1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.

Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Дискусията в 'Wordpress Форум' стартирана от ktomov, Юли 2, 2011.

1. ktomov

ktomov Premium

Рег.:
    Ян 22, 2010
    Съобщения:
    2,707
    Харесвания:
    511
    Точки:
    0
    Та понеже имах свободно време да хвърля едно око на форума, се оказа, че в 7 от последните 10 теми свързани с wordpress - проблем няма, а се търсят добавки, а и най-важното - такива които вече съществуват.
    Тази тема, а и заглавието и е насочено специално за тези които търсят нещо, но не успяват да го намерят.
    Номера е такъв - вместо да се пръска всичко в 28197389217 теми, по-добре ще бъде да си задавате въпросите тук, а който може да отговори.
    Аз ще се заема да редактирам темата, като ще се старая да ползвам FAQ модела с връзка към решението (отговора от даден потребител) на питането.
    Вие сте!

2. ktomov

ktomov Premium

Рег.:
    Ян 22, 2010
    Съобщения:
    2,707
    Харесвания:
    511
    Точки:
    0
    Запазен блок за повече символи.

3. petrov321

petrov321 Well-Known Member

Рег.:
    Дек 27, 2009
    Съобщения:
    1,101
    Харесвания:
    34
    Точки:
    48
  4. ktomov

ktomov Premium

Рег.:
    Ян 22, 2010
    Съобщения:
    2,707
    Харесвания:
    511
    Точки:
    0
    Не го бях тествал до сега, но при инсталация на тестовия блог имаш под меню - WPSQT -> Help, а там си пише:
    Код:
    How do I display a quiz on a page?

To display a quiz on a page you need to use the shortcode, [wpsqt_quiz name=""] in put in the name of the quiz you want to display in between the quote marks. You can do this in a post or in a page, a new seperate page is advised. Note you may want to disable comments.

При мен quiz-а поради тестови цели беше със заглавие asdf, т.е. горния код трябва да изглежда [wpsqt_quiz name="asdf"]. Работи си без проблеми, явно не си разгледал help секцията :)
    Успех!

5. ThunderStruck

ThunderStruck New Member

Рег.:
    Май 23, 2011
    Съобщения:
    14
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0
    От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Аз си търся plugin, с който лесно мога да редактирам страницата. Първоначално всичко отиваше на хоум пейджа, като показваше статиите от части, а не целите. След, което сложих плугин, чрез който да мога да пиша статии на останалите страници, а не само на хоума. Но сега пък на началната страница не ми излизат последните 5 статии, а всичките и то не от части, а целите.
    Някаква идея?

6. ktomov

ktomov Premium

Рег.:
    Ян 22, 2010
    Съобщения:
    2,707
    Харесвания:
    511
    Точки:
    0
    Линк към добавката която си сложил? Линк към сайта?

7. galinstefanov

galinstefanov Well-Known Member

Рег.:
    Февру 2, 2011
    Съобщения:
    1,160
    Харесвания:
    92
    Точки:
    48
    Място:
    Mars

Здравей, ktomov ще се радвам ако успееш да ми помогнеш, за да не се повтарям ето и темичката - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=25443

8. ktomov

ktomov Premium

Рег.:
    Ян 22, 2010
    Съобщения:
    2,707
    Харесвания:
    511
    Точки:
    0
    По първия ти въпрос - не успях да намеря локализиран на български този плъгин, но пък 400 низа не са кой знае какво. Превеждат се за 3 часа. Нещо което вече можеше да си направил, вместо да чакаш отговор :)
    По второто питане - не ми прилича на готово решение.

9. galinstefanov

galinstefanov Well-Known Member

Рег.:
    Февру 2, 2011
    Съобщения:
    1,160
    Харесвания:
    92
    Точки:
    48
    Място:
    Mars

Не успявам да намеря читава тема за WP Property, aко открия такава, ще почна да превеждам.Благодаря все пак за отговорите.

10. MarjB

MarjB New Member

Рег.:
    Юни 15, 2011
    Съобщения:
    50
    Харесвания:
    8
    Точки:
    0

Аз намерих видео темплейт,но няма функция Most Popular Videos(Page).Търсих в Google,но намерих нищо.Благодаря! :)

11. ktomov

ktomov Premium

Рег.:
    Ян 22, 2010
    Съобщения:
    2,707
    Харесвания:
    511
    Точки:
    0
    Не успях да разбера какво точно търсиш.

П.П. Прочети подписа ми.

12. HaRRo

HaRRo Active Member

Рег.:
    Юни 6, 2009
    Съобщения:
    694
    Харесвания:
    96
    Точки:
    28
    Професия:
    BlackHat Programer
    Място:
    Tampa,FL
    :lol::lol::lol::shock::clap::D:clap::p:lol::lol::lol:

13. MarjB

MarjB New Member

Рег.:
    Юни 15, 2011
    Съобщения:
    50
    Харесвания:
    8
    Точки:
    0
    От: Re: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Може би необяснението ми се дължи на неразбирането ми от материята,но да примем,че си прав затова се извинявам.Сега към обяснението.Ползвах 2 видео темплейта досега.Когато направиш нова страница имаш функция,която ти показва с какво предназначение да е страницата- http://imageshack.us/f/803/pagevy.jpg/ .В единия от темплейтите имаше възможност да зададеш Most Popular Videos като логика на страницата,но в сегашния,който използвам го няма това.Въпроса ми е как да добавя тази функция и плъгин ли е това?

14. tanipo

tanipo Well-Known Member

Рег.:
    Апр 25, 2007
    Съобщения:
    1,511
    Харесвания:
    131
    Точки:
    63

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=25453

Ето и аз какво търся. В момента ми го разработва член на форума, но ако има и други решения ще е радвам да ги видя...

15. ktomov

ktomov Premium

Рег.:
    Ян 22, 2010
    Съобщения:
    2,707
    Харесвания:
    511
    Точки:
    0
    Re: От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Това което си имал/а в предишния темплейт се нарича Custom Page Template, за повече инфо тук. Ползата от използването им е голяма. Какво представляват като цяло:
    1. Един допълнителен файл, който се разполага в папката на темата с информация на първите редове като от горния линк.
    2. Като база се използва стандартния page.php темплейт, а вътре в него се добавят различни функции, като по този начин се променя функцията на въпросната страница.
    Предполагам това, което си имала преди е било на база коментари върху въпросните публикации, защото малцина от разработчиците на теми вкарват алгоритъм за броене на преглеждания на страници и т.н.
    Това което искаш е лесно да се направи като се ползват post-views и се създаде нов custom page template, в който се въведе заявката към post-views и по този начин ще ти се показват най-преглежданите публикации, като в зависимост от периода може да се направя няколко различни страници - за деня, за седмицата, за месеца и т.н.
    За съжаление без малки познания в php и wordpress темплейтите - няма да се справиш, за това ако държиш на тази функция - пиши в секцията за freelance и някой потребител ще ти направи въпросните промени за около 50тина лева, а като гледам какви индийци са се навъдили тук, може и по-малко да излезе.

Не си казал какво търсиш. С тази информация - и ти прочети подписа ми.

16. tanipo

tanipo Well-Known Member

Рег.:
    Апр 25, 2007
    Съобщения:
    1,511
    Харесвания:
    131
    Точки:
    63

Ужас - мислех че съм сложил инфо в темата, ама май беше в друг тред. ОК - трябва ми плъгин който да отчита плащания по контибутори - те си събмитват контента - аз одобрявам и им се начислява някакви сума - те също да могат да си следят. Трява да може да се отбележи колко остава до събиране на нужната сума за изплащане, и като се изплати сумата да се отметне като изплатено.

17. ktomov

ktomov Premium

Рег.:
    Ян 22, 2010
    Съобщения:
    2,707
    Харесвания:
    511
    Точки:
    0
    С леки корекции на тази добавка CubePoints, нещата се получават за час-два. Има възможност за промяна на "точките" които се получават от потребителите, а също може да се ползват и валутни единици.

18. devilx

devilx Well-Known Member

Рег.:
    Окт 14, 2008
    Съобщения:
    1,431
    Харесвания:
    84
    Точки:
    48

Има ли плугин ,за премахване на линкове.. Когато копирам някакъв текст или думичка,ако има линк вордпресс ги копира и тях и в големи количества става много сложно и мъчително да се премахнат...

19. ktomov

ktomov Premium

Рег.:
    Ян 22, 2010
    Съобщения:
    2,707
    Харесвания:
    511
    Точки:
    0
    Като копираш публикацията, я пействай вместо във физуалния редактор, в html редактора. По този начин всякакво форматиране като <h>, <b>, <i> и т.н. тагове, включително и връзките ще бъдат премахнати. Т.е. ще получиш чист текст.

20. HaRRo

HaRRo Active Member

Рег.:
    Юни 6, 2009
    Съобщения:
    694
    Харесвания:
    96
    Точки:
    28
    Професия:
    BlackHat Programer
    Място:
    Tampa,FL
    Re: От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

няма нужда от плъгин, копирай ги първо във нотепад, после в wp :)
    другия вариант, кат си ги копирал в wp, даваш select all или ctrl+a и на бутончето Unlink, което е до hyperlink бутона

изпревари ме колегата томов

devilx харесва това.

Сподели страницата