Купувам: Търсим инвестиция от 2000 до 6500 лв. (съдружие)

Пичове, колко пъти сте виждали по павилиони за бързо хранене ръбчета. Последния месец, що се отнася за такъв тип храна си правим предимно сандвичи. Онзи ден бях в Бургас, вярно, още не е започнал сезона но на баш центъра пица-подметка. Айде да не уточнявам, но се намира срещу арменската църква. Печено в пицарник.

Техниката за печене едно на ръка, техниката за снимкане второ, преди години имах афинитет към фотографията, преди много години. Още като излязоха първите любителски дигитални фотоапарати, оттогава имам един Панасоник и един Фуджи, Панасоника два пъти го изтървах и два пъти му поправяха обектива.

Имам си работа, ако еди кой си някой си инвеститор се впечатлява от снимки, според мен не е малко вероятно да се набута. Ако продукта ти не става, колко време ще успееш да го налагаш с маркетингови трикове. Вярно, ако сии на централно място, ще излъжеш този и онзи. Има хора, които просто искат да се наплюскат, други път нямат време, трети ще гладуват докато намерят
конкретно каквото търсят. Има и такива като мен, които са по средата и ако вече не съм изгладнял до смърт ще ям или ще се опитам да ям каквото има.

Малко хора, които ще отидат да ядат в тип павилион за бързо хранене имат идея какво точно искат. Гледат ламинираните менюта с красивите снимки и така. Ако си в голям град това върви, където има постоянен поток от различни хора, но ако си в малък, където контингента е предимно един и същ това не хваща дикиш.

Всеки ден почти си правим някакво ястие за нас си, просто нямам желание да ги пускам. Но за пример и сравнение - снимано с p9 lite на лампа срещу снимано с 10-годишен Фуджи или дори 18 годишен Панасоник на естествена или изкуствена светлина.

p9llmp10pm.jpg

fujilampa.jpg

p9lnl.jpg

и ето пък с p9lite в ясен ден навън
p9lbd.jpg
 
Пак си го изгорял..У кофата :)
Наистина имаш нужда от нова фурна. Това е сериозно :)
 
Пак си го изгорял..У кофата :)
Наистина имаш нужда от нова фурна. Това е сериозно :)
Виж какво, пекъл съм и на обикновена 10-годишна фурна с вентилатор и разликата е сериозна от това на което печем сега. И като време, и като качество и като разход на енергия и като всичко. Това горе е печено на 30 годишен Раховец. Но не е прегорял, просто е намазан с олио за да придобие загар. Че Раховеца пече по-силно отгоре - по-силно пече. "Основата" всъщност е на жена ми. От този хляб си правим почти всеки ден. Спрямо печката на която ги печем това са супер домашни трапезни хлебчета, които като цяло са домашния еквивалент на купешки хляб. Т.е. за всякакви видове ястия, дали ще е със супа, пържола, боб чорба и т.н. И особено ако го "бъзнеш" за 15 секунди на жар или на скара става три пъти по яко. И това мирише на хляб, на истински хляб. Става и за сандвичи, зависи как ще се обработи (макар, че не е от подходящите за сандвичи). Това хлебче на подходяща фурна ще е бомба със закъснител.
hnj.jpg

Дори ми се струва, че е още по-вкусно с добре направена обикновена класическа българска питка, която да я резнеш на филийки и пак съвсем леко на жар филийките. Това съм си го измислил преди години.

А относно пиците, ако ми се занимава утре ще направя. една сравнително бърза пица US EC по балкански. 51/99%-овия, който се впечатлява от мейнстрийм, който му предлагат като някаква автентика в някоя пицария, или пък в Слънчев Бряг дори си няма идея, колко по-лесни са немалко от класическите рецепти. Еми при тях просто като спазваш точните пропорции е доста трудно да сгрешиш. Аз доста често екпериментирам. Също така се уча, гледам клипове, чета статии, но ми е интересно да си ги пречупвам през моята призма, а и може би защото не разполагам с подходящата техника а свободното ми време е накъсано правя с помощта на жена ми нещо като с подръчни материали. За качеството на снимките не ми се говори, както се казва, щото съм бил нещо като любител фотограф.
По някой път екпериментите не се получават от първия път, но ти дават насока какво да промениш за втория. рядко не ми се получава от втория. Е тука, примерно се опитах да оформя една пица с подръчни материали х2 (преди около преди 1 час). Но не се получи много добре като визия по ъглите. Иначе беше много вкусна, но като визия не се получи по ъглите. Въпреки че това пак е снимано с p9lite посред нощ. ВЪобще сайта, който си подготвям доста бавно мисля да акцентирам към хората, които нямат необходимите инструменти. Както и аз в момента ги нямам. Дер' се вика неволята учи.
Та ей това, утре ако имам възможност ще му направя v.2.

А за финансирането - еми мисля че съм що-годе сървайвър и его-то ми е на по-заден план и ако има желаещ, моля. Иначе към момента ми се отвориха две потенциални опции да направя няколко хилядарки до края на есента. И въобще, абе какво да ти кажа човек, винаги съм бил човек на средата, сравнително уравновесен, с нормални изблици от време на време, но напоследък от всичко, което се случва около нас се чувствам някак си по-различно и май ще приема една оферта за чужбина.

Тъй или иначе, когато трябваше и беше подходящо време тук реални инвеститори не се появиха. Някои хора още си живеят с американски филми от преди 20 години за презентации и прочее. Това е отживелица.

Е тука, примерно

200521.jpg


и разликата при thumbs
200521t.jpg

usecft.jpg

usecf.jpg
 
Последно редактирано:
Не се обиждай, но това е доста НЕапетитно изглеждаща пица... все едно някой се е из****нил отгоре й за финал.

Една от причините да няма заинтересова инвеститори е, че имаш отговор за всичко, но отговора винаги е някаква хвалба или товличане на вниманието от проблемите с бизнес идеята ти - малко като МЛМ презентация. Много български домакини знаят как се прави хляб, вече и машини има за подобно нещо. Един от моите клиенти създаде машина за направа на млечни изделия вкъщи, слагаш и забравяш.

Докато не кажеш - пицата струва толкова, ще я продаваме за тлкова, наема на улица номер е еди-колко си, трябва да продадем 500 пици да сме на нулата, 1 000 да спечелим еди-колко-си, не знам какво очакваш да инвестират хората.

Аз онзи ден инвестирах в крипто. Днес работата е зле. Но там знаеш какво рискуваш, какво печелиш, какъв е планът. Тук няма план, само мечта. Хората, от които искаш пари, обикновено и те са тръгнали с някоя и друга разбита мечта в началото докато се научат, но никой не иска да плати за твоят сблъсък с реалността и да увисне с едно БМВ пари. За това трябва да си една стъпка напред пред най-лошия вариант, не да ми казваш че печката Раховец видиш ли ги прави 10/10, значи професионалната фурна ще е 100/10.
 
  • Like
Реакции: jair
Виж какво, пекъл съм и на обикновена 10-годишна фурна с вентилатор и разликата е сериозна от това на което печем сега. И като време, и като качество и като разход на енергия и като всичко. Това горе е печено на 30 годишен Раховец. Но не е прегорял, просто е намазан с олио за да придобие загар. Че Раховеца пече по-силно отгоре - по-силно пече. "Основата" всъщност е на жена ми. От този хляб си правим почти всеки ден. Спрямо печката на която ги печем това са супер домашни трапезни хлебчета, които като цяло са домашния еквивалент на купешки хляб. Т.е. за всякакви видове ястия, дали ще е със супа, пържола, боб чорба и т.н. И особено ако го "бъзнеш" за 15 секунди на жар или на скара става три пъти по яко. И това мирише на хляб, на истински хляб. Става и за сандвичи, зависи как ще се обработи (макар, че не е от подходящите за сандвичи). Това хлебче на подходяща фурна ще е бомба със закъснител.
hnj.jpg

Дори ми се струва, че е още по-вкусно с добре направена обикновена класическа българска питка, която да я резнеш на филийки и пак съвсем леко на жар филийките. Това съм си го измислил преди години.

А относно пиците, ако ми се занимава утре ще направя. една сравнително бърза пица US EC по балкански. 51/99%-овия, който се впечатлява от мейнстрийм, който му предлагат като някаква автентика в някоя пицария, или пък в Слънчев Бряг дори си няма идея, колко по-лесни са немалко от класическите рецепти. Еми при тях просто като спазваш точните пропорции е доста трудно да сгрешиш. Аз доста често екпериментирам. Също така се уча, гледам клипове, чета статии, но ми е интересно да си ги пречупвам през моята призма, а и може би защото не разполагам с подходящата техника а свободното ми време е накъсано правя с помощта на жена ми нещо като с подръчни материали. За качеството на снимките не ми се говори, както се казва, щото съм бил нещо като любител фотограф.
По някой път екпериментите не се получават от първия път, но ти дават насока какво да промениш за втория. рядко не ми се получава от втория. Е тука, примерно се опитах да оформя една пица с подръчни материали х2 (преди около преди 1 час). Но не се получи много добре като визия по ъглите. Иначе беше много вкусна, но като визия не се получи по ъглите. Въпреки че това пак е снимано с p9lite посред нощ. ВЪобще сайта, който си подготвям доста бавно мисля да акцентирам към хората, които нямат необходимите инструменти. Както и аз в момента ги нямам. Дер' се вика неволята учи.
Та ей това, утре ако имам възможност ще му направя v.2.

А за финансирането - еми мисля че съм що-годе сървайвър и его-то ми е на по-заден план и ако има желаещ, моля. Иначе към момента ми се отвориха две потенциални опции да направя няколко хилядарки до края на есента. И въобще, абе какво да ти кажа човек, винаги съм бил човек на средата, сравнително уравновесен, с нормални изблици от време на време, но напоследък от всичко, което се случва около нас се чувствам някак си по-различно и май ще приема една оферта за чужбина.

Тъй или иначе, когато трябваше и беше подходящо време тук реални инвеститори не се появиха. Някои хора още си живеят с американски филми от преди 20 години за презентации и прочее. Това е отживелица.

Е тука, примерно

200521.jpg


и разликата при thumbs
200521t.jpg

usecft.jpg

usecf.jpg
Човеко ти наясно ли си че това ако го дадеш на клиент ще ти го блъска в главата.
Никой няма да ти слуша обяснителни речи защо това прилича на повърнато, ама през твоята пречупена призма НЕ
 
Една от причините да няма заинтересова инвеститори е, че имаш отговор за всичко, но отговора винаги е някаква хвалба или товличане на вниманието от проблемите с бизнес идеята ти - малко като МЛМ презентация.
Имаше, аз бях заинтересован, но копелето е алчно и иска 51% за себе си, щото иска да се чувства НАЧАЛНИК.
 
Мдам. Това смятам да е емблемата на сайта ми
kpssz.jpg


Мастърмайндърите ще продължават да трупат пари и влияние на гърба на глупаци инвестиращи кой знае какво в биткоин а пък сравняват парите за една печка с бвм. Не бой се, стигнал съм котата за малко по-драстични мерки, но си оставам заземен. Готвенето и особено печенето за мен е хоби, но не от сорта хоби-хоби. Никога, нищо не ми е грабвало толкова трайно интереса. От поне три месеца не съм ял купешки хляб. Много ми се ще да мога да си приготвям всичко сам и натурално. Тъй наречения по модерному крафт ми допада и за догодина, живот и здраве ще си наема една градина в равнината, поне зеленчуците да са ми натурални. Сега си мисля да ходя да разхождам кученца, преди да е влязла сила новата наредба. Абе един вид съм преминал в режим flow, но си оставам заземен за важните неща.
 
Последно редактирано:
То и аз така на няколко пъти съм се ентусиазирал по области, от които нито разбирам, нито имам опит. Гледаш - правят го хората, значи и аз мога... Наливаш там някакви пари и време. Гарантиран провал.

А от хоби съм успявал да изкарам пари няколко години след започването. Което статистически е доста бързо. А тва твоето с няколкото месеца е смешно. Доооста време минава докато уменията и талантът стигнат до ниво за продаване.

Ако все още не си го разбрал, приготви се за тежки разочарования. За келеш не е проблем да фейлне сериозно дори повечко пъти, обаче на малко по-сериозна възраст ще боли доста повече...
 
При мен е по различно, по няколко направления се ентусиазирам както казваш на кратки периоди, по които след време пак се ентусиазирам на порцийки, примерно фотография, еми дори не мога да кажа че се ре-ентусиазирам, просто си снимам като реша. Но като цяло това са едни и същи. Не се ентусиазирам примерно по бонзай или графити. Но доколкото се познавам това сега не е просто ентусиазъм. Държи ме прекалено дълго и не отслабва, а напротив. В пъти по-дълго отколкото е нормално за мен.. Не отслабва, а напротив - все повече ме кефи. Може да се каже, че ми подариха една мини фурна, не точно подариха но долу-горе. Но не ми остана време вчера да я разуча. Но доколкото виждам това е холандска комбинирана печка малко по голяма от Раховец с три основни режима - микровълнова, конвекция и традиционен с конвекция и който могат да се комбинират. Липсва обаче високата стойка и всъщност не знам как се казва това нещо за да го потърся.
Хитреца Мат дори не подозира тази пица с която щели да ме блъскат по главата как е направена и може да му изглежда, че е подметка блата, предполагам че това има в предвид само че е точно обратното. Но то си е правено за из път и просто си цъкам каквото направя да го има за архива. Това всъщност е East Coast пица само с домати, подправки и много моцарела (по оригиналната рецепта) могарела за 6-7 лв. само за С/М размер. Което засега не смятам да го правя, но ще го пробвам с едем, понеже наподобява малко моцарелата. А тази не ми се побра в такава и я резнах с една чиния в бързината (което го правя за пръв път) и беше фейл. Но ми допада рецептата за блата, това е рецепта от средата на миналия век както се твърди от една от първите италиански пицарии в NY.
А, иначе бъдете малко по позитивни.

А за ембелмата - интересно ми е дали се разбира идеята, понеже някой като си прави нещо с определена идея той си го разбира, но дали другите го разбират?
 
тази пица с която щели да ме блъскат по главата как е направена и може да му изглежда, че е подметка блата
......
но ще го пробвам с едем, понеже наподобява малко моцарелата.
Евала ти за ентусиазма, но ще се повторя. Използвай термина гарнирани пити. Това което показваш/разказваш е много далече от пица.

PS: Едема между другото има леко сладникав вкус.
 
Сега си отпушете ушите много добре. Казвам го не в назидателен смисъл а с добро отношение.

Ако тук има човек с пари, визия и перспектива пиша следното:

Преди 15 години продадохме селски парцел с къща строена преди около 25 години. Оттогава къщата е препродавана няколко пъти. Продали са я, защото селото беше нападнато от братята зерги. Но в по-късен етап зергите изчезнаха, а които останаха и нови хора дойдоха се облагородиха и сега дори имат магазинчета и въртят нормален бизнес. В момента реновират и инфраструктурата на селото.
Парцела е с един от най-големите плодородни дворове в района, а може би и в областта. Има действащ кладенец и нормална къща за живее за 3-4 човека. В момента е собственост на канадец, който не я използва за нищо и пребивава в Канада. Чрез агенцията след празниците ще му намеря координатите. Двора е декари. Наша беше само половината парцел, този с къщата и кладенеца. Другата половина е на брата на дядо ми и тя не е продавана. Общо са цяла поляна. Двора е поддържан през годините но не е засяван. Почвата ще е станала още по-добра. Вирее и то обилно всяка култура вирееща в България. Къщата е подходяща и за къща за гости. Намира се на 10 минути път от местност за риболовен туризъм, на 20 минути от местност запланинрски и пещерен туризъм. И на около 30 минути от автомагистрала А1.

В селото и в околните села има достатъчно къщи, в които не се живее, но не са буренясали и изоставени. Идеята е да се вземе под наем за няколко месеца. Но първи вариант и черешката на тортата е нашата бивша къща. Ако не - директно заминвам зад граница преди да е влязала в сила наредбата от 1-ви юли.

Все още не е късно да се обработи и засее двора, където да се отглеждат биопродукти в достатъчно големи количества. Ще намеря документите по продажбата и ще ви кажа колко точно декара е.

За повече подробности да ми пишат хора, които могат да разберат следното : "С апетита идва яденето".

Каквото съм и сме и ще плямпали/ме на мен не ми пречи, не смесвам.

П.с. За мен - сравнително тактичен и разбран на живо. Рядко отказвам помощ и услуга, особено на добри хора. Лошите поне опитвам да ги избягвам, но поняга се хващам - по рано през седмицата една с малък магазин за хранителни стоки ме вбеси и съм си казал, че живот и здраве до три месеца ще си затворя бизнеса. И още за мен - нашите са и са били силно неинициативни. Историята им е низ от неизползвани възможности. Произхождам от образован род, с нормални материални възможности по-далеч във времето. Лекари, медицински работници, историци, счетоводители.
 
Последно редактирано:
браво, на прав път си за зеленчуците
 
браво, на прав път си за зеленчуците
Зеленчуците ще си ги използвам и за пиците. Но не е само зеленчуци, става всичко, включително дини. Гледали сме пъпеши, дини, абе за каквото се сетиш. Всичко става. С помпа се точи вода от кладенеца и така.
 
Трябва пари да ти даваме за да ставаш и земеделец ли? Абе ти не работиш ли нещо или висиш по форума само? Жена ти не знам как те търпи ако не бачкаш, а само мислиш схеми. Тея пари ти казаха, правят се за 3 месеца работа, отивай се хващай да работиш.
 
Сега си отпушете ушите много добре. Казвам го не в назидателен смисъл а с добро отношение.

Ако тук има човек с пари, визия и перспектива пиша следното:

Преди 15 години продадохме селски парцел с къща строена преди около 25 години. Оттогава къщата е препродавана няколко пъти. Продали са я, защото селото беше нападнато от братята зерги. Но в по-късен етап зергите изчезнаха, а които останаха и нови хора дойдоха се облагородиха и сега дори имат магазинчета и въртят нормален бизнес. В момента реновират и инфраструктурата на селото.
Парцела е с един от най-големите плодородни дворове в района, а може би и в областта. Има действащ кладенец и нормална къща за живее за 3-4 човека. В момента е собственост на канадец, който не я използва за нищо и пребивава в Канада. Чрез агенцията след празниците ще му намеря координатите. Двора е декари. Наша беше само половината парцел, този с къщата и кладенеца. Другата половина е на брата на дядо ми и тя не е продавана. Общо са цяла поляна. Двора е поддържан през годините но не е засяван. Почвата ще е станала още по-добра. Вирее и то обилно всяка култура вирееща в България. Къщата е подходяща и за къща за гости. Намира се на 10 минути път от местност за риболовен туризъм, на 20 минути от местност запланинрски и пещерен туризъм. И на около 30 минути от автомагистрала А1.

В селото и в околните села има достатъчно къщи, в които не се живее, но не са буренясали и изоставени. Идеята е да се вземе под наем за няколко месеца. Но първи вариант и черешката на тортата е нашата бивша къща. Ако не - директно заминвам зад граница преди да е влязала в сила наредбата от 1-ви юли.

Все още не е късно да се обработи и засее двора, където да се отглеждат биопродукти в достатъчно големи количества. Ще намеря документите по продажбата и ще ви кажа колко точно декара е.

За повече подробности да ми пишат хора, които могат да разберат следното : "С апетита идва яденето".

Каквото съм и сме и ще плямпали/ме на мен не ми пречи, не смесвам.

П.с. За мен - сравнително тактичен и разбран на живо. Рядко отказвам помощ и услуга, особено на добри хора. Лошите поне опитвам да ги избягвам, но поняга се хващам - по рано през седмицата една с малък магазин за хранителни стоки ме вбеси и съм си казал, че живот и здраве до три месеца ще си затворя бизнеса. И още за мен - нашите са и са били силно неинициативни. Историята им е низ от неизползвани възможности. Произхождам от образован род, с нормални материални възможности по-далеч във времето. Лекари, медицински работници, историци, счетоводители.
Ама колко % ще искаш?
 
инвестиционният потенцЯл на таа тема излЕте ехе...

За знака.. Кръстосването на прибори в манджа сектора не е добра идея.
246_4124.jpg
 

Горе