Търся партньори

Виж им Pricing-a, не можеш да obtain-неш лиценз, който ще работи за CMS, каквото и да купиш от тях ( сравнявам го с wordpres-кия). Почвай да пишеш чист ларавел, не се занимавай с глупости.
 
Виж им Pricing-a, не можеш да obtain-неш лиценз, който ще работи за CMS, каквото и да купиш от тях ( сравнявам го с wordpres-кия). Почвай да пишеш чист ларавел, не се занимавай с глупости.
Нее! Немам време да уча Lаravel. Почвай ти, ще ти платя некой ден, колкото кажеш.
 
Е то тогава цялата идея отива на кино, не можеш да ползваш лицензите за това. Аз да го почвам... Аз си имам админ панел дето го ползвам за нови проекти и си вписвам разни features постоянно, ама нищо общо от това, да правя архитектура за theme / plugins съпорт, и да е general purpose. Ако идеята ти е да си билднеш 3-4 сайта дето си почнал - ще свърши работа всичко, ама ако ще пускаш CMS с големите думи като theme /plugin support - няма как да стане с October CMS, или ще трябва да отделиш едни 6-7-8000 , някой архитект да заформи core нещата и функционалности, и пак ще се нахакаш, защото за месец едва ли ще свърши с основите, дори и да свърши, не се знае дали сам ще можеш да съпортваш, дали ще може да продължш по неговия стил и идея, като цяло прави си сайтовете и не се занимавай със CMS.
 
Последно редактирано:
Малкия в училище по трудово по убаеи праят
 
Е то тогава цялата идея отива на кино, не можеш да ползваш лицензите за това. Аз да го почвам... Аз си имам админ панел дето го ползвам за нови проекти и си вписвам разни features постоянно, ама нищо общо от това, да правя архитектура за theme / plugins съпорт, и да е general purpose. Ако идеята ти е да си билднеш 3-4 сайта дето си почнал - ще свърши работа всичко, ама ако ще пускаш CMS с големите думи като theme /plugin support - няма как да стане с October CMS, или ще трябва да отделиш едни 6-7-8000 , някой архитект да заформи core нещата и функционалности, и пак ще се нахакаш, защото за месец едва ли ще свърши с основите, дори и да свърши, не се знае дали сам ще можеш да съпортваш, дали ще може да продължш по неговия стил и идея, като цяло прави си сайтовете и не се занимавай със CMS.
Е сега, след като е готово, какво да правя? - продължавам по план пък ще видим кое как. Мерси за отзива!
 
Е кое му е готово? Имаш един хтмл дето нищо не става от него, даже не е риспонсив.
Почти готово като ти казвам. Сега ще го тествам и онлайн. Само да взема сертификат и го пускам - лека полека да набира скорост.
 
@ReminD се опита да ти налее мозък, ама ти не отбираш. Света е препълнен с фреймуорк системи, пък ти CMS ще твориш... без знания. Ларавел, Симфони са достатъчно бързи за писане на ХТМЛ с туиг темплейтите, ама ти к'во ще направиш 8973 темплейта с минимални разлики и клиента ще избира, пълна глупост.
Къстъм дизайн се прави в софтуер за дизайн, след това се превръща в ХТМЛ и всичко е ръчен труд, затуй е скъпо.
Теми, някой прави дизана и го превръща в темплейт, това му струва 1000$, но той го пуска за 20$, като се надява да го продаде повече от 50 пъти. Тука обаче няма индивидуалност.
При положение, че имаш изградени огромни структури от код и добавки към вече съществуващи CMS ти си тръгнал без пари да пикаеш срещу вятъра. За 1-2 год щеше поне джуниър / мид ниво да стигнеш, ама не слушаш хората дето пишат тука.
 
Почти готово. Сега ще го тествам и онлайн. Само да взема сертификат и го пускам.

От: Търся партньори

Та и аз се зачетох. И видях. Няма да коментирам това, което се вижда, а това което не се вижда.
Виж сега. Отваряш тема и търсиш инвеститори. Преди да кажеш "а" трябваше да си завършил основното - концептуалният модел за привличане на инвестиции. В концептуалния ти инвестиционен модел не могат да влизат дарения, повратни фрази, изхвърляне, празни думи и нищо. Влиза само интерес. Как се разпределя интереса. Как се споделя интереса. Какъв е неговият обем.
Всички мнения, дори и най-негативните - бяха изключително позитивни, а ти изобщо не го забеляза, а ръсиш загадки, противоречия и правиш вятър с перчене. Критиката, особено безплатната, която беше споделена тук, е безумно евтина инвестиция за твоя проект, а ти арогантно я замете под килима на високото си себеусещане. Буквално всеки един от участниците беше конструктивен и ти каза важни неща, независимо как ги възприемаш.
И понеже високо оценявам индивидуалността и възможностите, които дава за развитие, подкрепям не твоя проект, а начина ти на мислене, без неговата форма, и се надявам да ти бъда полезна с мнение.
1) Оцени размера на инвестицията, която ти е необходима, за да завършиш проекта си (ще я наречем с числото х).
2) Разпредели числото x на квоти - единици равни дялове и определя стойността на номинала. Не хвърляй в пространството тези 8 %, само защото си чул недочул за какво се дават, а оцени единицата.
3) Избери внимателно правната форма, която ще оценява, споделя и разпределя интерес за дълъг период от време.
4) Оцени отделните параметри, етапи и допълнително съпътстващи дейности по проекта ти във функция часове / спярмо високо професионален човешки фактор и във функция време. Т.е. излагаш твоята преценка за следното: този проект ще бъде завършен за n часа/дни/години, ако по него работят високо специализирани специалисти за y часове при z ставка.
5) Когато търсиш професионалисти, търси професионалисти срещу пари, а когато търсиш инвеститори - търси пари. Това са различни неща. Не търси хора, които безплатно ще подкрепят проекта ти, защото вероятно ще намериш нисък капацитет от мислене и умения спрямо високи очаквания за дяловото си участие. Т.е. така продаваш патроните си (дяловете си) евтино, за сметка на качеството на проекта. Търси пари, с които да плащаш на професионалисти. Давам ти пример, инвеститори, който не разбират от твоята работа, няма как да участват в проекта ти, защото ти търсиш ниско ниво разработчици, на които даваш 8 процента от нула, вместо обратното - да търсиш пари, за да направиш нещо, различно от нула.
6) вече при ясен концептуален модел - потърси инвеститори. Там вече започваш да хвърчиш с числата на евентуалната бъдеща печалба. Тях ги интересува единственото важно в бизнеса по принцип - съотношението между положително математическо очакване спрямо времето. Тогава вече почваш със схемите. Ще създам това и това, ще струва толкова и толкова. На месец очаквам толкова и толкова, с които ще покрия екип за толкова и ще продам ТОЛКОВА.
И когато тези цифри съвпадат с реалността или с някаква нейна имагинерна представа - можеш да намериш инвеститори.

Ами това е засега.
Напиши ми пак или ми дай линк за всичко това от а до я ама за малоумни ако може. Благодаря ти за отговора!
Хората, които търся може и грам опит да немет. Задачите са лесни.

ПП

Какво е "z зставка"?
 
Последно редактирано:
Човече, евала ти за упоритоста и това, че не се отказваш, но само до там. Защо не инвестираш ресурси и време в нещо по-различно - например да създаваш сайтове? Страшно много време си загубил, а все още нищо не ти се е възвърнало, а и като чета коментарите общите наблюдения са, че това не може да е работещ проект, заради функционалностите и стигнем до лицензите и авторските права.
 
Човече, евала ти за упоритоста и това, че не се отказваш, но само до там. Защо не инвестираш ресурси и време в нещо по-различно - например да създаваш сайтове? Страшно много време си загубил, а все още нищо не ти се е възвърнало, а и като чета коментарите общите наблюдения са, че това не може да е работещ проект, заради функционалностите и стигнем до лицензите и авторските права.
Какво за функционалностите?
 
Живота не е толкова сложен колкото се опитваш да го програмираш. Мислиш много абстрактно, и не виждам подход към цялостното реализиране на идеята. Ти днеска се сещаш нещо,утре друго, после докато спиш ти идва гениална идея и затриваш всичко,почваш на ново, първо тоя framework, после другия. С това темпо 2034 година ще празнуваме 20 години от началото на темата, а ти все още ще го пишеш, и пренаписваш намирайки си оправдания.

Направи го open source пушни го в github и вкарвай хора да ти помагат.
 
Все още не е готово за регистрации. Каквото не работи ще проработи. Казвай ми къде цъкаш, че да оправям бъговете. Плюс това ми трябват 180 лв. за SSL сертификат, за да пусна регистрацията.
Проектчето ти ако беше дете вече щеше да ходи на училище. По 25 лв. на година и щеше да има за сертификат.
 
За 9 години какъв е прогресът на проекта?
Виж сам: http://obi-cms.online-business.center/

Сега проектирам админ панела. След това трее да го накодя (Модели, Базиданни, Контролери и т.н.). След това трее да купя SSL. И накрая да го пусна вече.

Поздрави!

ПП

Някой да разбира OctoberCMS? Снимките не работят.

И ако някой дев скучае, може да ме потърси за да му обясня, как да изреже некой темплейт.
Почти готов съм с програмната част.
 
Последно редактирано:
А не теб кифле, какво ти е? Сайт ли искаш за сергията или какво? Нещо не свързано пишеш. Прочети на трезво, браточка и пиши, с какво да ти помогна за твоето щастие.

ПП

Предлагам Модули, Плъгини и Темплейтчета - всичко това по избор на Top цени за сериозните.

=====

За сега това ми стига. Не се забелязва от тук, но ежедневно включвам системата - модул по модул. Като поработя така, ще преценя дали е готово т.е. дали съм го направил правилно.

ПРИМЕР

Точно сега:

Website Builder
  • 27 facades
  • 24 plugins
  • 69 features
Blog Builder
  • 21 blanks
  • 18 plugins
  • 9 features
Vlog Builder
  • 11 facades
  • 11 plugins
  • 0 видими features
Forum Builder
  • 7 facades
  • 6 plugins
  • 1 features
Shop Builder
  • 17 facades
  • 18 plugins
  • 0 features
Те мерките.

ПП

Фасадите са различните модели бланки за страниците. Един вид, че всяка страница си има много на брой бланки, които са наредени избраните части от страницата със съответните им части от дизайна на избрания темплейт.

Т“Е“

Здравей, аз съм твоята страница еди коя си. Както виждаш състоя се от тези части. Постави някоя от тях, където искаш подред и избери парче от темплейтчето си, чрез което да ме покажеш пред посетителите си.

По концепция, при смяна на темплейта се сменя само пътя до папката в темплейтите, т.е. автоматично се обновява всичко. Нещо такова!

Ще пробвам да сделам едно кратко видео за да илюстрирам идеята.
Сами можете да видите до къде съм стигнал.
 
аз като чета обясненията ти особенно , че ти трябват 180 лв за SSL и падам да се хиля. Ти за CloudFlare не си ли чувал досега и , че SSL ти е включен без да даваш една стотинка?
За човек ползващ нейм сървърите на суперхостинг ... поне да беше се понаучил на това онова от разбиращите тук.
Освен това да не забравиш да си подновиш домейна до 15 дни , че изтича.

Address lookup​

canonical name​
online-business.center.
aliases​
addresses​
185.45.66.140

Domain Whois record​

Queried whois.nic.center with "online-business.center"...

Domain Name: online-business.center
Registry Domain ID: 4d07a6b8b63f49838a4636a5ce543cd9-DONUTS
Registrar WHOIS Server: WHOIS.ENOM.COM
Registrar URL: .enom.com
Updated Date: 2022-04-01T11:05:45Z
Creation Date: 2022-03-27T11:05:34Z
Registry Expiry Date: 2023-03-27T11:05:34Z

Name Server: NS235.SUPERHOSTING.BG
Name Server: NS236.SUPERHOSTING.BG
 

Горе