Търся ивенститор за стрийминг платформа.

От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

Не! Не виждам защо трябва да се ограничаваш толкова!

Защото не знам за други, който предлагат такива услуги. Знам за gong play, но те излъчвам мачове на живо.
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

Според мен биха се продавали повече чужди филми в чужбина отколкото български в България. При положение че имаме пълен достъп до торенти в България, се обезсмисля проекта.
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

Според мен биха се продавали повече чужди филми в чужбина отколкото български в България. При положение че имаме пълен достъп до торенти в България, се обезсмисля проекта.

Не е точно така, доста филми ги няма никъде.
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

Здравей mtpv,

По всичко личи, че си много ентусиазиран по своята идея и че си направил много, за да намериш финансова подкрепа и да я реализираш. За съжаление прекалената доза ентусиазъм те заслепява и носиш "розови" очила, дори когато всички ти казват, че идеята ти не е добра. Аз също ще ти кажа същото нещо, и ще ти го кажа от гледна точка на бивш конкурент, потенциален клиент и потенциален инвеститор.

Това, което го предлагаш, дори в по-широк вариант включващ не само БГ филми, но и ТВ предавания, новини и шоу програми, съм го правил през 2005-2006 година за САЩ. Няма да навлизам в детайли, но проектът не беше успешен.

Neterra предлагат всички стари български филми + повечето телевизии на живо и на запис. Освен тях имаш и друга конкуренция. Но проблемът не е конкуренцията, конкуренцията е добро нещо, което ти показва дали има пазар и колко е голям той.

ПРОБЛЕМЪТ Е ЧЕ ИДЕЯТА ТИ НЕ Е ДОБРА, защото никой или почти никой не се интересува от услугата, която ти искаш да предлагаш - български филми. Независимо дали са нови или стари, много малко хора гледат български филми. Всички искат да гледат холивудски мега продукции като Властелина на Пръстените и т.н. Нямам представа защо мислиш, че хората искат да гледат и дори да плащат за български филми. Реалността е, че съвсем друга. Ако имаше търсене на български филми, такива щяха да се дават в кината и по телевизията.

Като потенциален твой клиент ще ти кажа - не искам да гледам български филми със слаба актьорска игра и малък бюджет. Искам да гледам зрелищни холивудски филми, комедийни сериали и шоу програми. Бил съм клиент на всички платени платформи за онлайн стрийминг - Neterra.tv, MyTv.bg, BGTelevizor, Voyo, няколко нелегални, Netflix, Amazon Prime Video, Hulu+ и други.

Като потенциален инвеститор ще ти кажа - потенциалният ти пазар е изключително малък и не си струва усилията да се атакува. Нямаш никакъв "market validation" тоест доказателство, че съществува търсене на платформа за онлайн стрийминг на български филми от хора готови да си платят. Дори напротив - писал си на 100 места за своята идея и никой не е проявил интерес, тоест и другите потенциални инвеститори не се интересуват, тоест идеята не е добра. Няма смисъл да коментираме разходи (пари и време) за технологии и уреждане на авторски права. Няма значение дали разходите са малки или големи, защото ще липсват приходи.

Всеки инвеститор се интересува от размера на потенциалния пазар. Колко пари се харчат на година за стоката/услугата, която ти предлагаш. Кои са конкурентите. Колко е техният пазарен дял и т.н. Като потенциален предприемач ти също трябва да знаеш колко е голям пазара, колко и какво е търсенето на твоята услуга. Има разнообразие от инструменти и методи, който могат да ти помогнат да измериш или поне да предположиш колко хора се интересуват от дадена услуга.

Освен, че не си подготвен от бизнес гледна точка, очевидно не си подготвен и от техническа гледна точка.

Силно се надявам да свалиш розовите очила и да погледнеш по-трезво на твоята идея и да се вслушаш в мненията и на другите колеги във форума. Няма нищо страшно, че имаш не добра идея. Аз съм имал поне 20 такива, а сигурно и повече. Най-важното в случая е да се научиш да гледаш по-реалистично и по-пазарно ориентирано на тази и на евентуалните ти бъдещи идеи.
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

istani123 - добър анализ. Остава автора на темата, както и другите, които го подкрепят, но явно не разбират да се замислят над думите ти.
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

И все пак - какво лошо има да опита и да сгреши? Няма лоши натрупани знания - има само натрупани знания. Ще закъса с този проект, ще види реалностите, ще промени нещо в крачка и ще изскочи по-добра идея. Ако не започне нищо няма и нищо да постигне.
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

Събрах ме се няколко човека и започнах ме да изгражда ме сайта, който почти стана готов, но след известно време започнаха да се отказват от идеята и останах сам да се боря.

Това не знам, да се смея ли да плача.... Реално ли е това какво е?
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

също трябва да си зададем един важен въпрос - защо я няма тази услуга в България и толкова ли са изостанали големите предприемачи, за да не предлагат подобна услуга ?
хубаво е човек да е оптимист, но не до степен мазохист.
аз също съм пълен с идеи, някои реализирани, други не. в повечето случаи нещата не са такива каквито изглеждат през розовите очила :)
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

също трябва да си зададем един важен въпрос - защо я няма тази услуга в България и толкова ли са изостанали големите предприемачи, за да не предлагат подобна услуга ?
хубаво е човек да е оптимист, но не до степен мазохист.
аз също съм пълен с идеи, някои реализирани, други не. в повечето случаи нещата не са такива каквито изглеждат през розовите очила :)

Как ще разбера дали ще е успешно без да опитам. Аз вярвам в тази идея и ще опитам да я реализирам. Ако не успея почвам следващата си идея и така. Never give up. :)
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

пробвай няма лошо. в днешно време се харчат доста пари за малък до среден бизнес без възвращаемост. това дори в известна степен крепи умрялата ни икономика.
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

Абе как ще е малък пазара, говорите глупости, малко ли патриоти и псевдо патриоти има в България, с подходящ маркетинг даже може да се направи ново трендче и да се изкара гледането на БГ филми е готино.

Нещо, което аз знам, е че мнозинството обикновенно винаги греши.

Друго нещо, което знам е, че има хора, които продават това каквото продава. И има хора като Джобс, който казва на хората какво да купуват.
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

Да добавя само, мнозинството не се определя от хората във форума само, аз те съветвам ако искаш да разбереш дали ще имаш успех с бизнеса, питай 100 души които не познаваш, какво планираш да направиш и какво мислят. Ако имаш поне 70% "не", значи може да излезе нещо от проекта, ако си добър.
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

Много хора ще ти представят 1001 причини защо идеята ти не струва или е невъзможна. Сложи си тапи на ушите и действай.

Здравей. Разбира се, че няма да се откажа. В момента намерих много по евтин начин и се надявам към средата на 2015 година сайта да е вече факт.
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

Събрах ме се няколко човека и започнах ме да изгражда ме сайт
tyrsi_me_prodavachka.JPG


:-o
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

Не искам да обезсърчавам автора на темата, но моето мнение е, че българинът няма навика и културата да плаща, за да гледа нещо. Било то филм или боксов мач.
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

Не искам да обезсърчавам автора на темата, но моето мнение е, че българинът няма навика и културата да плаща, за да гледа нещо. Било то филм или боксов мач.

Това се променя. Младото поколение мисли по малко различен начин. На мен ми е ясно, че няма да имам милиони потребители. Но не забравяйте как са тръгнали доста от фирмите. :)
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

Това се променя. Младото поколение мисли по малко различен начин. На мен ми е ясно, че няма да имам милиони потребители. Но не забравяйте как са тръгнали доста от фирмите. :)

Ти не гледай доста от фирмите, ако се ограничиш само с българските филми няма да направиш много пари, само с българския пазар също. Може да започнеш така и да доминираш първо тези ниши, след което да прераснеш международно, но ако искаш добри пари, рано или късно ще трябва да играеш на международно ниво, а до тогава ако не четеш бизнес книги, ако не работиш по 12-14 часа на ден (събота и неделя поне по 5 часа), ще те смажат каквато мишка си.
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

Здравейте, благодаря на всички за съветите и градивните критики. След много търсене и ровене вече не са необходими толкова голяма сума от порядъка на 10 000. Сайта е изграден на 90 процента, стрийминг платформата на 100 процента. И като сайта стане вече факт ще го публикувам тук и се надявам да си дадете професионалното мнение. Благодаря на всички и весело посрещане на новата година.
 
От: Търся ивенститор за стрийминг платформа.

Здравейте, благодаря на всички за съветите и градивните критики. След много търсене и ровене вече не са необходими толкова голяма сума от порядъка на 10 000. Сайта е изграден на 90 процента, стрийминг платформата на 100 процента. И като сайта стане вече факт ще го публикувам тук и се надявам да си дадете професионалното мнение. Благодаря на всички и весело посрещане на новата година.

И какво щеше да стане, ако някой беше ти бутнал 15к? Щеше да изградиш сайта 100 пъти по-скъпо.

Дано не ти успее тъпия проект, ако поне едно търсене в нета не може да направиш преди да искаш капитал, ти не заслужаваш да си успешен бизнесмен.
 

Горе