идея да се правят уеб сайтое изобщо
 
От: Търсачките сами ли ще ми намерят сайта?

Не е добра идея да се ползва "Add URL" на Google. Вместо това е по-добре да се сложат линкове към новия сайт в популярни и стари сайтове (например Digg).

Какво имаш в предвид с това ? Досега винаги съм го ползвал,би ли ми дал по-ясна представа защо не е добре да се ползва.
 
От: Търсачките сами ли ще ми намерят сайта?

От опит ще ви кажа нещо много важно за web ботовете. Те обичат напористите и ощетяват скромните. Казано с други думи, ако можеш да "помагаш" на ботовете, задължително го прави!
Най-добре като за начало пробвай това: http://viralinviter1.com/submit/
Почти моментално ти домъква камара ботове, които преглеждат страниците на сайта ти.
 
От: Търсачките сами ли ще ми намерят сайта?

Каква ми е файдата някой с бот на име AxxaSearch например да ми гледа сайта и да ми товари сървъра?
 
От: Търсачките сами ли ще ми намерят сайта?

Всяка търсеща машина малко или много може да се окаже полезна. Особено важен е фактът обмяна на данни между търсачките. Често дори тази обмяна е леко комична. Пояснявам. Става въпрос за това, че търсенето се задава с GET променливи в URL-то. Така за GET-ващият бот от друга търсачка, това се явява поредна страница с линк до вашата.
Извод: Както е казал Мечо Пух "Колкото повече, толкова повече".
 
От: Търсачките сами ли ще ми намерят сайта?

сложи си линка в подписа тук и ще се индексира до няколко дни
 

Горе