Търся дизайнер за рисуване на сайт за запознанства

От: Търся дизайнер за рисуване на сайт за запознанства

Обявата ти е много странно формулирана като цяло.
Примерно как се 'рисува респонсив дизайн' и на мене ми стана интересно и затова следя с интерес...

Ако проблема е в думата "рисувам", за който иска може да я приеме за "изработвам", "начертавам", "разработвам" и т.н.
За мен процеса дизайн се изразява в рисуване. Дали ще се направи едно кръкче или ще се направи векторна мацка, за мен това си е рисуване.

Според мен е съвсем ясно какво искам и какво търся, ако някой не разбира нещо да попита.
 
От: Търся дизайнер за рисуване на сайт за запознанства

Имаше един конкурс за рекламна кампания на порнхъб. Ясно, че не търсиш това, но ако случайно ти свърши работа някой от участниците там, ето я темата: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=51245
 
От: Търся дизайнер за рисуване на сайт за запознанства

.... Примерно рисувачът как ще го направи рисунката така, че елементите да се свият и да се подредят автоматично на тесен екран.

Или дори да не се иска това от него, щом си написал 'респонсив', значи очакваш да си има идея какво аджеба е това и как точно трябва да работи крайният вариант... А без завидни CSS умения, рисувачът доста трудно ще се справи със задачата.

С думи прости - респонсив дизайн не се рисува, пише се.
 
От: Търся дизайнер за рисуване на сайт за запознанства

Ценовата рамка ти е добра. Ще намериш някой да ти свърши работа.

Реално на мен цялата идея за дизайн във формата на графичен файл, който да се нареже е супер остаряла и излишен разход на време и енергия.
Ползват се на минимум изображения /основно лого, и някой друг графичен елемент/ като се набляга основно на css3.
Аз като си правя дизайните на сайтовете предпочитам директно да си работя върху сайта.
 
От: Търся дизайнер за рисуване на сайт за запознанства

Noke, рисунките не са проблем - приспособяват се към всяко мобилно устройство със зададени стойности в CSS3. По-скоро подобен сайт изисква динамични страници (за регистрация на потребителите и др. функции). По-лесно е да се изработи респонсив темплейт към него в зависимост от платформата (системата), която ще се използва. Друг вариант е да се купи готов адаптивен темплейт (тема) и да се инсталира. И трети вариант - в случай, че закупената тема не допадне напълно на автора, дизайнът може да се преработи в CSS-а и да се измайсторят нови графични елементи (рисунки).
 
От: Търся дизайнер за рисуване на сайт за запознанства

.... Примерно рисувачът как ще го направи рисунката така, че елементите да се свият и да се подредят автоматично на тесен екран.

Или дори да не се иска това от него, щом си написал 'респонсив', значи очакваш да си има идея какво аджеба е това и как точно трябва да работи крайният вариант... А без завидни CSS умения, рисувачът доста трудно ще се справи със задачата.

С думи прости - респонсив дизайн не се рисува, пише се.

С думи прости - съвсем ясно съм казал че дизайна ще е респонзив в 3 резолюции. Това значи че дизайнера трябва да направи 3 дизайна за 3-те резолюции. Това как ще детектвам каква е резолюцията и кой цсс да ползвам за нея си е моя работа. Дизанера само трябва да го нарисува как ще изглежда на 3-те резолюции.

Noke, рисунките не са проблем - приспособяват се към всяко мобилно устройство със зададени стойности в CSS3. По-скоро подобен сайт изисква динамични страници (за регистрация на потребителите и др. функции). По-лесно е да се изработи респонсив темплейт към него в зависимост от платформата (системата), която ще се използва. Друг вариант е да се купи готов адаптивен темплейт (тема) и да се инсталира. И трети вариант - в случай, че закупената тема не допадне напълно на автора, дизайнът може да се преработи в CSS-а и да се измайсторят нови графични елементи (рисунки).

Сайта разбира се е динамичен. Дизанера трябва да нарисува всички страници как ще изглеждат. Вариантът с готов темплейт не ми допада, защото после пак ще трябва да търся дизайнер за корекции. Ако не стане само с пипане на цсс-а.
 
От: Търся дизайнер за рисуване на сайт за запознанства

С думи прости - съвсем ясно съм казал че дизайна ще е респонзив в 3 резолюции. Това значи че дизайнера трябва да направи 3 дизайна за 3-те резолюции. Това как ще детектвам каква е резолюцията и кой цсс да ползвам за нея си е моя работа. Дизанера само трябва да го нарисува как ще изглежда на 3-те резолюции.

Респонсив (адаптивен) дизайн се прави веднъж - с настройки в CSS-а се нагажда към всяко мобилно устройство и желани резолюции. Дизайнерът само трябва да ти издизайни технологично и визуално сайта, а ти ще си го прегледаш чрез командата CTRL+SHIFT+M за всички резолюции.
 
От: Търся дизайнер за рисуване на сайт за запознанства

Респонсив (адаптивен) дизайн се прави веднъж - с настройки в CSS-а се нагажда към всяко мобилно устройство и желани резолюции. Дизайнерът само трябва да ти издизайни технологично и визуално сайта, а ти ще си го прегледаш чрез командата CTRL+SHIFT+M за всички резолюции.

Не си на ясно по темата.
1. Дизанера трябва да каже кой елемент, как се мащабира и къде застава според резолюцията. Както и да направи лейоута според резолюцията
2. После кодера (в случая аз) имам отговорност как да си го сложа с цсс
 
От: Търся дизайнер за рисуване на сайт за запознанства

otspace: готин коментар - кефиш ме :)

До автора на темата: сбъркал си раздела - трябва да го пуснеш в под форум Freelance :) Иначе за 4 бона, няма да имаш проблем да намериш човек да ти направи каквото искаш. До колкото разбирам искаш нещо такова - www.cupid.bg - аз поне си представям нещо подобно според твоето описание :)

Иначе petya77 ти го е обяснила правилно, не е както ти си го представяш - да детектваш резолюции и да правиш различни css-и за различните резолюции - това време отмина. Вече си има нещо наречено media queries - запознай се с тази концепция и тогава ще разбереш защо всички ти казват, че дизайнера ти прави всичко и html-а и css-а, а ти после си връзваш вече дизайна със системата :)
 
От: Търся дизайнер за рисуване на сайт за запознанства

До автора на темата: сбъркал си раздела - трябва да го пуснеш в под форум Freelance Иначе за 4 бона, няма да имаш проблем да намериш човек да ти направи каквото искаш. До колкото разбирам искаш нещо такова - www.cupid.bg - аз поне си представям нещо подобно според твоето описание

Много правилно си се ориентирал за сайта, само че доста по - добре направено. Вярно, че съм сбъркал раздела.
 
От: Търся дизайнер за рисуване на сайт за запознанства

Е все пак дизайна на този сайт е правен 2011 година и няма респонсив дизайн :) Предположих, че искаш нещо подобно от това, което си написал в описанието ти. По принцип бих могъл да ти помогна, но не и в момента точно, защото нямаме време точно сега.
 
От: Търся дизайнер за рисуване на сайт за запознанства

Е все пак дизайна на този сайт е правен 2011 година и няма респонсив дизайн Предположих, че искаш нещо подобно от това, което си написал в описанието ти. По принцип бих могъл да ти помогна, но не и в момента точно, защото нямаме време точно сега.

Ако не и по - стар, още като беше софианци беше с подобен дизайн. Ти ли си го правил?
 
От: Търся дизайнер за рисуване на сайт за запознанства

Да така е, дизайна е базиран на sofianci :) Ако след месец не си намерил това, което търсиш - пиши ми лично във форума
 

Горе