Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Объркал съм темата :shock:
Аха а за кой става въпрос да го изпробвам и аз, ако нещо проблема е от хост или пр.
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Извинявай тогава. Инъче въпроса ми си остава :)
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Не не намерих,по добре си търси тема с слайдър.
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Ако може някой да ми помогне с този проблем: картинка
Как да махна този html (в полето за текст) и да сложа само една фраза и тя да е винаги една и съща без да трябва да я пиша във всеки пост.
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Ако може някой да ми помогне с този проблем: картинка
Как да махна този html (в полето за текст) и да сложа само една фраза и тя да е винаги една и съща без да трябва да я пиша във всеки пост.


начи отваряш файловете на тва дето го виждам и почваш да ровиш в тях, като стигнеш достатъчно дълбоко завиваш в ляво и после втората в дясно е те там точно под онуй голямото е тоя текст, сменяш го и готово

днес явно не ми върви в опити да помогна

дай жива връзка - по картинка да гадая ли какъв е кода в тва нещо, кво е то - уордпрес, джумла, блогър?
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Ако може някой да ми помогне с този проблем: картинка
Как да махна този html (в полето за текст) и да сложа само една фраза и тя да е винаги една и съща без да трябва да я пиша във всеки пост.

Ако си сложиш 1-2 изречения контент във всеки пост, тия html-и ще се махнат.
Сега така се получава понеже всичките ти постове се състоят от са само по 1 картинка.
А също да сложиш една и съща фраза във всеки пост не ти препоръчвам.
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Здравейте, трябва ми WP plugin-а на dadabik. Актуалната версия е 5.1.1 и ми е малко неоправдано заради добавката да дам $100 за целият пакет. Дали някой го няма?
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Търся плъгина за Подобни теми, които се появяват след края на всеки пост. :) Не знам как се казва и за това го търся тук.
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Related Posts се казва това, което ти трябва. Ето ти тук и тук, би трябвало да ти свършат работа.
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Нещо не се получава, единия не вади нищо, а другия само линкове. Може би търся такъв, който вади и мини снимките към публикациите.
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Не ми дава да го активирам, излиза Turn on и като кликна излиза един оранжев бутон Turn on Related Posts и до там. Кликам и си остава кликането. Няма действие.
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Готово, оправих се. Мерси.
 
Само за информация, да имате предвид нещо, което го написах под формата на ЛС на човек от форума:

3. Спри Yet Another Related Posts Plugin добавката и виж как е без нея. От досегашният ми опит съм стигнал до заключението, че тя трупа адски много процесорно време докато изрови подходящи публикации, а с голяма база данни, това определено отнема доста време.

Информация за изревали потребители:
http://wordpress.org/support/topic/plugin-yet-another-related-posts-plugin-yarpp-slow-queries
http://www.webmalama.com/yet-another-related-posts-plugin-yarpp-and-site-slowness/
http://yoast.com/wordpress-performance-optimization/ (“Heavy” plugins)
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Мерси ще наблюдавам. Сайта има няма 3-4 посещения на ден. Покачват се до макс. 8. Предполагам, че при стотина ще го прави натоварването.
 
Подхождаш по грешен начин. НЕ само потребителите правят натоварването. Всъщност теб те интересува page views.

Освен потребителите, имаш и ботове - гугъл/бинг/яндекс. Те също трупат посещения по страниците. Дори да имаш 5 потребителя, които преглеждат 10 поста, това са ти 50 page views. Обаче ако те налази бинга и прерови 300 поста? Това ще са общо 350 page views.

За това често се случва хората да се пънат и чудят как може сайт с намалял на половината трафик от потребители да точи двойно повече процесорно време - забравяте ботовете ;)
 
От: Re: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Въпросните заявки могат се кешират и да се обновяват при определени условия. Ако от pageviews от crawlers се вдига натоварването, значи трябва да си обновите конфигурацията.
 
Re: От: Re: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

да а ботовете не им излизат в аналитикса :)

освен това има нахални като байду сега и яхо бота едно време

Мен бинга буквално ме изяде за 2 сайта с по 1000 публикации. На всичкото отгоре не уважи crawl-delay стойността в robots.txt та се стигна до следното решение в .htaccess

RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} (bingbot|Baiduspider|SolomonoBot) [NC]
RewriteRule .* - [R=403,L]


Въпросните заявки могат се кешират и да се обновяват при определени условия. Ако от pageviews от crawlers се вдига натоварването, значи трябва да си обновите конфигурацията.

Според автора на YARPP кеширане има. Кривото на самата добавка е, че при неправилно конфигуриране си създаваш такава заявка де може да ти *** мамата. Пример - 4 различни таксономи за даден пост. Да речем, че имаме къстом пост тайп - Футболист, с таксономи - Отбор, Роден град, Националност, Позиция. Е получава се красота ако се активира заявката да ти рови за подобни постове (футболисти в случая) във всички таксономи.

Освен това имаш опция за изтриване на кеша, който се отнася за пълният, а не да речем за точно специфичен пост, каквито обикновено са моите нужди.

Като цяло никога не са ми допадали подобен род добавки.
 

Горе