Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Dea

New Member
Имах физически магазин за козметика /здравословна био и натурална/.
Затварям го края на месеца /проблеми с помещението и то вече второ помещение/. Нямам нерви вече нито стредства да търся трети поред физически магазин. На първото място ми почина хазяйката, на второто друго и ми писна. Та в този ред на мисли имам онлайн магазин. Ама той е на супер самотек. Ей така колкото да го има заради физическия. В смисъл, че не се грижа многo за него /най - вече поради липса на време заради физическия и заради други ангажименти/.
Няма много поръчки. Ма няма и трафик, щото никой не се занимава с него. А може и да не е заради това, може и да не съм го направила както трябва. Темплейта ми се струва смотан, а и не съм много активна в социалната мрежа.

Ще ми се обаче да го развия сега като затворя другия. Да не се занимавам само с зареждане на обекти ами и с него. Аз по принцип се занимавам с дистрибуция и внос на био козметика и имам налична. Така, че някой ако търси доставчик мога д аму помогна поне с това, което имам, но за това в друга тема.

Та.....някой ако има добра воля да го погледне и да ми каже има ли хляб в него и евентуални грешки.
Ако пък и има човек, който иска, има време и му се занимава да го развиваме може да го обсъдим и да се разберем за партньорство.
Все ми се струва, че има хляб в гадинката само му трябва малко професионална ръка.

http://www.natureshopbg.com/


Благодаряя предварително!:wink:
 
От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Добре ти е дизайна, системата е Wordpress, WooCommerce, слидера е прекалено голям, и тези 2 банера на блога и биото защо не ги сложиш най-отдолу и да дадеш предимство на видимото съдържание и продуктите. А и май се нуждаеш от реклама, щом ще затваряш физическият магазин рискувай с онлайн.
 
От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Привет! Ами аз понеже сама го правих, Банерите са си там от демо контента и аз заместих съдържанието :)
Иначе може би реклама да и ...сео...? Но пак ми се струва, че сама ще ми е трудно да се справя
 
Последно редактирано:
От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Според мен наблегни на рекламата, а после след известно време сео-то след като натрупаш капитали. Не винаги сео-то носи пари а реално изразходва доста ресурс. Между другото имаш ли обяви в олх
 
Последно редактирано:
От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Здравей,
Според мен има доста хляб в този магазин. Трябва да си добавиш и един Съпорт чат, за да можеш да изясняваш с клиенитте бързо и лесно въпроси, относно доставката и продуктите. Препоръчвам ти зупим чат. Добави някакви ваучери за подарък, защото козмеика не се купува за приятел/ка без той да участва, освен да ако не го познаваш много добре. Би било добре да измислиш прияятен дизайн на имейлите, които ще се пращат на този, на който са му подарени ваучерите, за да се зарадва и да влезе да похарчи повече от стойността на Gift Card -а. Вдигни малко цените на продуктите и прави често промоции ( може и да не ги вдигаш, не знам как върви женската козметика и дали ти предлагаш ниска или висока цена), които да пращаш на абониралите се и да влизат, за да пазаруват с промо кода. Когато някой иска да се абонира за бюлетина ти, сложи и едно поле да си напише месеца и деня на раждане и името, без годината, за да им пращаш за рождения ден кодчета за 10% отстъпка, не е много лесно да се направи тази система, не е невъзможно, но си струва. Може да бъда критикуван, но това е доста важно, знам го от личен опит, моите клиенти и тези на приятелите ми в голямата си част си подаряват нещо за рождения ден от онлайн магазинчетата като ги полъскаеш, дори и без промо код. Заложи на реклама, от AdWords. Ще дойде трафик и продажби.
Бъди коректна винаги с клиентите, защото нишата е конкурентна. Прочети и ТАЗИ тема.
Ако желаеш допълнителна помощ за магазина си, пиши ми на лс или на скайп: ivajlo.angelov74

Поздрави,
Ивайло
 
От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Има какво да се пипне и е добре да бъде пипнато от професионалист.
Забелязвам малки детайли и други по-големи които би било добре да се оправят.
Също и присъствието в соц. мрежи е добре да се засили.
Може да комуникираме с Google(hangouts), ако желаете - моят мейл е milen [@] maxremix.net
 
От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Има какво да се пипне и е добре да бъде пипнато от професионалист.
Забелязвам малки детайли и други по-големи които би било добре да се оправят.
Също и присъствието в соц. мрежи е добре да се засили.
Може да комуникираме с Google(hangouts), ако желаете - моят мейл е milen [@] maxremix.net


Привет!
Аз се замислям дали да не сменя темплейта с някой по - ефектен..... Съгласна съм, че има разни неща. Не ми изглжда достатъчно добре подреден.
До колкото разбирам си про.? Не ползвам hangouts, но мейл може да си драснем.
 
Последно редактирано:
От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Здравей,
Според мен има доста хляб в този магазин. Трябва да си добавиш и един Съпорт чат, за да можеш да изясняваш с клиенитте бързо и лесно въпроси, относно доставката и продуктите. Препоръчвам ти зупим чат. Добави някакви ваучери за подарък, защото козмеика не се купува за приятел/ка без той да участва, освен да ако не го познаваш много добре. Би било добре да измислиш прияятен дизайн на имейлите, които ще се пращат на този, на който са му подарени ваучерите, за да се зарадва и да влезе да похарчи повече от стойността на Gift Card -а. Вдигни малко цените на продуктите и прави често промоции ( може и да не ги вдигаш, не знам как върви женската козметика и дали ти предлагаш ниска или висока цена), които да пращаш на абониралите се и да влизат, за да пазаруват с промо кода. Когато някой иска да се абонира за бюлетина ти, сложи и едно поле да си напише месеца и деня на раждане и името, без годината, за да им пращаш за рождения ден кодчета за 10% отстъпка, не е много лесно да се направи тази система, не е невъзможно, но си струва. Може да бъда критикуван, но това е доста важно, знам го от личен опит, моите клиенти и тези на приятелите ми в голямата си част си подаряват нещо за рождения ден от онлайн магазинчетата като ги полъскаеш, дори и без промо код. Заложи на реклама, от AdWords. Ще дойде трафик и продажби.
Бъди коректна винаги с клиентите, защото нишата е конкурентна. Прочети и ТАЗИ тема.
Ако желаеш допълнителна помощ за магазина си, пиши ми на лс или на скайп: ivajlo.angelov74

Поздрави,
Ивайло



Мерси за съветите. Винаги съм коректна с клиентите. Проблема е, че тези които са ми клиенти на физическия магазин, не обичат да пазаруват онлайн. Макар, че някой от тях ще запазя, защото им давам добри отстъпки. Т.е. ще трябва да търсим предимно нови.
А чат има! И много ти благодаря, че ми припомни. Абе аз го направих и защо съм го изключила не знам. Сега е включен. Но не е зопим, а е плъгин на wordpress. Но е много приятен на вид и си върши същата работа.
А ти с Wordpress имаш ли опит? Може да пиша на скайпа, но днес няма да мога. Тези имейли към клиентите, дали няма да се възприемат като спам?
 
От: От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Според мен наблегни на рекламата, а после след известно време сео-то след като натрупаш капитали. Не винаги сео-то носи пари а реално изразходва доста ресурс. Между другото имаш ли обяви в олх

Олх? В смисъл на продуктите ли?
 
От: От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Олх? В смисъл на продуктите ли?

Ами според теб на какво друго ? : D Нормално е да пробваш в olx - там има готови потребители и не се налага да чакаш няколко месеца, докато започнеш реално да правиш качествен трафик на магазина си и евентуално продажби.
 
От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Wordpress сам по себе си е податлив на много промени - можеш да правиш каквото искаш.
Обаче преди да предприемеш каквото и да е според мен трябва да си представиш визията на сайта как искаш да бъде, всяко едно нещо, все един детайл, всяко бутонче, цвят, цена - кое къде да се намира.
Това нещо се нарича Wireframe или рамка на сайта.
Направи си схема - когато имаш свободно време, просто си нарисувай страниците как искаш да бъдат(всяка една)
След това нещо цялата схема която си нарисувала се обсъжда и подобрява и оптимизира.
Следваща стъпка е да се направи във фотошоп и да започне Front End кодирането което няма да отнеме много когато се използват т.н. Framework пакети(Twitter bootstrap, foundation и мн. други.)
Чак когато това е готово, може да се вгради в съществуващ Site Builder за Wordpress > за пример мога да дам LayersWP който е сравнително нов, но добър.
Целият този процес се нарича Deployment.
Направено по този начин:
-Ще отнеме повече време и повече ресурс
-Ще гарантира в пъти по-лесно обновяване и по-добър краен резултат
-Ще получиш точно това което искаш
-Бавно и славно към успеха, спокойствието по време на работа и позитивното отношение към целия процес са най-голямата крачка към реализацията.

От личен опит знам, че на моменти преработката на дадена тема за Wordpress е много голяма игра и не си струва времето, защото визията е реализирана по начин който не разбираме.

Чак когато гореописаните процеси са завършени спокойно можеш да работиш върху SEO и да създаваш кампаний в Adwords като се бориш за специфични ключови думи, които биха ти докарали реални клиенти.
Можеш да правиш проучвания в твоята сфера коя дума колко е търсена и колко конкуренция има за нея, за да знаеш на кое да наблегнеш и да няма пари на вятъра.
Можеш също да правиш професионални фото-сесий за продуктите си, както и професионални видеа и след това видео реклама.

Ще помагаме, това е целта на форума.
Желая ти успех! :)
 
От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Според мен с реклама в гугъл трудно ще се справиш, по-скоро във ФБ.
olx също ми се струва губене на време. Едва ли мацките, дето си поръчват скъпа био козметика, ще я търсят там.
 
От: От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Ами според теб на какво друго ? : D Нормално е да пробваш в olx - там има готови потребители и не се налага да чакаш няколко месеца, докато започнеш реално да правиш качествен трафик на магазина си и евентуално продажби.

Ххахах как прозвуча наистина :DDD Просто имам бая лични обяви там и си помислих да не е попаднал на някоя :)
Не съм слагала продукти, защото ми се струва, че козметика там не се купува.......особено не много евтина. Не е и много скъпа 20 - 50 лв.
Но ще направя това все пак, ще пусна просуктите там. Мерси за съвета :)
 
От: От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Според мен с реклама в гугъл трудно ще се справиш, по-скоро във ФБ.
olx също ми се струва губене на време. Едва ли мацките, дето си поръчват скъпа био козметика, ще я търсят там.

Да и аз мисля, че за био.....макар и около 30 лв ...не 130 пак не търсят там. Аз по личните си обяви гледам и виждам горе долу какво става. Но може да пробвам.
 
От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Wordpress сам по себе си е податлив на много промени - можеш да правиш каквото искаш.
Обаче преди да предприемеш каквото и да е според мен трябва да си представиш визията на сайта как искаш да бъде, всяко едно нещо, все един детайл, всяко бутонче, цвят, цена - кое къде да се намира.
Това нещо се нарича Wireframe или рамка на сайта.
Направи си схема - когато имаш свободно време, просто си нарисувай страниците как искаш да бъдат(всяка една)
След това нещо цялата схема която си нарисувала се обсъжда и подобрява и оптимизира.
Следваща стъпка е да се направи във фотошоп и да започне Front End кодирането което няма да отнеме много когато се използват т.н. Framework пакети(Twitter bootstrap, foundation и мн. други.)
Чак когато това е готово, може да се вгради в съществуващ Site Builder за Wordpress > за пример мога да дам LayersWP който е сравнително нов, но добър.
Целият този процес се нарича Deployment.
Направено по този начин:
-Ще отнеме повече време и повече ресурс
-Ще гарантира в пъти по-лесно обновяване и по-добър краен резултат
-Ще получиш точно това което искаш
-Бавно и славно към успеха, спокойствието по време на работа и позитивното отношение към целия процес са най-голямата крачка към реализацията.

От личен опит знам, че на моменти преработката на дадена тема за Wordpress е много голяма игра и не си струва времето, защото визията е реализирана по начин който не разбираме.

Чак когато гореописаните процеси са завършени спокойно можеш да работиш върху SEO и да създаваш кампаний в Adwords като се бориш за специфични ключови думи, които биха ти докарали реални клиенти.
Можеш да правиш проучвания в твоята сфера коя дума колко е търсена и колко конкуренция има за нея, за да знаеш на кое да наблегнеш и да няма пари на вятъра.
Можеш също да правиш професионални фото-сесий за продуктите си, както и професионални видеа и след това видео реклама.

Ще помагаме, това е целта на форума.
Желая ти успех! :)

При толкова много готови темплейти ......дали си струва изграждане от нулата. Говориш ми за страт от самия дизайн. Ама за малка фирма май готова тема е по - добра опция. :)
 
От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Според мен сайта изглежда окей, само под големия слайдер банерите ми приличат на афф. От социалните мрежи ще имаш полза, един хубав и интригуващ бууст ъп пост във фб, мисля че ще ти свърши добра работа или томбола, игра... или да рекламираш в страници с предимно женска аудитория или направо да купиш такава :)
 
От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

При толкова много готови темплейти ......дали си струва изграждане от нулата. Говориш ми за страт от самия дизайн. Ама за малка фирма май готова тема е по - добра опция. :)

Мда не е много рационално да плащаш за къстъм дизайн на Wordpress, има доста добри за по 20-30 долара (става и безплатна ако има някоя читава, макар че не мисля, че в момента темата ти е проблем). Не знам обаче дали въобще се търси козметика онлайн.. В смисъл повечето може би искат да помиришат или да го видят на живо, но е много вероятно и да греша де .. то това е валидно за почти всички продукти :)

Като цяло според мен трудно се намират клиенти без качествено направена рекламна кампания в адуордс и фейсбук примерно, но има вероятност и да се вътриш, ако не потръгне :(.
 
От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Бих ти препоръчала да се заемеш с вътрешен ремонт на сайта - он пейдж seo. Инсталирай си Yoast WordPress SEO и замени кирилските линкове с латински. Домейн на латиница имаш - кирилските урл-та излизат на маймуница и трудно се побират (дори не се побират, ако са с дълги заглавия) в полетата за шерване в социалките. Оправи си мета тайтълите и дескрипшъните. Направи си лендинг страници за всеки продукт или за тези, които искаш да са по-вървежни, като екшън бутона - call to action - "купи сега" да води директно към съответната страница в магазина с продукта за покупка. Лендинг страниците са тип One Page и се класират идеално в серпа при изпипано вътрешно seo (он пейдж). Дори можеш директно с тях да рекламираш във Фейсбук.
 
От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Има и други потребители тука които имат онлайн магазини може да се свържеш с тях и да им предложиш сътрудничество като hahovec и други.
 
От: Търся Малко помощ за онлайн магазин / може и партньор

Има и други потребители тука които имат онлайн магазини може да се свържеш с тях и да им предложиш сътрудничество като hahovec и други.

леле леле, щом hahovec-а препоръчва :D :cry:

по темата, не знам как си с англйския, но изгледай задължително това - https://www.shopify.com/videos/content-marketing и преди да се довериш на някой от тоя форум проверявай нещата от различни източници поне 3 пъти, че има много дървени философи.
 

Горе