Търси се стопанин на малко кученце

samba

Active Member
Здравейте,
Днес на път от вилата към София видях на пътя преди магистрала Тракия малко черно куче и естествено го взех..
Заведохме го с жена ми в Национална ветеринарна клиника зад зоопарка в София.
Лекарите казаха, че е клинично здраво и му дадоха лекарство за обезпаразитяване.
Кучето е изкъпано, нахранено.
Женско е и е на около 2 месеца.
Много е кротко и спокойно.
ЕДИТ 24.06.2013 -> Вече с европейски паспорт, обезпаразитено вътрешно и външно и е с ваксина.
Моля, ако има добри хора да си вземат кученце, да ми се обадят или да ми пишат на лично.
0878588388 - Николай
Ето и снимки от преди 2 часа:
DSCN2609.jpgDSCN2603.jpgDSCN2601.jpgDSCN2604.jpgDSCN2606.jpg

!!ВАЖНО!! - Утре ще закарам кучето по обяд в приюта в Горни Богров, дано го вземат там.
ЕДИТ2 -> Кучето ще отиде в приюта след 30 дни, когато му мине периода с ваксините.

Поздрави
 
Последно редактирано:
От: Търси се стопанин на малко кученце

Забравих да кажа, че днес ще водя кучето на първа ваксина и ще поема и останалите ваксини както и всички ветеринарни манипулации.
Ще му се направи паспорт.
Ако има желаещи нека ми се обадят.
Приюта в Богров, ще го вземат след месец и половина след всички ваксини.

Поздрави
 
От: Търси се стопанин на малко кученце

Благодаря.

Кучето вече е обезпаразитено външно и вътрешно.
Има ваксина и европейски паспорт.
Остава му един нов собственик :)

Поздрави
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Търси се стопанин на малко кученце

Питайте познати и приятели, дали някой не желае да си вземе кученце.
Маслина е много спокоина и послушна.
Храним я с Пурина Про План за кучета между 1-6 месеца.

Поздрави
 
От: Търси се стопанин на малко кученце

Никога не съм разбирал хората, които си взимат разни мастийчета у дома. Обичам кучетата, но породистите. Мастийчетата са сладки, докато са малки, после не чак толкова. И все пак, животинката не е виновна за човешката немърливост, дано и намерите дом.
 
От: Търси се стопанин на малко кученце

Никога не съм разбирал хората, които си взимат разни мастийчета у дома. Обичам кучетата, но породистите. Мастийчетата са сладки, докато са малки, после не чак толкова. И все пак, животинката не е виновна за човешката немърливост, дано и намерите дом.

Аз просто много обичам кучетата и винаги съм имал куче..
Но от както почина моето младо на 2 години и малко.. беше скоро преди 3 години почина без време и ми е много мъчно още.
И сега като видя някоя улично или домашно се разтапям и винаги искам да им помогна по някакъв начин.
Приятелите ми викаха ти си "повелителя на кучетата" или "българския Сизър Милан" :D
Ти имал ли си куче?
Всеки има право на мнение, но обичам "породистите" какво значи това.. или обичаш кучетата или не няма значение дали е мелез или мопс например за мен всичките са еднакви и ги слагам под един знаменател "куче" и като малки всички са сладки.
Незнам дали знаеш, но голям % от уличните кучета са много по издръжливи на болести и зарази, както и са доста по интелигентни от някой домашни.
И още нещо.. породистите кучета ще си намерят стопанин, а на другите от улицата можем да дадем шанс да намерят по-добър живот, това е идеята на занятието.

Поздрави
 
От: Търси се стопанин на малко кученце

Да, имал съм ротвайлер близо 10 години. Всяко куче си има своите качества, за породистите говорим. Така съм си избирал едно време какво да си взема. Не обичам кучетата с неясен произход, защото според мен кучето трябва и да върши някаква работа - да охранява, да ловуваш с него и прочее. По това се различават кучетата от безползените котки :) А това за даването на шанс, не мисля че трябва да е движеща сила. Т.е. ако не ти трябва куче, да събираш мастиите, за да им даваш шанс в живота. Има десетки дечица болни от всякакви видове рак, които биха се радвали на левчетата, с които купуваш кучешката храна. Помисли по въпроса.
 
От: Търси се стопанин на малко кученце

Да, имал съм ротвайлер близо 10 години. Всяко куче си има своите качества, за породистите говорим. Така съм си избирал едно време какво да си взема. Не обичам кучетата с неясен произход, защото според мен кучето трябва и да върши някаква работа - да охранява, да ловуваш с него и прочее. По това се различават кучетата от безползените котки :) А това за даването на шанс, не мисля че трябва да е движеща сила. Т.е. ако не ти трябва куче, да събираш мастиите, за да им даваш шанс в живота. Има десетки дечица болни от всякакви видове рак, които биха се радвали на левчетата, с които купуваш кучешката храна. Помисли по въпроса.

Всяко куче може да се научи на команди и да охранява, стига да се направи подходящо обучение и човек да има сила, търпение и здрави нерви, за да го направи.
Мелезите са сглобка от породисти кучета все пак не са паднали от космоса :) Реално те вземат гените им и това, че на външен вид са смешни/различни не ги прави по-малко умни от другите или пък да не стават за нищо.
Тук вижданията ни се разминават за това няма смисъл да разводняваме темата повече. Всеки сам си носи кръста "дет" се вика.
И помагам на всяко живо същество с каквото мога попринцип не само на животни, просто съм такъв, но не е ставало на въпрос ;)

Поздрави
 
От: Търси се стопанин на малко кученце

Приятел, мелезите са си мелези. Не случайно мелезите ги подаряват, а породистите кучета ги продават срещу много пари. Иначе не си прав, не всяко куче може да се научи да охранява, както не всяко може да се научи да лови зайци. Имал съм преки наблюдения върху различни породи, като далматинец, боксер, ротвайлер, ретривър и прочее. В кучешките породи качествата са селектирани от човека, като отделни породи имат различни качества. Теорията ти не е вярна :)

Както и да е, успех с инициативата.
 
От: Търси се стопанин на малко кученце

Хубаво е кучето, но трябва да се намери някой, който живее в къща. Ако имаш село можеш да разпиташ там, дали някой не си търси куче.
 
От: Търси се стопанин на малко кученце

Хубаво е кучето, но трябва да се намери някой, който живее в къща. Ако имаш село можеш да разпиташ там, дали някой не си търси куче.

Разпитвах вече там.. обиколих комшиите, ще видим.
За сега имам запитване за една жена от Самоков и едно момче от София.
Чакам да ми се обадят до края на седмицата :)
 
От: Търси се стопанин на малко кученце

Има десетки дечица болни от всякакви видове рак, които биха се радвали на левчетата, с които купуваш кучешката храна.

и като има какво?
винаги ще има...

едни помагат на хора, други на животни

трябва да се решат и двата проблема
уличните кучета не са виновни, че са там - камо ли, че им е отредено да се родят като такива ("мелези")

а "ние" като уж напреднали еволюционно да не може да им решим проблема (който ние сме създали? :shock:)
 
От: Търси се стопанин на малко кученце

Всяко куче може да се научи на команди и да охранява, стига да се направи подходящо обучение и човек да има сила, търпение и здрави нерви, за да го направи.

Не е така. Даже и не всички породисти кучета стават за това, за което се отглеждат. Например има много ловджийски кучета, които от малки са страхливи и не стават като пораснат за лов. Вчера гледах по дискавъри (или нешънъл, не помня) едно предаване за обучение на кучета за армията и полицията и трябваше да върнат 20 и няколко кучета (породисти) от САЩ в Европа, защото според тренъорите не ставали (разходите по връщането на едно куче бяха над 1000 долара). В последствие намалиха бройката на десетина.

Иначе за инициативата, която си подхванал е похвално, но ако тръгнеш да прибираш всяко намерено на улицата куче няма да ти стигнат и два живота. Можеш да пуснеш една обява в продавалник с опция "подарява се". Виждал съм много обяви за кучета, които се подаряват. След като твойто куче е с ваксини, обезпаразитено и т.н. може да му излезе късмета.
 
От: Търси се стопанин на малко кученце

Обяви съм пуснал на доста места.
И дом съм му намерил в приюта в Горни Богров след 30 дни ще го приемат там само да минат ваксините.
Но все пак искам да е при хора, а не в приют.

Поздрави
 
От: Търси се стопанин на малко кученце

Е най-накрая.. Маслина намери своя дом в далечна Германия след 2000км пътуване!
Ето и снимка с новите си стопани :)))
1002579_10201396663306119_1189092304_n.jpg
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Търси се стопанин на малко кученце

Супер,ако може да кажеш и как се озова чак в гермаско че не ми го побира ума
Е най-накрая.. Маслина намери своя дом в далечна Германия след 2000км пътуване!
Ето и снимка с новите си стопани :)))
Виж файлът 7069
 

Горе