Търся Разработчик на сайтове

dobrodae

New Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
ЗА:
1. Обновяване на стар, действащ сайт, написан на Джумла. Може да го преработи в Wordpress, но искам после да си правя сама ежедневните редакции, опресняване на инфото. За големите работи ще се обръщам пак към разработчика. ;)
2. Нов сайт, не е започван, идеята не е строго фиксирана като в горния сайт. Е, за новия, след направата на горния - да видим как ще се сработим и дали ще сме доволни един от друг.

И моля тези, които не могат да започнат веднага работа, имат си друга работа или проблеми за решаване, да не ми губят времето - аз също си имам проблеми за решаване! Изгубих месеци в чакане да излязат в отпуск, да се върнат от почивка....
 
От: Търся Разработчик на сайтове

Прост е, ама върши работа. Вече грозен и нефункционален, няма развитие. Джумлата не ми харесва. Ще го пусна на лични.
 
От: Търся Разработчик на сайтове

Може да го пуснеш и на мен на ЛС, също така линк към примерен сайт/дизайн , за това в което искаш да се превърне сайта.
 
От: Търся Разработчик на сайтове

Много ми е трудна тази задача с "примерен сайт". Мислех, че разработчикът е по-навътре във възможностите и трябва да предложи. Всеки сайт си е специфичен с темата си и с изработката си. Тези по шаблон си личат отдалеч.
 
От: Търся Разработчик на сайтове

Искаше ми се да пусна тук малките подробности, но явно не се работи така открито в този форум. Сега си пиша с хората на лични и много неща не мога да ги преценя. Преценява специалист, аз в темата съм лаик и потребител. От отговорите бих разбрала какво да детайлизирам, какво да си изясня още.
Все пак, полезно е да си пиша поотделно с майсторите. :) Срещам различни характери, ориентирам се в средата...
 
От: Търся Разработчик на сайтове

Много ми е трудна тази задача с "примерен сайт". Мислех, че разработчикът е по-навътре във възможностите и трябва да предложи. Всеки сайт си е специфичен с темата си и с изработката си. Тези по шаблон си личат отдалеч.

Не, не е така. Разработчикът ще ти направи (кодира) сайта, а от теб се изисква да дадеш параметри, дизайн. Не е работа на разработчика да мисли и прави външен вид на сайта. Ако ти не можеш да измислиш външния вид на сайта, ще наемеш дизайнер, който ще го направи вместо теб (разбира се, ще се наложи да платиш за тази услуга). Другата алтернатива е да разчиташ и да наемеш поредния гуру, който разбира от всичко, но след това да не правиш тема, в която да се оплакваш...?
 
От: Търся Разработчик на сайтове

На лични много майстори ми изредиха сайтове, които са правили. Дизайнът е оригинален, ама друг ли го е правил?!?
За първи път чувам някой да си наема отделно дизайнер, отделно разработчик. Всичките познати вземат един човек и той им прави сайта.
Иначе "старият" разработчик, който направи сайта, ми предложи да го актуализира като аз си избера външен вид. Изпрати ми линкове с над 6000 темплейта на Джумла. И трябваше няколко нощи да преглеждам примерни сайтове, които изобщо не пасват с темата на нашия сайт. Ето това е чиста загуба на време!
 
От: Търся Разработчик на сайтове

Така като ви чета ми се струва, че сте от анти клиентите, които всеки трябва да избягва. Хем да минете тънко, влезли сте във форума да търсите фрийлансъри ама да не било такова, ама да не било онакова. Ама не знаем какво искаме. Отидете във фирма, ще ви изпълнят желанията, ама на цена започваща от 2к нагоре. Успех.
 
От: Търся Разработчик на сайтове

@pa_lta е кажи, сега не бях ли прав за червената лампичка?
 
От: Търся Разработчик на сайтове

Здравейте всички и бъдете по-добронамерени! :roll: Тук хората не влизат, за да ви лъжат!
В началото, като влязох, натрупах изведнъж лоша карма, само защото реших директно да кажа какво търся. Тогава търсех да ми изработят лого. Писах си и пощата, защото нямах време да чакам половин месец. Заплюха ме като спамер и ме отпратиха заплашително към фирмите, които да ми одерат кожата. Е не ми я одраха. :) Имам си вече лого на прилични цени.

Учудващо е да не може да се води открит и ясен диалог, а не на лични само!
Съвсем естествено е човек, който не е специалист в дадена област, да не знае какво точно, в подробности, да иска. Нима като отидете на лекар знаете какви изследвания да ви пусне и си искате точно това?!? Е, аз знам и личния ми пише каквото си поискам, ама съм специалист.
Ето и затова се обръщам към Вас, специалистите. Трябва ли да проуча всички възможности и да разгледам куп вече направени, много красиви сайтове, които може да не са функционални за мен? И да отсека твърдо: тук така ще мърда текста, тук ще има хипервръзка (даже и тези термини не е необходимо да знам), там да се оптимизира в последствие, там да е с падащи, а пък там със ставащи менюта... :wink:

Дайте да бъдем по-позитивни и действащи.
С всички, които ми писаха, обсъждаме какво да се направи, а не парите. Естествено, ще се плаща, важното е да има честност. :roll:
 
От: Търся Разработчик на сайтове

OFF
@pa_lta е кажи, сега не бях ли прав за червената лампичка?
Само кажи боб или кокали мяташ, че всичко показва?!8)
 
От: От: Търся Разработчик на сайтове

На лични много майстори ми изредиха сайтове, които са правили. Дизайнът е оригинален, ама друг ли го е правил?!?
За първи път чувам някой да си наема отделно дизайнер, отделно разработчик. Всичките познати вземат един човек и той им прави сайта.
Иначе "старият" разработчик, който направи сайта, ми предложи да го актуализира като аз си избера външен вид. Изпрати ми линкове с над 6000 темплейта на Джумла. И трябваше няколко нощи да преглеждам примерни сайтове, които изобщо не пасват с темата на нашия сайт. Ето това е чиста загуба на време!

Във всяка фирма има човек дизайнер и програмист, а това, че вашите хора са получили всичко на един път не значи абсолютно нищо, програмиста може да е един, но да си работи със собствен дизайнер на който дава част от парите за проекта и Вие изобщо си нямате на представа, но Вас това и не би трябвало да Ви бърка много. Но едно ще Ви кажа, клиентите като Вас които дори не са си направили труда да намерят примерни сайтове за това което искат са най-тежки. Най малкото може да разгледате успешните си конкуренти и на тяхна база да си направите концепция, не може да идеш при един програмист и да му кажеш прави ми сайт и готово, защото винаги след това следват още 20000 с извинения идиотски допълнения понеже клиента почва да се сеща, че иска това и това и това просто, защото не си е направил предварително труда да подготви нещо. А ако сте толкова бизнес заети има и хора който предлагат да Ви изготвят един такъв списък с такива неща който да получите в текстов документ и понеже да имате поглед над конкуренцията
 
От: Търся Разработчик на сайтове

Значи човека ми прати стария сайт, и това което е започнато и не е довършено от новия. И двете са мега зле, все едно дете ги е правило.
Иначе относно дизайна, аз и за това питах дали иска нещо конкретно, щото така ще е много по-бързо и евтино.
Ако иска уникален креативен дизайн да си приготви няколко хилядарки само за дизайна
 
От: Търся Разработчик на сайтове

Значи човека ми прати стария сайт, и това което е започнато и не е довършено от новия. И двете са мега зле, все едно дете ги е правило.
Иначе относно дизайна, аз и за това питах дали иска нещо конкретно, щото така ще е много по-бързо и евтино.
Ако иска уникален креативен дизайн да си приготви няколко хилядарки само за дизайна

Човечка, не човек. :D Нали мъжете се имате класи над жените.

Green Bars, не Ви прави чест, че сте ме подпитвали не като кандидат за работата, а само за да изкритикувате и да хвърлите тук плюнки.

Първият мега зле сайт е от доста време, прави го спец, преправяхме си го ние, чете се, въпреки, че е грозен и нефункционален. В конкуренцията сме на ПЪРВО място не заради сайт и визия, а заради честност и доказана лоялност към клиентите и ниски цени, съобразени с джоба на баба ви и дядо ви. Работим изключително с болни хора. Те ценят да си честен и коректен, да даваш достатъчно вярна информация и да плащат малко.
Нищо и в двата мега-зле сайта не е копнато отнякъде, даже от нас копват оригинални материали. Бяхме първите, които дават касов бон, както и копия на документация, което пък откопираха от нас конкурентите.
Хвалят ни по разни форуми, БЕЗ ДА СМЕ СИ ПЛАТИЛИ ЗА ТОВА!!! Затова мега-зле сайта, който си е вече остарял и грозничък, се чете.
Втория мега-зле сайт го започна дизайнерка и програмиска, която работи в добра фирма на щат. Няма време жената и така остана без много труд и развитие.
Вече писах, че изгледах много сайтове, които не ми вършат работа. Винаги търся оригиналното, съответната дрешка за моята работа, а не да вземам и преправям чужди дрехи или втора употреба. Затова разбрах, че няма да намеря точно това, което е подходящото.
Толкова ли е трудно човекът, който разработва сайта да вникне мъничко в темата и да предложи визия?!?!? Със сигурност разработчикът знае много повече тънкости и хитрости да стане един сайт хубав. Това е творчество и твори разработчикът, а не поръчителя.
 
От: Търся Разработчик на сайтове

За ваше сведение и успокоение, вече си избрахме разработчик ОТ ТОЗИ ФОРУМ
Цената, която ни предложи, е най-високата от цените, които други ни предложиха. Но подходът е много искрен, честен и си личи професионализъм. Затова се спряхме на този разработчик, не заради цената!
 
От: От: Търся Разработчик на сайтове

Толкова ли е трудно човекът, който разработва сайта да вникне мъничко в темата и да предложи визия?!?!? Със сигурност разработчикът знае много повече тънкости и хитрости да стане един сайт хубав. Това е творчество и твори разработчикът, а не поръчителя.

Да, трудно е, и както аз, така и другите ти обясниха. Крайно време е да разбереш, че независимо дали ти харесва или не, разработчикът разработва, т.е. пише кода на сайта, дизайнерът прави визията. Щеше да си спестиш много проблеми ако ми беше отговорила на въпросите на ЛС.
 
От: Търся Разработчик на сайтове

Може да ми сложите червени точки колкото искате, но ще ви кажа един факт-истина, защото обичам Истината и я смятам за възпитателна:
Този форум ми предложи приятел, който ме предупреди, че тук доста от хората са с високо самочувствие, мнителни и заядливи, ще трябва да се въоръжа с нерви, ако искам да намеря човек оттук. Е, с моя позитивизъм и чувство за хумор си рекох, че ще се справя. Доста негативизъм, още от самото ми влизане в сайта! Погледнете се отстрани. Има хора, които сякаш стоят тук да си поправят лошото настроение като забият някого. Хубаво е да вярвате повече в хората - не всички са мошеници.

И още нещо - ежедневно се срещам с достатъчно страдания и мъки. Радвайте се на здравето си, ценете и здравето на другите, не си създавайте ненужни ядове и нека не си късаме нервите. С доброта и истина хората могат да се разберат много добре. Ако някой клиент е по-тъп от това, което искате да бъде, поучете го с любов, не с ненавист - и двамата ще имате полза от такова отношение. :roll:
 
От: От: Търся Разработчик на сайтове

Този форум ми предложи приятел, който ме предупреди, че тук доста от хората са с високо самочувствие, мнителни и заядливи, ще трябва да се въоръжа с нерви, ако искам да намеря човек оттук
И ти по този повод влезе с рогите и шут на вратата, като оспами целия пазар, вместо да прочетеш правилата. По същия начин сега си търсиш изпълнител.

На доста хора съм свършил работа в този форум, но видя ли възложител като теб бягам с 300.
 
От: Търся Разработчик на сайтове

Типично в стила ВИ господа... някой иска нещо конкретно, но СПЕЦОВЕТЕ държат да омажат всичко. Днес е понеделник, липсваше ви петъчна тема, за да се почешете?

Добре, че не почнахте да се мерите и кой повече може... Вместо съвет и насока - лепнат етикет "антиклиент", защото дамата не ви остава длъжна.
Сега вземете и обяснете, че освен да си приготви 2к за дизайн, трябва да приготви и поне толкова за On Page SEO оптимизация ... после някой да се включи и за Off Page SEO оптимизацията...

Към @dobrodae ако си се спряла на изпълнител, пиши на админите да заключат темата, за да не се превърне в поредния "шит".
 

Горе