Търся партньор за развитие на новинарски сайт

Bigger

Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Здравейте,

От няколко месеца работя по един мой стар проект, който доста бързо се развива. Всички знаем обаче, че за да се върти новинарски сайт трябва екип или поне няколко човека за начало. Ще ми трябва човек, а може даже и няколко, с които да работим заедно. Ако сте заинтересовани, имате идеи за развитие на подобен проект и искате да се занимавате пишете едно лично съобщение и ще обсъдим нещата. Сайтът работи по-сериозно от около 3-4 месеца, домейна вече премина година и.. и има някакви посещения, така че с други думи става въпрос за развитие, а не за стартиране от 0. Всички предложения за партньорство във всякакъв вид и идеи от ваша страна са добре дошли!

Поздрави,
Bigger
 
От: Търся партньор за развитие на новинарски сайт

Не са много възможностите за развитие ако не разполагаш всеки един момент с възможност за насочване на траф над 30к

Всъщност са 2, но и двата няма да ти харесат.
1. Сеирджийски панаир. буквално лудница. Писане на всякакви мръсни клюки без...АМА БЕЗ грам свян и угризения.
2. Супер дупер сериозни статии и новини, писани от поне доктори


Иначе успех! Помисли все пак върху вариант "1" :)
 
От: Търся партньор за развитие на новинарски сайт

Здравейте,

От няколко месеца работя по един мой стар проект, който доста бързо се развива. Всички знаем обаче, че за да се върти новинарски сайт трябва екип или поне няколко човека за начало. Ще ми трябва човек, а може даже и няколко, с които да работим заедно. Ако сте заинтересовани, имате идеи за развитие на подобен проект и искате да се занимавате пишете едно лично съобщение и ще обсъдим нещата. Сайтът работи по-сериозно от около 3-4 месеца, домейна вече премина година и.. и има някакви посещения, така че с други думи става въпрос за развитие, а не за стартиране от 0. Всички предложения за партньорство във всякакъв вид и идеи от ваша страна са добре дошли!

Поздрави,
Bigger
Питай Стойнев, колко лайна трябва да се изядат, докато нов. сайт види бял свят:)
 
От: Търся партньор за развитие на новинарски сайт

Мдааа.. знам, мислил съм го много, но все пак 30к е доста трафик. Има и други варианти, няма да е 30к, но ще пада нещо по-прилично накрая на месеца... ще го мислим, реално погледнато на мен ми е все едно, ако намеря някои, на когото му се занимава ако трябва и ще зарием интернет с пумия :)
 
От: Търся партньор за развитие на новинарски сайт

Аз имам някаква идея все пак :) Дори мислех да скачам в кяриза, ама пусто мързел. Ако знам, че има и други ентусиасти, може да се обмисли.
Ако ти е удобно да ми пратиш домейна на лс и в два реда какво имаш предвид - аз ще ти шерна моята идея... и да видим :)
 
От: Търся партньор за развитие на новинарски сайт

Изглежда ми интересна идеята. Пусни ми малко повече информация на ЛС.
 
От: Търся партньор за развитие на новинарски сайт

Прати и на мен едно ЛС. Може пък да е нещо обещаващо.
 
От: Търся партньор за развитие на новинарски сайт

Пиши и на мен да видя домейна.
 
От: Търся партньор за развитие на новинарски сайт

Отговорил съм на всички или поне така си мисля, ако има някой забравен да ми каже.. за момента сме почнали да правим "тестове" с още едно момче от форума, но можем да включим всеки, който може да допринесе по някакъв начин за сайта и знае какво прави. Честно казано мен въобще не ме интересува дали ще сме 2-ма или 22-ма, стига всеки де прави нещо, да знае какво прави и да може да го прави и накрая на месеца като разделим приходите да сме доволни.. а това си зависи само от нас и от нашата работа. :)
 
От: Търся партньор за развитие на новинарски сайт

и накрая на месеца като разделим приходите да сме доволни..
интересно :) ще чакам да се похвалите от този проект с 300 баби как е :)
Успех...
 
От: Търся партньор за развитие на новинарски сайт

Къде видя 300 баби? Казах, че сме двама..
 
От: Търся партньор за развитие на новинарски сайт

Аз лично се отказвам. Сайта е добър, но аз съм хейтър (явно) :twisted: а идеята ми няма нищо общо със сегашният лик на сайта. А и като гледам няма как да се вмъкне по никакъв начин.
Първо изках да изпиша 5 кила градивна критика, ама нещо ми падна настроението и ще драсна само два бързи добронамерени реда на какво бих обърнал внимание аз.
Домейна - не става за бг-тупан аудитория, дори и да не е чак толкова тупан
Шрифта (и вид и размер и цвят)
фб групата - слага се долу, а не там където всеки зяпа и си прави извод за интереса към сайта според цифрата в нея.
Горе банера има излишен надпис (и като цяло не пасва)
Рекламите трябва да са по-шано.

Тва е ултра краткият вариант, като лично за мен като цяло изглежда като за доста сериозен проект, тоест отива се задълже в т2. (докторите) И най-големият проблем наистина е домейна.

Иначе желая искрено успех с проекта
 
От: Търся партньор за развитие на новинарски сайт

Благодаря за мнението, целия дизайн на сайта е предварителен, логото го направих набързо, щото старото ме дразнеше, това няма да е завършения вид на сайта въобще... тепърва ще се занимаваме по-сериозно със всичко от до.. а защо домейна да е проблем? :)
 
От: Търся партньор за развитие на новинарски сайт

Питай Стойнев, колко лайна трябва да се изядат, докато нов. сайт види бял свят:)

Над половината септични ями в Китай :), за начало... готвя се и за Индия
 
От: Търся партньор за развитие на новинарски сайт

Ако има място и аз бих искам малко информация и някакъв начин за вързка (мейл,скайп), защото не мога да пращам ЛС-та
 
От: Търся партньор за развитие на новинарски сайт

Ами наистина домейнът ти е най-големият проблем.
Това е лично мнение все пак.
Първо сайтът ти е за бг-тупани, а виждаш сам, че подобно съчетание е по-скоро за ен аудитория и по-специално за ен интересуващи се от българия да кажем. Обикновено бг-тупаните се мятат на новинарски сайтове или ако са със супер лесен за изговаряне домейн, или ако думата нюз е основна (щото все пак повечето знят какво е нюз) или ако е нещо наистина известно и яко брандирано.
После имаш сериозността на твоя домейн. Пак предполага някакви сериозни новини отностно българия и по-скоро насочени за ен публика или такава малко по-отдалечена от събитията в бг, тоест нещо по-общо за страната. Бг тупан аудиторията се рови там където е интригата, жълтата хроника (защото повечето вярват на алтернативността на жълтите събития най-вече като пряко касаещи ги, засягащи ги по някакъв начин, дори често намират утеха в тях - един вид "знаех си аз че тоя е крадец, оня е лъжец, а оная е курва" :) ) Пример с блиц, виждаш как едно непретенциозно име жъне успех главно поради турбо блица с който общо взето изливат помия навсякъде без никакви скрупули.
Не съм убеден, че ти обяснявам като хората, но в общи линии имам предвид, че аудиторията не търси сериозните имена. Малки изключения са нюз.бг да кажем, но в крайна сметка това си е бранд, а и съм сигурен, че се посещава по-малко от блиц, а за търсене на НОВИНАТА още повече. Бг-то търси НОВИНАТА - това е :) Не каквито са, а каквито биха искали да са. Общо взето това е разковничето за спечелване на масите.
Областта, в същият дух на мисли, не е подходяща. Всеки би се замислил "е защо еу" "това сигурно е сайт за новини представящи България в еу...хмм нищо интересно"
Другото за масов сайт е лесното запомняне. Ясно че всеки гони траф от серпа, ама пък това освен че е трудно е и доста нисък показател за даденият сайт отностно неговата известност и предпочитаемост от юзерите. Тоест директа си е директ и той наистина е господар! Твоя домейн едва ли някога би станал "запомнящ се". Както споменах, нито е бранд, нито е интересен, нито е интригантски, нито пък нюз е основното в него. Да добавя към това и областта.

Общо взето е това. Пак казвам, че това е моята гледна точка.
 
От: Търся партньор за развитие на новинарски сайт

Само ще спомена още като пример един сайт, който на мен лично ми е симпатичен от много много време и дори чета поне 3 пъти в седмицата. Обаче същият е в трагично положение, никой почти не го чете. факторнюз или старото бгфактор.орг (не може да не го знаеш) Е виждаш, че никой не се интересува от кой е фактор в нюза. Хората ги грабва интригата, скоростелните новини, спамерските коментари на рояци и ощо взето калабалъка...не на последно място и естествено възможността за самоизява (разбирай как нарежда ли нарежда под някоя пиперлива новина) :)
 
От: Търся партньор за развитие на новинарски сайт

Мда абсолютно разбирам какво имаш в предвид и съм съгласен до голяма степен със повечето неща, които си описал. Все пак много неща могат да се корегират.. просто домейна така дойде и така тръгна.. може би найстина по-доброто му приложение би било като новини на английски за България, но така се случи.. и все пак, не всичко е свършено и приключено.. вярно е че вариантите са 2 или да имаш хубав домейн за бг новини или да налагаш бранд, но просто нямаше тогава спрях се на тоя и не съм го мислил повече. Все пак.. може да се развие, няма да стане топ сайта на България, но може.. повечко трафик да се направи и от там съответно пари..
 
От: Търся партньор за развитие на новинарски сайт

Естествено че може да се развие. Основата си я има. Пък и не е лошо вп-то. Ама наистина трябва зверско писане, и кофтито е, че трябва да е от "доктори" :) Незнам дали не е по-добре копирани или преразказани...ама наистина яка цифра като бройка.
 

Горе